poniedziałek, 21 marca 2016

Poniedziałkowe - 8 przesyłek firmowo, urzędowo, konkursowo, autografowo

Dziś mamy 21.03.2016r. (Pierwszy Dzień Wiosny) w końcu wiosna wszystko budzi się do życia i przychodzą nowe chęci do wysyłania nowych próśb o gadżety. Mnie od niedzieli trzyma jakieś przeziębienie: kaszel, katar, ból gardła, łamanie w kościach - a święta za pasem ! Może uda mi się wychorować do Wielkiego Czwartku ? Dziś jak zawsze w poniedziałek nie obyło się bez kilku a mianowicie 8 przesyłek - które mi się podobają ! Z samego rana przed godziną 8:00 (dobrze że budzę się wcześnie) odwiedził mnie Pocztex z dużą paczką A w okolicach godziny 14:25 nie zawiódł mnie dziś listonosz i zameldował się z 7 przesyłkami.

Chciałbym Wam jeszcze powiedzieć że przez weekend i dzisiaj udało mi się otrzymać: 2 firmowe pozytywy, 3 negatywy i 1 odpowiedz "przekażemy prośbę do marketingu" oraz 4 odpowiedzi "zobaczymy czy coś mamy dla Pana" ciekawie czy coś z tego wyniknie - jest jak zawsze dobrej myśli !!!

Nie będę się dalej rozpisywał i zaczynamy opisywanie dzisiejszych moich zdobyczy 3,2,1 START...

Pierwsza paczka Pocztexu od jednego z czołowych producentów stolarki okiennej i drzwiowej w Polsce.
W paczce było:
- kalendarz książkowy na 2016r.,
- kubek z łyżeczką,
- pendrive 8 GB,
- 2 długopisy,


Druga przesyłka od Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.
A w kopercie był:
- list z odmową przesyłania gadżetów promocyjno - reklamowych,


Trzecia przesyłka od Starostwa Powiatowego w Wejherowie - Powiat w północnej Polsce, w województwie pomorskim, utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wejherowo. Jest najludniejszym powiatem ziemskim w województwie pomorskim. Biorąc pod uwagę całą Polskę, powiat zajmuje siódmą lokatę wśród powiatów ziemskich pod względem ludności. Powiat w znacznej części jest zamieszkany przez ludność kaszubską. W dwóch gminach – Szemud i Linia – wprowadzono w 2010 język kaszubski jako język pomocniczy, przy czym wprowadzono również kaszubskie nazwy miejscowości. W skład powiatu wchodzą: miasta: Reda, Rumia, Wejherowo, gminy miejskie: Reda, Rumia, Wejherowo i gminy wiejskie: Choczewo, Gniewino, Linia, Luzino, Łęczyce, Szemud, Wejherowo.

O walorach powiatu wejherowskiego stanowi nie tylko środowisko przyrodnicze, ale również bogactwo kulturowe i historyczne. Większość mieszkańców to Kaszubi, którzy pieczołowicie kultywują swoje tradycje i kulturę. Znakomite wyroby twórców ludowych - haft, rzeźba, ceramika artystyczna, rysunek na szkle, dzieła z rogów i bursztynu - są doskonałą pamiątką pobytu na Ziemi Kaszubskiej. W powiecie wejherowskim znajduje się wiele miejsc, które pozwalają lepiej poznać i zrozumieć duszę Kaszubów. Koniecznie trzeba wybrać się do Wejherowa, nazywanego duchową stolicą Kaszub. To właśnie tutaj znajduje się jedno z najważniejszych miejsc kultu religijnego Kaszubów. Kalwaria Wejherowska (XVII w.) to, wzorowane na jerozolimskiej drodze krzyżowej, kaszubskie sanktuarium Męki Pańskiej. Kalwaria składa się z 26 kaplic, będących zabytkowymi obiektami architektury wczesnobarokowej i manierystycznej.

Warto również odwiedzić Redę i Rumię - dwa miasta usytuowane obok Gdyni, które zlewają się, tworząc pozornie jeden organizm. Nie byłoby dziś 15-tysięcznej Redy, gdyby nie rzeka o tej samej nazwie. Od wieków była ona dla mieszkańców źródłem dobrobytu: młyny, tartaki, kuźnie, jazy, spławy drewna. W latach 80. nastąpiła rozbudowa miasta, by mogło stać się zapleczem mieszkaniowym dla pracowników elektrowni atomowej w Żarnowcu. Dzieje Rumi również sięgają zamierzchłych czasów. Podobnie jak Reda, położona jest nad rzeką o nazwie Zagórska Struga. Z historią miasta można zapoznać się, odwiedzając Dworek Kuscha, gdzie znajduje się ekspozycja Dzieje Rumi. Ciekawostką, którą warto obejrzeć, jest kolekcja kaktusów licząca ok. 220 tys. okazów. Miejscowości te, z racji swego położenia, to także doskonałe punkty wypadowe dla turystów zmierzających w kierunku półwyspu helskiego, Bałtyku czy Szwajcarii Kaszubskiej.
Wśród wielu atrakcji turystycznych powiatu wejherowskiego na uwagę zasługuje także elektrownia szczytowo-pompowa nad Jeziorem Żarnowieckim w Czymanowie (gm. Gniewino) oraz pierwsza i największa elektrownia wiatrowa w kraju usytuowana w pobliskim Lisewie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Czwarta przesyłka od Gminy Domaszowice - Gmina wiejska w województwie opolskim, powiat namysłowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie opolskim. Siedziba gminy to Domaszowice.

Zabytkami Gminy Domaszowice które warto odwiedzić są:
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Włochy),
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Domaszewice),
- Pałac Donnersmarcków (Gręboszów),
- Kościół Wszystkich Świętych (Siemysłów),
- Kościół św. Marcina (Strzelce),
- Kościół św. Katarzyny (Gręboszów),
- Kościół św. Józefa (Woskowice Górne)
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
 

W przesyłce było:
- 6 pocztówek,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!


Piąta przesyłka od Urzędu Gminy Konopiska - Gmina wiejska w województwie śląskim, południowa część powiatu częstochowskiego. Gmina została utworzona 1 lipca 1952 roku, gdy została mocno okrojona gmina Dźbów na rzecz nowych gmin: gminy Ostrowy (gromady Blachownia, Brzózka, Ostrowy, Walaszczyki, Wyrazów) i gminy Konopiska (gromady Aleksandria I i IV, Aleksandria II i III, Konopiska, Kopalnia, Korzonek, Trzepizury i Wygoda). Jednostka została zniesiona 29 września 1954 roku wraz z reformą wprowadzającą podział powiatów na gromady w miejsce gmin.
Po reaktywowaniu gmin z dniem 1 stycznia 1973 roku gminę przywrócono, poszerzając o część nie reaktywowanej gminy Dźbów. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedzibą gminy jest miejscowość Konopiska.

Atrakcjami turystycznymi które warto odwiedzić w Gminie Konopiska są: 
- Zalew Pająk – zbiornik retencyjny w Konopiskach, przysiółku Pająk w powiecie czestochowskim, województwie śląskim. Powstał przez spiętrzenie rzeki Konopki. Wykorzystywany jest dla celów rekreacyjnych, odbywa się nad nim Puchar Polski w triathlonie,
- Parafia Świętego Walentego w Konopiskach,
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- Kościół św. Maksymiliana Kolbe w Aleksandii,
- Kaplica pogrzebowa św. Krzyża,
- Cmentarz katolicki,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w przesyłce znalazłem:
- mapa gminy,
- 2 pocztówki,
- długopis,
- bardzo ładna przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie przypinka (PIN) od Gminy Konopiska ponieważ piszę na niej "Zasłużony dla Gminy Konopiska" czyżby gmina mnie odznaczyła i mój Blog ? pewnie nie ale ucieszyłem się na jej widok :-)


Szósta przesyłka od Urzędu Gminy Mieleszyn - Gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat gnieźnieński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Siedziba gminy to Mieleszyn.

Gmina ma dobre warunki do rozwoju turystyki. Na jej terenie znajduje się 5 malowniczo położonych jezior oraz rzeki Wełna i Mała Wełna. Jest też Kanał Dębina. Godne uwagi są obiekty objęte ochroną zabytków. Są to głównie dworki i parki oraz kościoły (m.in. drewniany w Sokolnikach, barokowy w Łopiennie). Miejscem wartym odwiedzenia jest też głaz narzutowy w Sokolnikach o obwodzie ok. 17 m. Malownicze otoczenie i pobliski kościół zachęcają do odpoczynku.
Do odpoczynku zachęca też kąpielisko w Borzątwi. Atrakcją wsi jest camping w pobliżu plaży. Wczasowicze znajdują tutaj wszystko, co potrzeba. Mają spokój, plażę, gastronomię i dyskotekę. We wsi działa gospodarstwo agroturystyczne. Gmina Mieleszyn to spokojne i przyjazne dla ludzi miejsce. W przyszłości praca w rolnictwie pozostanie najważniejszym źródłem utrzymania, z pewnością jednak rozwijać się będzie także turystyka, bowiem teren gminy jest wręcz dla niej stworzony.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w przesyłce znalazłem:
- folder "Uroki Gminy Mieleszyn",
- breloczek,


Siódma przesyłka konkursowa od Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami Fan Club. 
W konkursie udało mi się wygrać:
- zdjęcie z autografem Krzysztofa Ibisza,
- zdjęcie z autografem Krystyny Prońko,

 

W końcu udało mi się zdobyć zdjęcie z autografami od prowadzących Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami w Telewizji Polsat - Pauliny Sykut Jeżyny i Krzysztofa Ibisza !!!


Ósma i ostatnia przesyłka na dziś od Polskiej drużyny siatkarskiej kobiet.
W przesyłce było:
- duże zdjęcie z autografami zawodniczek,


A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!