środa, 16 marca 2016

Środowe - 3 przesyłki urzędowe + moje spostrzeżenie

Dziś mamy 16.03.2016r. po wczorajszym luźniejszym dniu od przesyłek, dziś listonosz około godziny 12:35 zameldował się u mnie z dwoma przesyłkami. Wczoraj udało mi się otrzymać dwa firmowe pozytywy oraz kilka urzędowych negatywów - ciekawie co przyniesie kolejny dzień ???

Chciałbym się z Wami podzielić moim spostrzeżeniem na temat gadżetów. W ostatni czasie udało mi się otrzymać kilka pozytywów firmowych i od dłuższego czasu przychodzą do mnie tylko przesyłki urzędowe oraz firmowe (w dużej części polecone). Mam kilka pozytywów firmowych których wysyłka trwa już około miesiąc, a nadawca informuje mnie że paczka została wysłana. Rozumiem że kilka przesyłek może zaginąć (pewnie też tak macie) no ale nie kilkanaście !!! Przesyłka polecona jest rejestrowana w systemie poczty i musi być dostarczona - a przesyłki normalne to wszyscy wiemy że raz Poczta ma różne historie np.: zostanie dostarczona, zostaje dostarczona ale uszkodzona lub rozerwana lub zostaje zagubiona - NIESTETY :-(

Zapraszam Wszystkich do dzielenie się w Waszymi spostrzeżeniami do mojej sugestii - za każdy komentarz na +/- będę wdzięczny :-)

Dobrze nie będę dalej przedłużał moimi spostrzeżeniami i zaczynam opisywanie dzisiejszych "zdobyczy gadżetowych"...

Pierwsza przesyłka od Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim - Powiat w Polsce (w południowo-wschodniej części województwa łódzkiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest miasto Piotrków Trybunalski (powiat grodzki). W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Sulejów, Wolbórz, gminy wiejskie: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza, Wola Krzysztoporska i miasta: Sulejów, Wolbórz.

Położenie powiatu piotrkowskiego w centrum Polski, na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych oraz różnorodne środowisko przyrodnicze decyduje o szczególnej atrakcyjności turystycznej tego regionu. Na terenie powiatu znajduje się Sulejowski Park Krajobrazowy oraz kilka rezerwatów przyrody.
Najbardziej atrakcyjne tereny rekreacyjne są położone:
- nad Zalewem Sulejowskim
- wzdłuż malowniczej doliny Pilicy
- nad Zbiornikiem Cieszanowice
- nad rzekami Czarna i Luciąża (są to rzeki o wyjątkowej czystości wód - świadczą o tym żeremia założone przez bobry przy ujściu Luciąży do Pilicy poniżej Sulejowa).

Na turystów i wczasowiczów czeka położone nad Pilicą centrum wypoczynkowe Sulejów-Polanka oraz ośrodki wczasowe w Kurnędzu, Białej i Włodzimierzowie. Zalew Sulejowski jest idealnym zbiornikiem wodnym dla osób pragnących uprawiać sporty wodne takie jak windsurfing czy żeglarstwo. Wokół Zalewu funkcjonuje dobrze rozwinięta baza noclegowo-gastronomiczna. W sezonie letnim odbywają się tu liczne imprezy regatowe, szkolenia i obozy dla przyszłych żeglarzy. Wzdłuż zalewu przebiega szlak kajakowy Pilicy, a swoich sił mogą także spróbować wędkarze. Otoczony pełnymi grzybów lasami, specjalnymi miejscami kempingowymi, gospodarstwami agroturystycznymi i ośrodkami wypoczynkowymi, z wypożyczalniami sprzętu wodnego, przyciąga turystów z centralnej Polski i nie tylko. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają również szlaki piesze, rowerowe i konne. Zbiornik Sulejowski, oddany do użytku w grudniu 1973 roku, jest typowo nizinnym, płytkim akwenem, o dużych powierzchniach odsłanianych podczas niskich stanów. Betonowo ziemną tamę, piętrzącą wody Pilicy, zbudowano na 136 km rzeki, w naturalnym zwężeniu doliny, w Smardzewicach. Zbiornik stanowi ważne źródło wody pitnej dla Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego służy celom ochrony przeciwpowodziowej, gospodarki rybackiej i wytwarzania energii elektrycznej. Wewnątrz zapory działa elektrownia wodna o mocy 3,6 MW. Ponadto zbiornik pełni ważne funkcje turystyczne i rekreacyjne w regionie. Przy piętrzeniu normalnym powierzchnia zbiornika wynosi 22 km2, średnia szerokość 1,5 km, śr głębokość 3,4 metra a maksymalna 11 metrów. Maksymalne wahania lustra mogą dochodzić do 6 metrów. W 1998 roku oddano do użytku nowy zbiornik wodny - Cieszanowice na terenie gmin Rozprza, Łęki Szlacheckie oraz Gorzkowice, stanowiący doskonałe miejsce rekreacji i stwarzający możliwości uprawiania sportów wodnych. Również miłośnicy jazdy konnej znajdą coś dla siebie - w Wolborzu od lat funkcjonuje Stado Ogierów w Bogusławicach z Klubem Jeździeckim, oferującym jazdę konną i zabytkowymi bryczkami oraz obsługę imprez plenerowych. PTTK w Piotrkowie Trybunalskim oferuje spływy kajakowe i inne formy zorganizowanego wypoczynku na terenie powiatu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w przesyłce było:
- mapa powiatu,
- długopis,
- 2 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!


Druga i ostatnia na dziś przesyłka od Urzędu Gminy Białośliwie - Gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat pilski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim. Siedziba gminy to Białośliwie.

Miejscami które warto odwiedzić w Gminie Białośliwie są:
- Zespół stacji kolejowych w Białośliwiu,
- Kościół pw. św. Mikołaja Biskupa,
- Cmentarz katolicki w Białośliwiu,
- Cmentarz katolicki w Krostkowie,
- Park dworski w Białośliwiu,
- Park dworski w Nieżychowie,
- Plebania w Krostkowie,
- Jezioro Głęboczek,
- Jezioro Nieżychowskie,
- Młynówka Borowska,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W solidnie wykonanej kopercie było:
- folder "Wyrzyska Kolejka Powiatowa w Białośliwiu",
- zakładka do książki,
- magnes na lodówkę,
- pocztówka,
- 2 balony,
- długopis,
- ołówek,
- breloczek,
- żeton do wózków sklepowych,
- przypinka,
- przypinka (PIN) w etui - kolejna do kolekcji,


Jest godzina 14:45 myślałem że to koniec na dziś przesyłek, jednak myliłem się i do moich drzwi zapukał Pan z InPostu który miał dla mnie jedną dużą przesyłkę. Od kogo ta super przesyłka i co było w niej wewnątrz ? zapraszam na rozwiązanie tej zagadki poniżej...


Trzecia i ostatnia przesyłka na dziś od Starostwa Powiatowego w Olsztynie - Powiat w Polsce (województwo warmińsko-mazurskie) utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest Olsztyn. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek, gminy wiejskie: Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno, Purda, Stawiguda, Świątki i miasta: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek.

Strumień wpadający do jeziora, zalesione pagórki, ukwiecone łąki. Cisza przerwana krzykiem żurawia, słońce zaglądające do przydrożnej kapliczki, kobieta krzątająca się przed domem z czerwonej cegły... Pejzaż z obrazu mistrza? Nie. To Warmia. To Powiat Olsztyński.

To miejsce magiczne i ciepłe kolorystycznie, gdzie żyje się spokojnie, powoli, bez pośpiechu, a na wsiach warmińskich rytm życia wciąż wyznacza przyroda. Powiat Olsztyński znany jest przede wszystkim z walorów naturalnych – lasów pełnych dzikiej zwierzyny, rezerwatów czystych jezior i rzek, z których dwie główne Łyna i Wadąg są interesującymi szlakami kajakowymi.
Teren powiatu przecina kilkaset kilometrów znakowanych szlaków rowerowych i pieszych. Wszystkie trasy turystyczne łączą walory natury i historii, bo powiat olsztyński to także zabytki wysokiej klasy oraz związana z nimi ciekawa, a zarazem burzliwa historia, współtworzona przez Polaków, ale też i inne narody. W pięknym przyrodniczo i krajobrazowo powiecie chce żyć coraz więcej mieszkańców Olsztyna i innych rejonów kraju...

 Powiat Olsztyński jest bogaty w turystyką aktywną taką jak: szlaki kajakowe, rowerowe, samochodowe, piesze, konne oraz trasy narciarskie - dzięki którym każda osoba odwiedzająca Powiat na pewno nie zazna tu nudy.

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w super przesyłce było:
- bardzo fajny tygodniowy kalendarz na półkę (idealny na moje biurko),
- kalendarz książkowy na 2016r.,
- mapa "Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku",
- 2 małe mapki: Śladami "Kopernika Warmiaka",
- 2 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!
A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!