poniedziałek, 30 listopada 2020

Poniedziałkowe - 10 kopert/przesyłek/paczek, zdenerwowany przed premierą internetową (w tym wizyta Pocztex-u) - wpis numer 923

Dziś jest 30 listopada 2020 rok. Witajcie 👋 - ale fajnie spotkać się z Wami ponownie 😍  Śnieżek przez weekend trochę nam pokruszył, ale patrząc teraz za okno ciężko gdzieś go zauważyć - jak myślicie mamy szanse na białe święta 😕 Koniec miesiąca przynosi czas na podsumowania. Dlatego też dziś sprawdzimy co przez ostatnie pięć dni pojawiło się w skrzynce pocztowej i nie tylko 😲 Na moim biurko obok mnie leży właśnie 9 przesyłek od listonosza i jedna paczka Pocztex - więcej o tym już za chwilę...
 
W ciągu ostatnich dni wprowadziłem na bloga kilka zmian (w dużej mierze kosmetyka) - ale zawsze się liczą. Są to na przykład: nowe świąteczne tło bloga, nowe grafiki czy całkiem odmieniona jedna ze stron - o tym więcej informacji znajdziecie poniżej... Ale czym byłby blog bez czytelników i widzów, dlatego też jestem otwarty na wasze propozycje. Jeżeli macie jakieś sugestie co do zmian na mojej stronie proszę pisać śmiało w komentarzach lub na maila - lukasz.stanczuk24@interia.pl
 
PREMIERA:
Jak wiecie moja kolekcja modeli motoryzacyjnych w ostatnim czasie przeszła duże trzęsienie ziemi. Kilkanaście modeli sprzedałem (niektóre są jeszcze na sprzedaż LINK) a ponad połowę postanowiłem sobie zostawić. Oczywiście nie oznacza to że kolekcja zostanie zlikwidowana. Jeżeli spotkam gdzieś w sklepie jakieś ciekawe autko to oczywiście je zakupie i wam przedstawie. Z racji na przebudowę kolekcji musiałem zrobić remont karty, która była dedykowana tym zbiorom na blogu. Dlatego też w to miejsce powstała karta "KOLEKCJONERSKI MISZMASZ" - link po kliknięciu w grafikę poniżej.
 

KOLEKCJONERSKI MISZMASZ
- to miejsce, gdzie poza autografami i przypinkami PIN będę prezentował wam moje mniejsze kolekcje. Na razie są tam trzy kolekcję: modeli motoryzacyjnych, monet i szklanek reklamowych . Już wkrótce obiecuje dodać zdjęcia kolejnych moich zbiorów.


PS: Będzie mi bardzo miło, gdy pod tym postem zobaczę górę nowych komentarzy od was - obiecuje że na wszystkie odpiszę 😍😉
 
 
Pierwsza paczka Pocztex jest od Urzędu Gminy Kłodzko - gmina wiejska położona w województwie dolnośląskim, w centrum powiatu kłodzkiego i ziemi kłodzkiej. Przed reformą administracyjną Polski z 1999 r. gmina wchodziła w skład województwa wałbrzyskiego. Siedziba gminy znajduje się w Kłodzku, które tworzy osobną gminę miejską.
 
 
Na terenach Gminy Kłodzko warto odwiedzić następujące miejsca:
* KOŚCIOŁY:
- świętego Jana Chrzciciela w Jaszkowej Dolnej, świętego Mikołaja w Jaszkowej Górnej, świętego Jakuba w Krosnowicach, świętego Jana Chrzciciela w Ołdrzychowicach Kłodzkich, świętego Jana Chrzciciela w Piszkowiach, świętego Mikołaja w Starkowie, świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Starym Wielisławiu, świętego Szymona i świętego Tadeusza w Szalejowie Dolnym, świętego Jerzego w Szalejowie Górnym, świętego Jerzego w Wojborzu, świętego Michała w Wojciechowicach, świętego Marcina w Żelaźnie,
* PAŁACE I ZESPOŁY DWORSKIE: 
- Zespół dworski w Jaszkowej Górnej, Pałac w Kamieńcu, Pałac w Krosnowicach Górnych, Pałac Oppersdorfów w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Zespół pałacowy w Podzamku, Zespół pałacowy w Szalejowie Dolnym, Pałac Hoffmanna w Żelaźnie,
* OBIEKTY GOSPODARCZE: 
- Przędzalnia w Ołdrzychowicach Kłodzkich,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- książka "Skarbnica kultury, historii i tradycji",
- pluszowa maskotka,
- mapa,
- folder reklamowy,
- płyta DVD i CD,
- 7 pocztówek,
- zakładka do książki,
- 4 smyczki,
- 2 magnesy na lodówkę,
- 3 balony,
- odblask (nie ma go na zdjęciu),
- breloczek,
- 2 etui na kartę kredytową,
- długopis w etui,
- przypinka PIN z herbem - 3645 w kolekcji !!!
 

Druga
przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Krzysztofa.
Joanna Jędrzejczyk - polska zawodniczka boksu, muay thai, kick-boxingu i mieszanych sztuk walki (MMA).Trzykrotna zawodowa mistrzyni świata, dwukrotna mistrzyni Europy oraz czterokrotna amatorska mistrzyni świata, trzykrotna mistrzyni Europy i pięciokrotna mistrzyni Polski w boksie tajskim, wicemistrzyni Polski w amatorskim boksie z 2011. Pierwsza Polka w organizacji MMA - Ultimate Fighting Championship oraz mistrzyni tejże organizacji w wadze słomkowej (do 52 kg) w latach 2015-2017.
 
Andrea Anastasi - włoski siatkarz i trener siatkarski, w latach 2011-2013 selekcjoner polskiej reprezentacji siatkarzy. Obecnie trener Verva Warszawa Orlen Paliwa.W latach 1981-1991 rozegrał 141 spotkań w reprezentacji Włoch, grając na pozycji przyjmującego. Karierę sportową zakończył w 1993. W 1989 wygrał z Włochami mistrzostwa Europy, a w 1990 mistrzostwa świata.
 
Simon Ammann - szwajcarski skoczek narciarski, reprezentant klubu SSC Toggenburg, a wcześniej RG Churfirsten. Jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii tej dyscypliny. Czterokrotny indywidualny mistrz olimpijski (po dwa tytuły w 2002 i 2010 roku). Czterokrotny medalista mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym - mistrz i wicemistrz z 2007 roku oraz brązowy medalista w 2009 i 2011 roku. Mistrz świata w lotach narciarskich w 2010 roku.
 
W drugiej przesyłce było:
- 3 zdjęcia /pocztówki z autografami od: Joanny Jędrzejczyk, Andrea Anastasi i Simona Ammana,
 

!!! Dziękuje Krzysztof za naszą pierwszą wymianę (mam nadzieje że nie ostatnią) - pozdrawiam !!!
 
Trzecia koperta pochodzi od przyjaciela bloga Michała.
Krzysztof Piątek - polski środkowy napastnik, zawodnik włoskiego klubu AC Milan, reprezentant Polski w piłce nożnej. Przez kibiców nazywany „Il pistolero”. Piątek swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Niemczance Niemczy (rodzinna miejscowość), w której trenerem był jego ojciec. Jako 11-latek zaczął grać w juniorskiej drużynie w Dzierżonowie, w której trenował do 2011 r. Przeszedł wtedy do III-ligowej Lechii Dzierżonów. Grał tam jedynie przez pół roku, występując w trzech spotkaniach. Dzięki Jackowi Kubasiewiczowi dostał się na testy do Zagłębia Lubin i w 2013 r. przeszedł do ekstraklasy. Debiut w podstawowym składzie zaliczył w maju 2014 r. Łącznie w Lubinie rozegrał 85 spotkań i strzelił 18 bramek. Dzięki temu Zagłębie w jednym z sezonów zdobyło trzecie miejsce w lidze i weszło do gry w pucharach europejskich. W 2016 r. przeszedł do Cracovii, gdzie występował przez dwa kolejne sezony zdobywając łącznie 32 bramki i występując w 65 meczach. Pierwszy występ w reprezentacji narodowej U-20 zaliczył w 2015 r. w towarzyskim meczu ze Słowacją. Dwa lata później dostał powołanie do starszej drużyny: U-21, gdzie grał w trakcie Mistrzostw Europy. Mimo zaproszenia do seniorskiego składu reprezentacji Polski na MŚ 2018 nie pojechał na sam turniej, debiutując we wrześniu tego roku. Pierwszą bramkę zdobył w meczu z Portugalią w ramach Ligii Narodów. Występował też w barwach narodowych w trakcie eliminacji do kolejnych mistrzostw.
 

A w trzeciej kopercie było można znaleźć:
- pocztówkę z autografem Krzysztofa Piątka,
 
 
!!! Dziękuje Krzysztof za możliwość zakupu autografu do mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka jest od przyjaciela bloga Artura.
W czwartej przesyłce było:
- 7 przypinek PIN (6 zasila kolekcję a jedna wędruje na wymianę) - od 3646 do 3651 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje Artur za kolejną dawkę nowych przypinek do mojej bogatej kolekcji !!!

Piąta przesyłka pochodzi od pewnej wyższej szkoły.
A w piątej przesyłce było:
- miły list,
- zakładka do książki,
- smyczka,
- paski samoprzylepne do zaznaczania,
- ołówek,
- eko-długopis,
- 2 zawieszki,
- 3 zasłonki na kamerkę internetową,
 

Szósta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy - powiat w Polsce (województwo kujawsko-pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bydgoszcz. Do powiatu należą: miasta: Solec Kujawski, Koronowo i gminy: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko.
 

Walory turystyczne powiatu to głównie krajobraz, rzeźba terenu, lasy, jeziora i rzeki. Potencjałem do rozwoju różnych form turystyki i rekreacji jest duża lesistość powiatu (42%) oraz obecność licznych zbiorników wodnych, zdanych do kąpieli, wędkarstwa, żeglarstwa i turystyki kajakowej. Centrum turystyki wodnej jest Zalew Koronowski, wokół którego ulokowane są przystanie i całoroczne ośrodki wypoczynkowe.  Łącznie na terenie powiatu znajduje się 64 obiektów wpisanych do wojewódzkiego rejestru zabytków, m.in. obiekty sakralne, cmentarze, dwory, pałace, parki, domy mieszkalne, budynki przemysłowe i gospodarcze. Do gminnych ewidencji wpisanych jest natomiast ok. 1325 obiektów, najwięcej w gminie Koronowo (530), Sicienko (134) i Dąbrowa Chełmińska (125). Przez powiat prowadzi popularny szlak kajakowy Brdy o długości ok. 50 km (przez Zalew Koronowski z Sokole-Kuźnicy do Bydgoszczy), a przez najbardziej atrakcyjne krajobrazowo tereny wiedzie obecnie 28 wytyczonych szlaków turystycznych. Przez powiat wiedzie również kilka szlaków rowerowych, w tym szlak rowerowy R1, będący najdłuższym w Europie, fragment „szlaku przyjaźni” Bydgoszcz-Toruń, Regionalny Szlak Rowerowy z Bydgoszczy przez Bory Tucholskie do Chojnic, część szlaku po Dolinie Dolnej Wisły oraz Wiślana Trasa Rowerowa.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- książka "Powiat Bydgoski - cztery pory roku",
- mapa powiatu,
- notes z długopisem,
- ulotka,
- przypinka PIN z herbem - 3652 w kolekcji !!!
 

Siódma
przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Lututów - miasto w Polsce, położone w południowo-zachodniej części województwa łódzkiego, powiat wieruszowski, w gminie Lututów. Siedziba gminy Lututów. Lututów leży w historycznej ziemi wieluńskiej. Uzyskał lokację miejską przed 1406, zdegradowany przed 1714, ponowne nadanie praw miejskich w 1843, degradacja w 1870. Lututów odzyskał prawa miejskie 1 stycznia 2020, a jego granice obejmują obszary obrębów ewidencyjnych Lututów oraz Dębina, Jeżopole, Piaski i Żmuda, o łącznej powierzchni 1895 ha.
 

Na pytanie co warto zobaczyć w Lututowie odpowiadam: 
* Miasto zachowało układ przestrzenny ze zwartą zabudową wokół prostokątnego rynku,
* Kościół parafialny, murowany, pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, wpisany do rejestru zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa, został wzniesiony w latach 1910-1917 w stylu neoromańskim według projektu z 1907 architekta Jarosława Wojciechowskiego. Na wieży kościoła znajduje się zegar wykonany w 1938 przez Józefa Ambroziego z Tuszyna,
* W północnej części miasta - zespół dworsko-pałacowy. Uprzednio był tu drewniany dwór z XIX w., który spłonął w 1934. Wówczas J. Kurnatowski rozpoczął budowę pałacu, który się zachował. W parku: aleja grabowa, jawory, 3 dęby włoskie, dęby szypułkowe, zamulone stawy. W pobliżu zabudowania folwarczne, m.in. zabytkowy klasycystyczny spichlerz z 1777, w którym zachowały się kute metalowe drzwi, z datą ich wykonania (1792 r.), zdobione motywami roślinnymi, 
* Synagoga z połowy XIX w., przebudowana na kino, 
* Cmentarz żydowski z połowy XIX w., zdewastowany przez hitlerowców, bez nagrobków,
* Na miejscu bitwy pod Lututowem, po zachodniej stronie szosy, na skraju lasu „Koziołek” w 1993 ustawiono dwa duże krzyże i głazy (na wsch. i zach. skraju pola bitwy). Obok jednego z krzyży, przy samotnej sośnie z kapliczką na granitowym głazie, wyryto wizerunek Orła powstańczego ze słowami modlitwy: „Boże, zbaw Polskę”. Poniżej zamocowano napisy wykonane w metalu: „15 VI 1863 r. w lesie Koziołek miała miejsce bitwa kosynierów pod wodzą płk. A. Korotyńskiego z wojskami rosyjskimi”. Po drugiej stronie pola bitwy trzy głazy, a na największym z nich Orzeł powstańczy z napisem w otoku: „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”. Poniżej: „Miejsce zaciętej bitwy 120 kosynierów pod wodzą płk. Antoniego Korotyńskiego z wojskami rosyjskimi dnia 15 VI 1863 r. Zabito i wymordowano 64 powstańców, 46 ciężko raniono, 3 wzięto do niewoli. Cześć ich pamięci”,
* Szczątki mogiły poległych i zamordowanych w bitwie pod Lututowem - na miejscowym cmentarzu w mogile (na lewo od gł. wejścia),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- breloczek,
- przypinka PIN z herbem - 3653 w kolekcji !!!
 

Ósma przesyłka jest od Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach.
Wilamowice - miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, powiat bielski, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Wilamowice. Wilamowice są położone na pograniczu Podgórza Wilamowickiego i Pogórza Śląskiego. Ośrodek sadowniczy i przemysłu lniarskiego.
 
 
 
Do zabytków tego miasta należą między innymi:  
* Drewniane i murowane domy (XIX w.),
* Kapliczki (XIX w.),
* Kamieniczki na rynku (1870-1915),
* Kościół neogotycki z 1923-84,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce było:
- 6 pocztówek,
- przypinka PIN z herbem - 3654 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Dopiewo - gmina wiejska w województwie wielkopolskim,  powiat poznański. Jest położona jest przy zachodniej granicy Poznania. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Na terenie gminy znajduje się obszar ochrony ścisłej Trzcielińskie Bagno, będący do roku 1996 rezerwatem. Siedziba gminy to Dopiewo. Do niedawna gmina była ukierunkowana na rolnictwo jednak ulega to powolnej zmianie. Obszary położone bliżej Poznania to rejon coraz bardziej intensywnej ekspansji pozarolniczych działalności gospodarczych oraz budownictwa mieszkaniowego. Południowy skraj gminy położony jest w otulinie Wielkopolskiego Parku Narodowego.
 

Gmina Dopiewo zachęca do odwiedzenia między innymi:
* Jezioro Niepruszewskie o powierzchni 242 ha, położone na granicy z gminą Buk. Jezioro jest płytkie, jego średnia głębokość wynosi 3,1 m, a maksymalna 5,2 m.,
* Jezioro Trzcielińskie, położone w zabagnionej dolinie rzeki Samicy, jest wraz z otoczeniem prawnie chronione w randze rezerwatu „Trzcielińskie Bagno”,
* Szlaki rowerowe i piesze prowadzące przez lasy gminy zachęcają do aktywnego wypoczynku.
* Pałac w Konarzewie- najbardziej znamienitym obiektem historycznym, choćby z uwagi na swoich właścicieli i dzieje, jest pałac w Konarzewie,
* Kościół św. Marcina w Konarzewie - prawdopodobnie pierwszy drewniany kościół wybudowano w miejscu obecnego jeszcze w XII w.,
* Dwór w Dąbrówce - na terenie parku założonego w XVIII wieku znajdują się dwa obiekty, które tworzą zabudowę dworską tzw. dwór stary i dwór nowy,
* Dwór w Trzcielinie - jednokondygnacyny dwór w Trzcielinie zbudowany na wysokiej skarpie pradoliny cieku wodnego w II połowie XIX wieku. Wielokrotnie zmieniał swój wygląd zewnętrzny po licznych przebudowach,
* Pałac w Więckowicach - położony na terenie parku (o powierzchni 9 ha) pałac zbudowany pod koniec XIX wieku został wpisany do rejestru zabytków w 1973 roku,
 
Na zachodnim skraju gminy Dopiewo znajduje się miejsce wyjątkowe na skalę całego regionu: w lasach nieopodal osady Żarnowiec z podnóża stromego zbocza wypływa źródło, które od 1994 roku jest Pomnikiem Przyrody. Jedyne źródło w Wielkopolsce wyróżnione w ten sposób, jest niezwykle popularne wśród turystów. Nad źródełkiem można przysiąść, wsłuchać się w szum wody, wyciszyć i zasmakować natury w najczystszej postaci. Malowniczą zielenią wabią także parki podworskie, objęte ochroną zespoły zieleni parkowej o charakterze  zabytkowym, nie tylko we wspomnianych Konarzewie czy Więckowicach, ale w Trzcielinie, w Dąbrówce czy w Skórzewie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- 2 gazety,
- grupy notes,
- skrobaczka z rękawem,
- zestaw obiektywów,
- 2 ulotki,
- magnes na lodówkę,
- linijka drewniana,
- serduszko drewniane,
- metalowe trzy szablony,
- długopis,
- ołówek,
- odblask (nie ma go na zdjęciu),
 
 
 
Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej polskiej restauracji.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- żółte skarpetki (pierwsze w mojej kolekcji),
- ściereczka,
- kupon zniżkowy,
- smyczka,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

4 komentarze: