piątek, 16 października 2015

Piątkowe - 3 listy

Dziś jest 16.10.2015r. koło południa w skrzynce znalazłem tylko 3 listy z Urzędów i jeden autograf - tydzień temu w piątek też dostałem autograf i dziś też fajnie że kolekcja autografów się rozrasta.
Wracając do tematu to w dziś pokażę wam dwa listy (trzeciego nie bo wewnątrz była tylko odmowa przesłania gadżetów z racji nie posiadany gadżetów, ale z życzeniami powiększenia mojej kolekcji. Ale w innych przesyłkach było...

Pierwsza przesyłka muzyczna od Natalii Szroeder - Polska piosenkarka i autorka tekstów, znana m.in. ze współpracy z raperem Marcinem „Liberem” Piotrowskim, z którym w 2013 roku nagrała przeboje „Wszystkiego na raz” i „Nie patrzę w dół”. Piosenkarka prowadzi także solową działalność artystyczną, jej debiutancki singel zatytułowany „Jane” ukazał się w 2012 roku.
Od 5.09.2015r. uczestniczka programu "Twoja twarz brzmi znajomo" na antenie telewizji Polsat, moim zdaniem w tym programie Natalia najlepiej wcieliła się w rolę Whitney Houston śpiewającą przebój „I Have Nothing”.
W kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem
 
Druga i ostatnia urzędowa przesyłka na dzisiaj od Urzędu Miasta w Jedwabnem - Miasto w województwie podlaskim powiat łomżyński, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Jedwabne.
W latach 1975 – 1998 miasto administracyjnie należało do województwa łomżyńskiego.

Zabytami miasta Jedwabne są:
- Zespół dworsko-parkowy i sam dwór, który został odbudowany po II wojnie światowej,
- Zespół kościoła parafialnego p.w Jakuba Apostoła obejmujący: kościół, mur z 1926-1935 r. i plebania, mur z końca XIX w.,
- Cmentarz rzymsko-katolicki (w jego obrębie znajduje się niemiecki cmentarz ewangelicki z okresu I wojny światowej),
Największym atutem turystycznym gminy Jedwabne jest lokalizacja Biebrzańskiego Parku Narodowego. Granicą parku i gminy jest rzeka Biebrza zwana również Bobrą. W otulinie parku znajduje się pięć wiosek w kolejności od dolnego biegu rzeki: Pluty, Brzostowo, Mocarze, Szostaki i Burzyn. Specyfiką parku jest jego bagienno-łąkowy charakter, wystarczy zaznaczyć, iż całkowita powierzchnia Kotliny Biebrzańskiej obejmuje obszar ponad 2000 km2, z czego bagna i torfowiska zajmują około 100 tys. ha i są największym tego typu pierwotnym obszarem w Europie Środkowej. Głównym celem utworzenia parku jest ochrona różnorodności gatunkowej roślin i zwierząt w ekosystemach bagiennych, w których zachowała się tu ginąca już w znacznym stopniu flora związana z naturalnymi ekosystemami bagiennymi i wodnymi. Szczególnie dużą wartość przedstawiają zespoły roślinności wodnej, szuwarowej i torfowiskowej, które w innych rejonach Europy znikły w wyniku prac melioracyjnych. Dolina Biebrzy pozostała też ostoją bogatego świata zwierzęcego. Występują tu między innymi łoś, bóbr, wilk, jenot, lis, borsuk, wydra, piżmak itp. Bagna są także najważniejszym w Polsce i Europie obszarem lęgowym dla wielu gatunków ptaków (na terenie parku stwierdzono występowanie 246 gatunków, w tym 186 lęgowych). Spośród 54 gatunków zaliczanych w Europie za ginące lub zagrożone w swym istnieniu aż 21 gnieździ się nad Biebrzą.
Dominującą formą turystyki jest agroturystyka, jednakże w miejscowościach położonych wzdłuż rzeki Biebrzy są również pola namiotowe, z których korzystają nie tylko krajowi turyści, ale również zagraniczne grupy zorganizowane (np. rajdy po Biebrzańskim Parku Narodowym). Turyści, którzy szczególnie pokochali tutejsze okolice wykupują niewielkie działki, na których powstają domki letniskowe. Organizowane są również spływy kajakowe po nieustannie meandrującej rzece. Biebrza jest rajem dla wędkarzy a widok ornitologa z aparatem fotograficznym powoli staje się nieodłącznym elementem miejscowego kolorytu.
Rzeka Biebrza sprawia, że tereny miasta Jedwabne z roku na rok odwiedza coraz bardziej liczna grupa turystów zarówno z Polski jak i zagranicy.

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie był:
- długopis,
- list,

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz