piątek, 28 sierpnia 2015

Piątkowe - 6 przesyłek w tym 1-dna kurierska

Dziś jest 28.08.2015r. końcówka wakacji, już za chwilę dzieci pójdą do szkoły a dorośli do pracy. A ja dziś dostałem 5 przesyłek od listonosza i 1 od kuriera to razem 6, a co było wewnątrz przesyłek to zapraszam...

Pierwsza fajna przesyłka kurierska od Banku Credit Agricole Polska http://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni i https://www.facebook.com/CreditAgricoleBankPolska?sk=wall - Credit Agricole Bank Polska to bank uniwersalny, koncentrujący swoje działania na budowaniu długoterminowych relacji z klientami, profesjonalnym doradztwie oraz przyjaznej obsłudze. Umożliwia korzystanie ze swoich produktów i usług poprzez wszystkie kanały dostępu: bankowość elektroniczną (serwis internetowy CA24), telefon (serwis telefoniczny CA24) oraz sieć ponad 460 placówek bankowych (oddziały własne, placówki partnerskie). Jest jednocześnie jednym z liderów rynku kredytów konsumenckich. Jego kredyty ratalne dostępne są w 11 tys. punktów sprzedaży. Bank przywiązuje dużą wagę do odpowiedzialnego kredytowania.
Bank Credit Agricole oferuje klientom indywidualnym, małym i średnim firmom, korporacjom oraz rolnikom kompleksową ofertę produktów bankowych. Mogą oni korzystać m.in. z pakietów kont osobistych, produktów oszczędnościowych, ubezpieczeń, kart kredytowych, funduszy inwestycyjnych czy kredytów hipotecznych. Wraz z sieciami handlowymi proponuje także wspólne karty kredytowe. Credit Agricole Bank Polska obsługuje 2,1 mln klientów.

SERDECZNIE POLECAM Bank Credit Agricole Polska bo jest bank któremu możesz zaufać i powierzyć mu swoje oszczędności, oraz wziąć korzystny kredyt: na cel dowolny, gotówkowy, konsolidacyjny, na prawo jazdy, remontowo budowlany, samochodowy i wakacyjny.
A w dużej paczce znalazłem:
- koszulka M,
- czapka z daszkiem,
- kubek,
- stojaczek na notatki,
- magnez na lodówkę,


Druga fajna przesyłka od BIZ Banku http://www.bizbank.pl/ i https://www.facebook.com/JaiMojBiznes - BIZ Banku koncentruje się na wspieraniu polskiej przedsiębiorczości – ważnym celem jest wsparcie rozwoju tych, którzy są motorem zmian w polskiej gospodarce. Od 15 lat wspiera mikroprzedsiębiorców – w tym czasie bank udzielił pożyczki na kwotę ponad 2 miliardów złotych, pomagając rozwijać biznes blisko 60 tysiącom klientów.
Zestaw wartości BIZ BANKU to:
- Doskonałość – nieustannie zdobywanie wiedzy i umiejętności,
- Realizacja - skuteczność w działaniu,
- Odpowiedzialność - rozwaga i roztropność, autentyzm i empatia,
- Gotowość – otwartość na zmianę, poszukiwanie nowych rozwiązań i możliwości ich zastosowania,
- Angażowanie się - pasja w działaniu, aktywność i determinacja,
Wartości zasadnicze firmy mają przede wszystkim wymiar ludzki, odnoszą się do postaw i zachowań pracowników oraz menedżerów we wzajemnych relacjach, a także w relacjach z klientami, akcjonariuszami, dostawcami i szeroko rozumianym otoczeniem. Wartości stają się obecne w działaniu poprzez nawyk ich stosowania. Formalny charakter obecności wartości w naszym banku dotyczy procesów, procedur i oferowanych produktów.

SERDECZNIE POLECAM BIZ Bank dla którego wartości takiej jak: doskonałość, realizacja, gotowość, angażowanie się oraz dbanie o klienta są na pierwszym miejscu. Bank oferuje bezpieczne konta, lokaty, kredyty z pakietem medycznym, windykacyjnym i prawnym oraz produkty korporacyjne - które w dzisiejszych bardzo się przydają.
BIZ Bank - dla przedsiębiorczych
W przesyłce było dużo fajnych rzeczy takich jak:
- notes,
- długopis drewniany,
- długopis z pendrive 4 GB,
- pendrive 8 GB w karcie kredytowej z ładnym etui,

Trzecia przesyłka od Gminy Szamocin - Gmina miejsko - wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie chodzieskim. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie pilskim.
Siedziba gminy to Szamocin.

W Gmina Szamocin na każdego turystę czekają przystępne cenowo miejsca noclegowe: przytulne pensjonaty, gospodarstwa wiejskie i kempingi, a także niezliczona ilość przestrzeni przyjaznej rodzinnym wycieczkom. Szczególnie wygodne jest podróżowanie na grzbiecie konia lub kucyka. Ten sposób może okazać się wielką i niezapomnianą przygodą.
Turystów którzy lubią aktywnie wypoczywać zapraszam do:
- uprawianie sportów wodnych (kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing),
- uprawianie amatorskiego crossu rowerowego
- uprawianie lotniarstwa
- uprawianie sportu wędkarskiego
- myślistwo
- grzybobranie
- aktywny i poznawczy wypoczynek poprzez "bezkrwawe łowy" tzn. fotografowanie ciekawej flory i fauny, ale też często jeszcze dziewiczych, a uroczych zakątków krajoznawczych.


A turystów których zamiast aktywności sportowej wolą bliżej zjednoczyć się z przyrodą zapraszam na:
Jeziora:
Szamocin okalają jeziora które zachęcają do korzystania z kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Kąpielisko przy jeziorze Siekiera (ośrodek "Amsterdam"), kąpielisko Laskowo plaża - stanica WOPR, pozwala na niegraniczone korzystanie z tej formy relaksu. Powierzchnia jezior jest bardzo zróżnicowana - od małych oczek do ponad 51 ha w przypadku jeziora Laskowskiego. Jezioro to reprezentuje typ rynnowy, doskonale nadaje się do uprawiania żeglarstwa i żeglowania na desce. Pozostałe - reprezentujące typ wytopiskowy są doskonale zarybione, a złowienie szczupaka, sandacza, węgorza czy suma powinno zachęcić nawet niedoświadczonego wędkarza, wszak w herbie Szamocina widnieją dwie ryby. Miejscowy Związek Wędkarski liczy ponad 250 zrzeszonych wędkarzy.
Lasy:
Miejscowe lasy są rajem dla myśliwych i grzybiarzy. W zlokalizowanych dwóch obwodach łowieckim można zapolować na dziki, jelenie, sarny, daniele, lisy. Są też borsuki, jenoty i wiele innej, drobnej zwierzyny. Zachęcając do przyjazdu na nasze tereny grzybiarzy, należy wspomnieć o korzystnym klimacie, gdyż sezon dla grzybiarzy to późne lato i jesień, a we wrześniu i październiku występuje tu korzystna pogoda. Generalnie, okolice Szamocina posiadają klimat o charakterze przejściowym między Pomorzem o dużych opadach i niższych temperaturach powietrza, a cieplejszą i suchszą dzielnicą środkową, do której należą Kujawy Znaczny wpływ na warunki mikroklimatyczne ma Pradolina Noteci - występuje zwiększona wilgotność powietrza, często powstają i dłużej utrzymują się mgły. Teren Pradoliny charakteryzuje się też dużą przewiewnością - wiatry z kierunków zachodnich o prędkościach 5-10 m/s. Takie właśnie warunki mikroklimatyczne pozwalają na uprawianie lotniarstwa, a należy dodać, że istnieją tu dogodne warunki startowe oraz tradycja tego sportu (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski - 1987 r.).
Szalki turystyczne:
Piesze wycieczki turystyczno-krajoznawcze po Szamocinie i okolicach, są organizowane na wiele sposobów. Całemu przedsięwzięciu przewodzi Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Szamociński Ośrodek Kultury oraz krajoznawca, nauczyciel geografii, miłośnik i znawca historii Andrzej Kruszyna, który opracował takich tras kilkanaście.

Gmina Szamocin ma też bogatą bazę noclegową z dobrym wyżywieniem.
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
 
Czwarta przesyłka od Miasta Sulejówek - Miasto „zielone” położone w województwie mazowieckim, usytuowane jest w odległości ok. 18 km od centrum Warszawy. Zajmuje obszar o powierzchni 1931 ha, z czego ok. 500 ha zajmuje zwarta zabudowa mieszkaniowa, a ok. 650 ha użytki rolne, przekształcane na tereny mieszkaniowo-usługowe. Lasy zajmują powierzchnię 620 ha, zaś inne tereny (tj. nieużytki, drogi) 180 ha.
 
Najważniejszymi i najcenniejszymi zabytkami Sulejówka jest:
- Zespół willowy przy ulicy Oleandrów 5, wpisany do rejestru zabytków pod nr 1348 w 1988, w skład którego wchodzą: willa „Milusin” zbudowana dla Józefa Piłsudskiego w 1923 w stylu dworkowym według projektu Kazimierza Skórewicza, willa „Otradno” tzw. „Drewniak”, willa „Bzów” która do 2010 mieściła Przychodnię Miejską nr 1,
- Dworek „Siedziba” zbudowany w 1911, zamieszkiwany przez Zofię i Jędrzeja Moraczewskich, wpisany do rejestru zabytków pod nr 1299 w 1987, znajdujący się przy ulicy 11-go Listopada,
 
Zapraszam też do obejrzenia:
- Kopiec Współtwórców Niepodległej - Pomnik Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego,
- Willa Bzów i Drewniak oraz Dworek Milusin - Muzeum Józefa Piłsudskiego,
- Dworek Siedziba,
- Wille z epoki II Rzeczypospolitej,
- Pomnik Ofiar II Wojny Światowej,
- Miejskich Obiektów Sportowych,
- Park Glinianki oraz Park im. Mariana Jonkajtysa,
- Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła oraz Kościół pw. św. Józefa,
- Stacja kolejowa Sulejówek - Miłosna,
- Willa Dewajtis - Urząd Miasta,
- Izba Pamięci Rodziny Grabskich,
- Ogród Pamięci Dzieci Narodzonych i Zgładzonych w Auschwitz,
 
Miasto posiada też coś dla turystów którzy wolą aktywnie wypoczywać:
SZLAK ROWEROWY TRANZYTOWY: wschód - zachód:
Długość 6 km., Przewyższenie 64 m., Przewidziany czas przejazdu 31 minut,
SZLAK ROWEROWY TRANZYTOWY: północ - południe:
Długość 6,6 km., Przewyższenie 12m., Przewidywany czas przejazdu 36 minut,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce znalazłem:
- informator "Szlaki Historyczne Miasta SULEJÓWEK Przewodnik dla turystów"
- mapa województwa mazowieckiego,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Piąta przesyłka od Urzędu Miejskiego w Cieszynie - Miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, powiat cieszyński, którego władz jest siedzibą. Leży na Pogórzu Śląskim, nad Olzą. Cieszyn jest stolicą krainy historyczno-geograficznej Śląska Cieszyńskiego.
 
 
Do najciekawszych miejsc i zabytków Cieszyna zalicza się:
W polskiej części miasta znajduje się większość cieszyńskich zabytków, skupionych w zespole przestrzennym Starego Miasta oraz na Górze Zamkowej. Do najbardziej rozpoznawalnych należą rotunda św. Mikołaja i Kościół Jezusowy.
- Wzgórze Zamkowe (ul. Zamkowa) – na nim m.in. XI-wieczna romańska rotunda św. Mikołaja, gotycka wieża zamkowa z XIV wieku (tzw. Wieża Piastowska), pałac Habsburgów z XIX wieku, fragmenty piastowskiego zamku, park angielski z pomnikami przyrody,
- Kościół parafialny św. Marii Magdaleny (pl. Dominikański), dawniej dominikański – jeden z najstarszych kościołów w Cieszynie; elementy gotyckie z przełomu XIII/XIV wieku, przebudowany po pożarze w końcu XVIII w.; wystrój barokowy z XVIII wieku,
- Kościół św. Jerzego z przełomu XIV i XV w.,
- Kościół św. Trójcy (pl. Londzina) – późnorenesansowy z przełomu XVI/XVII wieku z neogotycką wieżą,
- Zespół klasztorny bonifratrów z kościołem Wniebowzięcia NMP z lat 1697-1714, przebudowanym w 1788,
- Kościół Jezusowy w Cieszynie (pl. Kościelny), budowa rozpoczęta w 1710, w 1750 dobudowano wieżę; największy kościół ewangelicko-augsburski w Polsce,
- Kościół św. Krzyża ojców Franciszkanów (ul. Szersznika), w ciągu zabudowań miejskich – rozbudowany w XVIII w. z XVII-wiecznej kaplicy książęcej; wystrój barokowy, obok klasztor Franciszkanów,
- Klasztor i szpital sióstr elżbietanek (ul. Liburnia) – pokaźny, stojący na lekkim wzniesieniu zespół klasztorno-szpitalny z początku XX wieku,
- Zabudowania Rynku – kamienice, ratusz, hotel „Pod Brunatnym Jeleniem”, fontanna z figurą Św. Floriana,
- Cieszyńska starówka – zabudowania ul. Głębokiej, ul. Menniczej, Starego Targu, ul. Sejmowej, ul. Nowe Miasto, ul. Śrutarskiej; łącznie kilkadziesiąt zabytkowych kamienic,
- Zabudowania ul. Przykopa – położone nad potokiem, zwane też „Cieszyńską Wenecją”,
- Muzeum Śląska Cieszyńskiego – pałac Larysów (ul. Regera) – najstarsze publiczne muzeum na ziemiach polskich, bardzo bogate zbiory, w tym gotycka rzeźba „Cieszyńskiej Madonny” z ok. 1375 z warsztatu Piotra Parlera; sam budynek z końca XVIII wieku, obok park z lapidarium,
- Studnia Trzech Braci (ul. Trzech Braci) – miejsce legendarnego spotkania założycieli Cieszyna, altanka z XIX wieku,
- Stary i Nowy Cmentarz Żydowski w Cieszynie (ul. Hażlaska),
- Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie (ul. Dojazdowa) – browar działający niezmiennie od 1846,
- Teatr im. Adama Mickiewicza (pl. Teatralny) – pseudobarokowy budynek w stylu wiedeńskim z początku XX wieku,
- Zabudowania Górnego Rynku, ul. Kochanowskiego, ul. Garncarskiej i ul. Wyższa Brama – kamienice, głównie z przełomu XIX i XX wieku,
- Dwór w Błogocicach (ul. Żeromskiego) – dwór szlachecki z XVI-XIX wieku,
 -Cmentarz Komunalny w Cieszynie (ul. Katowicka),
- Cmentarz ewangelicko-augsburski (ul. Bielska),
- Układ urbanistyczny miasta Cieszyn,

Przyrodnicze skarby Cieszyna to:
- Rezerwat przyrody Lasek Miejski nad Puńcówką,
- Rezerwat przyrody Lasek Miejski nad Olzą,
- Rezerwat przyrody Kopce,

Szlaki turystyczne miasta Cieszyn to:
SZLAKI ROWEROWE:
- czerwony Główny Karpacki Szlak Rowerowy (621 km),
- czerwona trasa rowerowa nr 24 (Pętla rowerowa Euroregionu Śląsk Cieszyński),
- żółta trasa rowerowa nr 11 – Cieszyn – Skoczów – Landek (39 km),
- Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń,
TRASY SPACEROWE:
- czerwona śródmiejska trasa spacerowa,
- czerwona trasa spacerowa krawędziowa,
- żółta trasa spacerowa widokowa,
- zielona trasa spacerowa rezerwatów,
- czarna trasa spacerowa Bobrecka,
- niebieska trasa spacerowa osiedlowa,
Cieszyn - robi wrażenie
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- informator,
- 14 ulotek,
- 8 pocztówek,
- 2 przypinki,

Szósta przesyłka ostatnia na dziś od Urzędu Miasta i Gminy Żerków - Miasto w województwie wielkopolskim, powiat jarociński, w Kaliskiem, na Wale Żerkowskim, siedziba gminy Żerków.

Najciekawszymi zabytkami Miasta Żerków są:
- kościół barokowy z XVIII wieku, z wyposażeniem z przełomu XVII i XVIII wieku i renesansową kaplicą grobową Roszkowskich z pocz. XVII wieku,
- pozostałości pałacu Radomickich: brama wjazdowa do dawnego parku pałacowego, trójarkadowa, z herbem rodowym, jedyna pozostałość po rezydencji, stróżówka,
- dawna poczta, z okresu poczty konnej (XVIII–XIX w.),
- barokowa kaplica cmentarna z początku XVIII wieku,
- obelisk "Braciom poległym za Wolność i Ojczyznę",
- pozostałości grodziska Wilkowyja,
- neobarokowy poewangelicki kościół z 1904 r.,

Dla aktywnych sportowo turystów gmina przygotowała dla was:
- SZLAKI TURYSTYCZNE: Szlakiem Mickiewicza po Ziemi Żerkowskiej,
- SPŁYWY KAJAKOWE: Piękno przyrody Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego można podziwać również podczas spływów rzekami Wartą, Prosną oraz dla szczególnie zdeterminowanych kajakarzy również Lutynią,
- SZLAKI ROWEROWE: Czerwony i czarny szlak oraz Transwielkopolska Trasa Rowerowa,
- SZLAKI PIESZE: Żerków – Śmiełów - Dębno - Wolica Kozia - Nowe Miasto – Książ, długość ok. 37 km,
- ŚCIEŻKI EDYKACYJNE: Ścieżka edukacyjna "Starorzecze", Ścieżka edukacyjna "Nad Lutynią", Ścieżka edukacyjna "Stare Dęby", Ośrodek Edukacji Leśnej "Centrum Zarządzania Łęgami" w Czeszewie, Instalacja "Rzeka" i Zwierzęta w „realu” oraz program edukacyjny „Dziuplaki” ,- BASENY KOMPIELOWE,
 Miasto Żerków posiada też bogatą bazę noclegową z dobrym wyżywieniem.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce znalazłem:
- gazeta "Weekend na ziemi Jarocińskiej",
- mapa Żerkowa,
- 2 ulotki,
- przypinka,
 
A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!