środa, 15 lipca 2015

Ciepła środa i obfita w paczki oraz prośba o pomoc

Dziś 15.07.2015r. w ciepłą środę odwiedził mnie kurier i listonosz, dostał od nich...

Pierwsza paczka (Kurier) od firmy Gumtree www.gumtree.pl - To nietypowy portal darmowych ogłoszeń internetowych w którym nie pobierane są opłaty za zamieszczanie ogłoszeń. Dzięki Gumtree.pl można w łatwy i szybki sposób wyszukać to co nas interesuje i potrzebujemy.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A od firmy dostałem:
- 2 pokrowce na telefon,
- 2 opaski na rękę,
- 2 odblaski,

Druga paczka od Urzędu Miasta i Gminy w Serocku -  Miasto w województwie mazowieckim - powiat legionowski, nad Jeziorem Zegrzyńskim, położone naprzeciw ujścia Bugu do Narwi. Leży ono na pograniczu Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Ciechanowskiej. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Serock. Odległość od centrum Warszawy wynosi ok. 40 km.

Jeżeli ktoś zapyta się mnie co warto zobaczyć/zwiedzić w mieście to odpowiem że do zobaczenia polecam: Barbarka (miejsce, od którego zaczęła pisać się historia Serocka, położone jest na wysokiej skarpie, na prawym brzegu Narwi, w pobliżu miejsca, gdzie łączy się ona z Bugiem), Średniowieczny układ rynku, Kościół parafialny, Cmentarz żydowski, Dawna willa doktora Bocka, Dom, w którym nocował Picasso, Pozostałości fortyfikacji, Dawny Zajazd Pocztowy, Pałac Krasińskich w Zegrzu, Ruiny Dworku Szaniawskich, Kościół w Woli Kiełpińskiej, Pałac Radziwiłłów w Jadwisinie i Kasyno w Zegrzu.
Fajnym miejsce do odpoczynku i do spędzenia wolnego czasu z rodziną/znajomymi jest Plaża miejska wraz z molem, przystanią, zapleczem sanitarnym dzięki dogodnym połączeniom lądowym i wznowieniu rejsów z Warszawy do Serocka i rejsów po Jeziorze Zegrzyńskim jest dobrym miejscem dla mieszkańców i turystów.
Zapraszam też nad Jezioro Zegrzyńskie gdzie swoją sportową przygodę zaczynali między innymi jak: Mateusz Kusznierewicz, Zofia Klepacka czy Waldemar Marszałek.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie znalazłem:
- 2 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!
 
Trzecia paczka od Starostwa Powiatowego Puławy - Powiat w województwie lubelskim, odtworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Puławy.
Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Powiatu i zapoznania się z interesującymi zabytkami architektury i kultury:
Puławy - zespół pałacowo-parkowy Czartoryskich (pałac, Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Kościół rotundowy).
- Kazimierz Dolny - pięknie położone miasto z cennym układem urbanistycznym (rynkiem, kamienicami, kościołami, ruinami zamku, basztą i spichlerzami).
- Bochotnica - ruiny zamku z XIII wieku, renesansowe mauzoleum Jana z Oleśnickich, młyn wodny z XIX wieku i liczne wąwozy
- Nałęczów - park zdrojowy z pijalnią, pałac Małachowskich, wille z XIX/XX wieku, kaplica.
- Gołąb - manierystyczny kościół z XVII w., Kaplica Loretańska.
- Wąwolnica - Kaplica z XIV w. z figurką Matki Boskiej Kębelskiej (miejsce licznych pielgrzymek) i kościół z pocz. XXw.
- Janowiec - ruiny zamku z XVI w., kościół późnorenesansowy z fragmentami gotyckiego z XIV wieku, skansen.
- Kurów - kościół z późnogotyckim prezbiterium z XVI wieku, rozbudowany w XVII w., zespół pałacowo-parkowy w Olesinie.
- Markuszów - kościoły z XVII w.
- Końskowola - kościół farny z XVI-XVIII w. - mauzoleum Tęczyńskich, kościół szpitalny z 1613, obronna kamienica Tęczyńskich z XVI w., cmentarz ewangelicko-augsburski z XVIII/XIX w.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie był:
- list (z odpowiedzią że "Powiat w chwili obecnej nie dysponuje bezpłatnymi materiałami promocyjnymi"),


Czwarta paczka na dziś jest przesyłka od Urzędu Miasta Płońsk - Miasto i gmina w województwie mazowieckim, w powiecie płońskim. Położony jest 66 km na północny zachód od centrum Warszawy, na Wysoczyźnie Płońskiej nad rzeką Płonką.
Warto w Płońsku odwiedzić:
- Układ urbanistyczny miasta wraz ze znajdującą się na tym terenie zabudową i wylotami ulic
- Zespół pokarmelicki: Kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła, dawniej klasztor, mur – XVI, XVIII w., dzwonnica, mur – II poł. XIX w. oraz całe wyposażenie wnętrz
- Wczesnośredniowieczne grodzisko pozostałość XI-wiecznego grodu o wymiarach 75 × 80 m, zwanego dawniej Górą Szwedzką lub Górą Łysą, obecnie nazywane Górą Kawałkowskiego ewentualnie Górą Kabana
- Zespół podworski: dwór, mur – I poł. XIX/XX w., oficyna, mur – koniec XIX w., budynek gospodarczy, mur, pozostałości parku – koniec XIX w.
- Więzienie, obecnie Areszt Śledczy, ul. Warszawska 49, mur – koniec XIX w.
- Zespół cmentarza parafialnego: cmentarz rzymskokatolicki (1779), kaplica grobowa małżeństwa Grobickich, mur (1876)
- Dom, ul. Rynek 4a – XIX w.
- Dom, pl. 15 sierpnia 21, 21a (dawniej ul. Rynek 21) – XIX w.
Miasto też posiada trzy szlaki turystyczne (Szlak Henryka Sienkiewicza, Szlak Jana Walerego Jędrzejewicza i Szlak Dawida Ben Guriona) oraz ścieżki rowerowe.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W paczce było:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Piątą i ostatnią paczką jest przesyłka od Urzędy Gminy Wielka Wieś - Gmina położona jest w województwie małopolskim, w odległości około 15 km od centrum Krakowa, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Jest jedną z 17 gmin powiatu krakowskiego ziemskiego graniczącą od południa z gminą Kraków, od północy z gminami Jerzmanowice-Przeginia i Skała, od zachodu z gminą Zabierzów natomiast od wschodu z gminą Zielonki.
Ciekawymi miejscami w Gminie są:

- Jaskinia Wierzchowska,
- Doliny Jurajskie (Dolina Kluczwody, Dolina Będkowska, Dolina Kobylańska i Dolina Prądnika),
- Zabytki architektury (Kościół p.w.św Mikołaja, Kościół z XVI p. w. św. Wojciecha, Barokowo-klasycystyczny Dwór Konopków z II poł. XVIII wieku i Kościół pod wezwaniem Św. Idzie go z lat 1602-4.)
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- Gminny Informator 2/2015r.,
- ulotka,
- pocztówka,
- list,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Przypinek (PIN) mam już 81, chciałbym dobić do 100-stu proszę o pomoc Gmin/Miast/Powiatów/Instytucji i Firm - z góry dziękuje


A w co dzisiaj dostaliście ? ile mieliście przesyłek ?