poniedziałek, 12 października 2015

Poniedziałkowe - 7 przesyłek

Dziś jest 12.10.2015r. zimny a w niektórych miejscach Polski śnieżny dzień. Właśnie wróciłem z pracy i trochę przemarzłem, po wejściu do mieszkania zauważyłem 7 przesyłek i przy ciepłej herbatce wam je zaprezentuje...

Pierwsza przesyłka od Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki - Miasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, siedziba powiatu mińskiego i gminy wiejskiej Mińsk Mazowiecki. Według danych z lipca 2015 Mińsk Mazowiecki zamieszkiwało 40 211 mieszkańców. Zaliczane do aglomeracji warszawskiej. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa siedleckiego.

Z racji że to druga przesyłka od miasta, chciałbym napisać że miasto Mińsk Mazowiecki to naprawdę ciekawe miasto dla turystów, z dobrymi warunkami dla mieszkańców i oczywiście z bardzo miłym personelem pracujący w Urzędzie Miasta.
SERDECZNIE POLECAM I ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- 2 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!
 
Druga przesyłka od Urzędu Gminy Miłki - Gmina wiejska w województwie warmińsko - mazurskim, w powiecie giżyckim. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie suwalskim. Siedziba gminy to Miłki.
 
Miejsca warte odwiedzenia w Gminie Miłki:
- Historyczny cmentarz z okresu I wojny światowej,
- Kościół w Miłkach,
- Kościół w Rydzewie,
- Port w Rydzewie przy Gospodzie Pod Czarnym Łabędziem,
 
Innymi atrakcjami w Gminie są między innymi: żeglarstwo, trasy rowerowe, tereny wędkarskie, szlaki turystyczne, sporty wodne, kajakarstwo, jazda konna i campingi. Prężnie rozwijająca baza noclegowa oraz tradycyjne dania kuchni mazurskiej są dobrym miejscem dla turystów którzy chcą odpocząć od rytmu dużych miast.
 
Gmina Miłki leży w południowej części powiatu giżyckiego, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Jej granice przylegają do jeziora Niegocin. Na terenie całej gminy Miłki znajdują się malownicze jeziora rynnowe oraz bardziej rozległe-morenowe. Przez sam środek gminy przebiega unikalny szlak jezior rynnowych: Wojowa i Buwełna, który można pokonać kajakiem. Odnogami tego szlaku są niezwykle urokliwe jeziora Ublik Wielki i Mały. Niezwykle malownicze są śródleśne jeziora w idealnej mazurskiej ciszy. Pozostałością dawnych jezior są Bagna Nietlickie. Na tych dziewiczych terenach niejednokrotnie można spotkać żurawie. Podczas zlotów pojawia się tu jednorazowo nawet kilka tysięcy sztuk tych niezwykle rzadkich w Europie ptaków. Gmina Miłki to nie tylko jeziora. Około 8 tysięcy lat przed naszą erą lodowiec bałtycki pięknie wyrzeźbił ziemię miłecką. Dzięki temu możemy podziwiać tu przeróżne wzgórza, o różnej wielkości i kształcie. Najbardziej charakterystyczne są Góry Paproteckie, które osiągają wysokość 165 metrów nad poziomem morza. Podobnej wielkości jest góra Pietraszka położona koło Staświn.
Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku z dala od wielkomiejskiego zgiełku posiada miejscowość letniskowa Rydzewo i położone nieopodal Jagodne Wielkie i Jagodne Małe. Walory te predestynują Miłki do wypoczynku, nie tylko wakacyjnego. Tu można złowić taaaaaaką rybę, nazbierać smacznych grzybów, pojeździć konno, poobserwować przyrodę w jej naturalnym kształcie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce była:
- mapa gminy,

Trzecia przesyłka od Urzędu Gminy Baligród - Gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat leski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim. Siedziba władz gminy to Baligród.

Obiekty i miejsca godne uwagi w Gminie Baligród:
BALIGRÓD:
- Tablica upamiętniająca tragedię 42 mieszkańców Baligrodu pomordowanych przez faszystowskie bandy ukraińskie 6 sierpnia 1994r. Ufundowana przez mieszkańców w czterdziestą rocznicę tragicznego zdarzenia.
- Cmentarz żydowski znajduje się na nim ok 50 macew, w tym jedna najstarsza, pochodzi prawdopodobnie z 1716 roku.
- Cerkiew z 1829r., obok dzwonnica z XIX w. Obiekty wpisane zostały w 1985r. do Krajowego Rejestru Zabytków.
- Kościół parafialny z 1877r. pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (obecnie kaplica pogrzebowa).
- Cmentarz wojenny żołnierzy radzieckich i polskich z lat 1944 - 1947.
- Pomnik czołg T-34 upamiętniający II wojnę światową.
- Kapliczka "Królowej Nieba" żegnająca wyjeżdzających z Baligrodu w wysokie Bieszczady.
BALIGRÓD/BYSTRE:
- Pomnik poświęcony żołnierzom LWP, WOP, KBW poległym w walkach z UPA.
BYSTRE:
- Cmentarz greckokatolicki z XVIII w.
JABŁONKI:
- Pomnik gen. K. Świerczewskiego "Waltera".
MCHAWA:
- Kapliczka grobowa z 1823r. oraz Kaplica odpustowa nosząca tytuł Przemienienia Pańskiego, pochodzi z 1823r.
NOWOSIÓŁKA:
- Kaplica greckokatolicka z 1912 r. oraz Kościół rzymskokatolicki wybudowany w jedną noc z 2/3 sierpnia 1975r.
- Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie "Knieja" http://www.muzeumknieja.pl/
ROZTOKI DOLNE:
- Cerkiew filialna z 1830r. obecnie filialny Kościół rzymskokatolicki.
LICZNE REZERWATY I POMNIKI PRZYRODY
 
Gmina posiada też dla swoich turystów: turystykę konną, pieszą, wodną, samochodową zimową i łowiectwo. A ośrodki wypoczynkowe, agroturystyka zapraszają na nocleg i wypoczynek.
 
W przesyłce było:
- informator,
- 4 pocztówki,
- przypinka,
 
Czwarta przesyłka od Urzędu Gminy Miedźno - Gmina wiejska w województwie śląskim, powiat kłobucki. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedziba gminy to Miedźno.
 
Warte wyróżnienia zasługują zabytki Gminy takiej jak:
- Kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej, z oryginalną pochodzącą z końca XIX wieku polichromią,
- Kaplicę cmentarną zbudowaną ok. 1840 roku przez Miączyńskich, w podziemiach której pochowany jest wojewoda Miączyński i jego rodzina,
- Grób powstańców styczniowych z 1863 roku oraz zbiorową mogiłę żołnierzy Wołyńskiej Brygady Kawalerii na cmentarzu w Miedźnie,
- Drewniany kościół w Mokrej z 1708 roku,
- Cmentarzyk choleryczny z 1867 r. przy drodze Miedźno – Ostrowy,
- Kościół pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Ostrowy,
- Stanowisko archeologiczne – cmentarzysko ciałopalne z okresu wpływów rzymskich w Mokrej,

Turystyczną atrakcją Gminy Miedźno jest zalew na rzece Okszy w Ostrowach. Jest to akwen retencyjno – rekreacyjny o powierzchni 39 hektara. Lustro wody ma szerokość od 200 do 250 metrów. Corocznie w czerwcu organizowane są na nim regaty o „Puchar Wójta Gminy Miedźno” Teren wokół zbiornika jest w dalszym ciągu zagospodarowywany.
Na terenie Gminy wytyczona została ścieżka edukacyjna historyczno-przyrodnicza. W jej ramach powstało kilka tras rowerowych, które prezentują dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze Gminy. Głównym motywem ścieżki jest upamiętnienie walk Wołyńskiej Brygady Kawalerii. W 2010 roku, w Mokrej, powstało Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą. W muzeum zgromadzone zostały eksponaty z walk wrześniowych oraz znaleziska z wykopalisk archeologiczno-cmentarnych ciałopalnych z okresu wpływów rzymskich, które znajdowały się wcześniej w Izbie Pamięci Szkoły Podstawowej w Mokrej.
A w przesyłce znalazłem:
- mapa gminy,
- list,
 
Piąta przesyłka od Telewizji Kablowej Chopin http://www.tkchopin.pl/ i https://www.facebook.com/TKChopin?fref=ts - Telewizja Kablowa dostarczająca odbiór telewizji cyfrowej, dobrego Internetu i oszczędnego telefonu. Obejmuje swoim zasięgiem m.in. takie miasta jak Wejherowo, Rumia, Reda, Puck, Władysławowo oraz przyległe miejscowości.Reda, Puck, Władysławowo oraz przyległe miejscowości.
 
SERDECZNIE POLECAM Telewizję Kablową Chopin ponieważ to dobra, mało awaryjna z przystępną ceną i bogatą ofertą telewizyjną jaki i z szybkim Internetem i na każdą kieszeń pakietami telefonicznymi. Dzięki nowej infrastrukturze technicznej,nowoczesnych systemów telekomunikacyjnych i doświadczeniu Telewizja Kablowa Chopin mogła rozszerzyć swoją działalność o monitoring miejski. Firma od momentu pojawienia się na rynku zyskała wiele zadowolonych Klientów którzy chwalą sobie tak nowoczesną telewizję. 
W przesyłce było:
- plan lekcji,
- zakładka do książki,
- zestaw: linijka, kredki, temperówka i malowanka,
- smyczka,
- 2 długopisy,

Szósta przesyłka od Nissan Auto Łódź Sp.z.o.o. (ul. Brzezińska 28, Łódź) http://www.nissan-lodz.com.pl/ i https://www.facebook.com/Nissan.Auto.Lodz - Profesjonalny Dealer samochodów Nissan. Wśród ofertowanych modeli samochodów są np. Note, Pulsar, Micra, Evalia, Juke, Qahqai, X Trali, Navara, 370Z Coupe, 370Z Roadster, NV-200 i NV-200 Fridge. Po za pełną gamą samochodów salon oferuje różnorodność dogodnych systemów finansowania -  kredyt, leasing, atrakcyjne oferty ubezpieczeń, nowoczesny, autoryzowany serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy, które nadzorują prawidłową eksploatację samochodu oraz realizują wszystkiego rodzaju naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne. Sklep części zamiennych i akcesoriów zapewnia każdą oryginalną część do użytkowanego pojazdu, co gwarantuje utrzymanie jego fabrycznego poziomu bezpieczeństwa i niezawodności. Wszystkim zajmie się doświadczony diler.
 
SERDECZNIE POLECAM Nissan Auto Łódź Sp.z.o.o. ponieważ jest to twój zaufany salon samochodowy, który oferuje dobre i sprawdzone samochody dla ciebie, twojego biznesu czy sportowe. Siłą napędową salonu jest motoryzacyjna pasja, która jest rozwijana z wielką przyjemnością dzielona z Klientami. Firma stale się rozwija i stale podnosi poprzeczkę w zakresie doboru oferowanych produktów motoryzacyjnych, usług z nimi związanych, a przede wszystkim jakości obsługi Szanownych Klientów. Kto wie może już jutro będziesz jeździł swoim wymarzonym nowym autkiem ?
W przesyłce było;
- informator salonu,
- ulotka,
- 2 breloczki,
 
Siódma i ostatnia przesyłka na dziś od Auto - Żoliborz Sp.z.o.o. Opel Warszawa (01-858 Warszawa, Rudnickiego 3) http://www.autozoliborz.pl/ i https://www.facebook.com/GrupaAutoZoliborz - Grupa Auto Żoliborz pojawiła się na rynku w 1994 roku. dzięki współpracy polskiej spółki Warsus i  niemieckiego AVAG – Holding, który jest jednym z największych  konsorcjów dealerów samochodowych w Europie, działającym na rynku niemieckim, austriackim, chorwackim, węgierskim i polskim. Salon oferuje samochody marki Opel.
 
SERDECZNIE POLECAM Auto Żoliborz dlatego że dysponuje najwyższy standardem usług w gamie sprzedaży samochodów marki OPEL. Dzięki czemu salon został doceniony rzez przyznanie nam w 2004 Certyfikatu Normy ISO 9001:2000. Ten uznawany na całym świecie dokument jest gwarancją tego, że w Auto – Żoliborzu zarządzanie jakością jest nastawione na osiąganie konkretnych efektów, a organizacja działa w oparciu o procedury uznane na całym świecie. Fachowy personel, dobra jakość samochodów OPEL i coraz wyżej postawiona poprzeczka jeżeli chodzi o usługi dla Klienta to co się wyróżnia Auto - Żoliborz.
W przesyłce było:
- 2 katalogi marki Opel,
- gazeta "Auto Magazyn",
- ulotka,
- 3 smyczki,
 
 A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!


2 komentarze:

  1. Gratki:) Ja dziś dostałem 5 przypinek. Nawet nie wiem ile mam w swojej kolekcji... Widziałem Twoje i skoro masz ich ponad 100, a wydaje mi się to małą ilością to nie wiem ile ja mógłbym mieć :D

    OdpowiedzUsuń