piątek, 10 lipca 2015

Piątek to nagroda i 4 paczki

Dziś 10.07.2015r. dostałem z rana przesyłkę - nagrodę i potem trzy paczuszki, a co było w nich zapraszam do zapoznania się z postem...

Pierwsza paczka od Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich (nagroda z konkursu organizowanego na FB) - Wakacje w Powiecie Strzeleckim to strzał w 10-tkę. Rano, popołudnie czy wieczór nie ma czasu na nudę. Rano idealnie wybrać się na wędkowanie nad Staw Kasztal" czy Staw przy kościele w Jemielnicy. Popołudnie warto spędzić w Parku Krajobrazowego Góra Św. Anny, gdzie dużo i pięknych rezerwatów przyrody, gdzie się lepiej człowiek czuje i lepiej się oddycha, a na podwieczorek chętnie zapraszam do Doliny Małej Panwi gdzie jest to najładniejsza i najciekawsza dolina rzeczna w województwie opolskim i gdzie nad brzegami można spotkać zwierzynę która ma swój wodopój. Powiat Strzelecki to idealne miejsce na wycieczki z rodziną ale i też na romantyczne spacery z dziewczyną czy z chłopakiem.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A jako nagroda dostałem:
- duży parasol,
- lodówka z materiału na napoje,
- kubek,
- mapa,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 Druga paczka od Urzędu Miasta w Turku - Miejscami co trzeba odwiedzić w Mieście Turek są: Kościół Parafialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa (plac H. Sienkiewicza), Domy tkaczy przy ul. S. Żeromskiego, Ratusz (plac Wojska Polskiego), Kościół Ewangelicko-Augsburski (ulica 3 Maja), Zabudowa staromiejska (Rynek – plac Wojska Polskiego), Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. 3 Maja, Cmentarz katolicki „Na Lipce” (ul. Chopina), Cmentarz ewangelicko–augsburski (ul.Chopina) i Dawna synagoga.
 
Zapraszam też od odwiedzenia Muzeum Miasta Turek im. Józefa Mehoffera, Plac Wojska Polskiego 1 www.muzeum.turek.pl w którym można wziąć udział w warsztatach tkackich, które odbywają się cyklicznie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- ulotka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Trzecia paczka od Urzędu Gminy Galewice - Gmina jest położona w południowo - zachodniej części województwa łódzkiego. Gmina graniczy z gminami: Czajków, Klonowa, Lututów, Sokolniki, Wieruszów, Doruchów i Grabów na Prosną.
Gmina posiada duże kompleksy leśne, w niewielkim odległości od większych miast oraz korzystnym usytuowaniu komunikacyjnym decydują o tym, że gmina jest obszarem atrakcyjnym turystycznie i wypoczynkowo. Przez tereny gminy wiodą trasy licznych szlaków rowerowych, wytyczono też dwa szlaki jeździeckie dla miłośników przejażdżek konnych w kompleksach leśnych.
Warunki takie sprzyjają rozwojowi działalności agroturystycznej. Działalnością rekreacyjno - turystyczną na obszarze gminy znajdują się 6 gospodarstw agroturystycznych oraz Dom Wczasowy Dziecięcy TPD w Głazie, które znajduje się w ewidencji Stowarzyszenia Agroturystycznego Ziemi Wieruszowskiej.
Część gminy Galewice zalicza się do obszaru chronionego krajobrazu "Dolina Rzeki Prosny" gdzie są szczególne rzadkie, chronione i ciekawe zbiorowiska roślinne. W okolicach Węglewic znajduje się też rezerwat przyrody "Długosz Królewski" który posiada największe w Polsce stanowisk paproci długosz królewski oraz mech torfowiec.

Zabytkami Gminy Galewice są drewniany kościół w Węglewicach pod wezwaniem Świętej Trójcy, wewnątrz świątyni znajduje się polichromia z 1933 roku oraz obraz Przemienia Pańskiego z XIX wieku będący celem pielgrzymek mieszkańców. Zapraszam też do Parku w Galewicach, w którym znajduje się dworek gdzie mieści się przedszkole, oraz zabudowania folwarczne pochodzące z drugiej połowy XIX wieku. Ozdobą Węglewic jest klasycystyczny pałac wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku. Obok pałacu rozciąga się park, w którym pośród starodrzewu rosną dwa klony pospolite.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce była:
- mapa Gminy Galewice,
 
Czwartą paczą dzisiaj była przesyłka od Urzędu Gminy w Spytkowicach - Gmina położona jest w Kotlinie Oświęcimskiej, pomiędzy Wisłą a Skawą. W jej skład wchodzi 5 miejscowości: Bachowice, Ryczów, Spytkowice, Miejsce i Lipowa.
Na całym obszarze, zwłaszcza w północnej części, znajdują się stanowiska archeologiczne z epoki kamiennej i neolitu. Sześć z nich wpisano do rejestru zabytków. Miłośników nie skażonej natury przyciągają liczne atrakcje przyrodniczo-krajobrazowe.
Gmina zachowała na całej swej północnej części tereny nie zurbanizowane, po części dzikie, zajęte przez rzekę Wisłę. Stare koryto tej rzeki tzw. Wiślisko jak i kompleks stawów rybnych z otuliną zieleni są szczególnie atrakcyjnie dla wędkarzy, myśliwych i ornitologów. Cały ten pas to wylęgarnia ptactwa w liczbie gatunków rzadko już spotykanych. Duża linia brzegowa Wiśliska jest bogato ukształtowana porośnięta krzewami, drzewami a wody bogate są w prawie wszystkie gatunki ryb słodkowodnych. Obecnie łowi się także na samej rzece Wiśle, w której żyją nawet sandacze i pstrągi.
 
W Gminie Spytkowicach warto zobaczyć bardzo piękny Skansen Pszczelarski Podhala ale też  Zaporę w Łączanach, Stawy w Spytkowicach czy Zamek w Spytkowicach.
SERDECZNIE ZAPRASZA :-)
A w paczce było:
- informator,
- mapka,
- płyta DVD Gmina Spytkowice,
 
 
Piąta ostatnia paczka na dziś od Urzędu Gminy Łapanów - Gmina Łapanów leży w środkowej części województwa małopolskiego, w powiecie bocheńskim w dolinie rzeki Stradomki na terenie Pogórza Karpackiego, charakteryzującego się bardzo urozmaiconym krajobrazem.

Położenie gminy w obrębie Pogórza Karpackiego jest czynnikiem decydującym o jednolitości przyrodniczej jej obszaru. Piękny pogórski krajobraz choć bez wybitnie ważnych miejscowości jest krainą turystyczną, mało znaną, nadającą się przez to właśnie na bezplanowe wycieczki piesze, dla których cygańska włóczęga ma większy urok niż wytyczone szlaki. Bogate urzeźbienie terenu o formach łagodnie zaokrąglonych grzbietów wznoszących się ponad 150 m. ponad dna doliny, duża zasobność gatunkowa zbiorowości roślinnych, leśnych, łąkowych i wodnych jest największym bogactwem gminy. 
Zabytkami gminy są:
Kościół pod wezwaniem świętego Bartłomieja w Łapanowie, Cmentarze z I Wojny Światowej, Pomniki, kapliczki i krzyże przydrożne, Zamek w Wieruszycach, Pozostałość zespołu dworsko-parkowego z XVII w. (Brama) w Tarnawie, Zespół dworsko-pałacowy w Zbydniowie, Kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Sobolowie i Parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Tarnawie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- Gazeta Łapanowska 2/2015r.
- informator,
- kalendarz na 2015 rok,
- ulotka z mapą,
- 5 pocztówek,
- długopis,

A co wy dziś dostaliście pochwalicie się i zapraszam do komentowania moich wpisów.
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza