czwartek, 23 lipca 2015

Czwartkowy kurier i 6 przesyłek od listonosza

Dziś 23.07.2015r. w upalny dzień gdzie moja stacja pogody pokazuje 33.1 C, dostałem przed południem 1 paczkę od kuriera a po południu 6 od listonosza.
Chciałbym je was dziś zaprezentować...

Pierwsza przesyłka (kurier) od firmy VIVUS.PL www.vivus.pl - jest to firma udzielająca pożyczek dla ciebie.
7 dni w tygodniu także przez Smarfon oraz Tablet, dzięki nowej aplikacji mobilnej można ezpiecznie pożyczyć pieniądze, dzięki suwakom na stronie gdzie możesz ustawić ile pożyczasz i na ile dni.
Pierwsza pożyczka do 1600 zł za darmo!
Wygodny i łatwy sposób przedłużenia terminu spłaty!
Pieniądze na koncie nawet w 15 minut!
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w przesyłce było:
- torba papierowa,
- notes z długopisem,
- notes Zaplo.pl,
- notesik na lodówkę,
- smyczka,
- długopis Zaplo.pl,
 
 
Druga koperta od Urzędu Gminy Nowa Dęba - Gmina miejsko - wiejska w województwie podkarpackim, powiat tarnobrzeski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie tarnobrzeskim.
 
Gmina leży na terenie dawnej Puszczy Sandomierskiej, toteż w krajobrazie dominują przede wszystkim lasy.
Najciekawszym przyrodniczo i krajobrazowo są tereny kompleksu stawów rybnych w Budzie Stalowskiej otoczone lasami, obszarami podmokłymi i łąkami o wysokich walorach ornitologiczno-wodno-leśnych, które proponowane są do objęcia projektem Unii Europejskiej Natura 2000 – ochrony ostoi przyrodniczych o znaczeniu międzynarodowym i CORINE – biotops. Kolejnym atutem tego krajobrazu jest szata roślinna. W okolicy stawów znajduje się m.in. najdalej w Europie wysunięte na południowy wschód stanowisko zimoziołu.
Obszar ten charakteryzuje się wysokim stopniem zachowania walorów krajobrazowych. Jest on również niezwykle atrakcyjny pod względem estetyki i harmonii fizjonomii krajobrazu. Łączna powierzchnia stawów i terenów je otaczających, noszących wspólną nazwę "Stawy Budy Stalowskiej", wynosi 753,12 ha.
Wiele z nich to gatunki bardzo rzadko występujące na terenie Polski, a szczególną atrakcję stanowią takie ptaki jak: orzeł bielik, orzeł przedni i krzykliwy, kormoran, czapla siwa i purpurowa, rybołów, perkoz oraz bocian czarny.
Z najcenniejszych gatunków ptaków należy również wymienić: wąsatkę, zielonkę, rybitwę zwyczajną, żurawia, sieweczkę obrożną, bataliona, bekasika i kulika wielkiego.
Na rozpatrywanym obszarze występują także rzadkie zbiorowiska roślinne. Są to zbiorowiska z grzybieniem białym oraz grąd mieszany świeży z zespołem grądu wschodniopolskiego. W strefie otulinowej omawianego obszaru rośnie około 70 sztuk dębów szypułkowych. Rozmiary tych drzew kwalifikują je na objęcie statusem pomników przyrody.
Na terenie gminy Nowa Dęba licznie występują rzadkie i chronione gatunki roślin takie jak: storczyk podkolan biały, bez koralowy, konwalia majowa, grzybień biały, śnieżyczka przebiśnieg, szczyr trwały, fiołek bagienny oraz rutewka orlikolistna.
Jak wspomniano Gmina Nowa Dęba stanowi ostoję wielu chronionych i rzadkich gatunków zwierząt. Do najważniejszych ssaków zaliczyć należy wilki, bobry oraz liczne gatunki zwierząt łownych. Na obszarze leśnym zinwentaryzowano również niezwykle rzadkie stanowisko modliszki. Znajduje się ono w lasach położonych po wschodniej stronie miasta Nowa Dęba.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
- 6 naklejek,
 
 Trzecia przesyłka od Urzędu Miasta Władysławowo - Miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, powiat pucki, w gminie Władysławowo. Położone na Pobrzeżu Gdańskim, nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. Mieści się tutaj port morski.
 
Najładniejszymi miejscami we Władysławowie są:
- Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (wybudowany w latach 1932-1936),
- Dom przy ul. Merkleina 4, wybudowany w 1922 r.,
- Dom gen. Hallera, wybudowany w 1922 r. (ul. Morska 6),
- Dom modernistyczny z 1939 r., ul. Nadmorska 11,
- Dom Rybaka  (budynek wzniesiony w latach 50. XX w. jako hotel dla rybaków. Obecnie pełni funkcję budynku urzędu miasta, a wieża stanowi punkt widokowy. Niższy taras położony jest na wysokości 45 m n.p.m., a wyższy – 63 m n.p.m. Z wieży widać panoramę miasta, morze, przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską),
 
Władysławowo jest miejscowością z rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. Położenie nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego stanowi jeden z walorów turystycznych. W mieście znajduje się port morski położony nad otwartym morzem, którego część stanowi zachodni falochron pełniący także funkcję turystycznego mola.
We Władysławowie zostało zorganizowanych 5 kąpielisk nadmorskich.
Przy. ul. gen. Józefa Hallera znajduje się Lunapark Sowiński, w którym można skorzystać z młyna widokowego, gokartów. Istnieje także możliwość skorzystania z przejażdżki „ciuchcią” szosą Władysławowo – Jastrzębia Góra. Atrakcją dla dzieci jest Ocean Park – w którym znajdziecie eksponaty w skali 1:1 większości ssaków morskich.
Jednym z deptaków jest aleja Gwiazd Sportu, na której znajdują się chodnikowe gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych sportowców polskich i trzech zagranicznych. Promenada rozciąga się od ul. Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze.
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Czwarta przesyłka od Urzędu Miasta Stargard Szczeciński - Miasto i gmina w województwie zachodniopomorskim, powiat stargardzki na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, nad Iną. Początki istnienia stałych osad ludzkich sięgają VI wieku, najstarsze (obok Szczecina) miasto na Pomorzu – prawa miejskie uzyskało w 1243r.

Stargardzkimi unikatami są:
- Kolegiata Mariacka - jedna z najpiękniejszych i największych gotyckich, ceglanych kościołów w Polsce, najcenniejszy zabytek Pomorza Zachodniego,
- Baszty: Morze Czerwone i Tkaczy - najokazalsze miejsce baszty w Polsce,
- Planty - obok krakowskich najdłuższe w Polsce,
- Średniowieczny Ratusz - największy na Pomorzu Zachodnim,
- Zespół średniowiecznych umocnień miejskich - najpotężniejszy na Pomorzu,
- Dom Protzena - jedna z najpiękniejszych kamienic gotyckich w Polsce,
- Krzyż pokutny - największy w Polsce, drugi na świecie tego typu monument,
- Brama Młyńska - jedyna w Polsce, jedna z dwóch w Europie, brama miejska rozpięta ad korytem rzeki,
- 15. południk - długości geograficznej wschodniej przebiegający przez zachodnie przedmieście,
- Wielki dzwon w kościele świętego Jana - największy (ok.4500 kg) średniowieczny instrument na Pomorzu i jedne z najokazalszych w Polsce.

Co trzeba w Stargardzie Szczecińskim zobaczyć ?!
- Rynek Staromiejski (to serce starego Stargardu),
- Stary Ratusz (najdłuższy i jeden z największych na Pomorzu, który pierwotnie był domem kupieckim),
- Odwach (barokowy budynek mieszący dziś muzeum),
- Kamienice (o numerach 3 i 4 jedyne zrekonstruowane po 1945 roku domy stojące przy rynku),
- Kolegiata NMP Królowej Świata (zaliczana jest do najwybitniejszych dzieł średniowiecznej architektury na terenie Polski, który na wieży północnej znajduje się punkt widokowy),
- Mury Obronne (jedne z wizytówek Stargardu. Powstały w trzech fazach pomiędzy XIII a XVI wiekiem),
- Brama Młyńska nazywana także bramą Wodną, Portową i Herbową (jedyna w Polsce i jedna z dwóch w Europie miejska brama stojąca nad korytem rzeki),
- Kamienica Gotycka (tzw. "Stary Dom" lub "Dom Protzena"),
- Krzyż Pokutny (największy tego typu monument w Polsce),
- Pomnik 15. Południka (znajduje się w zachodnich obszarach miasta przy ulicy Szczecińskiej, nieopodal Ronda 15),
Miasto posiada też dużą bazę wypoczynkową/hotelową.
Stargard - pod szczęśliwą gwiazdą
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- mini przewodnik po Stargardzie Szczecińskim,
- ulotka,
- list,
- smyczka,
- pocztówka,
- 2 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!

 
Piąta przesyłka od Urzędu Miasta i Gminy Łobżenica - Miasto w województwie wielkopolskim, powiat pilski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Łobżenica. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. pilskiego.
 
Zabytkami i najpiękniejszymi miejscami w Mieście i Gminie są:
- układ przestrzenny Starego Miasta z rynkiem (obecnie pl. Wolności),
- układ przestrzenny Nowego Miasta z rynkiem (obecnie pl. Zwycięstwa),
- kościół Świętej Trójcy z przełomu XV i XVI wieku, gruntownie odbudowany w 1662 roku po spaleniu przez Szwedów, przebudowany w XVIII wieku oraz w latach 1931-1932; zachował kilka elementów architektury późnogotyckiej i barokowej, m.in. gotyckie przypory; wyposażenie wnętrza w części barokowe z XVII wieku :
+ ołtarz główny z 1668 roku,
+ cztery ołtarze boczne z końca XVII wieku,
+ ambona z XIX wieku,
+ obrazy i rzeźby z XVII wieku,
+ płyta nagrobna z 1595 roku mieszczan łobżenickich Jana i Jadwigi Jagaczyków,
- klasycystyczna plebania z końca XVIII wieku,
- eklektyczny kościół poewangelicki św. Szczepana z lat 1910 - 1911, nakryty pozornym sklepieniem kolebkowym; we wnętrzu:
+ na ścianach i sklepieniu polichromia neobarokowa z okresu budowy,
+ ołtarz główny i ambona rokokowe z 1776 roku,
- dawny zajazd, szachulcowy, z końca XVIII wieku, obecnie odbudowywany,
- wieża ciśnień z początku XX wieku,
- zabudowania młyna wodnego,
- kilka domów z XVIII i XIX wieku, m.in. szachulcowych:
+ szachulcowy dom przy pl. Wolności 5 z 2. połowy XVIII wieku, z ozdobnymi drzwiami
+ dom przy pl. Wolności 10 z 1. połowy XIX wieku,
+ dom przy ul. 1 Maja 1 z przełomu XVIII i XIX wieku,
+ szachulcowy dom przy ul. 1 Maja 10 z przełomu XVIII i XIX wieku,
- pomniki i miejsca pamięci:
+ pomnik uczestników walk o wolność z lat sześćdziesiątych XX wieku,
+ na cmentarzu pomnik i zbiorowa mogiła ofiar hitleryzmu, groby dwóch poległych powstańców wielkopolskich oraz groby żołnierzy Armii Czerwonej,

Region posiada też jeziora i rzeki (jezioro Sławianowskie - największe). Dla turystów region może się zaszczycić kąpieliskami i ośrodkami wczasowymi, w tym tak czystych wodach żyje wiele gatunków ryb, gdzie można wędkarze mogą złowić np. szczupaka, sandacza, okonia, suma, węgorza, lina i popularną płoć. Dobrą atrakcją są też spływy kajakowe po prawym dopływie Noteci, oraz dla innych osób którzy zamiast kajaków wolą rowery są też ścieżki rowerowe.
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w przesyłce było:
- teczka z notesem, pocztówkami i informator "Jak Kształtujemy Naszą Teraźniejszość i Przyszłość",
- gazeta "Posłaniec Świętej Rodziny",
- mapa Powiat Złotowski i Pilski,
- list,

Szósta przesyłka od Gminy Deszczno - Gmina wiejska w województwie lubuskim, powiat gorzowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gorzowskim. Siedziba gminy to Deszczno.

Atrakcjami Gminy Deszczowo są:
- Santockie Zakole - to rezerwat ornitologiczno-florystyczny, o łącznej powierzchni 340,91 ha, utworzony w 1998 roku w celu zachowania pozostałości lasów łęgowych (42 ha).
Santockie Zakole" ma chronić miejsca lęgowe ptaków wodno- błotnych. Jest to teren zalewany przez wody Warty z licznymi starorzeczami oraz malowniczymi kępami lasów i zarośli. Z wysokich prawobrzeżnych pagórków roztacza się jedyny w swoim rodzaju widok na płaski teren tegoż zakola.
Największy urok mają luźno rosnące dęby i pojedyncze gatunki innych drzew. Teren jest miejscem bytowania i rozrodu dzikich zwierząt. W szczególności ptaków lęgowych i przelotnych reprezentowanych przez 121 gatunków.
Z gatunków lęgowych występuje:
- żuraw,
- gęgawa,
- kulik wielki,
- rybitwa białoskrzydła,
Badano również występowanie:
- pijawek,
- mięczaków,
- myszołowów,
- stawonogów,
- Szlaki turystyczne:
Szlak nr 3 Gorzów Wlkp. - Zawarcie - Ciecierzyce - Borek - Brzozowiec - Glinik - Orzelec - Bolemin  - Płonica - Koszęcin - Niwica - Zawarcie - Gorzów Wlkp. Długość 51,4 km.
-Szlak zielony prowadzi głównie nadwarciańskimi wałami przeciwpowodziowymi rzeki Warty i poprzez Kotlinę Gorzowską.  Bardzo długi z możliwością podzielenia trasy na dwie części (27,0 km i 24,8 km). Koniec lub początek  w Deszcznie PKP.
Szlak nr 10. Borek - Deszczno - Karnin - Łagodzin - Ulim - Niwica wał. Długość 18,9 km.
- Szlak  oznakowany w kolorze żółtym. Łatwy technicznie pozwala poznać Deszczno i umożliwia dojazd do kąpielisk nad jeziorem Glinik i w Karninie. Pozwala na indywidualny wariant wycieczki Santok (przeprawa promowa) - rez. „Santockie zakole” - Borek - Deszczno PKP.
Szlak nr 11 b.  Santok (przeprawa promowa) - rezerwat „Santockie Zakole” - wał  w  Borku (połączenie ze szlakiem  zielonym nr 3).  Długość 3 km .   
Krótki szlak łącznikowy w kolorze czarnym przebiegający krawędzią cennego rezerwatu przyrody będącego ostoją ptaków.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- mapa Gminy Deszczno,
- ulotka z zaproszeniem na "Perfekcyjną Ucztę" do Gminy Deszczno 30 sierpnia 2015r.,


Siódmą i ostatnią na dziś paczką na dziś jest przesyłka od firmy Marcel - Podkarpackiej Komunikacji Autobusowej marcel-bus.pl. Firma prowadzi regularne linie autobusowe, wynajmowanie komfortowych autokarów i busów na wynajmy krajowe i międzynarodowe.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w przesyłce było:
- 4 długopisy,
- firmowe składane lusterko,

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!