wtorek, 15 września 2015

Wtorkowe - 10 przesyłek

Dziś jest 15.09.2015r. dostałem 10 przesyłek i jakieś przeziębienie mnie rozkłada, ale to nic pamiętam o moi BLOG-u i FANACH i dlatego chciałbym wam dziś pokazać co dostałem...

Pierwsza przesyłka od Fakro Polska http://www.fakro.pl/ i https://www.facebook.com/FAKROPolska - Firma powstała w 1991 roku jako spółka prywatna, oparta w stu procentach na polskim kapitale. W ciągu 20 lat z małego rodzinnego zakładu powstała prężnie rozwijająca się międzynarodowa korporacja, która zajmuje dziś pozycje lidera na światowym rynku okien dachowych.
Zajmuje się przede wszystkim produkcją: okien dachowych drewnianycg i aluminiowo-tworzywowych o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania, okna do dachów płaskich, kołnierze, sterowanie elektryczne, wyłazy, świetliki rurowe, oddymianie, akcesoria do okien dachowych: żaluzje, zasłony, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, markizy zewnętrzne, akcesoria montażowe, kolektory słoneczne i folie i membrany.

SERDECZNIE POLECAM Fakro Polska ponieważ jest to firma z 20 letnim stażem na rynku.
Dzięki oknom dachowym firmy Fakro poczujesz w swoim domu: Termoizolacje - niższe rachunki za ogrzewanie, Bezpieczeństwo - spokój w życiu i Funkcjonalność - Komfortowa obsługa.
Inwestycja w produkty Fakro Polska to w 100% dobra inwestycja dla ciebie i twojej rodziny.
A w przesyłce znalazłem:
- 2 informatory,
- podkładka pod myszkę,
- saszetkę (na kluczę lub pieniądze),
- notes na lodówkę,
- smyczka,
- długopis,
 
Druga przesyłka od Vision Express https://www.visionexpress.pl/ i https://www.facebook.com/VisionExpressPolska - Firma bardzo znana posiadająca salony optyczne, działające na terenie Polski od 1994 roku. Pozycje lidera firma osiągnęła przez 20 lecie działalności w branży optycznej z ponad 160 salonami w całym kraju.
Vision Express w swojej ofercie posiada: Soczewki kontaktowe, Okulary korekcyjne, Okulary przeciwsłoneczne -  ekskluzywnych marek z całego świata.
Vision Experess - tu są twoje okulary
 
SERDECZNIE POLECAM Vision Express - firma działająca od 1994r., która została zbudowana na mocnym fundamencie profesjonalizmu, miłości do zdrowego wzroku oraz wzorowej obsługi Klienta. "Twój wzrok jest bezcenny" dlatego wszyscy specjaliści w Vision Express doskonale wiedzą że bezpieczeństwo i wygoda jest dla Klienta bezwzględnym priorytetem. Połączenie usługi medycznej ze sprzedażą okularów - wszystko w jednym miejscu, szybko i na najwyższym poziomie.
W przesyłce było:
- torba papierowa,
- dmuchana piłka,
- etui na okulary,
- 2 długopisy,
- 3 zaproszenia do salonu Vision Express,
 
Trzecia przesyłka od Merlo Polska http://www.merlo.com/home/?nazione=PL%2fPOL i https://www.facebook.com/MerloPolska - Dynamiczna spółka przemysłowa, stosująca nowoczesne technologie, w pełni zintegrowaną, w której udział ma wyłącznie kapitał prywatny, produkującą maszyny o dużej wartości technologicznej.
Firma jest w pierwszej lidze na wszystkich światowych rynkach, a także stanowi międzynarodowy punkt odniesienia w dziedzinie podnośników teleskopowych, zajmując się produkcją podnośników teleskopowych.
 
SERDECZNIE POLECAM Merlo Polska ponieważ jest to firma godna zaufania, a dzięki swoi produktom firma zostaje co raz wyróżniona takim tytułami jak: Maszyna Roku 2015, Złoty medal na Intermat 2015, Sima International Award, Guinness World  Records, Maszyna Roku 2014, 2013 – Złoty medal na targach Agritechnika w Hanowerze za TF 42.7 Hybryda, 2013 – Nagroda na targach rolniczych “Wyróżnienie INEL D'OR za nową przekładnię MERLO CVTronic” i wiele innych, więc serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy Merlo Polska.
A w przesyłce było:
- smyczka,
- długopis,
- ładny breloczek,
 
Czwarta przesyłka od Gminy Miejskiej Skórcz - Miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, powiat starogardzki, położone na północno-wschodniej granicy Borów Tucholskich, na Kociewiu. W latach 1975 - 1998 miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego. Miasto położone na trasie dwóch (obecnie zawieszonych) linii kolejowych: linii kolejowej nr 218 (Szlachta - Myślice) i linii kolejowej nr 243 (Skórcz - Starogard Gdański).

W Gminie Miejskiej Skórcz warto zobaczyć:
- Gotycki kościół Wszystkich Świętych:
Korpus gotyckiego kościoła pw. Wszystkich Świętych wybudowano z kamieni polnych i cegieł w poł. XIV w. Piękny schodkowy szczyt powstał ok. 1500 r., przedsionek w XVII w., przysadzista wieża zwieńczona namiotowym dachem w 1883 r., a w 1927 r. dostawiono nawy boczne. Wystrój i wyposażenie tego sakralnego zabytku są głównie barokowe i rokokowe (XVII-XVIII w.), jednak ich najstarszy element - kamienna chrzcielnica zwieńczona figurami aniołów - pochodzi z XIV w.
- Zabytkowy zespół urbanistyczny:Zespół urbanistyczny miasta wpisany jest do rejestru zabytków. Do dziś zachowała się, w praktycznie niezmienionej formie, struktura przestrzenna dawnej wsi Skórcz (lokowanej w XIV stuleciu). W zachodniej części miasta znajduje się obszar objęty bezwzględną ochroną archeologiczną.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
 
Piąta przesyłka od Urzędu Miasta w Suszu - Miasto w województwie warmińsko - mazurskim, powiat iławski, nad Jeziorem Suskim na trasie linii kolejowej Warszawa Wschodnia – Gdańsk Główny. Przez miasto przebiegają dwie drogi wojewódzkie: nr 515 i nr 521. Miejscowość jest siedzibą gminy miejsko - wiejskiej Susz. W Suszu mieszka 5733 osób (stan na 30 czerwca 2012 roku). W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa elbląskiego.
 
W Suszu zapraszam do obejrzenia:

- Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego (obecnie sanktuarium) z XIV wieku, kaplica północna z początku XVI wieku, a szczyt zachodni z przełomu XVI i XVII wieku,
- Fragmenty murów miejskich,
- Synagoga wybudowana w 1868 roku,
- Domy z XVIII i XIX wieku,
- Kościół parafialny pw. św. Rozalii, wybudowany w latach 1904–1905 w stylu neogotyckim,
- Zachowane w dobrym stanie średniowieczne grodzisko, położone nad Jeziorem Suskim,
- Park (niedawno odrestaurowany; w ramach prac odnowiono m.in. fontannę),
- Historyczny układ przestrzenny z kwadratowym rynkiem wewnątrz owalnego Starego Miasta.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W kopercie znajdowało się:
- 2 pocztówki,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 
Szósta przesyłka od Urzędu Miasta i Gminy Siewierz - Miasto w Polsce, w województwie śląskim, powiat będziński, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Siewierz. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego. Siewierz leży w historycznej Małopolsce, położony jest na Garbie Tarnogórskim nad rzeką Czarną Przemszą.

W Siewierzu warto odwiedzić i zobaczyć:
- RUINY ZAMKU BISKUPÓW KRAKOWSKICH:
Historia zamku sięga najprawdopodobniej XII wieku, kiedy to stary gród siewierski zlokalizowany wokół kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela został przeniesiony w okolice obecnego Rynku, a w jego pobliżu powstała pierwsza drewniano-ziemna budowla obronna.
- KOŚCIÓŁ PARAFIALNY ŚW. MARCINA I DOROTY W WOJKOWICACH KOŚCIELNYCH:
Został wzniesiony w XIII wieku, a następnie przebudowany. Kościół jest murowany, tynkowany, posiada romańską metrykę, bowiem pochodzi w pierwotnej postaci z lat 1200-1229, kiedy to został zbudowany przez ówczesnego właściciela wsi, pochodzącego z rodu Nowina. Parafię erygował biskup krakowski Iwo Odrowąż. Z okresu tego pozostało prezbiterium.
- KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚW. BARBARY I WALENTEGO W SIEWIERZU:
Powstał w 1618 r. na południe od Rynku, na miejscu drewnianej świątyni z XVI wieku. Został wybudowany staraniem i z funduszy mieszczan siewierskich i pełnił funkcję kościoła szpitalnego. W XVIIXVIII wieku w kościele odbywały się również sejmiki szlachty Księstwa Siewierskiego. Samodzielna parafia szpitalna istniała do 1840 r., opiekując się położonym obok szpitalem. Przy kościele działało Bractwo Męki Pańskiej oraz Stowarzyszenie Konfraterni Literackiej.
- KAPLICA ZALASSOWSKICH W ŻELISŁAWICACH:
Kaplica znajduje się przy wjeździe do centrum Żelisławic od strony Czekanki. Została zbudowana z końcem XVIII wieku jako kaplica grobowa, orientowana. W rzucie poziomym prostokątna, z płytką absydą, murowana, otynkowana. Wnętrze przykryte jest sklepieniem kolebkowym z lunetami, a podziały wewnętrzne lizenami. Fasada zachodnia została zwieńczona trójkątnym przyczółkiem. Okna są okrągłe, w wejściu znajdują się drzwi klepkowe z okuciami.
- KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO MACIEJA APOSTOŁA W SIEWIERZU:

Znajduje się na wschód od rynku, przy ulicy Kościuszki. Powstał w 2 połowie XIII wieku, wraz z lokacją miasta Siewierza. Prezbiterium było wówczas murowane, a nawa drewniana. Przed 1598 r. drewnianą nawę przebudowano na murowaną. Następnie w latach 1647-1657 staraniem biskupa Piotra Gembickiego, kościół częściowo przebudowano. Obecny kształt świątynia uzyskała w latach 1782-1784, po rozbudowie prowadzonej przez biskupa krakowskiego Kajetana Sołtyka.
- KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA W SIEWIERZU:
 Jest to jeden z najstarszych zabytków w województwie śląskim i w Polsce. Czołowy przykład architektury romańskiej. Znajduje się przy drodze krajowej DK 1, przy ulicy Cmentarnej. Wzniesiony został prawdopodobnie ok. 1140 r. przez znanego fundatora kościołów Piotra Własta Dunina. Do XV wieku był kościołem parafialnym. Po runięciu sklepienia w 1639 r. wzmocniono ściany masywnymi przyporami i podwyższono szczyt.
Siewierz zaprasza też do aktywnego wypoczynku swoich turystów.
W kopercie było:
- 2 przypinki (PIN) w czasie transportu list i przypinki zostały całkiem gniecione i popsute, ale na szczęście dało się je naprawić - kolejne do kolekcji !!!

 
Siódma przesyłka od Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie - Miasto w województwie małopolskim, powiat krakowski. Jest siedzibą gminy miejsko - wiejskiej Skawina. Miasto jest położone nad rzeką Skawinką kilkanaście kilometrów na południowy zachód od centrum Krakowa. Jest jednym z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej.
 
Najpiękniejszymi miejscami w mieście i gminie są:
- Pałacyk Sokół:
Położony w Parku Miejskim, wybudowany w latach 1904 – 1906 z inicjatywy Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Projektantem budynku wzniesionego przez mieszkańców Skawiny był Wincenty Koczarkiewicz. Pałacyk „Sokół” powstał na miejscu zamku warownego, wzniesionego prawdopodobnie jeszcze przez Kazimierza Wielkiego lub zaraz po jego śmierci. Znajduje się w centrum parku miejskiego który liczy 2,5 hektara i utworzony została w marcu 1982 r.
- Dworek w Jurczycach:
Dwór należący do rodziny Hallerów został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku i jest najstarszy zabytek Jurczyc. Parterowy dwór z szeroką werandą na drewnianych słupach był dwukrotnie powiększany. Centrale wejście (krużganek) mieszczące się naprzeciw ogródka zajazdowego również osadzone było na drewnianych kolumnach modrzewiowych. Charakteryzuje się stosunkowo niską zabudową, z zamieszkałym poddaszem w części zachodniej. W 1873 roku urodził się tu, a potem spędził dzieciństwo generał Józef Haller.
- Harcerska Izba Pamięci:
Rozpoczęła swoją działalność w dniu 18 maja 1990 r. W ten sposób Krąg Instruktorski "Czerwony Mak" im. Bohaterów Monte Cassino uczcił 46 rocznicę bitwy o Monte Cassino. Harcmistrz Kazimierz Dymanus był inicjatorem i "spiritus movens" utworzenia Izby, któremu pomagali niektórzy byli żołnierze Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Myśl okazała się być sukcesem i z biegiem lat Izba zyskała wielkie znaczenie. Wkrótce stała się ona istotnym miejscem życia harcerzy jak również miejscem obywatelskiego i patriotycznego wychowywania zarówno harcerzy jak i młodzieży szkolnej.
- Izba Pamięci Rodu Hallerów:
Rozpoczęła swoją działalność wraz z I Krajowym Zjazdem Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków zorganizowanym w Jurczycach w 10 czerwca 2000 roku. Prowadzenie Izby Pamięci Rodu Hallerów jest ważnym elementem działalności Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków (TPGJHiH).
- Krzęcin:
Jednym z najbardziej urokliwych zabytków sakralnych Gminy Skawina. Leżący na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej - kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krzęcinie.
- Rynek:
Skawiński Rynek, wpisany do rejestru zabytków, posiada układ urbanistyczny pochodzący z czasów lokacji miasta (XIV w.), który zachował się do dnia dzisiejszego.
- Wola Radziszowska:
Podążając Szlakiem Architektury Drewnianej napotkamy wspaniale zachowany kościół wybudowany w stylu późnogotyckim. Kościół pomocniczy Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Woli Radziszowskiej powstał w końcu XV wieku.
 
Niezłą atrakcją dla każdego mieszkańca i turysty jest Basen Camena (ul. Żwirki i Wigury 11,
32-050 Skawina (nieopodal Parku Miejskiego)) które posiada liczne atrakcje dla młodego i dorosłego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce znalazłem:
- duży notes,
- list,
- podkładka pod myszkę,
- podkładka pod napój,
- smyczka,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 
Ósma przesyłka od Urzędu Miasta stołecznego Warszawa - dzielnica Praga Północ - Dzielnica Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. Jako jedna z nielicznych dzielnic Warszawy zachowała swój historyczny charakter. Znaczna część zabudowy pochodzi z końca XIX wieku, początku XX wieku i okresu międzywojennego, spotkać tu można rzadkie w Warszawie zachowane zespoły przedwojennej substancji miejskiej – zarówno mieszkalnej, jak i przemysłowej.
 
Najciekawszymi miejscami w dzielnicy Praga Północ są:
- Kościół Najświętszej Matki Bożej Loretańskiej w Warszawie,
- Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej,
- Cerkiew św. Marii Magdaleny Równej Apostołom,
- Panorama Pragi z Trasą W-Z i katedrą diecezji warszawsko-praskiej św. Floriana i św. Michała Archanioła widziana ze Starego Miasta,
- Centrum handlowe Galeria Wileńska z dworcem kolejowym Warszawa Wileńska,
- Warszawska Wytwórnia Wódek "Koneser",
- Fragment malowidła z żydowskiego domu modlitwy w oficynie przy ul. Targowej,
 
Swojski klimat Pragi Północ przyciąga artystów – po drugiej stronie Wisły powoli wyrasta kulturalne centrum stolicy. Praga to dzielnica wyjątkowa: z wieloma atrakcjami, które śmiało mogą pretendować do miana najciekawszych w Warszawie.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- odblaskowa apaszka,
- czyścik to telefonu,
- smyczka,
- długopis,
- ołówek,

Dziewiąta przesyłka od Starostwa Powiatowego w Choszczenie - Powiat w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Choszczno. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Choszczno, Drawno, Pełczyce, Recz, gminy wiejskie: Bierzwnik, Krzęcin i miasta: Choszczno, Drawno, Pełczyce, Recz.
 
Zabytkami powiatu są:
- Klasztor cysterski, kościół i gotycki spichlerz w Bierzwniku,
- Kościół gotycki NMP z drzewem Jessego oraz rondel przedbramia i fragmenty murów obronnych w Choszcznie,
- Kościół gotycki i ruiny zamku w Drawnie,
- Barokowy kościół Chłopowie,
- XVII - wieczny kościół Krzęcinie,
- XIII - wieczny kościół i klasztor cysterski w Pełczycach,
- Bramy i baszty oraz gotycki kościół w Reczu,

Szlakami turystycznymi powiatu są:
Recz:
- Szlak im. hetmana Stefana Czarneckiego: Stargard Szczeciński - Recz; długość:62km.
- Szlak zielony: Recz - Pomień - Choszczno; długość:16,7km.
Drawno:
- Szlak im. Stefana Czarneckiego) : Zatom - Barnimie - Drawno; długość:14,3km.
- Szlak czerwony: Głusko - Moczele - Zatom; długość:16,1km.
- Szlak czerwony: Głusko - Podszkle - Stare Osieczno; długość:6,3km.
- Szlak niebieski: Nowa Korytnica - Dominikowo - Drawno; długość:18,8km.
- Szlak niebieski: Drawno - Rościn - Prostynia; długość: 14,4km
- Szlak żółty (dookoła jezior drawieńskich); długość:13,8km.
- Kajakowy szlak im. Jana Pawła II ("Śladami Papieża"),
Bierzwnik:
- Szlak niebieski: Rębusz - Osiek; długość: 15km.
 SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- mapa z informatorem,
- układanka,
- gruszka odblaskowa,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 Dziesiąta i ostatnia przesyłka na dziś od Starostwa Powiatowego w Włoszczowie - Powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Włoszczowa. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Włoszczowa, gminy wiejskie: Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin i miasta: Włoszczowa.
 
Powiat posiada piękne miejsca przyrodnicze warte uwagi:
- Przedborski Park Krajobrazowy,
- Włoszczowsko-Jędrzejowski Obszar Chronionego Krajobrazu,
- Konecko-Łopuszniański Obszar Chronionego Krajobrazu,
- Rezerwat przyrody Bukowa Góra, Murawy Dobromierskie, Oleszno, Ługi,
 -Park Arboretum w Czarncy;
- Zbiornik Klekot

Oraz piękne i urokliwe zabytki:
Kościoły:
- Barokowy Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włoszczowie,
- Kościół parafialny pw. św. Wawrzyńca w Kluczewsku,
- Kościół św. Jakuba Apostoła w Stanowiskach,
- Kościół drewniany pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bebelnie,
- Kościół Najświętszej Maryi Panny i św. Floriana w Czarncy,
- Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kurzelowie,
- Kościół pw. Nawiedzenia NMP w Koniecznie,
- Kościół gotycki pod wezwaniem Świętej Katarzyny i Jana Ewangelisty w Seceminie,
- Kościół parafialny pw. św. Małgorzaty w Moskorzewie,
Kaplice:
- Kaplica na cmentarzu parafialnym we Włoszczowie,
- Kaplica cmentarna rodziny Czaplickich w Kopruszy,
- Kaplica św. Anny w Kurzelwie,
- Kościół w Chlewicach,
- Wczesnobarokowy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Olesznie,
- Kościół św. Michała w Gruszczynie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- list (chciałbym przeprosić ale przy otwieraniu przesyłki list mi się porwał),
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!

2 komentarze: