poniedziałek, 4 lipca 2016

Poniedziałkowe - 10 przesyłek urzędowo, poselsko, instytucyjno, muzealno, podróżniczo i firmowa oraz bardzo dobry dzień gadżetowy

Dziś mamy 4.07.2016r. jak tam u Was po weekendzie ? Ja sobotę spędziłem na wsi u rodziny a niedziela niestety była deszczowa i musiałem niedzielne popołudnie spędzić w domu. Dziś prezentuje Wam pierwszy wpis w miesiącu lipcu i muszę przyznać że dzisiejszy dzień dla mnie jako kolekcjonera gadżetów był bardzo udany. W godzinach porannych wysłałem kilka próśb o gadżety co poruszyło lawinę nowych pozytywów.  

Do mojej listy pozytywów doszło dziś aż 7 nowych pozycji (3 urzędowe, 3 firmowe i 1 PIN-owa) - bardzo się z tych nowych pozytywów cieszę !!!

W najbliższych dniach oczekuje przesyłki PIN-owej od kolegi po fachu kolekcjonera, z którym utrzymuje bardzo miły kontakt i zawsze szybko dogadujemy się. Tak sobie po cichu myślę że może do końca tego tygodnia uda mi się otrzymać PIN-a numer 900-set - czas pokaże, trzeba być dobrej myśli !!!

Jak zawsze zapraszam wszystkich do aktywnego odwiedzania mojego Bloga oraz do jak największej ilości komentarzy ;-)

Dziś w tym bardzo dobry dniu około godziny 14:40 do moich drzwi zapukał mój znajomy listonosz, który w ręku trzymał dla mnie 10 przesyłek. Po zapoznaniu się z zawartością przesyłek muszę to szczerze stwierdzić że nadawcy owych przesyłek bardzo się postarali !!! DZIĘKUJE !!!

To co przede mną jest trochę pracy więc zero gadania trzeba się brać za prezentowanie dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 START...

Pierwsza przesyłka od Urzędu Gminy w Szelkowie - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat makowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.
Siedziba gminy to Stary Szelków (od 30 grudnia 1999 pod nazwą Szelków).

Obszar Gminy jest bardzo atrakcyjny pod względem fizjonomii krajobrazu. Jako największe atuty należy uznać położenie Gminy na terenie dwóch dolin rzecznych - Narwi i Orzyca, stosunkowo duże i zróżnicowane pod względem gatunkowym kompleksy leśne. Bardzo malowniczy element stanowi dolina Orzyca. Koryto rzeki na wysokości Gminy Szelków nie jest uregulowane i meandruje głęboko wcięto doliną. Istnieje możliwość wynajęcia kajaków na jednodniowe spływy najciekawszymi odcinkami rzeki Orzyc. Bobrowy Dwór zapewnia transport kajaków i ludzi, miejsce na ich parkingu i pełne wyżywienie w restauracji. Do tej formy wypoczynku zaprasza się w szczególności rodziny, zorganizowane grupy. Wynajęcie kajaków jest możliwe od wczesnej wiosny do późnej jesieni trasami:

1. Maków Mazowiecki - Smrock-Dwór:
Trasa długości 14 km (3,5 - 4 godz. ) Przewóz turystów do Makowa Mazowieckiego.
Brzegi niskie, urozmaicone lasem o zróżnicowanym składzie gatunkowym. Na całej trasie
przepiękna fauna i flora - spotkać tu można norki, bobry czy wydry. Po dopłynięciu do Smrocka - Dworu na uwagę zasługuje mała elektrownia wodna i hydrobudowa z 1935 roku, która pracuje nadal.
2. Smrock-Dwór - Przeradowo do ujścia rzeki Orzyc:
Trasa o długości 13,5 km - jej przepłynięcie zajmuje ok. 3-4 godz. Na całym odcinku rzeka meandruje, ma bardzo urozmaicone brzegi, skarpy nawet do 15 m wysokości. W okresie od I lipca - 30 sierpnia rzeka ma przejrzystą wodę. Widać wiele gatunków ryb pływających po dnie rzeki. Po drodze mijane są dwa mosty. Pierwszy w Starym Szelkowie, na tej wysokości rzeka jest całkowicie zacieniona konarami drzew - płynie się jakby tunelem. Drugi most w Magnuszewie Małym. Po dopłynięciu do Przeradowa powrót zapewnia właściciel kajaków.
Ze względu na niski stopień degradacji środowiska przyrodniczego, brak uciążliwego przemysłu oraz na istnienie wartościowych obiektów środowiska przyrodniczego obszar Gminy Szelków jest bardzo atrakcyjny.

Bobrowy Dwór ma do zaoferowania następujące atrakcje:
- Spływy kajakowe rzeką Orzyc i innymi rzekami w okolicy (Narew, Wkra, Omulew, Bug, Liwiec),
- Quady, Paintball, Survival,
- Wędkowanie na prywatnym, specjalnym łowisku pstrągowym (do dyspozycji wędkarzy mamy ponad 1ha łowiska),
- Hotel dla zwierząt,
- Wycieczki przyrodniczo - terenowe samochodem „bird and watching” Land Rover,
- Nurkowanie,
- Łyżwy na rozlewiskach Pensjonatu i Kuligi,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w pierwszej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 875 w kolekcji !!!


Druga koperta jest od Urzędu Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim - Miasto w województwie kujawsko-pomorskim, powiat radziejowski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Piotrków Kujawski. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa włocławskiego.

W Piotrkowie Kujawskim warto zobaczyć i odwiedzić:
- Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jakuba - według tradycji pierwszy kościół w Piotrkowie wybudowany był przez biskupa kruszwickiego - Lucidusa. Pierwszy kościół spalony został w 1331 w czasie najazdu krzyżackiego, znanego z bitwy pod Płowcami. Z wizytacji biskupa kujawskiego Heronima Rozdrażewskiego z lat 1594 i 1599 wynika, że pożarowi uległ później wybudowany drugi kościół. W XVI w. do parafii w Piotrkowie przyłączone zostało Kaczewo. Obecny kościół wystawiony został przez Piotra Piotrowskiego kanonika włocławskiego właściciela Piotrkowa i proboszcza w pierwszej połowie XVI w. Murowana z czerwonej cegły świątynia architektonicznie odpowiadała gotyckim kościołom budowanym w XIV w. Kościół był konsekrowany pod wezwaniem Bożego Ciała i św. Jakuba. Kościół został rozbudowany przez przedłużenie w kierunku zachodnim w 1864 r.
- Zespół dworski: dawny dwór z przełomu XIX i XX w., przebudowany po 1945 r. z utratą cech stylowych, park z 2 połowy XIX w., obecnie park miejski i figura Matki Boskiej z przełomu XIX i XX w.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna 876 w kolekcji !!!


Trzecia koperta od Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni - Miasto w województwie wielkopolskim, powiat wrzesiński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Września. Położone 50 km na wschód od Poznania, nad rzeką Wrześnicą. Ważny węzeł komunikacji drogowej i kolejowej. Okolica równinna, rolnicza. Herb miasta – biała róża na czerwonym tle. Wywodzi się on z rodowego herbu Porajów – rodu będącego pierwszym właścicielem Wrześni.

Do Wrześni warto wygrać się aby zobaczyć między innymi:
- Historyczny układ urbanistyczny z XIV-XIX w.,
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika (farny) z połowy XV w., przebudowywany w 1792 i 1881-87, ul. Kościelna 7,
- Kościół Świętego Ducha (neogotycki poewangelicki) z 1894, ul. Kościuszki 27,
- Kościół Świętego Krzyża (drewniany) z 1664, ul. Świętokrzyska 18,
- Cmentarz farny, ul. Gnieźnieńska,
- Zespół pałacowy, ul. Opieszyn: pałac z 1870 i park, obecnie miejski z XVIII-XIX w.,
- Ratusz z 1909-1910, ul. Ratuszowa 1,
- Willa starosty z 1913-15, ul.Chopina 9,
- Szkoła z połowy XIX w. (budynek Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich), ul. Dzieci Wrzesińskich 2,
- Wozownia w zespole koszar z 1910, ul. Kościuszki,
- Kamienica z oficynami z 1905, ul. Warszawska 5,
- Dom z 1 poł. XIX w., ul. Warszawska 10,
- Dom z XIX w., ul. Warszawska 15,
- Wyższa Szkoła Miejska z 1911 (obecnie Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, ul. Witkowska 1,

Pomniki przyrody:
- Dąb szypułkowy „Stefan” przy ul. 3 Maja,
- Głaz narzutowy z granitu w Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
- Platan wschodni w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna 877 do kolekcji !!!


Czwarta i piąta przesyłka (dwie otrzymałem takie same) są od Biura Poselskiego Posła RP.
W łączonej czwartej i piątej przesyłce było:
- 5 ulotek,
- 2 pocztówki ze zdjęciem Pani Premier Beaty Szydło,
- 2 pocztówki z widokiem na hol główny Sejmu RP,
- zakładka do książki,
- 2 sejmowe smyczki (oczekiwane),
- 2 ołówki,
- 2 przypinki (PIN) Prawa i Sprawiedliwości,


Szósta przesyłka od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) - fundacja o charakterze filantropijnym, której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”. Głównym dyrygentem orkiestry jest Jerzy Owsiak.

 Fundacja którą ja osobiście popieram i co roku wrzucę co nieco od siebie do skarbonki.

A w szóstej przesyłce było:
- informator fundacji,
- 2 ulotki,
- 3 naklejki,
- wyjątkowa przypinka (PIN) WOŚP (choć uszkodzona w czasie wysyłki to myślę że nie jest najgorzej) - kolejna 878 w kolekcji !!!


Siódma koperta jest od jednego Stowarzyszenia.
W siódmej kopercie było:
- 2 duże naklejki,
- 2 długie naklejki,
- 18 małych naklejek,
- przypinka,


Ósma przesyłka jest od jednego z Polskich Muzeum.
A w ósmej solidnie zapakowanej przesyłce było:
- folder muzeum,
- 2 smyczki,
- 3 pamiątkowe przypinki (PIN) z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski - kolejna 879 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka od Biura Usług Turystycznych "Wrotur" (23-210 Kraśnik, Al. Niepodległości 27) http://www.wrotur.pl/ i https://www.facebook.com/wroturkrasnik/ - zajmuje się turystyką od przeszło 20 lat. Każdego roku aktualizowane są nasze programy śledząc najnowsze trendy na rynku lokalnym i światowym. Kadra biura składa się z pracowników w różnym wieku oraz o różnych zainteresowaniach dlatego też bez trudu znajdujem porozumienie ze wszystkimi profilami grup turystycznych - od dzieci, przez młodzież po osoby starsze. 

!!! Dziękuje bardzo za przesyłkę i biuro oraz pracowników pozdrawiam !!!

W dziewiątej przesyłce było:
- 2 podkładki,
- 3 długopisy,
- wizytówka,


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka od jednej z sieci sklepów.
A w dziesiątej przesyłce było:
- kalendarz na biurko,
- 3 balony,
- smyczka,
- długopis,


I jak tradycja nakazuje nie mogło zabraknąć informacji o ile i o jakie PIN-y przez ten poniedziałkowy dzień wzbogaciła się moja kolekcja przypinek (PIN). Dziś było ich 5 (w tym 2 wyjątkowe, które na pewno w kolekcji znajdą swoje miejsce). Powoli zbliżamy się do upragnionego PIN-a numer 900. A dzisiejsze wpinki prezentują się tak:


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!

6 komentarzy:

 1. Kolekcja PINów rośnie ;-)
  Oby tak dalej :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję paczuszek, fajny ten pin z WOŚP :) I znowu ostatnia przesyłka z wpisu bardzo mi znajoma :D Widzę, że bardzo uważnie czytasz mojego bloga :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki a co do ostatniej przesyłki to przeglądam różne Blogi być może namiar jest od ciebie

   Usuń
  2. A ty szalejesz jak zawsze

   Usuń