czwartek, 14 stycznia 2016

Czwartkowe - 4 przesyłki urzędowo/restauracyjno/nagrodowe + powrót do dzieciństwa

Dziś mamy 14.01.2016r. co tam u was słychać, czy jest tu ktoś ? Dziś też odwiedził mnie listonosz który miał dla mnie 4 przesyłkami w tym 1 okazała się nagrodą, przesyłki oceniam jako fajne. W najbliższych dniach spodziewam się super przesyłki, która w dużym stopniu pomoże mi w rozwijaniu mojej kolekcji przypinek (PIN). W ostatnim czasie opuściło mnie szczęście do pozytywów, na przykład dziś dostałem dwa negatywy urzędowe - ale to nic mam nadzieje że się to odwróci i jeszcze wiele wiele wiele razy będę Wam mógł trochę czasu zabrać i przedstawiać moje zdobycze gadżetowe.

A tak na marginesie może są jeszcze jakieś Urzędy lub Firmy które chciałby wspomóc moje kolekcje czy to wpinek czy gadżetów - jeżeli tak to zapraszam do kontaktu lukasz700000@interia.pl

Robiąc dziś zakupy w jednym z hipermarketów w moim mieście zauważyłem miły akcent który pozytywnie kojarzy mi się z dzieciństwem. Mowa o czekoladowych monetach w sreberkach przypominające prawdziwe monety. Choć to drobny drobiazg ale bardzo miło przypomniały mi się dziecięce lata.


Wracając do dzisiejszych przesyłek to wyglądają następująco, oczywiście zapraszam wszystkich do pozostawienia po sobie komentarzy - będę wdzięczny :-)

Pierwsza przesyłka od Agencji Muzyczno-Artystycznej "FOR YOU KAMIDA" okazała się nagrodą w którym brałem udział na początku roku.
W przesyłce była:
- płyta zespołu disco polo "eXelent",


Druga przesyłka od Urzędu Miasta Bartoszyce - Miasto w północnej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim, powiat bartoszycki, siedziba gminy wiejskiej. Miasto leży na Nizinie Sępopolskiej w dolinie rzeki Łyny, w historycznej krainie Barcji. Bartoszyce to miasto o wielowiekowej historii i tradycji, łączące w sobie wpływy polskie, niemieckie i wschodnie.
W latach 1975–1998 Bartoszyce administracyjnie należały do województwa olsztyńskiego. Dzisiaj to ważny węzeł komunikacyjny oraz ośrodek administracyjny, usługowy i kulturalny województwa.

Wszystkie osoby które chcą poznać piękno miasta Bartoszyce zapraszam do obejrzenia:
- Stare Miasto Bartoszyce z XIV wieku,
- Brama Lidzbarska z 1468 roku,
- Pozostałości miejskich murów obronnych z XIV wieku – zabytek archeologiczny,
- Spichlerze z przełomu XVIII i XIX wieku,
- Kościół św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej gotycka budowla z II połowy XIV wieku,
- Kościół św. Jana Chrzciciela z XV wieku,
- Kościół św. Brunona – powstał w latach 1882–1883,
- Kamienne baby (Baby pruskie) w Bartoszycach popularnie nazywane „Bartkami”,
- Budynek Dawnego Browaru przy ulicy Kopernika 5 z dobrze zachowanym budynkiem, w którym obecnie mieści się obiekt gastronomiczny,
- Cmentarz wojenny z I wojny światowej z 1914 roku. Bardzo dobrze zachowany i wielokrotnie odrestaurowywany cmentarz niemiecki.
- Wieża ciśnień z około 1904 roku,
- Park Elizabeth – usytuowany u podnóża Góry Zamkowej. Na terenie parku znajdują się liczne trakty spacerowo-rowerowe oraz, w zakolu Łyny, staw w kształcie serca,
- Bogata baza gastonomiczno-noclegowa,
 
PS: Chciałbym też napisać że w Urzędzie Miejskim Bartoszyce pracują bardzo miłe osoby - których chciałbym z tego miejsca pozdrowić.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce były:
- 2 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!
 


Trzecia przesyłka od Urzędu Miasta Szczebrzeszyn - Miasto w województwie lubelskim, powiat zamojski, nad rzeką Wieprz, 5294 mieszkańców (stan na rok 2011). Niegdyś gród obronny na trakcie kijowskim. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. zamojskiego.
Szczebrzeszyn posiada prawa miejskie od 1352 roku (nadane przez Kazimierza Wielkiego); w czasie reformacji miasto było ośrodkiem kalwińskim. Ścierały się tutaj różne kultury i religie: katolicy, żydzi, kalwini, arianie (bracia polscy). O przeszłości świadczą pozostałe budowle: barokowy przyklasztorny kościół św. Katarzyny, cerkiew o charakterze obronnym z XV wieku, synagoga. Obrazu dopełnia jeden z najstarszych żydowskich cmentarzy – kirkut ze swoimi macewami.
Z Michalowa k. Szczebrzeszyna wywodzi się ród Kaczorowskich – matki Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II.

Do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w Szczebrzeszynie zaliczmy:
- Kościół parafialny św. Katarzyny z XVII wieku w stylu barokowym: klasztor franciszkanów z XVII-XIX w. (ob. szpital),
- Kościół parafialny św. Mikołaja z XVII wieku w stylu barokowym: dzwonnica z kaplicą, cmentarz przykościelny, figura NMP i ogrodzenie z bramką,
- Cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy, należąca do parafii w Zamościu; najstarsza czynna świątynia prawosławna w Polsce,
- Synagoga w Szczebrzeszynie z XVII w.
- Cmentarz żydowski w Szczebrzeszynie,
- Pomnik chrząszcza w Szczebrzeszynie,
- Ratusz w Szczebrzeszynie,
- Pałac Zamoyskich w Klemensowie, przebudowany w XIX wieku,
- Ruiny zamku z pozostałościami kamiennej kwadratowej wieży oraz suchymi fosami (teren prywatny),
- Kaplica św. Leonarda z 1908 roku i cmentarz katolicki,
- Młyn wodny z pocz. XX w.,
- Układ urbanistyczny,
- Dom dyrektora cukrowni „Klemensów”, ul. Słodka 1, XIX/XX, którym obecnie znajduje się Restauracja Klemens oraz Muzeum Skarbów Ziemi i Morza,
- Szkoła z 1819 roku (ob. Liceum), ul. Zamojska 70,
- Szlak Renesansu Lubelskiego,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w kopercie znalazłem:
- dobrze zapakowana przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Czwarta i ostatnia przesyłka na dziś od bardzo znanej sieci restauracji. Serdecznie pozdrawiam i dziękuje za przesyłkę Panu Wojtkowi.
W przesyłce było:
- magnes na lodówkę w kształcie hamburgera,
- karta ze zniżkami,
- bardzo miły list,

 
 A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!

6 komentarzy:

 1. A ja myślałem ze to są orginalne monety takie jak ja mam na blogu co kiedyś dodałem :)
  http://moje-freegadzety.blogspot.com/2015/02/blog-post_44.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. szkoda że to nie munizmatyka fajne zbiory byś miał.

   Usuń
  2. Szkoda ale te czekoladki fajnie przypomniały mi dziecięce lata

   Usuń