poniedziałek, 23 listopada 2015

Poniedziałkowe - 5 przesyłek

Dziś mamy 23.11.2015r. w telewizji słyszałem że w najbliższych dniach ma padać śnieg, może nie taki duży ale pierwszy śnieg tej jesieni/zimy - jesteście już przygotowani na zimę ? Dziś też w okolicach godziny 13:45 do moich drzwi zapukał listonosz i miał dla mnie 5 przesyłek, głównie urzędowe ale trafiła się jedna firmowa. Pewnie ciekawi was co dziś było w przesyłkach - nie będę przedłużał i zaczynam przedstawiać Wam paczki...
 
DZIŚ BYŁ DOBRY DZIEŃ MOJA KOLEKCJA PRZYPINEK (PIN) POWIĘKSZYŁA SIĘ O NOWE OKAZY, OTO I ONE (oby taki dzień jak dziś zdarzał się częściej):
 
 
Pierwsza przesyłka urzędowa od Urzędu Gminy Zduny - Gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat łowicki. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie skierniewickim. Siedziba gminy to Zduny.

Miejscami wodnymi uwagi w Gminie Zduny są:
- Pomnik w Zdunach odsłonięty w roku 1938, w dwudziestą rocznicę niepodległości, poświęcony poległym mieszkańcom gminy w walce o wolną Polskę w latach 1914 - 1920,
- Kwatera mogił żołnierskich na cmentarzu w Zdunach, gdzie są pochowani polegli w okolicach Zdun żołnierze bitwy nad Bzurą w 1939r.,
- Rzeka Bzura obszar Natura 2000,
- Słup graniczny Księstwa Łowickiego z 1829r.,
- Kościół pw. Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym,
- Kościół pw. świętego Jakuba Apostoła w Zdunach
- Skansen w Maurzycach,
- Kwatera wojenna na cmentarzu parafialnym w Zdunach,
- Kapliczka w Retkach,
- Pomnik w Zdunach,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- mapa gminy,
- smyczka,
- breloczek,
- mała metrówka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Druga przesyłka urzędowa od Urzędu Miasta w Zdunach - Miasto w województwie wielkopolskim, powiat krotoszyński, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Zduny.

Miasto Zduny zapraszają do zapoznania się z tutejszymi zabytkami takimi jak:
- Ratusz z 1684 roku, rozbudowywany w XIX wieku, murowany z cegły, z szachulcową wieżą z barokowym hełmem i latarnią,
- Kościół parafialny rzymskokatolicki św. Jana Chrzciciela z 1719 roku, barokowy,
- Kościół ewangelicki z XVIII wieku, posiada cechy baroku i klasycyzmu,
- Zespół domów z szachulcem, około 60 budynków z XVII i XVIII wieku,

Dla osób które lubią żyć w zgodzie z przyrodą zapraszam do odwiedzenia:
- Rezerwat Mszar Bogdaniec,
- Rezerwat przyrody Baszków,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie była:
- list,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Trzecia przesyłka urzędowa od Powiatu Nowosolskiego - Powiat w Polsce (województwo lubuskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Nowa Sól. Powiat położony jest w następujących regionach fizycznogeograficznych: Obniżenie Nowosolskie, Pradolina Głogowska, Wzgórza Dalkowskie i Wał Zielonogórski nad Odrą.
W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Nowa Sól, gminy miejsko-wiejskie: Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko, gminy wiejskie: Kolsko, Nowa Sól, Otyń, Siedlisko i miasta: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowe Miasteczko.

Miejscami które warto odwiedzić w Powiecie Nowosolskim są:
- Zamek w Broniszowie,
- Krzyż pokutny w Mirocinie Dolnym,
- Pałace w: Lasocinie, Bielicach, Czciradzu, Drwalewicach i Kożuchowie,
- Zamek w Otyniu,
- Ratusz w Bytomiu Odrzańskim,
- Most kolejowy w Stanach,

Powiat zaprasza też osoby odwiedzające do skorzystania z: turystyki kolejowej, wodnej, wyprawy odkrywczej (Szlakiem solnym po Nowej Soli, Tropem Krzyży Pokutnych w Bytomiu Odrazńskim i Nowosolskie starorzecza odry). Liczne Szlaki Rowerowe (Szlak Czarciego Kamienia, Szlak Odry, Szlak Dziadoszan, Szlak Starorzecza Odry, Szlak Wiatraków i Jezior i Brandenburski Flaeming Skate), Rezerwaty Przyrody, Wypoczynek nad wodą, Wypoczynek wśród wiejskiej ciszy, Lokalne imprezy kulturalno-rekreacyjne i Wędrówki piesze i rowerowe.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- opaska odblaskowa,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Czwarta przesyłka urzędowa od Starostwa Powiatowego w Szydłowcu - Polski powiat znajdujący się w województwie mazowieckim, reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Szydłowiec. Od północy graniczy z powiatem przysuskim i radomskim, od wschodu z powiatem starachowickim, od zachodu z powiatem koneckim, a od południa z powiatem skarżyskim. Południową, zachodnią i częściowo wschodnią granicę powiatu szydłowieckiego stanowi granica województwa mazowieckiego z województwem świętokrzyskim. Gospodarkę tworzy głównie rolnictwo, następnie przemysł i handel. Liczne chronione tereny leśne na południu powiatu są znaczącym atutem, podobnie zabytki architektury i techniki które czynią turystykę elementem gospodarki, szczególnie w gminie Szydłowiec i Chlewiska.

Powiat szydłowiecki należy do terenów atrakcyjnych turystycznie i kulturalnie w województwie mazowieckim. Występują tu liczne obiekty świadczące o bogatym dziedzictwie historycznym obszaru i położeniu w dawnej Puszczy Świętokrzyskiej. Atrakcje turystyczne stanowią nieczynne kamieniołomy, parki, pomniki przyrody, miejsca pamięci a także historyczne obiekty przeszłości.

Zabytki powiatu szydłowieckiego:
- Kościół farny św. Zygmunta w Szydłowcu,
- Kościół św. Ducha i św. Anny w Szydłowcu,
- Kościół Świętego Stanisława w Chlewiskach,
- Ratusz w Szydłowcu,
- Zamek w Szydłowcu,
- Synagoga Główna w Szydłowcu,
- Góra Trzech Krzyży w Szydłowcu,
- Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Jastrzębiu,
- Kościół Świętego Stanisława w Wierzbicy,
- Huta w Chlewiskach,
- Kamienice w Chlewiskach,
- Kościół Świętego Mikołaja w Wysokiej,
- Pałac w Orońsku,
- Cmentarz parafialny i żydowski w Szydłowcu,
- Cmentarz parafialny w Chlewiskach,

Turystów zapraszam też do odkrycia co w sobie skrywa Powiat Szydłowiecki:
- Stare Miasto w Szydłowcu,
- Zalew w Chlewiskach,
- Pałac w Chlewiskach,
- Huta Żelaza w Chlewiskach,
- Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu,
- Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku,

Osoby które wolą aktywnie wypoczywać i żyć w zgodzie z przyrodą zapraszam do:
W granicach Szydłowca i najbliższej okolicy znajdują się dość gęste lasy mieszane z przewagą drzew iglastych. Ciągną się one na południe i południowy zachód od miasta. Rosną tu przede wszystkim sosny i brzozy, ale również modrzewie, buki, cisy, wiązy, jodły i dęby. Ich znaczące okazy można podziwiać w najbliższej okolicy: buk w lasach majdowskich, modrzew polski w okolicy G. Huta, dąb czerwony i cisy w Aleksandrowie, wiąz na Wymysłowie, dąb w Sadku. Te formacje są chronione w rezerwatach przyrody:
- rezerwat przyrody Piekło Mirowskie,
- rezerwat przyrody Podlesie,
- rezerwat przyrody Ciechostowice,
- rezerwat Cis A "Skarżysko",
- rezerwat Cis B "Majdów",
- rezerwat przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem,

Rezerwaty wraz z innymi lasami stanowią Obszar Chronionego Krajobrazu Lasy Przysusko-Szydłowieckie. Znajduje się tu najwyższy szczyt woj. mazowieckiego - góra Altana mierząca 408 m n.p.m., inne wyższe wzniesienia: Cymbra - 386, Skłobska Góra - 341, Łysa Góra - 238.
 
Osoby które lubią jazdę rowerem też w Powiecie Szydłowiecki znajdą coś dla siebie. Przez powiat przebiega aż 10 szlaków rowerowych.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Piąta i ostatnia przesyłka firmowa na dziś od firmy Kospel http://www.kospel.pl/ i https://www.facebook.com/Kospel-SA-105979422814402/ - Firma Kospel jest jednym z największych w Europie producentów podgrzewaczy wody i elektrycznych kotłów centralnego ogrzewania. Została założona w 1990 roku przez obecnego Prezesa Krzysztofa Łukasika, który rozpoczął montaż pierwszych, skonstruowanych przez siebie przepływowych podgrzewaczy wody. Dzisiaj firma zatrudnia w 3 nowoczesnych zakładach produkcyjnych ponad 400 pracowników. Jej produkty znane są nie tylko w większości krajów europejskich ale również w Azji i Afryce. Korzysta z nich już przeszło 5,5 miliona użytkowników.

Kilka słów o firmie:
W 2006 roku uruchomiła pierwszą w Polsce w pełni zautomatyzowaną proszkową emaliernię zbiorników. W ofercie pojawiły się ogrzewacze pojemnościowe oraz wymienniki i zasobniki ciepłej wody użytkowej.Wymienniki firmy Kospel oprócz najnowocześniejszej technologii emaliowania, jako pierwsze wyróżniały się zastosowaniem izolacji wykonanej z czarnej pianki polistyrenowej. W styczniu 2010 roku, wychodząc naprzeciw coraz większemu zainteresowaniu, jakim zaczęły się cieszyć odnawialne źródła energii, otwarta została linia technologiczna do produkcji kolektorów słonecznych. Firma Kospel, jako pierwsza w Polsce, oferuje kompletną instalacje solarną - zarówno kolektory jak i wymienniki c.w.u. - własnej produkcji. Pod koniec 2011 roku wdrożono do produkcji nową serię podgrzewaczy trójfazowych, a wśród nich pierwszy w Europie podgrzewacz z dotykowym panelem LCD. Początek 2012 roku to pojawienie się w ofercie wymiennika dwupłaszczowego, w którym w celu powiększenia powierzchni grzewczej i ciśnienia pracy, zastosowano technologię falowania zbiornika.
Firma Kospel - Lider innowacji, czyli zawsze o krok przed konkurencją
SERDECZNIE POLECAM Firmę Kospel ponieważ dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wdraża najnowocześniejsze technologie. Firma z polskim kapitałem, zatrudniająca polskich inżynierów i specjalistów. Marka z powodzeniem konkuruje z uznanymi markami i koncernami światowymi. Jej imponujący sukces jest możliwy dzięki postawieniu na innowacyjność, rozwój technologii oraz jakość i najwyższy poziom zadowolenia Klienta.
Firma nie osiada na laurach i cały czas pracuje na tym aby swoim Klientom zaoferować oraz lepsze i bardziej dopasowane produkty do oczekiwać zamawiający.
A w przesyłce było:
- 4 informatory,
- reklamówka,
- notes,
- 2 długopisy,
- list,


A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!