poniedziałek, 14 października 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, sensacyjna historia żołnierza Marcina Krolla w poszukiwaniu gadżetów (w tym paczka kurierska i wyjęta z paczkomatu) - wpis numer 1138

Dziś jest 14 października 2024r. Halo 👋✌ Halo. Z tej strony melduje się Wasz ulubiony bloger od gadżetów 😉😊 Spytacie się co tam u Ciebie nowego kolego ? A dziękuje dobrze 😀 Dziś oprócz nowych przesyłek i paczek oraz grupy autografów zabieram Was na wycieczkę do lasu... więcej o niej już teraz 💪 PS: Dziś nie będzie zdjęć z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Będą one za tydzień - naprawdę fajne, ze wczorajszej wyprawy tu i tam...

W środę o poranku postanowiłem wybrać się na grzybki. Mam takie fajne miejsce na wsi w której mieszka moja rodzina i gdzie zawsze jeżdżę tam do lasu czy to na jagódki, czy grzybki. Wiadomo zbieranie zbieraniem, ale z racji, że lubię fotografię oraz naturę to przygotowałem dla Was kilka ładnych fotek z lasu. Wśród tych zdjęć grzybków poniżej jest kilka trujących, ale nie mogłem przejść obok i nie zrobić pamiątkowego kadru - bo muchomorów w lesie było na grubo. Dwa duże jadalne grzybki (piękne okazy) udało mi się znaleźć dosłownie tam, gdzie się ich nikt nie spodziewał. Mam tu na myśli przykryty suchymi gałęziami - skurczybyk się przebił przez nie 😃 Drugiego znalazłem jak miałem już wychodzić z lasu. Patrzę w oddali kapelusz było widać. W drodze po niego znalazłem również dwa małe dziecinki jadalne podgrzybki.



Kroll - polski film sensacyjny z 1991 roku w reżyserii Władysława Pasikowskiego, będący jego reżyserskim debiutem. Film otrzymał pięć nagród na 16. FPFF w Gdyni, w tym nagrodę specjalną jury i nagrodę za debiut. Zdobył dużą popularność wśród widzów - zgromadził w kinach około 450 tys. widzów, był także hitem kasowym w wypożyczalniach kaset wideo. Do dzisiaj uważany jest przez wielu za film kultowy. Marcin Kroll (Olaf Lubaszenko), żołnierz zasadniczej służby wojskowej, w tajemniczych okolicznościach dezerteruje z jednostki wojskowej na kilka dni przed pokazowymi manewrami. Dowództwo za wszelką cenę chce uniknąć nagłośnienia tego faktu, ponieważ nie ucichły jeszcze głosy domagające się wyjaśnienia samobójstwa „Chudego” (Tadeusz Szymków), innego szeregowego „kota”, nad którym znęcali się starsi żołnierze. Porucznik Arek (Bogusław Linda) otrzymuje rozkaz odnalezienia dezertera i sprowadzenia go do jednostki. Wyrusza nocą do rodzinnego miasteczka Krolla i do pomocy angażuje kaprala Wiadernego (Cezary Pazura).


A z obsady aktorskiej filmu "Kroll" posiadam autografy od:
Olaf Lubaszenko (Marcin Kroll), Bogusław Linda (porucznik Arek), Dariusz Kordek (Kuba Berger, przyjaciel Krolla), Cezary Pazura (kapral Edward Wiaderny), Edward Linde-Lubaszenko (recepcjonista w Grand Hotelu), Lech Dyblik (kolega Wiadernego), Robert Moskwa (Bogunia),


MASKOTKI:
Z racji, że na mojej karcie Biedronka uzbierało mi się dużo naklejek to chciałbym się Wam zapytać jakie maskotki z Gangu Produkciaków chcielibyście zobaczyć u mnie na blogu ? Pytam się Was, ponieważ ciężko mi się zdecydować a chciałbym jakieś odebrać ze dwie. W tym roku są: Malina Malwina, Groszek Grześ i Grażynka, Ziemniak Ziemowit, Parówki Pamelki, Serek Sławek, Pieróg Patryk, Frytki Filomenki, Lód Lucek, Lód Lila, Muffinka Marylka, Szampon Szymon, Pasta Pola, Papier Pakosław, Czekolada Celinka, Sok Sebek, Wkrętarka Wiki i Apka Biedronka. A może Wy macie już którąś z wymienionych maskotek ?


PS: Jak zawsze będzie mi bardzo miło jak zostawicie po sobie ślad obecności w postaci nowych komentarzy na blogu 😍😘 Ja obiecuje, że na wszystkie odpiszę - z góry DZIĘKUJE 😊😎


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży producentów nawozów.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- notes książkowy,
- trzy notesy,
- torba z materiału,
- smyczka,
- trzy długopisy,


Druga paczka InPost wyjęta z paczkomatu należy do pewnego nadawcy.
W drugiej paczce InPost wyjętej z paczkomatu można było znaleźć:
- model klocków Cobi ""Boeing CH-47 Chinook" do złożenia,


A tak prezentuje się ten model po złożeniu (zdjęcie po lewej). Tak na marginesie muszę Wam zdradzić, że chyba ten zestaw klocków Cobi ma jakiś problem. Mam tu na myśli długie śmigła, które zahaczają jedne o drugie. Osobiście je trochę skróciłem, dzięki czemu mogą się równo obracać. Wszyscy teraz mówią o potrzebie zbrojenia się 😉 No to i ja postanowiłem swój blog wyposażyć w dwa sprzęty wojskowe śmigłowiec oraz czołg. 


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Robert Moskwa - polski aktor filmowy i teatralny, karateka. Przez trzy lata studiował filologię polską na Uniwersytecie Szczecińskim. W 1991 ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Moskwa jako reprezentant Polski podczas zawodów w karate (2009) Od 17. roku życia trenuje karate. W 2009 uzyskał czarny pas Federacji Karate Shotokan i Fudokan oraz wraz z Maciejem Grubskim otworzył szkołę sportową „Karate Stars”, a w 2011 został prezesem Stowarzyszenia „Klub Karate Stars”. W 2014 zdobył dwa złote medale w Pucharze Europy Karate Shotokan NSKF (Nihon Shotokan Karate Federation). Jest zawodnikiem Reprezentacji Artystów Polskich w piłce nożnej. W 1990 został współzałożycielem i dyrektorem wrocławskiego Teatr ProSceM - Promocyjna Scena Młodych, którego nazwę później zmienił na Teatr K2 i którego działalność zawiesił w czerwcu 2005. W 1991, będąc na czwartym roku studiów aktorskich, wyjechał do Francji, gdzie przez pół roku występował w teatrze Terre de Scene Internationale. Od 2004 występuje w roli Artura Rogowskiego w serialu TVP2 M jak miłość. Uczestniczył w pierwszej i szóstej edycji programu rozrywkowego Jak oni śpiewają (2007, 2009) w telewizji Polsat, w drugiej edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie (2008) w TVP2 i w pierwszej edycji programu Celebrity Splash! (2015) w Polsacie. Odrzucił propozycję występu w programie rozrywkowym Taniec z gwiazdami w TVN i Ninja Warrior Polska w Polsacie. Jest trenerem biznesu i komunikacji międzyludzkiej oraz ekspertem w zakresie programowania neurolingwistycznego, ma certyfikat mistrza praktyka wydawany przez Polski Instytut NLP. Jest doradcą ds. frankowych, prowadzi kanał na platformie Facebook „Frank TV”, na którym dzieli się praktycznymi radami z frankowiczami. Angażuje się w akcje charytatywne. W 2021 wrócił na scenę teatralną po ponad 20-letniej przerwie, grając Slatera w spektaklu Kochane pieniążki w Teatrze Capitol w Warszawie. W listopadzie 2023 zadebiutował w obsadzie objazdowej sztuki Cudowna terapia warszawskiego Teatru SKENE.


Michał Piela - polski aktor filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Jako nastolatek grał w Teatrze Gart działającym przy Pałacu Młodzieży w Katowicach. Ukończył studium medyczne, zostając ratownikiem medycznym. W 2003 ukończył studia na PWST w Warszawie. Jako aktor zadebiutował w 2001 epizodycznymi rolami w serialach Pokój na czarno i Plebania. Popularność przyniosła mu rola aspiranta Mieczysława Nocula w serialu Ojciec Mateusz, w którym gra od 2008. Za rolę w serialach Ojciec Mateusz i Hela w Opałach[w innych językach] był nominowany do Telekamery 2011 w kategorii aktor. W 2012 zagrał rolę „psa” w filmie reklamowym na rzecz ochrony psów „Mafia dla Psa”. Oprócz występów w serialach i filmach zajmuje się także dubbingiem w filmach i grach komputerowych. Żonaty z Marią.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Roberta Moskwy i Michała Pieli,


Czwarta przesyłka należy do przyjaciółki bloga Małgorzaty.
W czwartej przesyłce było można znaleźć:
- pięć przypinek PIN (w tym jedna na igle i jedna to dubel) - od 6460 do 6463 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Daria Zawiałow - polska piosenkarka, gitarzystka, autorka tekstów i kompozytorka. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w koszalińskim Centrum Kultury. Po ukończeniu gimnazjum wyjechała do Warszawy, aby tam od września 2008 podjąć naukę w liceum o profilu muzycznym. W 2000, mając siedem lat wystąpiła w programie TVP1 Od przedszkola do Opola. W 2007 zdobyła nagrodę Tukan Junior za pierwsze miejsce w konkursie Dziecięcego Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki w ramach 28. Przeglądu Piosenki Aktorskiej (PPA) we Wrocławiu. W 2009 zwyciężyła w programie Szansa na sukces, dzięki czemu wzięła udział w koncercie „Debiuty” na Festiwalu w Opolu, gdzie wykonała piosenkę „Era retuszera” Kasi Nosowskiej. Dzięki udziałowi w Szansie na sukces dowiedziała się o przesłuchaniach do chórków Maryli Rodowicz. Ostatecznie wygrała castingi, a w chórkach artystki śpiewała przez kolejne dwa lata. W 2011 wzięła udział w czwartym sezonie programu TVN Mam talent!. Dotarła do półfinału. W 2013 i 2014 wzięła udział w trzeciej i czwartej edycji programu X Factor, w tej ostatniej dotarła do finałowej dwunastki. 3 marca 2017 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music ukazał się jej debiutancki album studyjny, zatytułowany A kysz!, zawierający jedenaście utworów. Album zadebiutował na 7. miejscu polskiej listy sprzedaży - OLiS. 28 września 2018 wydała singel „Nie dobiję się do Ciebie”, będący pierwszym utworem z jej drugiego albumu studyjnego, zatytułowanego Helsinki.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Darii Zawiałow,


Szósta przesyłka pochodzi od Marcina Kwietnia z zespołu Discoprince.
Discoprince - to stosunkowo młody zespół, który zyskał wielu fanów za sprawą utworu “Dyskoteka Gra” i jego energicznego klipu. Marcin Kwiecień, lider zespołu, nie spoczął jednak na laurach i kontynuuje swoją drogę na piedestał współczesnych gwiazd disco polo.


W szóstej przesyłce znalazłem:
- zdjęcie z autografem Marcina Kwietnia z zespołu Discoprince,


Siódma przesyłka należy do Starostwa Powiatowego w Wałczu - powiat w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wałcz. W skład powiatu wchodzą: miasta: Człopa, Mirosławiec, Tuczno, Wałcz, gminy miejskie: Wałcz, gminy miejsko-wiejskie: Człopa, Mirosławiec, Tuczno i gminy wiejskie: Wałcz.


Powiat Wałecki to region o szczególnych walorach przyrodniczych i krajobrazowych. Charakteryzuje się bogatą florą i fauną, dużym zróżnicowaniem siedlisk oraz niskim stopniem przekształcenia środowiska przyrodniczego. W granicach powiatu położona jest część Drawieńskiego Parku Narodowego, znajduje się tu wiele rezerwatów przyrody (m.in. Wielki Bytyń, Golcowe Bagno, Rosiczki Mirosławskie, Mszary Tuczyńskie, Dolina Rurzycy) oraz obszary chronionego krajobrazu (Puszcza nad Drawą, Pojezierze Wałeckie i Dolina Gwdy). Na miłośników wypoczynku czeka tu ponad 200 jezior z możliwością żeglowania oraz liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe. W powiecie wałeckim znajduje się ponad 300 zabytków, Czarodziejska „Magnetyczna Górka”, Zamek w Tucznie oraz wolno żyjące stado żubrów.

Niewątpliwie atrakcją powiatu wałeckiego są umocnienia i liczne schrony będące pozostałością po Wale Pomorskim z czasów II wojny światowej. Pas fortyfikacji rozciąga się wzdłuż jezior od Szczecinka przez Kręgi, Dudylany, na zachód do Nadarzyc. Linia umocnień przebiega następnie wzdłuż zachodniego brzegu jezior: Dobre, Zdbiczno, Smolne i Lubiana, dalej przez Wałcz, brzegiem jeziora Raduń, przez Strączno i Strzaliny do Tuczna, skąd wiedzie wzdłuż jezior na zachód od Człopy i dalej zachodnim brzegiem Drawy oraz północnym Noteci - do Santoka. Większe skupiska schronów, a także pozostałości rowów strzeleckich i przeciwpancernych położone są koło Nadarzyc, Zdbic, Wałcza i Strzalin. Główne walki o przełamanie Wału Pomorskiego miały miejsce w rejonie Zdbic, Szwecji, Golców i Iłowca (Gmina Wałcz). Na obszarze ruin w Wałczu zorganizowano Skansen Grupy Warownej "Cegielnia".
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 6464 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Czarnocin - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat piotrkowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim. Siedziba władz gminy to Czarnocin.


Do zabytków Gminy Czarnocin należą między innymi:
* Zespół dworsko/parkowy w Szynczycach - dwór w Szynczycach powstał ok. 1872 roku i pierwotnie otoczony był regularnym ogrodem o obrysie prostokąta, podzielonym na kwatery czterema alejami zbiegającymi się na osi elewacji usytuowanego prawie centralnie budynku. Towarzyszyły mu, nie zachowane do dziś, zabudowania folwarczne. Poza tym, że dwór był siedzibą szlachecką pełnił też swego czasu funkcję domu letniskowego, do czego predystynowała go zarówno willowa architektura budynku jak i jego położenie w znacznym oddaleniu od drogi, w sąsiedztwie zieleni,
* Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Czarnocinie - położony jest w północnej części wsi, przy szosie z Zawodzia do Biskupiej Woli, około 2,5 km od stacji PKP. Usytuowany jest na działce o formie nieregularnego owalu, okolonej starodrzewem. Parafię pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP erygowano w 1689 roku, zanim wybudowano obecny kościół (1879-1891) istniały tutaj dwa drewniane kościoły. Nowy, murowany kościół rozbudowano w 1905 roku i ostatecznie jest on obiektem w stylu neoromańskim z motywami neorenesansowymi. Kościół jest orientowany, główną fasadą zwrócony do ulicy. Jest to budowla murowana, z cegły, tynkowana, jednonawowa, na planie prostokąta,
* Zespół Szkół Rolniczych w Czarnocinie - usytuowany jest po północnej stronie drogi biegnącej z Czarnocina do Będkowa, na terenie ogrodzonego parku o rzucie zbliżonym do kwadratu. Na zespół składają się: szkoła, spichlerz, stodoła, wozownia i dom dyrektora oraz domy nauczycieli. Wzdłuż zachodniej krawędzi działki biegnie obsadzona starodrzewem aleja, od strony wschodniej znajduje się boisko sportowe, a od północy pola uprawne i sad. W zachodniej części działki, na wydzielonej zielenią przestrzeni znajduje się budynek szkoły z kolistym gazonem na podjeździe od strony południowej. Główne wejście do budynku znajduje się w elewacji wschodniej,
* Zespół dworsko/parkowy w Grabinej Woli - nie miał niestety tyle szczęścia, co poprzedni. Powstał on na początku XIX wieku i był skromnym, drewnianym budynkiem o konstrukcji zrębowej. Był to obiekt parterowy, na rzucie prostokąta z obudowanym gankiem w fasadzie zwieńczonym trójkątnym szczytem, z dachem naczółkowym krytym strzechą. Oryginalną cechą fasady było pseudoboniowanie „wycinane” w drewnie. Układ wnętrz był typowy, dwutraktowy z niewielką sienią i salonikiem na osi. Obecnie dworek jest ruiną, a jedynym zachowanym budynkiem z ówczesnego zespołu dworskiego jest murowany spichlerz pochodzący z początku XIX wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- notes,
- folder przyrodniczy,
- ulotka,
- długopis,
- trzy pocztówki,
- dwa magnesy na lodówkę,
- torba z materiału,
- przypinka PIN z herbem - 6465 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- mapa,
- pocztówka,
- przypinka PIN z herbem na igle - 6466 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od kolejnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- folder informacyjny,
- trzy ulotki,
- dwie informatory,
- list,
- dwie naklejki,
- pocztówka,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍