poniedziałek, 13 lipca 2015

Przypinki - kolekcja

Przypinki przybywają, miłe Gminy/Miasta/Powiaty/Instytucje przysyłają swoje PIN-y dzięki temu moja kolekcja się powiększa DZIĘKUJE ale zrobił się bałagan i trzeba było zrobić porządek, więc teraz moja kolekcja przypinek (PIN) wygląda tak:
 
Jakby jakaś Gmina/Miasto/Powiat/Instytucja/Firma chciała nawiązać współprace lub chciała się zareklamować za pośrednictwem mojego BLOG-a to Zapraszam do kontaktu: lukasz700000@interia.pl

Wysyp poniedziałkowych paczek

Dziś 13.07.2015r. odwiedził mnie listonosz mi miał dla mnie aż 13 paczek - parę było naprawdę fajnych, ale jak zwykle chciałbym je dziś przedstawić...

Pierwsza paczka od Urzędu Gminy Gózd - jest to gmina wiejska, jedna z 13 gmin powiatu radomskiego. Znajduje się w centralnej części Polski przy drodze krajowej nr 12 Łódź – Radom – Lublin. Gmina jest położona na Równinie Radomskiej gdzie na krajobraz składają się piaszczyste równiny, przeplatane lasami, polami i łąkami.
Gmina może się też pochwalić, że na jej terenie jest ponad 200 przedsiębiorstw, gównie placówki handlowe, zakłady remontowo-budowlane, ślusarskie, naprawy samochodów, produkcji materiałów budowlanych.
Władze gminy ze swej strony zapewniają łatwy dostęp terenów pod inwestycje i budownictwo. Z uwagi na walory krajobrazowe, dobry mikroklimat, dużą powierzchnię lasów bezpośrednia styczność z Puszczą Kozienicką , daje możliwość zagospodarowania na cele rekreacyjne tereny w miejscowościach: Czarny Lasek Podgóra, Drożanki i Karszówka.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Druga paczka od Urzędu Miasta Andrychów - Miasto i gmina znajduje się na południu Polski. W najbliższym sąsiedztwie są takie miasta, jak: Kraków, Bielsko-Biała oraz Wadowice i Oświęcim. Z racji położenia miejsce to jest bardzo atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym w Beskidzie Małym. Teren gminy Andrychów stanowi doskonałą bazę wypoczynkową i rekreacyjną, gdzie można bawić się i odpoczywać na różne sposoby. To właśnie ta różnorodność jest magnesem, który pozwala zachwycić się i zakochać w Beskidach na zawsze. To miejsce utkane z atrakcji.
SEDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!! (uszkodziła się w czasie podróży do mnie, ale udało się ją  z reanimować),
 
 
Trzecia paczka od Urzędu Miasta w Biskupcu - Biskupiec to miejsce ciekawe i warte odwiedzenia. Zachęcam do przyjazdu na Warmie, tutaj miło spędzisz czas.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- list (w którym z przyczyn dużej ilości próśb miasto nie może przychylić się do mojej prośby - ale to nic rozumiem, dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Miasto Biskupiec),


Czwarta paczka od Urzędu Miasta Dzierżoniów - Miasto i gmina miejska w południowo - zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, w województwie dolnośląskim. Siedziba władz powiatu dzierżoniowskiego, władz miasta  Dzierżoniowa oraz władz wiejskiej gminy Dzierżoniów. Położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej, nad rzeką Piławą.

Najlepszymi miejscami gdzie odwiedzający miasto Dzierżoniów nie można przegapić są: Ratusz Miejski (wybudowany XIII który od 1337 roku stanowi siedzibę Rady Miejskiej, w 1873 - 1875 został przebudowany do obecnego wyglądu), Mennica (która jest rekonstrukcją XIV-wiecznej Mennicy Miejskiej, gdzie można samodzielnie wybić niezapomnianą pamiątkę - kopię halerza z 1352 roku z inicjałami MCR (Moneta Civitas Rychbach) na awersie i dolnośląskim orłem na rewersie), Muzeum miejskie, Mury obronne, Kościół świętego Jerzego, Trakt Smoka (jest trasą turystyczną prowadzącą po najciekawszych obiektach Dzierżoniowa. Można ją pokonać samodzielnie, kierując się charakterystycznymi wizerunkami smoka).
Miasto posiada też bogatą bazę noclegową i agroturystyczną, są też miejsca gdzie można dobrze zjeść, porozmawiać i zabawić się.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- pocztówka,
- ładna przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!Piąta przesyłka od Urzędu Gminy Kamienna Góra - w południowej części województwa dolnośląskiego. Jej teren okala ze wszystkich stron miasto Kamienna Góra. Miasto Kamienna Góra nie wchodzi jednak w skład gminy, lecz stanowi odrębną jednostkę podziału terytorialnego gminę miejską. Gmina miejska i wiejska Kamienna Góra wchodzą wespół z gminami Lubawka i Marciszów w skład powiatu kamiennogórskiego.
W gminie dużą karierę robią szlaki rowerowe, które wzięły udział w projekcie wytyczania i oznakowania szlaków rowerowych na terenie powiatu kamiennogórskiego.
Trasy, które przebiegają przez teren gminy:
Żólta - Szlak Cystersów - długość: 54,6 km,
Zielona - Obwodnica Dolomitowa - długość 43,9 km,
Czerwona - Trasa Graniczna Wschodnia - długość:39,4 km,
Niebieska - MTB Kolorowe Jeziorka - długość: 12 km,
Oznakowana /ER-6/ - Magistrala "Dolina Bobru" - długość: 34 km.
Więcej informacji o trasach rowerowych na stronie www.rowery.kamienna-gora.pl,

Gmina Kamienna Góra to nie tylko szlaki rowerowe ale też: 5 szlaków narciarskich, 10 pieszych i szlaki konne.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


 
Szósta przesyłka od Urzędu Miasta Człuchów - Miasto i gmina w województwie pomorskim, stolica powiatu człuchowskiego. Miasto leży pomiędzy jeziorami: Urzędowym, Miejskim Małym, Miejskim Dużym oraz największym – Rychnowskim, w północnej części Krajny, w pasie Pojezierza Południowopomorskiego (w tym Pojezierza Krajeńskiego), w odległości 136 km na południowy zachód od Gdańska. Człuchów przecinają drogi krajowe numer 22 i 25.
Najważniejszymi zabytkami Człuchowa są: pozostałości średniowiecznego zamku krzyżackiego,  układ urbanistyczny śródmieścia, kościół p.w. św. Jakuba Apostoła Starszego, dawny dwór przy al. Wojska Polskiego, park „Lasek Luizy” czy też: Kamienice przy rynku, wille przy ul. Batorego, budynek poczty, dawny browar, budynek szkoły miejskiej, ratusz, budynek Urzędu Gminy - dawna preparanda, budynek Zespołu Szkół Agrobiznesu - dawna szkoła dla głuchoniemych i stary cmentarz.
 
Człuchów  posiada też o średniowiecznym Zamku Krzyżackim z udostępnioną wieżą i lochami zamku. Przejezdni chętni na dłuższe zwiedzanie mogą się zatrzymać w pensjonacie przy zamku. . Zainteresowanych odsyłam na stronę www.przyzamku.com
 
 Miasto posiada też:
- SZLAKI PIESZE:
"Śladami człuchowskich legend i podań",
- SZLAKI ROWEROWE:
 "Rowerem po Człuchowie",
- SZLAKI KAJAKOWE:
szlak Brdy - okolice Przechlewa, ok. 20 km od Człuchowa,
szlak rzeki Białej - okolice Rzeczenicy, ok. 30 km od Człuchowa,
szlak rzeki Czernicy - okolice Rzeczenicy, ok. 30 km od Człuchowa,
A w paczce było:
- smyczka,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


 
Siódma paczka od Urzędu Gminy Baligród - Gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie leskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim.
Siedziba władz gminy to Baligród.

Zapraszam do zobaczenia:
Mchawa - kaplica grobowa i kaplica odpustowa "Boga Ojca" z 1823 r., Kiełczawa - kaplica św. Jana i murowana kaplica przy cmentarzu, Nowosiółki - kaplica greckokatolicka z 1912 r., Nowosiółki - kościółek zbudowany w jedna noc (z 2/3 sierpnia 1975r.), Roztoki Dolne - cerkiew filialna z 1830 r.(obecnie filialny kościół rzymskokatolicki), Drewniane budowle ludowe - Zahoczewie, Nowosiółki, Roztoki Dolne, Baligród, Stężnica, Stary kamieniołom Rabe - uroczysko dla miłośników geologii, Cmentarz żydowski w Baligrodzie - ok. 50 macew, w tym jedna z najstarszych macew, jakie znajdują sie na tym terenie. Cerkiew z 1829 r w Baligrodzie - unikalny przykład jedno-kopułowej, bezwieżowej, szczytowej cerkwi murowanej, obok dzwonnica z XIX w, Cmentarz wojskowy - żołnierzy radzieckich i polskich z lat 1944-47 w Baligrodzie, Tablica upamietniajaca- tragedie 42 mieszkańców Baligrodu jaka miała miejsce 6 sierpnia 1944 r. (ufundowana przez mieszkańców miejscowości), Muzeum Przyrodniczo Łowieckie "Knieja" w Nowosiółkach, Pomnik gen. Karola Świerczewskiego w Jabłonkach, Jabłonki - cmentarz z czasów I wojny światowej, Pomniki wiary w Baligrodzie - kapliczka "Królowa Nieba", Rabe- kapliczka "Synarewo", Żernica Niżna - kaplica p.w. Matki Bożej Ostrobramskiej z 1932 r.(na placu murowanej cerkwi z 1843r.), Żernica Wyżna - nowo wyremontowana cerkiew, pierwotna wziesiona w 1800 r., Pomnik czołg T - 34 (centrum Baligrodu) - upamiętniający wyzwolenie Baligrodu przez Armię Radziecką 24 X 1944 r., Ekomuzeum - "W ogniu paleniska bieszczadzkiej kuźni" w Baligrodzie, Baligród - pomnik poświęcony żołnierzom LWP, WOP, KBW poległych w walkach z UPA, Źródła wód mineralnych - (szczawy z domieszką arsenu) w miejscowości Rabe i Bystre, Cmentarz z XVIII w. - w miejscowości Bystre, Solina. Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Olszanica. Pięknie położony, otoczony fosa romantyczny pałacyk w Olszanicy z 1905 r., Lesko. Synagoga z przełomu XVI - XVII w. Do atrakcji należy również zaliczyć gotycki kościół parafialny, zamek Kmitów z XVI w., Średnia Wieś. Drewniany Kościół rzymsko-katolicki z XVI w. i Rezerwat krajobrazowy " Śine Wiry" na rzece Wetlince k. Łopienki.
Rezerwaty i pomniki przyrody: - lesne: "Cisy na grze Jawor" w miejscowości Kołonice, "Woronikówka" we wsi Jabłonki
- florystyczne: " Olsza kosa w Stężnicy "
- geologiczne: " Gołoborze " naturalne rumowisko skalne piaskowca w miejscowości Rabe
- pomnik przyrody, 300 letni grab w Baligrodzie
Gmina Baligród - Kraina Żubra
SEDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w paczce było:
- informator,
- 3 pocztówki,
- przypinka,
 
 


 
 
Ósma paczka od Urzędu Miasta Kalisz - Miasto na prawach powiatu w środkowo-zachodniej Polsce, położone na Wysoczyźnie Kaliskiej, nad Prosną, u ujścia Swędrni; historyczna stolica Wielkopolski, stolica Kaliskiego, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, siedziba powiatu kaliskiego, główny ośrodek aglomeracji kalisko-ostrowskiej i Kalisko-Ostrowskiego Okręgu Przemysłowego; siedziba kurii diecezji kaliskiej.
Najważniejszymi miejscami do zwiedzenia i odwiedzenia są: Ratusz miejski (1920 - 1925), Kościół i klasztor oo. Franciszkanów (1257), Katedra świętego Mikołaja (1253 - 1280), Dawna Szkoła Wojewódzka - dziś w miejscu gdzie był zamek kaliski, stoi gmach Liceum Ogólnokształcącego im. Adam Asnyka, Rezerwat Archeologiczny Zamku Kazimierzowskiego (1983 - 1985), Baszta Dorotka (XIV wiek), Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny - Sanktuarium Świętego Józefa (XIII wiek), Gmach Starostwa Powiatowego Kaliskiego (1824), Kościół Garnizonowy (1592 - 1597), Zespół pobernardyński (obecnie kościół i klasztor oo. Jezuitów (pierwsza połowa XVII wiek), Dawny Trybunał Kaliski (1821), Most Kamienny (1825), Zespół klasztorny poreformacki obecnie świętej Rodziny (1632), Rogatka Wrocławska (1827 - 1828), Teatr imieniem Wojciecha Bogusławskiego (1936), Centrum Kultury i Sztuki, Park Miejski (1798), Pomnik książki (1942 - 1944), Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej (1900), Rezerwat Archeologiczny "Kaliski Gród Piastów" na Zawodziu (IX i X wiek) i Wóz rzymski.
Kalisz - Młode duchem najstarsze miasto w Polsce.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce znalazłem:
- informator,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 
Dziewiąta paczka od Starostwa Powiatowego Polkowice - Powiat w Polsce (na północnym zachodzie województwa dolnośląskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Polkowice.
Podstawowe gałęzie gospodarki - handel; przemysł: chemiczny, hutniczy, motoryzacyjny, skórzany, wydobywczy rud miedzi; usługi, turystyka.
W skład powiatu wchodzą:
 - gminy miejsko-wiejskie: Chocianów, Polkowice, Przemków,
 - gminy wiejskie: Gaworzyce, Grębocice, Radwanice,
 - miasta: Chocianów, Polkowice, Przemków,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- mapa,
- 3 pocztówki,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


 
Dziesiątą paczka jest od Urzędu Miasta Pszczyna - Miasto w województwie śląskim, siedziba powiatu pszczyńskiego i gminy miejsko-wiejskiej Pszczyna, znajduje się w Kotlinie Oświęcimskiej, nad rzeką Pszczynką, a historycznie na Górnym Śląsku.
Zapraszam do odszukania najpiękniejszych miejsc w Pszczynie takich jak:
ZABYTKI:
 Rynek, Kamienice znajdujące się na rynku, Brama Chińskam, Zamek Pszczyński, dawna rezydencja książąt Hochberg von Pless, Ratusz, Brama Wybrańców, Frykówka, Ulica Piastowska, Dzielnica willowa, Dworzec kolejowy w Pszczynie, Budynek Starostwa Powiatowego, Sąd Grodzki, Urząd Pocztowy, Dawne więzienie, Dawna siedziba administracji książęcej "Palais", Barokowy dom z XVII wieku, Kamienica Pod Okiem Opatrzności, Kamienica Pod Murzynkiem, Dom Pod Baranem i Willa Richter.
MUZEA:
Muzeum Zamkowe w Pszczynie i Muzeum Prasy Śląskiej.
ZABYTKI SAKRALNE:
Kościół Wszystkich Świętych, Kościół ewangelicki, Kapliczka "Bądź Wola Twoja", Kapliczka przy ul. Katowickiej i Cmentarz Żydowski z zachowanym domem przedpogrzebowym i 250 macewami.
ZABYTKI BUDOWNICTWA DREWNIANEGO:
Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej",
OBIEKTY ZWIĄZANE Z ZAMKIEM:
Dwór „Ludwikówka”, Oficyna zamkowa, Ujeżdżalnia, Stajnie, Powozownia, i Oficyna przy ulicy Dunikowskiego.
SZLAKI TURYSTYCZNE:
Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń,
Międzynarodowa trasa rowerowa EuroVelo 4 – Kijów – Roscoff,
Wiślana Trasa Rowerowa,
Czerwona trasa rowerowa nr 1 – Pszczyna – Kobiór – Tychy – Katowice,
Niebieska trasa rowerowa nr 178 (tzw. Plessówka) – Pawłowice – Pszczyna (43 km)
Szlak architektury drewnianej województwa śląskiego,
Szlak Ewakuacji Więźniów Oświęcimskich,
Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego,

Zapraszam też do Parku Pszczyńskiego który jest jednym z najpiękniejszych parków na Górnym Śląsku. Powierzchnia jego wynosi 156 ha. Park leży wzdłuż rzeki Pszczynki, która przepływa przez sztucznie utworzone stawy i kanały. W 2005 r. prowadzone są prace konserwacyjne przy obiektach wodnych.
Początki parku wiążą się z renesansową przebudową zamku w XVI w., wtedy w pobliżu zamku powstały ogrody warzywne w północno-zachodniej części parku zwierzyniec. Ten późnorenesansowy park użytkowo-ozdobny został przekształcony w II poł. XVIII w. Obecny kształt, czyli typ angielski, pochodzi z II poł. XIX w.
Park podzielony jest na trzy części: Park Zamkowy, Park Dworcowy i Park Zwierzyniec (Dzika Promenada).
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w paczce znalazłem:
- 4 ulotki,
- mapka,
- naklejka,
- smyczka,
- wizytówka Gminy Pszczyna,
- 5 krówek (jedna zjedzona),
-  przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Jedenasta paczka od Urzędu Miasta Rumia - Miasto i gmina w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim nad Zagórską Strugą. Z miastami Wejherowem i Redą tworzy zespół trzech miast zwany Małym Trójmiastem Kaszubskim. W latach 1945-1998 (również po reformie administracyjnej w 1975) miasto należało do województwa gdańskiego.

Największą
atrakcją miasta jest kaktusiarnia państwa Hinzów, która uchodzi za największą w Europie. Grupuje ona 6,5 tys. gatunków i odmian sukulentów (kaktusy, agawy, wilczomlecze), wśród których można zobaczyć teksańskie kaktusy wysokie na 7 m, potężne drzewa aloesowe czy „fotele teściowej” - okrągłe kaktusy o średnicy 1m. W sumie ok. 220 tys. roślin.

Atrakcją dla najmłodszych jest działające w kaktusiarni małe–zoo zwierząt.
Zapraszam do najbardziej malowniczy szlak pieszy wiedzie w głąb Doliny Zagórskiej
Strugi, wyglądającej niczym górski wąwóz, o stokach porośniętych unikatową roślinnością (z racji tej roślinności planuje się utworzyć w dolinie rezerwat przyrody).

Zwiedzanie miasta i okolic ułatwiają trzy oznakowane trasy rowerowe. Jedna od
wschodu obiega Rumię i Redę, prowadząc polami do Wejherowa. Dwie pozostałe są trasami leśnymi i łączą miasto z Gdynią, leśnymi jeziorami, Zbychowem, Wyspowem i Redą. Z 26 pomników
przyrody leżących na terenie gminy większość znajduje się w lasach, jednak przy
skrzyżowaniu ul. Starowiejskiej i Hallera rośnie największy z nich - dąb o obwodzie 4m.
W sąsiedztwie Rumi, 9 km od centrum, znajduje się plaża morska w Rewie z kąpieliskiem, dużą wypożyczalnią sprzętu pływającego i szkółką windsurfingową.

Zabytkami są:
-  Najstarszym jest wielki piec do wytopu żelaza sprzed 2 tys. lat, znaleziony przy ulicy Mickiewicza, dla zabezpieczenia ponownie zasypany ziemią przez archeologów,
- Przy ul. Kościelnej można za to zobaczyć ruiny XV – wiecznego kościoła św. Michała – fragment gotyckiego prezbiterium obstawionego przez stare nagrobki z XIX – XX w.,
- Naprzeciw wznosi się neorenesansowa bryła świątyni św. Krzyża z wysoką wieżą, na której wyposażeniu znajdują się barokowe elementy przeniesione ze starego kościółka,
- Nad stawem miejskim, przy ul. Mickiewicza, stoi odrestaurowany klasycystyczny dworek z przełomu XVIII/XIX w., w którym funkcjonuje Miejski Dom Kultury. W dworku mieści się ekspozycja „Z dziejów ziemi ukazująca dawne, gospodarcze znaczenie miejscowości oraz jej kaszubskie korzenie,
- Obok Miejskiego Domu Kultury stoi Dworek Kaszubski wybudowany na wzór starego młyna, zarządzany przez Zrzeszenie Kaszubsko,
- Ozdobą przejazdowej ul. Sobieskiego jest Biały Dworek z początku XX w., od
początku pełniący funkcje hotelowe,

- Pamiątką ostatniej wojny są poniemieckie bunkry. Jeden znajduje się na szczycie
góry Markowca, drugi przy ul. Tysiąclecia,

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- mapa,
- 13 naklejek,
- zakładka z magnesem,
 


Dwunasta paczka od Urzędu Miasta w Złotym Stoku - Miasto leżące na Śląsku (Dolnym Śląsku), w województwie dolnośląskim, w powiecie ząbkowickim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Złoty Stok.
Głównymi zabytkami miasta są:
Kaplica/ kościół cmentarny p.w. Świętej Trójcy, ul. 3 Maja 1,Zespół kościelny kościoła parafialnego, Skwer J.P. II 3, Mennica, Plac Kościelny 2, Kościół ewangelicki p.w. Najświętszego Zbawiciela, Plac Kościelny 1, Kamienica nr 20 w Rynku (Fuggera), Kamienica przy ul. Rynek 11, Kamienica przy ul. Wojaka Polskiego 1, Dom mieszkalny ul. Wojska Polskiego 2., Kamienica nr 3 Wojska Polskiego, Kamienica przy ul. Wojska Polskiego 18a., Kamienica przy ulicy Wojska Polskiego nr 20, Budynek mieszkalny przy ul. Wojska Polskiego 22, Budynek przy ul. Sudeckiej 20, Kościół św. Marii Magdaleny w Mąkolnie, Kościół Wniebowzięcia NMP w Laskach, Kościół św. Jakuba w Chwalisławiu i Kościół św. Mikołaja w Płonicy.
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w przesyłce było:
- 4 ulotki,
- mała teczka,
- 4 pocztówki,

 

 Trzynasta i ostatnia paczka od Ambasady Królestwa Norweskiego - Serdecznie polecam Norwegię na odwiedzenie latem jak i zimą i spędzenie w tym kraju wakacji/ferii/wolnego, bo Norwegia to piękny kraj.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- informator,
- 3 przewodniki turystyczne,
- mapa,
- ulotka,
- dwie przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!

A wy co dzisiaj dostaliście ? pochwalicie się i zapraszam do komentowania.