środa, 3 lutego 2016

Środowe - 3 przesyłki urzędowe i autograf - wpis nr. 199

Dziś jest 3.02.2016r. ten dzień jest obfity w pozytywne wiadomości. Około godziny 10:00 udało mi się przedłużyć umowę na telefon i za kilka dni z mojego dotychczasowej Xperi E4 przesiądę się na inny telefon - jaki to pokaże wam jak kurier z telefonem do mnie zawita. Dziś też postanowiłem odświeżyć kilka moich starych z listopada i grudnia pozytywów które dostałem a paczek nie otrzymałem. Po paru chwilach gdy przypomniałem się paru firmom i instytucjom - dostałem odpowiedzi że przesyłki: 1 zaginęła, 1 firma zapomniała wysłać + przeprosiny, 1 wysyłka jeszcze raz polecony, 1 sprawdzimy co się stało. Około godziny 11:30 dostałem pozytywnego maila z jednej z instytucji, że podeślą ich PIN-sa oraz pozytyw z firmy który bardzo mile mnie zaskoczyła.
 
Jeżeli jutro zawita do mnie jakaś przesyłka/paczka to będziemy świętować mój 200-setny wpis na Blogu - czyli już coś, Blog jakoś renomę oraz wiernych widzów, czytelników, odwiedzających i przyjaciół sobie wypracował :-)

Około godziny 12:35 do moich drzwi zapukał mój znajomy listonosz, który jak zwykle nie zawiódł i przyniósł dziś dla mnie trzy przesyłki - w których było:

Pierwsza koperta od Pani Aleksandry Kostki - Pani Aleksandra to aktorka musicalowa, prezenterka telewizyjna, wokalistka, gitarzystka, pedagog; obecnie prezenterka pogody w TVP2 - w Panoramie i w Pytaniu na śniadanie.

SERDECZNIE ZACHĘCAM do oddania głosów w plebiscycie Telekamer Tele Tygodnia na Panią Aleksandrę Kostkę - SMS o treści TK.F2 na numer 7265 (koszt smsa 2,46zł z VAT) - ode mnie już jeden SMS został wysłany - głosowanie trwa do 4.02.
 
W kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem Pani Aleksandry Kostki ze słoneczkiem,
- list z prośbą o wsparcie w plebiscycie Telekamer Tele Tygodnia,

 
Druga koperta od Starostwa Powiatowego Wągrowiec - Powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wągrowiec. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Wągrowiec, gminy miejsko-wiejskie: Gołańcz, Skoki, gminy wiejskie: Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec i miasta: Wągrowiec, Gołańcz, Skoki.
 
W Powiecie Wągrowiecki warto odwiedzić i zobaczyć:
- Zamek w Gołańczy,
- Pałac w Skokach,
- Kościół św. Mikołaja Biskupa (Skoki),
- Kościół św. Mikołaja (Srebrna Góra),
- Kościół św. Andrzeja Apostoła (Czeszewo),
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Rejowiec),
- Pałac Janta-Połczyńskich w Żabiczynie,
- Kościół Wszystkich Świętych (Raczkowo),
- Kościół św. Wawrzyńca (Gołańcz),
- Jezioro Budziszewskie (Grzybowo),
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
 
A w kopercie było:
- pocztówka z naklejonym herbem powiatu,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 

Trzecia i ostatnia na dziś super przesyłka od Urzędu Gminy Lubenia - Gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat rzeszowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie rzeszowskim. Siedziba gminy to Lubenia.

Miejsca które w Gminie Lubenia warto odwiedzić są:
- W miejscowości Lubenia w Przysiółku Okop ustawiono kamień(głaz). Kamień ma służyć jako atrakcja turystyczna gminy Lubenia. Na kamieniu przymocowana jest tablica informująca o wysokości  w m n.p.m. oraz o szerokości i długości geograficznej, na jakiej się znajdujemy.
- Gipsiarnia - Na skraju wsi Siedliska, w przysiółku Broniakówka ukształtowały się w okresie miocenu (23 -12 mln lat temu) rozległe pokłady skał gipsowych. W niektórych miejscach sięgają one nawet kilkudziesięciu metrów głębokości. W XVII wieku właściciele tych terenów, magnacki ród Branickich rozpoczął eksploatację złóż w celach budowlanych. Gips z Siedlisk został użyty m.in. do budowy rodowej siedziby Branickich w Białymstoku oraz w Tyczynie. Kopalnia gipsu (zwana przez miejscowa ludność „gipsiarnią”) czynna była (z przerwami) aż do połowy lat 50-tych, kiedy to ostatecznie zaprzestano eksploatacji złóż gipsowych.
- Miejsce pamięci narodowej - 23 czerwca 1943 roku hitlerowskie oddziały SS i żandarmerii niemieckiej dokonały pacyfikacji wsi Lubenia w odwecie za działalność patriotyczną i konspiracyjną mieszkańców. Rozstrzelano w tym dniu 6 mieszkańców Lubeni. Stosunkowo niewielka liczba ofiar była zasługą ówczesnego proboszcza parafii ks. Franciszka Łuszczkiego, który znając dobrze język niemiecki wybłagał u Niemców odstąpienie od tzw. dziesiątkowania. Ocaliło w ten sposób swoje życie wielu parafian przeznaczonych do rozstrzelania w tym wielu członków organizacji konspiracyjnych i patriotycznych.  Miejsce to znajduje się obok koscioła parafialnego w Lubeni.
Kaplica błogosławionego J. Kowalskiego- Józef Kowalski (ur. 13 marca 1911 w Siedliskach, zm. 4 lipca 1942 w Auschwitz) – polski duchowny katolicki, salezjanin, błogosławiony Kościoła katolickiego. W 1922 rozpoczął naukę w Zakładzie Salezjańskim im. św. Jana Bosko w Oświęcimiu. Po ukończeniu szkoły wstąpił do nowicjatu Księży Salezjanów (1927), a następnie studiował filozofię i teologię w Krakowie. 29 maja 1938 przyjął święcenia kapłańskie i podjął pracę.
Wybuch II wojny światowej zastał go jako duszpasterza w parafii św. Stanisława Kostki na Dębnikach i sekretarza ks. inspektora Adama Cieślara. 23 maja 1941 został aresztowany przez gestapo i przewieziony do więzienia na ul. Montelupich, a następnie 26 czerwca 1941 do hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz i zarejestrowany jako numer 17 350. Mając świadomość, że idzie na śmierć oddał współwięźniom ostatnią rację żywnościową. Błogosławiony salezjanin został zakatowany za odmowę podeptania swojego różańca. Beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w Warszawie 13 czerwca 1999 w grupie 108 polskich męczenników. Kaplica znajduje się w kościele parafialnym w Siedliskach.
- Grodzisko Okop -  Wczesnośredniowieczny gród obronny wraz z niewielką osadą istniał w okresie od XI-XIII wieku. Do dziś zachowały się w bardzo dobrym stanie ziemne wały obronne (od 2-4 metrów wysokości) wraz z fosą. Gród obronny w Lubeni położony był na granicy tzw. Rusi Czerwonej i państwa polskiego. Pierwotnie nosił nazwę Horodna i swoje znaczenie utracił ostatecznie w XIV wieku, po przyłączeniu tych terenów do Polski przez króla Kazimierza Wielkiego w 1345 roku. Obronny charakter grodziska wykorzystany został przez chłopów lubeńskich, podczas najazdu szweckiego w 1656 roku. Schronili się tutaj wraz z dobytkiem i stoczyli zwycięską potyczkę z oddziałem wroga. Stąd wywodzi się obecna nazwa przysiółka „Okop szwecki”. Grodzisko „Okop” należy do najcenniejszych historycznie zabytków wsi Lubenia.
- Siedlisko BRZEZINY - hodowla koni Siedlisko Brzeziny,
- Gminny Plac Zabaw SKWER UŚMIECHU,
- Miejsce na ognisko,
- Pieszy szlak solankowy,
- Ośrodek konny HIPO-HIT,
- Muzeum Regionalne w Sołonce,
- Kaskada Solankowa,

A w przesyłce znalazłem:
- bardzo fajne zakreślacze,
- mała latarka (zawsze się przyda przy kluczach),
- długopis,
- bardzo ładna przypinka (PIN) w etui - kolejna do kolekcji !!!


 
A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!

2 komentarze:

  1. Też czekam na fajne paczki panie ostatnio dostałem dwie pozytywne odpowiedzi troche musze poczekać.Pozdrawiam i super gadzety

    OdpowiedzUsuń