poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Poniedziałkowe - 8 przesyłek

Dziś jest 31.08.2015r. ostatni dzień wakacji oraz dziś jest moje święto - 31 sierpnia Międzynarodowy Dzień Blogera, złą wiadomość mam dla dzieci i młodzieży gdzie jutro w odświętnych strojach usłyszą pierwszy dzwonek i rozpoczną nowy roku szkolnego 2015/2016r.
ŻYCZĘ POWODZENIA !!!
Moja kolekcja przypinek (PIN) liczy już 185 herbów Miast/Gmin/Powiatów, chciałbym dobić do 200 - brakuje 15 więc chciałbym poprosić o pomoc Miasta/Gminy/Powiaty.
A wracając do tematu to dziś dostałem od listonosza 8 fajnych przesyłek
które chciałbym wam moi FANI przedstawić...

Pierwsza przesyłka od Urzędu Gminy Lututów - Gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat wieruszowski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Lututów.

Okolice Lututowa są niezwykle malownicze. Pejzaż Gminy tworzą barwne połacie pól uprawnych. Relikty zespołu dworsko parkowego z XIX w. oraz pozostałości XVIII – wiecznego spichlerza ( m.ni. z oryginalnymi okuciami kowalskimi drzwi z 1777r. )
- Murowany kościół parafialny pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła w Lututowie.
- Zespół dworsko – parkowy z XVII – wiecznym dworem w Świątkowicach, zajmujący ponad 10 ha, jest jednym z ciekawszych na terenie Polski środkowej przykładów obiektów „staropolskich” z charakterystycznym dachem łamanym pokrytym gontem.

Doskonały wypoczynek mogą zapewnić gospodarstwa agroturystyczne zlokalizowane na terenie Gminy Lututów. Agroturystyka to dla przedsiębiorczego rolnika dodatkowe źródło dochodu, a dla wczasowicza możliwość wypoczynku na łonie natury. Ta młoda dziedzina turystyki stała się w ostatnim czasie młoda. Świadczą o tym liczne gospodarstwa agroturystyczne powstające powiecie, województwie i kraju zrzeszone w działających Stowarzyszeniach Agroturystycznych. Jednak tak jak każda nowość, agroturystyka w naszym powiecie dojrzewa dopiero do profesjonalnego działania.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- breloczek,
- ozdoba na regał,

Druga przesyłka od Urzędu Gminy Gać - Gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat przeworski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie przemyskim. Siedziba gminy to Gać.

Zabytkami oraz pięknymi miejscami Gminy są:
Uniwersytet Ludowy w Gaci:Wybudowany w 1935-36 roku Orkanowy Uniwersytet Ludowy. Kierownikiem uniwersytetu był inż. Ignacy Solarz (1891-1940), znany wówczas działacz ludowy i oświatowy, poprzednio organizator pierwszego Uniwersytetu Ludowego w Szycach, zamordowany przez hitlerowców w Jarosławiu. Solarz prowadził gacki uniwersytet wraz ze swoją żoną Zofią. Pierwszy kurs uniwersytetu, noszącego oficjalną nazwę Wiejski Uniwersytet Orkanowy, rozpoczęto 15 listopada 1932 r. W 1933 r. podjęto decyzję budowy nowego budynku uniwersytetu, który zlokalizowano na tzw. Młynisku, później zwanym Gacka Górką.
Pozostałości zespołu zamkowego:
Pagórek w środku wsi Białoboki kryje szczątki obronnego zamku Korniaktów. Wieś Białoboki była główną siedzibą Korniaktów, jednego z  większych rodów województwa ruskiego. tutaj właśnie mieściła się ich główna warownia, po której został dzisiaj tylko kopiec z drobnymi resztkami murów o wysokości do ok. pół metra. Mury są widoczne tylko po wschodniej stronie. Są to dwa fragmenty - jeden niski podłużny i drugi wyższy o okrągłym kształcie. Kopiec ma równą powierzchnię, porośnięty jest trawą, kryje fundamenty i dawne piwnice zamkowe.
Cmentarzysko Ciałopalne:W 1909 roku odkryto w Gaci cmentarzysko ciałopalne datowane od II do III w.n.e. Ogółem rozkopano 180 grobów popielnicowych bogato wyposażonych w naczynia, broń, ozdoby, narzędzia i inne przedmioty. Znalezisko to cechowało się szeregiem nieznanych wówczas elementów kultury materialnej, było nowością archeologiczną napotkaną po raz pierwszy w Polsce, stąd też określono je mianem kultury przeworskiej. Jak dziś wiadomo, kultura ta narodziła się pod koniec II w. p. n. e. z  przemieszania elementów łużyckich i wschodnio - pomorskich ze znaczącym wpływem ludów celtyckich.Stary cmentarz w Ostrowie:
Zabytkowy cmentarz w Ostrowie położony jest na południe od kościoła. Zajmuje on obszar 0,45 ha. Tylko na 1/3 części cmentarza zachowały się nagrobki i mogiły, pozostały teren jest pusty. Z dawnego układu cmentarza zachowała się tablica neogotycka z kryptami m. in. z prochami Jana Balwierczaka, kanonika i proboszcza zm. w 1903 roku, usytuowane w płn. - wsch. części cmentarza. Przy niej od strony północnej skupionych jest 10 nagrobków kamiennych, z których najstarszy jest z połowy XIX wieku. Są one wolnostojące w formie kamiennych postumentów z figurą i krzyżem.
Kościół w Gaci:
Kościół parafialny w Gaci usytuowany przy głównej drodze  przez wieś. Wybudowany został w latach 1893-1894. Murowany, założony na rzucie prostokąta. Trzynawowy o układzie bazylikowym. Od zachodu prezbiterium, zamknięte pięciobocznie, od wschody trzykondygnacyjna wieża. Dach: nad prezbiterium wielospadowy, nad nawami bocznymi jednospadowy, nad nawą główną dwuspadowy z centralnie umieszczoną sygnaturką. Wieża kryta dachem czterospadowym przechodzącym w wysmukły ostrosłup zwieńczony krzyżem. Wejście główne do kościoła zaakcentowane portalem.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie znalazłem:
- list,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


 
Trzecia przesyłka od Urzędu Gminy Garbatka - Letnisko - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie kozienickim. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Garbatka-Letnisko.


Do zabytków o najwyższym znaczeniu dla gminy Garbatka Letnisko zaliczono:
Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach:
Pomnik Mauzoleum Legionistów poległych w bitwie pod Anielinem i Laskami w dniach 22- 26 października 1914 roku, w której brały udział Legiony Polskie sformowane przez Józefa Piłsudskiego wchodzące w skład 46 austriackiej dywizji obrony krajowej, walczące przeciwko wojskom rosyjskim został utworzony w 1933 r. Obiekt umiejscowiony jest przy
torach PKP w Żytkowicach.

Willa Nadleśnictwa w Garbatce Letnisko:
Wybudowana została w 1926 roku jako siedziba nadleśniczego. Jest to jedna z najokazalszych, drewnianych willi Garbatki. W swojej zasadniczej części, jest dużym, piętrowym budynkiem na planie krzyża. Nietuzinkowa architektura, usytuowanie na zboczu wzniesienia oraz otoczenie licznych drzew, czyni z willi wdzięczny obiekt do fotografowania. Szczególnie godne uwagi są finezyjnie wykonane, okienne detale architektoniczne a także bogato zdobione kominy. Do końca 1972 roku, budynek był siedzibą Nadleśnictwa Zwoleń.
Willa słoneczna w Garbatce Letnisko:
Wybudowana została krótko po I wojnie światowej przez Augusta Rutke. Obecnie jest to drewniany budynek na planie litery L, z krótszym ramieniem piętrowym. Przed wojną, willę zdobił obszerny, drewniany ganek, podtrzymujący obwiedziony balustradą taras górnej kondygnacji. W tym okresie, w willi znajdował się pensjonat i kawiarnia. Z powodu
rosnących na posesji drzew jest ona dobrze widoczna jedynie zimą, co zdecydowania utrudnia ocenę stanu budynku.

Willa Róż w Garbatce Letnisko:
Willa wybudowana została w 1926 roku przez Michała Bartmańskiego. Jest to imponująco prezentujący się budynek usytuowany na wzniesieniu. Willa składa się z dwóch równoległych, piętrowych części oraz jednej poprzecznej, parterowej, łączącej dwie pozostałe w jeden budynek. Do obu krótszych boków budynku przystawione są niewielkie, efektownie wykonane, drewniane ganki.
Willa "Zofjówka":
Wybudowana w 1932 roku willa rodziny Sagatowskich, jest jedną z najlepiej zachowanych w Garbatce. Willa posiada interesujący, łamany dach oraz fasadę ozdobioną drewnianą, przeszkloną werandą, podtrzymującą odkryty taras. Taras obwiedziony był do niedawna piękną drewnianą, balustradą. "Zofjówka" swoją formą nawiązuje nieco do budownictwa
góralskiego.

Willa „Marysia”:
Zbudowana w 1928 roku przez Michała Ochwanowskiego, jest jedyną murowaną willą w Garbatce. Jest to wzniesiony w stylu dworkowym, parterowy budynek na planie prostokąta. Elewację frontową ozdabia mały dwukolumnowy portyk podtrzymujący taras, obwiedziony balustradą z wazonami w narożnikach. Kolumny portyku wykonane zostały w stylu
doryckim.

Plebania przy Kościele parafialnym w Garbatce Letnisko:
Plebania wzniesiona została z inicjatywy pierwszego proboszcza parafii Garbatka- ks. Wincentego Wojtaśkiewicza w 1938 r. Jest to murowana, parterowa budowla na planie prostokąta. Fasadę plebani zdobi ryzalit zwieńczony neobarokowym szczytem. Stan zachowania obiektu staraniem księdza proboszcza jest bardzo dobry.
Dworzec PKP w Garbatce Letnisko:
Dworzec PKP jest murowaną budowla piętrową na planie prostokąta wzniesioną w 1919 r. Do 8 września 1939, kiedy to dworzec został zbombardowany przez niemieckie lotnictwo, posiadał drugie piętro w postaci nadbudówki zajmującej prawą stronę budynku. Elewację frontową dworca ozdabia nieznacznie wysunięty, zadaszony ryzalit, ograniczony po bokach pseudo-pilastrami. Podobne ryzality wkomponowane są także w elewację tylną i jedną z elewacji bocznych. Pseudo-pilastry natomiast, znajdują się również na narożnikach budynku.
Studnia o obudowie drewnianej wykonanej w stylu "zakopiańskim" w Garbatce Letnisko:
Studnia wybudowana została ok. 1912 r. i stanowi od powstania własność Nadleśnictwa Kozienice. Unikatowa na skalę powiatu obudowa studni od początku stanowi niezwykle cenny i niepowtarzalny budynek o konstrukcji drewnianej wykonany w stylu "zakopiańskim", kryty gontem. Niestety z powodu tragicznego stanu zachowania obiekt grozi zawaleniem w przeciągu kilkunastu miesięcy. Wymagane natychmiastowe prace renowacyjne. Obiekt obecnie jest w trakcie zmiany właściciela na Zespół Szkół Ponad-gimnazjalnych w Garbatce Letnisko.
Cmentarz choleryczny w Bąkowcu:

Nekropolia została utworzona w 1874 r. z powodu epidemii cholery, jaka nawiedziła mieszkańców parafii Sieciechów w 1873 r. Jedyny ślad po cmentarzu stanowi kapliczka murowana zwieńczona krzyżem metalowym. Na cokole umieszczony jest napis „Włościanie z wiosek Wola Klasztorna i Zalesie własnym kosztem wystawili tę figurę w dniu (nieczytelne) czer 1874 na cmentarzu cholerycznym na podziękowanie Bogu miłosiernemu za oddalenie cholery jaka w 1873 r. grasowała w parafii Sieciechów”. Pod cokołem znajduje się figura przedstawiająca czaszkę ze skrzyżowanymi piszczelami. Całość umieszczona jest na podstawie betonowej w kształcie kwadratu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- mapa gminy,


Czwarta przesyłka od Urzędu Miasta w Chrzanowie - Miasto w woj. małopolskim, w powiecie chrzanowskim, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Chrzanów. Według programu ESPON Chrzanów leży na wschodnich peryferiach konurbacji górnośląskiej
oraz w centralnej części Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto położone jest nad rzeką Chechło (lewym dopływem Wisły), na pograniczu Wyżyny Krakowsko - Częstochowskiej i Wyżyny Śląskiej. Historycznie w Małopolsce. Przez Chrzanów przebiega płatny odcinek autostrady A4, łączący Katowice i Kraków.

Pięknymi zabytkami Chrzanowa są:Budowle z początków istnienia Chrzanowa – a także późniejsze, lecz wzniesione z drewna, jak ratusz miejski czy pałac hr. Starzeńskich w parku Kościelec – nie zachowały się do dzisiejszych czasów. Zniszczeniom wojennym i późniejszej rozbiórce uległy również synagogi. Zachowały się kościoły i śródmiejskie kamienice. W centrum miasta warte odwiedzenia są: kościół pw. Św. Mikołaja, Rynek (przebudowany i odnowiony w latach 2004-2005), Plac Tysiąclecia, Park Miejski, Aleja Henryka. Warto odwiedzić Muzeum w Chrzanowie (budynek główny na terenie parku oraz tzw. Dom Urbańczyka przy Alei Henryka), a także kościół pw. Św. Jana Chrzciciela w Kościelcu.
W sołectwach do ciekawszych obiektów można zaliczyć kościół pw. Podwyższenia Krzyża Św. oraz Pałacyk (obecnie Dom Pomocy Społecznej) w Płazie. Na terenie wapiennika w tej samej miejscowości interesującym zabytkiem architektury przemysłowej jest kręgowy piec do wypalania wapna (typ "Hoffman") z roku 1892, ostatnia taka budowla zachowana w Polsce. Dość znany jest w Polsce napis na zegarze, znajdującym się przy jednym ze skrzyżowań w Płazie, głoszący: Jedna z tych godzin będzie twą ostatnią.
W sąsiedniej gminie Babice zlokalizowane są, należące do Muzeum w Chrzanowie, największe atrakcje okolicy: zakonserwowane ruiny zamku Lipowiec oraz bogaty skansen – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie.
Chrzanów i okolice bogate są w atrakcyjne pod względem rekreacyjnym tereny leśne, z wytyczonymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Urozmaicone i interesujące są budowa geologiczna oraz ukształtowanie terenu. W sąsiedztwie miasta znajduje się rekreacyjny zbiornik wodny – Zalew Chechło oraz Puszcza Dulowska. Pośród należących do miasta obszarów leśnych znajduje się duży zbiornik dla wędkarzy Groble oraz prowadzony przez zakonników ośrodek rekolekcyjny.
Baza agroturystyczna nie jest rozwinięta.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie znajdowała się:
- pocztówka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!! (uszkodzona w czasie wysyłki - ale dało się PIN-a zreperować ale za to podoba mi się przypinka i będzie bardzo ładnie pasować do mojej kolekcji),

 Piąta przesyłka od Urzędu Miasta w Leśnej - Miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie lubańskim, położone na Pogórzu Izerskim nad Kwisą. Siedziba gminy miejsko - wiejskiej Leśna. Historycznie leży na Górnych Łużycach, których wschodnią granicę stanowi Kwisa.

Zabytkami na które warto zwrócić uwagę są:
- średniowieczny układ urbanistyczny z ratuszem oraz kamieniczkami, gdzie najciekawszy jest zespół kamienic mieszczańskich z podcieniami. Na uwagę zasługują również dwa kościoły,
- miasto,
- kościoły: par. pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Sienkiewicza; młodszy z leśniańskich kościołów, wybudowany w latach 1852-1853 przez miejscowych wiernych obrządku katolickiego. Restaurowany w latach 1961-1962 posiada neogotyckie wyposażenie wnętrza z XIX w. i kościół ewangelicki, obecnie rzym.kat. pomocniczy pw. Chrystusa Króla, ul. Żeromskiego; pochodzący prawdopodobnie sprzed 1346 r. - XIV w., co potwierdza zachowany dokument. Niestety w roku 1702 kościół uległ całkowitemu spaleniu. W latach 1703-19 nastąpiła budowa nowego obiektu kościoła, która trwała wiele lat,
- cmentarz ewangelicki, obecnie park, obok kościoła, ul. Żeromskiego, z drugiej poł. XVI w., XX w.,
- ratusz, zabytkowy pochodzący z 1699 r. Stoi on pośrodku leśniańskiego rynku. Obecnie mieści się w nim Urząd Miasta i Gminy w Leśnej. Ratusz przechodził renowację w roku 1969. Zieloną bryłę ratusza wieńczy niewielka wieżyczka z herbem Leśnej,
- kamieniczki z XIX wieku otaczające Rynek i przyległe uliczki; głównie barokowe i klasycystyczne. Południowa pierzeja rynku to zabytkowe kamieniczki z arkadowymi podcieniami:
dom, Rynek 1, z czwartej ćw. XIX w., dom, Rynek 4, hotel z restauracją, Rynek 8 i kamienice, Rynek 9, 13, 14, 15-16, z XVIII w., XIX w.,
- kamienice i domy: kamienice, ul. Kochanowskiego 1, 2, 18, z XIX w., dom, ul. Kochanowskiego 6, z drugiej poł. XVIII w., XIX/XX w., dom, ul. Kochanowskiego 16, z XVII w., XIX w., domy, ul. Lubańska 1, 2, z XIX w., dom, ul. Sienkiewicza 1, z XVIII, k. XIX w., domy, ul. Sienkiewicza 2, 6, 8, 14, 17, z XIX w., dom, ul. Sienkiewicza 16, z 1776 r., XIX w., domy, ul. Szkolna 1, 3, z XIX w., domy, ul. Żeromskiego 1, 2, 21 z XIX w. i dom, ul. Żeromskiego 3, z k. XVIII w.,
Leśna - Baworowo:
zespół pałacowy, ul. Baworowo 20, z 1880 r.: pałac i park,
- park, ul. Baworowo 21, z XIX w.,
- sztolnie - są to sztuczne groty budowane przez jeńców oddziałów obozu koncentracyjnego Gross Rosen w Leśnej i okolicach podczas II wojny światowej,
- wieża szubieniczna – jest to unikatowy zabytek, niewiele wież szubienicznych zostało zachowanych na świecie. Jej powstanie datuje się na XII wiek,

Okolice Leśnej są cennymi terenami rekreacyjnymi. Największą atrakcją Leśnej i okolic jest Zamek Czocha. Również atrakcyjne są zbiorniki: Jezioro Leśniańskie i Jezioro Złotnickie. W okolicach miasta znajduje się także Zamek Rajsko oraz Zamek Świecie.

Ponadto zapraszam do pięknej miejscowości jaką jest Leśna, która należy do jednego z atrakcyjniejszych obszarów turystycznych województwa dolnośląskiego. Ten specyficzny i wyjątkowych charakter gminy zawdzięcza przede wszystkim swojemu naturalnemu położeniu, które pozwala na bezpośredni dostęp do lasów, gór oraz wody.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce dostałem:
- informator,
- 2 ulotki,
- mapa Leśnej,
- 2 pocztówki,
- notes na lodówkę,
- smyczka,
- długopis,
- list,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Szósta przesyłka od Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe miasta stołecznego Warszawa http://cpk.art.pl/ i https://www.facebook.com/cpkpp - Istnieje już od 15 lat, ale na ul. Podskarbińskiej 2 mieści się dopiero od 2 lat. To miejsce z klimatem i ambicjami. Niemal codziennie Centrum oferuje imprezę kulturalną organizowaną samodzielnie lub z partnerami zewnętrznymi, w siedzibie, w filii bądź w zaprzyjaźnionych miejscach na Pradze i w całej Warszawie! Mamy bogatą ofertę kulturalną dla osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków. Na naszej scenie zobaczysz artystów znanych z telewizji, radia i prasy, a także młodych, zdolnych, obiecujących.
 
Prowadzi organizację:
koncertów, spotkań autorskich, promocje książek i płyt, inscenizacje historyczne, spektakle teatralne, kabarety, wieczory poezji, imprezy rocznicowe i okazjonalne, wykłady i prelekcje, spotkania z ciekawymi postaciami świata kultury, nauki i polityki, programy edukacyjno-kulturalne dla dzieci w formie zabawy, teatrzyków, wernisaże, plenery malarskie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.
 
Imprezy kulturalne to nie wszystko. Oprócz tego w Centrum Promocji Kultury można brać udział w zajęciach, warsztatach artystycznych i konsultacjach prowadzonych przez uznanych w swych dziedzinach artystów. Uwieńczeniem etapu takich warsztatów są prezentacje przygotowanych programów na scenie CPK  (w przypadku zajęć wokalnych, teatralnych, czy też tanecznych), a wernisaże prac lub kiermasze prac uczestników zajęć plastycznych.
Na ponad 2 tysiącach metrów powierzchni znajdują się m.in.: sala widowiskowa, kawiarnia, sala klubowa, sala taneczna, sala prób, sala komputerowa, galeria, 3 pracownie plastyczne oraz sala prób.
SERDECZNIE POLECAM :-)
W przesyłce było:
- książka o Generale Sosnkowski,
- mapa dzielnicy,
- smyczka,
- przypinka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Siódma przesyłka od Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie https://www.pum.edu.pl/ i https://www.facebook.com/pumszczecin - Akademia Lekarska w Szczecinie powołana została do życia 20 marca 1948 roku i była trzecią uczelnią wyższą w Szczecinie. Wówczas uruchomiono tylko czwarty rok studiów, na który zgłosiło się 60 kandydatów - wielu późniejszych wybitnych naukowców i dydaktyków. W 1992 roku uczelnia otrzymała nazwę: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie. 21 sierpnia 2010 roku Uczelnia stała się Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie.
 
Przez wykwalikowaną kadrę naukowo - dydaktyczną która  liczy ponad 620 pracowników,  w tym 83 profesorów i 70 doktorów habilitowanych, uczelnia prowadzi takie wydziały jak:
- Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim,
- Wydział Lekarsko-Biotechnologiczny I Medycyny Laboratoryjnej,
- Wydział Lekarsko-Stomatologicznym,
- Wydział Nauk o Zdrowiu,
SERDECZNIE ZAPRASZAM do nauki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie i do wybranie tej uczelni.
W grubej i fajnej przesyłce znalazłem:
- torba z materiału,
- ulotka,
- smyczka,
- 2 długopisy,
- breloczek,
- magnez na lodówkę,
- nić dentystyczna,
- metrówka "BMI CALCULATOR",
- 2 pojemniczki,
 
Ósma i ostatnia przesyłka na dzisiaj od firmy Tubądzin http://www.tubadzin.pl/ i https://www.facebook.com/GrupaTubadzin?fref=ts - Grupa Tubądzin to jeden z czołowych polskich producentów płytek ceramicznych, lider innowacji. Od początku istnienia konsekwentnie rozwija swoją ofertę produktową, umiejętnie dostosowując ją do potrzeb różnych grup klientów. Każdy z produktów firmy spełnia najbardziej rygorystyczne europejskie standardy. Bogaty asortyment Grupy Tubądzin tworzą obecnie cztery marki: Tubądzin, Domino, Korzilius i Arte. Każda z nich wprowadza własne, wyodrębnione linie produktów i kolekcje. Ich zróżnicowanie pod kątem stylu, wzornictwa, rozmiaru i zastosowań, pozwala klientom na pełną swobodę aranżacji.
 
SERDECZNIE POLECAM firmę Tubądzin jest propozycją dla ludzi poszukujących unikalnych rozwiązań w sylizacji wnętrz, kreujący przestrzeń, która pozwala skutecznie się wyróżnić. Kolekcje płytek są bardzo pięknym elementem ozdoby każdego wnętrza i dlatego je polecam.
A w przesyłce było:
- kalendarz książkowy na 2015r. (idealny do moich zapisków),
- długopis,
 
 A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!