piątek, 4 grudnia 2015

Piątkowe - 2 przesyłki

Dziś jest 4.12.2015r. chciałbym wam przedstawić moje 2 dzisiejsze przesyłki otrzymane od listonosza. Zmieniłem tło bloga ponieważ chciałem coś wprowadzić nowego. Jutro jak uda mi się wszystko ogarnąć, to pojawi się wpis na blogu prezentujący moją kolekcje przypinek (PIN). Poza przesyłkami chciałbym dziś wam pokazach choinkę w Galerii Siedlec - centrum handlowe w moim mieście - prawda że ładnie się prezentuje !!!

 
OK święta, choina, prezenty swoją drogą a mnie czeka dziś przedstawienie Wam moich dwóch dzisiejszych przesyłek JEŻELI CHCECIE ? ALE NIE WIDZĘ SPRZECIWÓW WIĘC ZACZYNAMY...
 
Pierwsza przesyłka od firmy Dom Samochodowy GERMAZ Sp.z.o.o. (Strzegomska 139, 54-428 Wrocław) http://www.germaz.pl/html/index.html i https://www.facebook.com/D.S.Germaz/timeline -
Dom Samochodowy Germaz Sp. z o.o. jest jedną z większych firm motoryzacyjnych w Polsce. Siedziba główna firmy znajduje się we Wrocławiu. Od 1997 roku dealer marki Ford. W 2007 roku został otworzony drugi oddział firmy, a w 2009 roku zostało otwarte nowoczesne dealerstwo w Zielonej Górze. Od 2011 roku firma jest także autoryzowanym dealerem marki Mitsubishi.
Oprócz działalności dealerskiej GERMAZ jest także producentem samochodów specjalnych - pożarniczych, policyjnych, bankowozów, zabudów specjalistycznych oraz opancerzonych.
 
SERDECZNIE POLECAM Dom Samochodowy GERMAZ ponieważ jest to długoletnia i dobra marka na polski rynku. Dealer samochodów Ford. Salon posiada sprawdzone i atrakcyjne cenowo samochody zarówno osobowe jak i dostawcze. O bardzo wysokim poziomie usług oraz najwyższych wymaganiach w zakresie obsługi Klientów firma GERMAZ znalazła się w gronie zwycięzców prestiżowego konkursu dla dealerów Forda - Ford Excellence Award oraz Ford Chairman's Award. Może to już czas abyś to ty zrobił sobie prezent na mikołajki i na święta, dla siebie i rodziny i wymienił swój stary samochód na nowy model Ford-a od firmy GERMAZ.
A w przesyłce było:
- opaska odblaskowa,
- ładny metalowy breloczek,
 
Druga i ostatnia przesyłka na dziś od Starostwa Powiatowego w Gryficach - Powiat w północno-zachodniej Polsce, województwo zachodniopomorskie, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą władz powiatu jest miasto Gryfice.

Na terenie powiatu występuje przemysł spożywczy i drzewny. Pas wybrzeża bałtyckiego z piaszczystymi plażami jest znaczącym atutem, który czyni turystykę istotnym elementem gospodarki, szczególnie w gminie Rewal i Trzebiatów.

 

Powiat gryficki dzięki swym walorom przyrodniczym, krajobrazowym i historycznym bogato dokumentowanym zabytkami, należy do najciekawszych miejsc w województwie zachodniopomorskim. Przez najpiękniejsze okolice powiatu, wiodą oznakowane szlaki turystyczne - piesze i rowerowe. Aktywny odpoczynek w dobrze przygotowanych dla gości gospodarstwach agroturystycznych, obcowanie z piękną przyrodą, wędrówki po ciekawej okolicy, jazda konno, grzybobranie, wędkarstwo, to najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.

Najciekawsze miejsca w powiecie gryfickim:
- Ruiny Kościoła w Trzęsaczu,
- Zamek w Płotach,
- Latarnia Morska Niechorze,
- Pałac w Trzebiatowie,
- Bramy Kamienna i Wysoka w Gryficach,
- Baszta Kaszana w Trzebiatowie,
- Park Miniatur Latarni Morskich,
 
Przyroda powiatu gryfickiego:
W powiecie utworzono 4 rezerwaty przyrody. Pierwszy w 1959 roku rezerwat faunistyczny „Jezioro Liwia Łuża” (239,68 ha) dla ochrony stanowiska lęgowego, rzadkiego wówczas łabędzia niemego. Obiekt stanowi ostoję wielu gatunków ptactwa wodno–błotnego. Na zachód od miasta Płoty znajduje się rezerwat florystyczny „Wrzosowisko Sowno” (39,27 ha), gdzie występują zbiorowiska roślinne oraz rzadkie gatunki roślin porastające torfowisko przejściowe. W północnej części powiatu ustanowiono rezerwat florystyczny „Roby” (84,40 ha), mający na celu zachowanie stanowisk roślin naczyniowych i zarodnikowych. W 2010 roku utworzono rezerwat leśny „Nadmorski bór bażynowy w Mrzeżynie” (8,92 ha), gdzie występuje w pełni wykształcone zbiorowisko leśnego boru bażynowego na typowym siedlisku wydm nadmorskich. W północnej części powiatu zostały wytyczone 2 obszary Natura 2000 – Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski oraz „Wybrzeże Trzebiatowskie”.
 
Powiat ze względu na swoje nadmorskie położenie jest odwiedzany w okresie wakacyjnym przez dużą liczbę turystów, ze względu na małą odległość od Bałtyku. Turyści mogą wziąć udział również w spływach kajakowych, które płyną zarówno rzeką Regą, jak i jej dopływami.
Teren powiatu obejmuje trzy miasta (Gryfice, Płoty, Trzebiatów), którym nadano prawa miejskie już w XIII w., dzięki czemu posiadają wiele zabytków. Tereny wiejskie były zamieszkiwane przez niemieckich arystokratów, którzy prowadzili folwarki i budowali swoje pałacyki. W większości wsi sołeckich znajdują się wybudowane przez okoliczną ludność zabytkowe kościoły. Do najczęściej odwiedzanych w gminie obiektów zabytkowych można zaliczyć kościół mariacki w Trzebiatowie (jeden z wyższych w kraju), latarnię morska w Niechorzu oraz ruiny kościoła w Trzęsaczu.
 
Szlaki turystyczne dla każdej osoby lubiąca aktywny wypoczynek:
- Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (Europejski Szlak Dalekobieżny E-9),
- Szlak Pobrzeża Rewalskiego,
- Szlak Liwiej Łuży,
 
Od kilku lat władze powiatu wprowadzają projekt szlaków rowerowych Gryfland, polegający na stworzeniu jednolitego systemu identyfikacji szlaków oraz współpracy gmin w ramach ich utrzymywania. W ramach projektu utworzono kilka szlaków rowerowych:

- czerwony szlak rowerowy (trasa: Trzebiatów→ Brojce→ Gryfice) o długości 47,5 km,
- zielony szlak rowerowy (trasa: Płoty→ Trzygłów→ Gryfice→ Cerkwica→ Trzęsacz) o długości 52 km,
- czarny szlak rowerowy (trasa: Brojce→ Górzyca→ Otok→ Cerkwica) o długości 22,5 km,
- żółty szlak rowerowy (trasa: Płoty→ Wyszogóra→ Lisowo→ Płoty) o długości 18 km,
- międzynarodowy szlak rowerowy R-10 – szlak wytyczony wzdłuż wybrzeża Bałtyku (trasa w powiecie: Trzęsacz→ Niechorze→ Trzebiatów→ Mrzeżyno) o długości w powiecie 40,2 km,

Większość szlaków rowerowych przebiega po drogach samochodowych. Infrastrukturą i oznaczeniem wszystkich szlaków rowerowych opiekuje się Powiatowe Centrum Marketingu, Rozwoju Gospodarczego i Integracji Europejskiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- gazetka "Powiat Gryficki serdecznie zaprasza",
- folder reklamowy z małą płytką,
- informator "Agro Turystyka",
- informator "Hotelu Sandra SPA",
- pocztówka,
 
A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!