poniedziałek, 29 lipca 2019

Poniedziałkowe - 10 kopert/przesyłek, zabiorę Was do kina, na piknik historyczny i w świat gadżetów - wpis numer 819

Dziś mamy 29 lipca 2019 rok. Witajcie w nowym gadżetowym tygodniu pracy i wakacji 😀 Do Polski wróciły upały - już teraz moja stacja pogody zwariowała i obecnie pokazuje aż 38,7 stopni 😎 Jak co poniedziałek na dobre rozpoczęcie tygodnia mam dla Was nową garść kopert i przesyłek do zaprezentowania. Po piątkowych 6-ci przesyłkach dziś mam dla Was kolejne 10 😯😯😯 Wspólnie: posłuchamy muzyki, spotkamy się z osobą duchowną, odwiedziny dwie instytucję, wybierzemy się na wycieczkę i na koniec zobaczymy co słychać w pewnym zamku - brzmi ciekawie... Także miło było rozpocząć dzień od kilku nowych pozytywów - jeszcze ich dokładnie nie zliczyłem, ale 2 lub 3 jest na pewno - oby tak dalej 😊

14:20 - właśnie do moich drzwi zapukał mój znajomy listonosz z ośmioma nowymi przesyłkami - te już wkrótce na blogu OBSERWUJCIE DOKŁADNIE moją stronkę...

DO KINA:
W ubiegły wtorek postanowiłem wybrać się do kina na premierę film ostatnich dni "FIGHTER". Produkcja opowiada o zawodniku MMA - Tomku Janickim (Piotr Stramowski), który ma wszystko: sławę, pieniądze i piękną Agatę (Aleksandra Szwed) u swojego boku. Na horyzoncie zaś walkę o mistrzowski pas. Kiedy w ostatniej chwili federacja zamienia prestiżowe starcie na Freak Fight z udziałem boksera Marka „Pretty Boya” Chmielnickiego (Mikołaj Roznerski), Tomek wpada we wściekłość. Pod wpływem emocji podejmuje kilka złych decyzji. Te wystarczają, by jego kariera z dnia na dzień legła w gruzach. W konsekwencji okryty niesławą opuszcza miasto, by z dala od medialnego zgiełku ułożyć sobie życie na nowo. Szansa na to pojawia się, kiedy poznaje panią doktor - Magdę (Katarzyna Maciąg). Para zakochuje się w sobie, ale nad Tomkiem znów zbierają się czarne chmury. Szantażowany przez groźnego gangstera zawodnik nie ma wyboru. Musi wrócić na ring i zmierzyć się z dawnym rywalem. Tym razem na jego zasadach i w jego dyscyplinie - czyli w bezkompromisowym, bokserskim starciu, które będzie oglądać cała Polska.

Według mnie film ten zasługuje na 5- (w szkolnej skali). Dlaczego minus ? może dlatego, że boks to nie moja bajka - wolę inne dyscypliny sportowe.


I tradycyjnie jak to przy filmach bywa chciałbym przedstawić Wam kilka autografów zdobytych od obsady tej produkcji: Piotr Stramowski (Tomek Janicki), Mikołaj Roznerski (Marek "Pretty Boy"Chmielnicki), Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Szwed (Agata), Tomasz Oświeciński i Anna Karczmarczyk (Zośka).


PIKNIK HISTORYCZNY:
Wczoraj zaś w niedzielne słoneczne po południu odbył się już VI Piknik Historyczny przy Galerii Siedlce. Impreza ta przeniosła do czasów trzech ważnych dat: pierwsza z nich to 80 rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, druga to 80 rocznica powstania "Szarych Szeregów", a trzecia to 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Pikniku można było obejrzeć wystawę sprzętu, broni oraz pojazdów z okresu wojennego, a także wziąć udział w szyciu opasek powstańczych i obejrzeć żywe lekcje historii.

!!! ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA MOICH TRZECH FILMÓW Z INSCENIZACJI HISTORYCZNYCH !!!Lekcja historią swoją drogą, bo tu czeka aż 10 przesyłek do zaprezentowania.
3,2,1 ŁADUJ, CEL, PAL...

PS: W wolnej chwili albo najlepiej teraz 😉 zachęcam Was do pozostawienia pod tym postem nowych komentarzy - Was to mało kosztuje a ja wiem, że ktoś tu zagląda i moją "gadżetową karierę" obserwuje - pozdrawiam 😎


Pierwsza koperta pochodzi od Kariny Malinowskiej czyli Czadowej Mamuśki.
Czadowa Mamuśka - zespół powstał w 2015 roku, jego liderką jest Karina Malinowska - charyzmatyczna wokalistka - „wulkan energii”, którą pamiętamy z programu Talent Show „Disco Star” emitowanego w Polo TV. Czadowa Mamuśka prezentuje pozytywną oraz energetyczną mieszankę utworów Disco Dance, bardzo popularnych w ostatnim czasie na imprezach plenerowych oraz klubowych. Występ grupy to gwarancja świetnie spędzonego czasu i wspaniałej zabawy podczas koncertu, imprezy okolicznościowej, plenerowej czy klubowej.
 

Zapraszam do wysłuchania piosenki od Czadowej Mamuśki - Narysuj nasz świat:


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- 2 zdjęcie z autografem od Czadowej Mamuśki,
 

!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: FB,
Ile czekałem: około miesiąca,
Szczegóły: oryginały,

Druga koperta jest od Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
Roman Pindel - polski duchowny rzymskokatolicki, profesor nauk teologicznych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w latach 2011–2013, biskup diecezjalny bielsko-żywiecki od 2014.
 

W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z podpisem Księdza Biskupa,
- 5 obrazków z nadrukiem podpisu,
 

!!! Bóg zapłać za zdjęcie z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Trzecia przesyłka pochodzi od pewnej instytucji.
A w trzecie przesyłce było:
- duża teczka,
- biuletyn informacyjny,
- 2 kartki z okolicznościowymi znaczkami pocztowymi,
- przypinka PIN,
 

Czwarta przesyłka jest od kolejnej dziś instytucji.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- torba z materiału,
- mak pamięci do zasadzenia,
- 8 płyt CD,
- mała torba papierowa,
- bardzo ładna przypinka PIN z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego stworzona z okazji 150. rocznicy Jego urodzin - kolejna 2577 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Bieruniu - powiat w Polsce, w województwie śląskim. Powstał w 1999 roku jako powiat tyski (z siedzibą w Tychach, nie wchodzących w skład powiatu), i został przemianowany 1 stycznia 2002 roku na powiat bieruńsko-lędziński (z jednoczesnym przeniesieniem siedziby do Bierunia). Jest najmniejszym pod względem powierzchni i ludności powiatem w województwie śląskim. Położony we wschodniej części województwa śląskiego, na obrzeżu konurbacji katowickiej. Powiat bieruńsko-lędziński znajduje się w najbardziej uprzemysłowionym i zurbanizowanym regionie w Polsce. Przemysłowy charakter powiatu został ukształtowany przez rozwój górnictwa węglowego i hutnictwa. Liczba podmiotów gospodarczych w powiecie wynosi ok. 4000 i systematycznie rośnie. Historycznie teren powiatu leży na Górnym Śląsku. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie (miasta): Bieruń, Imielin, Lędziny i gminy wiejskie: Bojszowy, Chełm Śląski.
 

Na terenach tego powiatu warto odwiedzić: 
* KOŚCIOŁY:
Kościół św. Walentego (Bieruń), Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela (Bojszowy), Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Międzyrzecze), Kościół św. Klemensa (Lędziny), Kościół św. Bartłomieja Apostoła (Bieruń), Kościół Trójcy Przenajświętszej (Chełm Śląski), Kościół ewangelicki św. Trójcy (Lędziny), Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej (Imielin), Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Bieruń), Kapliczka św. Jana Nepomucena (Bieruń), Kościół św. Barbary w Bieruniu Nowym, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Lędziny), Kościół Chrystusa Króla (Lędziny), Kościół Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych (Nowe Bojszowy), Kościół św. Anny (Lędziny), Kościół św. Jana Nepomucena (Jedlina),
- Góra Gąsiorowa (Imielin),
- Dwór w Kopciowicach,
- Synagoga w Bieruniu,
- Synagoga w Imielinie,
- Rauszowa Góra (Imielin),
- Stara plebania (Lędziny),
- Dom przy Śląskiej 36 (Chełm Śląski),
- Dom przy Świętego Brata Alberta 22,48,52 (Imielnin),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

POWIAT BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKI Samorząd blisko ludzi
A w piątej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem,
 

Szósta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Jaworze - powiat w Polsce (województwo dolnośląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest miasto Jawor. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Jawor, gminy miejsko-wiejskie: Bolków, gminy wiejskie: Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Wądroże Wielkie i miasta: Jawor, Bolków.
 

Powiat posiada wiele walorów turystyczno - wypoczynkowych: duże kompleksy leśne, liczne szlaki turystyczne - do najbardziej znanych należy "Dolnośląski Szlak Cystersów" ( fragment Europejskiego Szlaku Cystersów, z licznymi zabytkami sakralnymi ) "Wygasłych Wulkanów" oraz "Kopaczy". Na terenie powiatu znajduje się Park Krajobrazowy "Chełmy" z rezerwatem "Wąwóz Myśliborski" i tzw. Małymi Organami Myśliborskimi. W bezpośrednim sąsiedztwie Jawora znajduje się zbiornik wodny "Słup" - chętnie odwiedzany przez wędkarzy.

Na uwagę zasługują liczne zabytki, z jaworskim Kościołem Pokoju na czele, który w roku 2002 wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. O walorach turystycznych przesądzają pozostałe zabytki architektury i sztuki, m. in. gotycki zamek w Bolkowie ( na zamku organizowane są Ogólnopolskie Turnieje Rycerskie, a także coroczny Festiwal Castle Party ), wczesnogotycki kościół p.w. Św. Marcina, Zamek Piastowski oraz Muzeum Regionalne w Jaworze.

Powiat Jaworski to region wielu szans i możliwości, stanowiący atrakcyjny teren do inwestowania. Inwestorzy liczyć mogą na daleko idącą pomoc władz powiatu i gmin. Istnieje możliwość zwolnienia z podatków lokalnych. Ponadto dużym atutem regionu jaworskiego są jego mieszkańcy otwarci na szeroką współpracę z partnerem krajowym i zagranicznym.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- 2 przewodniki turystyczne,
- 2 foldery reklamowe,
- mapa powiatu,
- torba z materiału,
- skrobaczka do szyb,
- smyczka,
- długopis,
- list,


Siódma przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu - powiat w południowo-zachodniej Polsce, województwo dolnośląskie, utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wałbrzych. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, gminy miejsko-wiejskie: Głuszyca, Mieroszów, gminy wiejskie: Czarny Bór, Stare Bogaczowice, Walim i miasta: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów. Przed 1 stycznia 1999 r. wszystkie gminy powiatu należały do województwa wałbrzyskiego. Ponadto miasto Wałbrzych wchodziło w skład powiatu wałbrzyskiego od 1 stycznia 2003 do 1 stycznia 2013.


Spośród wielu zabytków Wałbrzycha na szczególną uwagę zasługuje słynny zamek Książ będący jednym z najefektowniejszych elementów Szlaku Zamków Piastowskich. Piękny jest również wałbrzyski Rynek z fontanną. Ponadto miasto może poszczycić się ciekawymi parkami, m.in. Książańskim Parkiem Krajobrazowym czy Parkiem Sobieskiego. Warto też wybrać się do palmiarni w Lubiechowie. Turystów przyciąga również Muzeum Porcelany.

Najnowszą i zarazem najnowocześniejszą atrakcją Wałbrzycha jest Stara Kopalnia. To Centrum Nauki i Sztuki - ciekawe muzeum, które powstało na terenie dawnej Kopalni Thorez (Julia). Poznasz tu historię górnictwa wałbrzyskiego, dowiesz się, jak wyglądało ono niemal od środka i dlaczego się skończyło. To wspaniała wycieczka w podziemny świat przeszłości. Na południe od Wałbrzycha zaś wznosi się ciekawy Dzikowiec Wielki (836 m n.p.m.), gdzie istnieje wyciąg narciarski, a przez cały rok dostępna jest od niedawna wieża widokowa, dostępna bezpłatnie.

Wałbrzych jest również wyśmienitym miejscem dla amatorów kolarstwa szosowego i górskiego. Na terenie miasta wytyczono kilkanaście tras rowerowych, na których organizowane są krajowe i lokalne wyścigi kolarskie. Najciekawsza ze ścieżek biegnie przez Książański Park Krajobrazowy, na niej co roku odbywają się finały Grand Prix MTB Czesława Langa. Ale nie tylko rowerzyści mogą tu czynnie spędzać czas, dla pieszych przygotowano wiele szlaków turystycznych prowadzących z miasta na okoliczne pasma górskie, do punktów widokowych, miejsc pamięci oraz pomników przyrody. Na bardziej wymagających czeka Stado Ogierów Książ organizujące wyścigi, zawody i aukcje oraz wycieczki w siodle, działa tu również ośrodek sportów paralotniarskich. No a zimą, wiadomo - narty ! Na okolicznych stokach przygotowane są wyciągi i trasy zadowalające każdego przybysza. Niecodzienną atrakcją będzie też z pewnością rozgrywany co roku w pobliżu Wałbrzycha międzynarodowy bieg narciarski zwany "Bieg Gwarków".
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- folder reklamowy w grubej oprawie,
- mapa ziemi wałbrzyskiej,
- 2 naklejki,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2578 w kolekcji !!!


Ósma koperta jest od Urzędu Gminy Mirów - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat szydłowiecki. Siedzibą władz jest Mirów Stary. Sąsiaduje z gm.: Jastrząb, Mirzec, Skarżysko Kościelne, Szydłowiec i Wierzbica. W Królestwie Polskim gmina należała do powiatu radomskiego w gub. radomskiej. 13 I 1870 do gm. przyłączono pozbawiony praw miejskich Jastrząb, po czym przemianowano ją na gm. Rogów. W kolejnych podziałach administracyjnych okolice Mirowa pozostawały niezmienione. W 1975-98 wchodziła w skład województwa radomskiego.


MIROWIE w XVII w. istniał prawdopodobnie folwark i jeden z licznych dworów biskupów krakowskich, możliwe, że w miejscu gdzie obecnie znajdują się resztki dworu i parku, z wiekowymi dębami. Pod Mirowem na Górze Piekło można zaobserwować oryginalne formy skalne wraz z chronioną roślinnością. Piekło to wzgórze wznoszące się nad rozległymi obniżeniami dolin i źródeł Iłżanki. Wzgórze jest porośnięte lasem sosnowo – brzozowym. Zaliczono je do pomników przyrody nieożywionej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2579 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Szczerców - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat bełchatowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim. Gmina składa się z 23 sołectw i 42 wsi. Siedzibą gminy jest Szczerców.


Gmina Szczerców zaprasza swoich turystów do odwiedzenia:
* Dwór w Lubcu - wybudowano w 1835 r. za sprawą Marcelego Sulimierskiego Jest to budowla w stylu klasycystycznym, podpiwniczona z drewnianym stropem. Mury z cegły pokryte tynkiem. Obok budynku znajduje się parterowy spichlerz wzniesiony w 1824 r. Obecnie w budynku znajduje się Szkoła Podstawowa w Lubcu,
* Kaplica św. Barbary w Szczercowie - po pożarze kościoła w Szczercowie w 1868 r. mieszkańcy zakupili drewniany kościół po zlikwidowanej w 1790 r. parafii św. Leonarda w Puszczy Osińskiej, który stał tam od XVII wieku. Gdy ukończono budowę nowej murowanej świątyni, mały kościółek rozebrano i przeniesiono na cmentarz parafialny gdzie pełni funkcje kaplicy,
* Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczercowie - data erygowania w tym miejscu kościoła 8 IX 1367 r. przez abp gnieźnieńskiego Jarosława Bogoria Skotnickiego. Po wojnie w 1945 r. rozpoczęto odbudowę zniszczonego kościoła. Wybudowany w stylu neoromańskim. Budowę zakończono w 1953 r. Konsekrowany 4 XI 1972 r. przez bpa Bohdana Bejze,
* Polskie schrony bojowe z 1939 r. - zlokalizowane są w obrębie miejscowości Lubiec przy trasie wojewódzkiej nr 483,
* Dawny Cmentarz Żydowski w Szczercowie z XIX w. - w miejscowości Szczerców,
* Drewniana figura Św. Floriana z polowy XVIII w. - Kapliczka - drewniana figura Św. Floriana z polowy XVIII w. w miejscowości Szczerców,
* Parafia rzymskokatolicka św. Michała Archanioła w Chabielicach - został wybudowany w 1959 r. Autor projektu był architekt Wacław Kowalewski. Kościół został poświęcony 29 IX 1961 r. przez bpa Jana Kulika,
* Cmentarz rzymsko-katolicki z XIX w. - cmentarz rzymsko-katolicki z XIX w. w miejscowości Szczerców,
* Cmentarz wojskowy z I i II wojny światowej - cmentarz wojskowy z I i II wojny światowej w miejscowości Szubienice,
* Drewniana figura Św. Jana Nepomucena z połowy XVIII w. - kapliczka - drewniana figura Św. Jana Nepomucena z połowy XVIII w. w miejscowości Szczerców.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- pocztówka,
- długopis,
- 2 bardzo ładne przypinki PIN z herbem (jedna zasili moją kolekcję a drugą przeznaczam na wymianę) - kolejna 2580 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego zamku na terenie Polski.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 5 pocztówek,
- 5 zakładek do książek,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

4 komentarze: