piątek, 11 listopada 2016

Relacja z obchodów Święta Niepodległości w Siedlcach

Witajcie dziś mamy 11 listopada 2016r. czyli Narodowe Święto Niepodległości i właśnie z tej okazji przygotowałem dla Was czyli moich: przyjaciół/czytelników,fanów, odwiedzających bloga specjalny wpis w którym będę mógł Wam przedstawić moją bogatą relacje z obchodów dzisiejszego święta.


Obchody 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Siedlcach rozpoczęły się od mszy świętej w parafii Świętego Józefa w Siedlcach pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego.


Po mszy świętej każdy uczestnik obchodów otrzymał Śpiewnik Pieśni Patriotycznych oraz pocztówkę z Godłem Polski i Mazurkiem Dąbrowskiego na odwrocie. 


Potem wszyscy przeszli na Plac Wolności gdzie odbyły się Centralne Uroczystości Dnia Niepodległości. 
W dalszej części obchodów na Placu Wolności został odegrany Hymn Państwowy. Po hymnie Pan Rzecznik Urzędu Miasta powitał wszystkich zebranych i głos zabrał Prezydent Miasta Siedlce.


Po wystąpieniu Pana Prezydenta został odczytany Apel Poległych z salwą honorową. Następnie zostały złożone wiązanki kwiatów od Urzędów/Instytucji/Partii Politycznych/Uczelni i Szkół oraz zapalenie znicza pamięci.
Na zakończenie wysępiła Orkiestra Wojska w Siedlcach a mieszkańcy Siedlec zostali zaproszeni na  żołnierski posiłek.

 

Choć pogoda trochę nie dopisała bo z rana zaczął padać śnieg to na same centralne uroczystości przestał padać. Związku z tym jako BONUS mam dla Was dziś parę zdjęć z cyklu "Zima przyszła do parku" ZAPRASZAM:

Na dziś to koniec, widzimy się w poniedziałek. Życzcie mi góry przesyłek i paczek POZDRAWIAM ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz