wtorek, 28 lipca 2015

Wtorkowy remont + 9 paczek

Witam od poniedziałku zacząłem w swoim domu remont więc mam więcej pracy, ale jakoś parę minut na przedstawienie dzisiejszych paczek znalazłem chwilę. TO ZACZYNAMY >>>

Pierwsza przesyłka Patryka Pachury - kierowca rajdowy z wieloma osiągnięciami www.patrykpachura.pl/pl/home
W kopercie było:
- zdjęcie z autografem,


Druga przesyłka od Urzędu Miasta Międzyrzecz - Miasto w województwo lubuskim, powiat międzyrzecki, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Międzyrzecz. Położone na Pojezierzu Lubuskim, między rzekami Obrą i Paklicą.

Zabytkami miasta są:
- Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela XIV-XV wieku,
- Kościół parafialny pw. św.Wojciecha z 1834 roku,
- Zbór luterański z XIX wieku (obecnie Cerkiew Świętych Cyryla i Metodego w Międzyrzeczu)
- Synagoga z XIX wieku
- Kaplica grobowa z 1730 roku
- Aleja Lipowa z XIX wieku – zlokalizowana w ciągu odcinka ulicy Waszkiewicza (od skrzyżowania z ulicą Reymonta do węzła Międzyrzecz Północ)
- Zespół zamkowy z XIV-XIX wieku
- Budynek ratusza z 1813 roku
- Budynek sądu z 1890 roku
- Budynek więzienia z 1890 roku
- Szpital polski z XIX wieku
- Szpital ewangelicki z XIX wieku
Oraz kilkadziesiąt innych obiektów z początku XIX i XX wieku, zlokalizowanych w obrębie starego miasta i poza nim

Polecam serdecznie:
- Park zamkowy, z I. poł. XIX wieku, z bogatym drzewostanem, alejkami i mostkami nad Paklicą i fosą zamkową. Niezwykle cenna jest aleja platanów biegnąca dawnym wałem grodowym.
- Park miejski na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego z zachowanym układem alejek
- Ośrodki wypoczynkowe nad jeziorem Głębokie,
- Spływy kajakowe rzekami Obrą (zwłaszcza na odcinku Święty Wojciech - Gorzyca - Zalew Bledzewski) i Paklicą,
- Gospodarstwa agroturystyczne w okolicach miasta,

Przez miasto przebiega wiele szlaków i dróg turystycznych:
+ Drogi turystyczne
- Droga Cystersów,
- Międzynarodowa trasa rowerowa R1,
+ Szlaki piesze
- Szlak Kursko – Gorzyca – Międzyrzecz – Kuligowo (dł. 12,5 km),
+ Szlaki rowerowe
- SZLAK NIEBIESKI od Międzyrzecza do jeziora Głębokiego, biegnący poprzez północne obszary gminy (dł. 95 km),
- SZLAK CZERWONY Zarzyń – Kęszyca – Międzyrzecz – Bobowicko – Kuligowo – Stołuń (dł. 35 km),
- SZLAK ŻÓŁTY Gościkowo – Skoki – Kuźnik – Międzyrzecz – Chycina (dł. 35 km),
- SZLAK ZIELONY Międzyrzecz – Rokitno (dł. 14 km),
- Lubuskie szlaki Nordic walking – Trójkąt Sakralny,

W Międzyrzeczu i okolicach leżą trzy najważniejsze ośrodki sakralne regionu. Rokitno z sanktuarium maryjnym, Gościkowo-Paradyż pełniące obecnie funkcję seminarium duchownego, wcześniej funkcjonowało jako cysterskie opactwo oraz Międzyrzecz (Święty Wojciech), gdzie ponad 1000 lat temu zamordowano pierwszych polskich męczenników.
- Na Głębokie (czerwony) – Międzyrzecz-Głębokie-Międzyrzecz (dł. 24 km)
- Cysterski (zielony) – Międzyrzecz-Bledzew-Miedzyzrecz (dł. 34 km)
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 
Trzecia przesyłka od Urzędu Gminy w Opatowcu - Gmina wiejska w województwie świętokrzyskim,  powiat kazimierski. W latach 1975–1998 gmina leżała w województwie kieleckim. Siedzibą gminy jest Opatowiec.
Serdecznie zapraszam do odwiedzenia tej pięknej w krajobrazy Gminy.
A w kopercie było:
- 5 pocztówek,Czwarta paczka od Gminy Mietków - Gmina wiejska w województwie dolnośląskim, w powiat wrocławski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie wrocławskim. Siedziba gminy to Mietków.

Obszar gminy jest także bardzo interesujący pod względem turystycznym. Największą atrakcją jest  „Zbiornik Mietkowski” o powierzchni ponad 900 ha, zbudowany na rzece Bystrzycy w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Pod względem powierzchni jest on największym akwenem na Dolnym Śląsku. Pomimo, że nie jest to zbiornik naturalny, upodobało go sobie wiele gatunków ptaków, w tym także bardzo rzadkie i szczególnie chronione. Dlatego teren zbiornika został włączony w sieć obszarów specjalnej ochrony ptaków „Natura 2000” – PLB020004 Zbiornik Mietkowski.

Na zbiorniku panują bardzo sprzyjające warunki do uprawiania sportów wodnych. Bogatą ofertę w tym zakresie proponuje Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego zlokalizowany w Borzygniewie przy ul. Sportowej.

Jest to także bardzo atrakcyjny teren dla wędkarzy. Polski Związek Wędkarski Okręg we Wrocławiu wybudował na północnym wybrzeżu zbiornika stanicę wędkarską w której świadczy usługi noclegowe i rekreacyjne nie tylko dla wędkarzy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- ulotka,
- pocztówka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Piąta przesyłka od Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim -  powiat w województwie warmińsko - mazurskie), utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego stolicą jest miasto Lidzbark Warmiński.
 
Tereny powiatu charakteryzują się malowniczym krajobrazem. Przecinają je kręte rzeki a w okolicy nie brakuje zabytków, miejsc atrakcyjnych turystycznie zachęcających do wypoczynku, tras pieszych i rowerowych, osobliwości przyrodniczych i rezerwatów przyrody, nieskażonego powietrza oraz warmińskie perły i perełki.
Dominuje tu rolnictwo. Piękne jeziora: Wielochowo, Symsar, Blanki oraz rzeki: Łyna, Pasłeka, Drwęca Warmińska stanowią atrakcję dla wędkarzy i amatorów kajakarstwa. Nie brakuje też kąpielisk, ośrodków wypoczynkowych oraz gościnnych gospodarstw agroturystycznych. Bogata jest też oferta gastronomiczna oferująca niejednokrotnie przysmaki kuchni regionalnej.
Bogata historia i zachowane dziedzictwo kulturowe to kolejny powód, aby Powiat Lidzbarski uwzględnić podczas turystycznych wędrówek po naszym kraju. Wspaniałe zakątki, atrakcyjne trasy spacerowe i rowerowe, szlaki turystyczne, bogata oferta kulturalna, wspaniałe warunki do uprawiania sportów letnich i zimowych zadowolą każdego gościa.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- 2 informatory,
- ulotka
- 2 mapki,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Szósta przesyłka od Urzędu Gminy Kurów - Gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat puławski. Przebiegają przez nią m.in. drogi krajowe S12 i S17. Siedzibą gminy jest Kurów, który ma 2800 mieszkańców.
Serdecznie zapraszam do odwiedzenia tej pięknej w krajobrazy Gminy.
A w kopercie było:
- 3 pocztówek,

Siódma przesyłka od Stowarzyszenia na rzecz rozwoju gospodarczego i edukacji - Stowarzyszenie "Synergia" działa na rzecz mieszkańców Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. Organizujemy szkolenia, warsztaty, zajęcia pozalekcyjne oraz wyrównawcze dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Prowadzona jest też Poradnia Obywatelska i punkt konsultacyjny "Prawo dla przedsiębiorcy" www.synergia.szczecin.pl
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w przesyłce było:
- 3 ulotki,
- list,
- książka autorstwa Mick O Hare "Czy jest coś, co jada osy",

Ósma przesyłka od Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury Jabłonowo Pomorskie - miasto w województwie kujawsko - pomorskim, powiat brodnicki, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Jabłonowo Pomorskie. Położone na Pojezierzu Chełmińskim, nad rzeką Lutryną, przy drodze wojewódzkiej 543. W Jabłonowie krzyżują się linie kolejowe nr 208 i 353.

Najpiękniejsze miejsca w Jabłonowie Pomorski:-
- Zespół pałacowo-parkowy; neogotycki pałac Narzymskich, od 1933 dom generalny Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, zbudowany w latach 1854–1859 dla Stefana Narzymskiego prawdopodobnie wg projektu F. A. Stülera. W latach 30. XX w. pałac rozbudowano na potrzeby klasztoru (m.in. w 1934 dobudowano kaplicę); park krajobrazowy
- Neogotycki kościół św. Wojciecha z lat 1859–1866, projekt przypisywany F. A. Stülerowi,
- Neogotycki kościół pw. Chrystusa Króla z lat 1907–1908
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- informator,
- mapka,
- 4 pocztówki,
- notesik na lodówkę,
- zapach samochodowy,
- 2 smyczki,
- moneta "Jabłonowo Pomorskie 50 lecie Nadania Praw Miejski"
 
Dziewiąta i ostatnia na dziś to przesyłka od firmy Rawlpug - Od blisko stu lat jest jednym z czołowych producentów zamocowań w Europie i na świecie.
Projektowane przez naszych inżynierów i wytwarzane w naszych zakładach produkcyjnych rozwiązania znajdują zastosowanie w budownictwie, energetyce, motoryzacji, przemyśle maszynowym i elektromaszynowym, przemyśle wydobywczym, stoczniowym, drogowym oraz drzewnym umacniając lojalność naszych wymagających klientów i partnerów biznesowych.
O więcej szczegółów zapraszam na stronę www.rawlplug.com/pl
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w przesyłce było:
- potrójny kalendarz,
- notes,
- 5 długopis
- 2 zapalniczki,

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!