wtorek, 26 stycznia 2016

Wtorkowe - 2 przesyłki urzędowo, transportowe

Dziś jest 26.01.2016r. za oknami śnieg znika, zaczyna się robić to co ja najbardziej nie lubię zimą czyli "chlapa". Po wczorajszych 6 przesyłkach dziś mój znajomy listonosz przyniósł mi 2 przesyłki. Ciągle czekam na super przesyłkę która mam nadzieje zawita do mnie do końca tego tygodnia. Cieszę się też z tego że dziś w okolicach południa udało mi się zdobyć pozytyw na paczkę kurierską.
Pewnie was ciekawi co ja dziś otrzymałem, nie będę was dłużej trzymał w niepewności 3,2,1 ZACZYNAMY...

Pierwsza przesyłka Urzędu Gminy Czorsztyn - Gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim.
Siedziba gminy to Maniowy (dawniej Czorsztyn).

Atrakcje turystyczne w Gminie Czorsztyn to:
TURYSTYKA LĄDOWA:
- szlaki turystyczne Pieniny-Gorce, trasy rowerowe (wypożyczalnie rowerów) i turystyka konna/ (szlaki konne w Gorcach),
 TURYSTYKA WODNA:
RZEKA:
- spływ Przełomem Dunajca, spływy kajakowe oraz wędkarstwo,
JEZIORO:
- kajaki, jednostki żaglowe, rowery wodne, wypożyczalnie sprzętu, surfingi, wędkarstwo, gondole oraz statek BIAŁA DAMA, HARNAŚ, DUNAJEC,
TURYSTYKA ZIMOWA:
- wyciągi narciarskie, trasy biegowe, kuligi i wędkarstwo przeręblowe,
TURYSTYKA POWIETRZNA:
- lotnie, paralotnie, loty widokowe, Aeroklub Nowy Targ i skoki spadochronowe,
POZOSTAŁE:
- imprezy sportowe i folklorystyczne, ogniska z pieczeniem barana z udziałem kapeli góralskiej, kuchnia regionalna i inne,

Istotnym i bardzo atrakcyjnym elementem pienińskiego krajobrazu jest Zalew Czorsztyński. Powstał on przez spiętrzenie wód Dunajca zaporą ziemno-betonową o długości 404 m i wysokości 56 m. Wody rozdzielające pasmo Pienin Spiskich od Czorsztyńskich i stoków gorczańskiego pasma Lubania rozciągają się od zapory pod zamkiem w Niedzicy po okolice Dębna. Wokół jeziora znajdują się liczne miejsca do wypoczynku i wędkowania, a w rejsy wypływają statki spacerowe i gondole. Nad brzegiem zalewu na początku lat 90-tych XX, z wybranych obiektów budownictwa ludowego i uzdrowiskowo-willowego znajdujących się na terenach przeznaczonych pod przyszłe jezioro, powstał skansen - Osada Turystyczna Czorsztyn. Znajduje się tam również muzeum etnograficzne. Istnieje zaplecze noclegowo-gastronomiczne. Magnesem przyciągającym turystów do Gminy Czorsztyn są też zagospodarowane stoki góry Wdżar: wyciągi krzesełkowe i orczykowe, trasy dla narciarzy i snowboardzistów, alpejska zjeżdżalnia, mini zoo, anomalie magnetyczne. Nieopodal na Przełęczy Snozka znajduje się pomnik Władysława Hasiora – Grające organy. Kładka rowerowo-piesza w Sromowcach Niżnych, która połączyła dwa brzegi Dunajca, po polskiej i słowackiej stronie przyczyniła się do ożywienia ruchu turystycznego pomiędzy obu krajami. Dzięki tej 120 metrowej konstrukcji powstała atrakcyjna pętla turystyczna łącząca drogę od Szczawnicy i Czerwonego Klasztoru ze szlakami turystycznymi na Sokolicę i Trzy Korony.Ale Ziemia Czorsztyńska to także różnorodność i bogactwo wydarzeń historycznych. Zamek w Czorsztynie wzniesiony około 1350 r. przez Kazimierza Wielkiego strzegł południowych granic Polski. Tędy przejeżdżali kupcy z południowej Europy, a także orszaki królewskie. Tu w Pieninach przebywała Święta Kinga, a z okien zamkowych patrzyła na wody Dunajca młodziutka Jadwiga, przyszła królowa. Był tutaj Władysław Jagiełło, a także jego syn Władysław Warneńczyk, bywali sławni rycerze (Zawisza Czarny) i senatorowie Rzeczpospolitej. W 1790 r. potężny pożar strawił dachy i od tego czasu budowla zaczęła podupadać. Po górskiej fortecy pozostały malownicze, postrzępione ruiny, których najważniejszą część stanowi masywna czworoboczna wieża i przylegające do niej mury dawnych pomieszczeń mieszkalnych. Częściowo zrekonstruowane piwnice mieszczą ekspozycję muzealną. Gmina posiada też bogatą baza noclegowa i gastronomiczna – hotele, motele, zajazdy, pensjonaty, kwatery, gospodarstwa agroturystyczne, a także restauracje, bary i stołówki.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w przesyłce było:
- folder reklamowy Gminę,
- odblaskowy miś (nie ma na zdjęciu bo flash + odblas = całe zdjęcie oślepione),
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Druga i ostatnia przesyłka na dziś od firmy z branży producentów przyczep i lawet.

W przesyłce (choć z dziurą która pewnie zrobiła się w czasie transportu ale zabezpieczonej w folię) było:
- firmowa osłonka na hak holowniczy,
- 3 ulotki reklamowe,
- list,

 
A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!