poniedziałek, 19 października 2015

Poniedziałkowe 7 przesyłek

Dziś mamy 19.10.2015r. odwiedziło mnie dziś dwóch kurierów i listonosz który miał dla mnie 5 przesyłek. Cieszą mnie te pozytywne współprace z firmami. A co było w środku paczek/przesyłek to zapraszam na mój dzisiejszy wpis...

Pierwsza super paczka kurierska od Subaru Polska http://www.subaru.pl/ i https://www.facebook.com/SubaruPolska - Japońska marka produkująca samochody osobowe takie jak: 16MY Levorg, 16MY WRX STI, 16MY BRZ, 15MY Outback, 15MY Forester, 15MY BRZ, 15MY WRX STI i 14MY XV. Już od trzech dziesięcioleci Subaru konsekwentnie realizuje i udoskonala swoje pryncypia konstrukcji samochodu. Silnik przeciwsobny SUBARU BOXER i linearne przeniesienie napędu tworzą układ S-AWD.

SERDECZNIE POLECAM Subaru Polska ponieważ są to samochody umożliwiające osiągnięcia jedynej w swoim rodzaju dynamiki samochodu i maksymalnego poziomu bezpieczeństwa aktywnego. Wszystkie części samochodów Subaru znajdują się w osiowej symetrii. Rezultat to naturalny balsam samochodu, szybkość i przewidywalność reakcji, optymalny rozkład masy. Marka Subaru dba też o osiągnięcie najwyższego poziomu aktywnego bezpieczeństwa oraz zapewnienia neutralnego prowadzenia się samochodów, praktycznie niezależnie od warunków pogodowych. Każdy Klient może liczyć na niezawodność, maksymalizacja aktywnego bezpieczeństwa jako standard oraz atrakcyjne promocje dla wszystkich modeli Suzuki.
W paczce było:
- model samochodu Subaru Qutback (model jeżdżący na baterie z czujnikami zatrzymywania się przed przeszkodą),
- 2 smyczki,

Druga super paczka kurierka od firmy Besco http://www.besco.eu/ i https://www.facebook.com/Besco.eu/timeline - Firma od 20 lat na rynku, produkująca i projektująca: wanny prostokątne, asymetryczne, symetryczne, wolnostojące, kabino-wanny, kabiny prysznicowe, drzwi prysznicowe, parawany nawannowe i brodziki prysznicowe. Firma która od samego początku wierzyła że się uda stworzyć produkt, który nie tylko będzie się podobał, ale przede wszystkim będzie służyć Klientom na długie lata, niezmiennie zapewniając im przy tym maksymalny komfort kąpieli.

Besco - nadajemy wodzie kształt
SERDECZNIE POLECAM Firmę Besco ponieważ wszystkie swoje decyzje podejmuje o trzy zasady: najwyższa jakość, przemyślany design i atrakcyjna cena. Przez wiele lat firma nabyła wiedzę, doświadczenie, umiejętności, rozpoznawalność potrzeb dzięki czemu projektuje i produkuje produkty które dzięki eleganckiemu wyglądzie i wykonaniu pasują do każdego wnętrza mieszkania Klienta. Firma wyznacza nowe trendy we wzornictwie i aranżacji łazienek! Besco to wiodący producent wysokiej jakości wanien, brodzików i kabin prysznicowych.
W paczce było:
- koszulka XL,
- kubek,
- katalog,
- gruby notes karteczek,
- 5 kolorowych długopisów,

Trzecia przesyłka od firmy AGROBEX (ul. Kochanowskiego 7, 60-845 Poznań) http://agrobex.pl/ i https://www.facebook.com/Agrobex - Firma 27 lat na rynku, z długą tradycją i wysokimi kompetencjami w sektorze budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego. W ciągu 27 lat  na rynku udało się zrealizować 26 inwestycji własnych (504 budynków), 21 inwestycji zleconych, 4138 podpisanych umów z klientami, ponad 256 000 wybudowanych metrów kwadratowych, bardzo dobre referencje oraz wiele wyróżnień.

AGROBEX - przestrzeń dopasowana do Ciebie
SERDECZNIE POLECAM Firmę AGROBEX ponieważ najważniejszą wartością jest pracujący w nim ludzie, kierujący się w swej pracy najważniejszą zasadą jaka jest uczciwość wobec klientów i kontrahentów. Ta cech oraz profesjonalizm i nieustanne podnoszenie jakości usług i produktów stanowi fundament działalności firmy. Mieszkania wybudowane przez firmę AGROBEX to nowe, świeżo budowane, z dobrą lokalizacją miejsca gdzie Ty i Twoja Rodzina chciałaby zamieszkać od zaraz - jakość firmy potwierdzają wiele rożnych nagród oraz wyróżnień.
W przesyłce było:
- jo - jo,
- smyczka,
- dwa ołówki (gumowy i śmieszny),
- ładny breloczek,
- 2 długopisy,

Czwarta przesyłka od Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu https://www.ump.edu.pl/ i https://www.facebook.com/UMPoznan - Wiodąca Uczelnia Medyczna w Polsce, która w ciągu kilkudziesięciu lat wniosła znaczący wkład w rozwój polskiej nauki i medycyny. Uczelnia prowadzi studia na wydziałach: Lekarski, Lekarsko-dentystyczny, Biotechnologia medyczna, Dietetyka, Technika dentystyczna, Zdrowie publiczne, Optometria, Protetyka słuchu, Farmacja, Analityka medyczna, Kosmetologia, Elektroradiologia, Fizjoterapia, Pielęgniarstwo, Położnictwo, Ratownictwo Medyczne i Terapia zajęciowa.

SERDECZNIE POLECAM Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ponieważ na obecną pozycję Uczelni wpływ ma nie tylko wysoki poziom kształcenia poparty osiągnięciami naukowymi kadry akademickiej ale przede wszystkim dziewięćdziesięcioletnia tradycja która narodziła się wraz z powstaniem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Poznańskiego, w kwietniu 1920 roku. Uniwersytet posiada też zaplecze pięciu szpitali klinicznych. Jego rozwój oparty jest na nowoczesnej bazie naukowej i dydaktycznej, na największej spośród wszystkich medycznych szkół wyższych w kraju liczbie kierunków i specjalności oraz na licznej kadrze - ponad 1300 nauczycieli akademickich, w tym około 200 z tytułem profesora.

Jeżeli interesuje cię medycyna i chciałbyś/chciałabyś rozpocząć studia związane z tym kierunkiem to Uniwersytet Medyczny w Poznaniu stoi otwarty dla ciebie.
 
 
A w przesyłce było:
- informator,
- 2 ulotki,
- długopis w kształcie tubki z maścią,
- 3 długopisy w kształcie dużych pigułek,
 
Piąta przesyłka od Nadleśnictwa Trzebież http://www.trzebiez.szczecin.lasy.gov.pl/ i https://www.facebook.com/Nadlesnictwo.Trzebiez - Nadleśnictwo Trzebież zaprasza do urzekającej i pełnej uroku Puszczy Wkrzańskiej, która zajmuje łącznie około 80 tys ha, z czego 1/3 znajduje się po polskiej stronie. Jest to jeden z największych kompleksów leśnych polsko-niemieckiego pogranicza. Cały obszar Nadleśnictwa wchodzi w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcze Szczecińskie". Jesteśmy jedynym nadleśnictwem w RDLP Szczecin położonym na zachód od Odry. Na terenie Nadleśnictwa Trzebież w lasach żyje ok. 60 proc. z 618 gatunków kręgowców występujących w Polsce.
 
Na terenie naszego nadleśnictwa przeważają siedliska borowe z dominacją sosny. Średni wiek lasów na naszym terenie to 61 lata, a przeciętna zasobność przekracza 292 m sześc./ha.
 
Udział siedlisk leśnych:
- 66 proc. – borowe, czyli drzewostany z przewagą gatunków iglastych, najczęściej sosny i świerku,
- 27 proc. – lasowe, czyli drzewostany z przewagą gatunków liściastych,
- 7 proc. – olsy, czyli lasy porastające żyzne, bagienne tereny,
Udział gatunków lasotwórczych:
- 80 proc. – sosna, modrzew,
- 2 proc. –  świerk,
- 2 proc. – dąb, klon, jawor, wiąz, jesion,
- 4 proc. – brzoza,
- 4 proc. – buk,
- 8 proc. – pozostałe
Udział drzewostanów w klasach wieku:
Rozpiętość klasy wieku wynosi 20 lat (np. I klasa wieku – drzewostany w wieku do 20 lat, II klasa – 21 – 40 lat, III klasa – 41 – 60 lat itd.).
- 8 proc. – I klasa,
- 13 proc. – II klasa,
- 31 proc. – III klasa,
- 18 proc. – IV klasa,
- 14 proc. – V klasa,
- 16 proc. – VI klasa i starsze,
Przeciętna zasobność drzewostanów:
- Sosna – 298 m sześc./ha,
- Modrzew – 204 m sześc./ha,
- Świerk – 245 m sześc./ha,

SERDECZNIE ZAPRASZAM do odwiedzenia terenów Nadleśnictwa Trzebież i odczucia na własnej skórze piękna jakie panuje w lasach Nadleśnictwa oraz do odetchnienia całą piersią świeżym powietrzem jakie panuje w lesie.
W przesyłce było:
- notesik z paskami samoprzylepnymi,
- opaska odblaskowa,
- etui na telefon,


Szósta przesyłka od Urzędu Gminy w Chotyczy - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat lipski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Chotcza-Józefów.

Dużą atrakcją krajobrazową gminy jest dolina Wisły, która w tym miejscu stanowi cenny pod względem przyrodniczym fragment dużej rzeki nizinnej o naturalnym charakterze, jednej z ostatnich w tym stanie w Europie. Charakteryzuje się szerokim korytem, licznymi wyspami i piaszczystymi łachami. Brzegi i tarasy porastają wikliny nadrzeczne, resztki lasów łęgowych (wierzbowo- topolowe), zbiorowiska szuwarowe i wodne, a odsypy rzeczne i wyspy zajmują szuwary piaskowe. Tak kształtująca się roślinność wpływa na bogactwo awifauny tego terenu. W całej dolinie stwierdzono występowanie ponad 320 gatunków ptaków, w tym 180 gatunków lęgowych. Na odcinku rzeki rejonie gminy Chotcza gnieździ się około 40 gatunków ptactwa wodno-błotnego min. Rybitwa białoczelna, derkacz, ostrygojad, sieweczka obrożna. W Wiśle występuje kilka gatunków ryb m.in. cierniki, sumy , jazie, leszcze, liny, szczupaki i karpie.

Kolejną atrakcją krajobrazową gminy Chotcza są znajdujące się we wsi Kijanka dwa pomniki przyrody: dwustuletnia lipa drobnolistna i dąb szypułkowy liczący 300 lat.
Zróżnicowanie krajobrazowe gminy Chotcza, bogactwo i różnorodność fauny i flory, warunki klimatyczne, charakter gospodarki rolnej, zasoby wód i lasów oraz brak przemysłu stanowią korzystne i atrakcyjne warunki dla turystyki i wypoczynku.
Piękne krajobrazy, czyste wody i zdrowe powietrze są głównym bogactwem tej typowo rolniczej gminy, dlatego też ochronę tego bogactwa uznano za cel priorytetowy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- informator,
- przypinka (PIN) uszkodzona w czasie wysyłki ale da się ją nareperować - kolejna do kolekcji !!!

 
 Siódma i ostatnia przesyłka od Urzędu Gminy Stromiec - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat białobrzeski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Stromiec. Gmina graniczy z gminami: od północy z gmina Warka (powiat grójecki), od północnego wschodu i wschodu z gminami: Grabów n/Pilicą i Głowaczów (powiat kozienicki), od południa z gminą Jedlińsk (powiat radomski), od południowego zachodu i zachodu z gminami: Stara Błotnica i Białobrzegi (powiat białobrzeski).
 
Zaletami Gminy są:
- Puszcza Stromiecka - leży pomiędzy rzekami: Wisłą, Pilicą i Radomską, która stanowią jej naturalne granice. Miłośnicy pieszych i rowerowych wędrówek mają do dyspozycji oznaczone szlaki turystyczne, pozwalające na podziwianie dzikiej przyrody, która tu odznacza się duża różnorodnością form.
Występują tu rzadkie i chronione rośliny: modrzew lekarski, zwyczajny, rosiczka okrągłolistna, lilia złotogłowa, śnieżyczka przebiśnieg, storczyk plamisty, sasanka zwyczajna, oraz zwierzęta takie jak: bocian czarny, żuraw, orlik krzykliwy, bóbr europejski, wydra, łoś.
SERDECZNI ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- ulotka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!