poniedziałek, 23 maja 2016

Poniedziałkowe - 12 przesyłek autografowo, urzędowo, instytucyjno, firmowo i firmowo zagranicznie oraz wizyta Kuriera

Dziś jest 23.05.2016r. nowy tydzień, nowe siły, słońce za oknem oraz miłe wspomnienia z weekendu. W sobotę choć dzień był trochę pochmurny i deszczowy po publikacji przypinkowego wpisu na Blogu postanowiłem wziąć się wreszcie za domowe porządki, które już chodziły za mną od dłuższego czasu ale nie zapomniałem też oczywiście o wysyłce kilkunastu próśb tu i tam. Niedziele natomiast postanowiłem spędzić poza domem, udałem się nad Siedlecki Zalew. Ciepła pogoda, miłe dla oka okolice, świeże powietrze nad wodą i w lasku - to moja recepta na odstresowanie się przed tygodniem pracy i sposób na naładowanie akumulatorów oraz sprzędzenie miło czasu samemu lub z rodziną i przyjaciółmi.

Od soboty działa nowa strona na Blogu Przypinki i PIN-y na wymianę pokazująca moje przypinki zwykłe i PIN za które mogę się z kolekcjonerami lub innymi osobami wymienić. Myślałem że nowa stronka będzie sobie gorzej radzić w wyświetlany przez Was, ale jak widzę po statystykach nie jest źle - DZIĘKUJE 

Jeżeli chodzi o przesyłki i paczki to dziś o 9:45 odwiedził mnie kurier z zapowiadaną paczką w czwartek. A o 13:50 zauważyłem przez okno że do mojej klatki wchodzi listonosz, co się potem okazało postanowił mnie odwiedzić i przyniósł mi 11 przesyłek. Kurier 1 + Listonosza 11 = 12 przesyłek/paczek dziś.

Jakoś przez ostatnie dni urzędy i firmy nie rozpieszczają mnie w pozytywy może to się zmieni - OBY !!! 
Dziś też chciałbym Was poprosić o dwu cyfrową liczę komentarzy - pokażcie że jesteście !!!

A wracając do dzisiejszych przesyłek i paczek to wyglądały one tak 3,2,1, ZACZYNAMY...

Pierwsza paczka kurierska od firmy sieci marketów budowlanych OBI Polska.
OBI to międzynarodowy koncern o 40-letniej tradycji. W Europie zarządza ponad 500 marketami: przede wszystkim w Niemczech, a także w Austrii, Bośni - Hercegowinie, Czechach, Rosji, Słowenii, Szwajcarii, na Węgrzech i we Włoszech. W Polsce pod marką OBI działa już 46 marketów. Pierwszy z nich otwarto w 1998 r. w Tychach. Od tego czasu wciąż otwierane są nowe obiekty, a Zarząd OBI nadal planuje dalszy, intensywny rozwój sieci w Polsce.

OBI to niekwestionowany lider rynku artykułów budowlanych, a sukces zawdzięcza odpowiednio dobranemu asortymentowi, dobrej orientacji w potencjale i potrzebach rynków lokalnych oraz bogatej ofercie usług. W marketach OBI pomagamy naszym Klientom w realizacji marzeń o wybudowaniu i urządzeniu domu, pamiętając jednocześnie, że dom to nie tylko cztery ściany, ale również rodzina, bezpieczeństwo i wygoda.  Dlatego oferta OBI to ponad kilkadziesiąt tysięcy artykułów, które mogą być pomocne przy budowie, remoncie, czy urządzaniu domu i ogrodu. Markety OBI to także inspiracje i fachowe doradztwo. Marka jest też laureatem nagród takich jak: Gwiazda Jakości Obsługi oraz nagroda SUPERBRANDS Polska.

Informacje na temat marketów OBI oraz aktualne promocje są dostępne na www.obi.pl. Proszę nie zapomnieć też o polubieniu profilu OBI Polska na Facebook’u.

A w pierwszej super paczce kurierskiej było:
- firmowa maskotka bobra,
- 2 ołówki stolarskie,
- długopis,
- mały notesik karteczek samoprzylepnych,
- koperta a w kopercie miły list od OBI z pozdrowieniami, 
- smyczka,
- 2 magnesy na lodówkę,
- 2 żetony do wózków sklepowych,
- ładna przypinka (PIN) kolejna 723 w kolekcji !!!


Druga koperta od zespołu KOMBI.
Kombi – polski zespół muzyczny niekwestionowana gwiazda Polskiej sceny muzycznej! W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Skawiński - wokal, gitara, Waldemar Tkaczyk - gitara basowa, Adam Tkaczyk - perkusja i Wojtek Horny - instrumenty klawiszowe. Do najpopularniejszych piosenek zespołu zaliczamy m.in. „Słodkiego miłego życia”, „Nasze randez-vous”, „Black and White”, „Kochać cię – za późno”, „Za ciosem cios”, „Nie ma zysku”, „Przytul mnie”, „Królowie życia”, „Inwazja z Plutona”, „Linia życia”, „Jej wspomnienie”, „Czekam wciąż”, „Za ciosem cios”, „Nietykalni-skamieniałe zło”. Najpopularniejsze utwory instrumentalne zespołu to „Wspomnienia z pleneru”, „Taniec w słońcu”, „Bez ograniczeń energii”, „Komputerowe serce”, „Cyfrowa gra”, „Zaczarowane miasto”. 

Prywatnie muszę dodać że raz byłem na koncercie KOMBI w Siedlcach i bardzo mi się podobało. 

W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Grzegorza Skawińskiego i  Waldemara Tkaczyka,
- list z przeprosinami że autograf jest bez dedykacji,


Trzecia koperta od Urzędu Gminy Miedźna - Gmina wiejska w województwie śląskim, powiat pszczyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie katowickim.

Gmina Miedźna to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią spokój. Odpocznij po ciężkim tygodniu i przyjedź na kilka dni. Naładuj akumulatory spacerując po naszych lasach czy jeżdżąc na rowerze i zwiedzając okoliczne miejscowości.

W Gminie Miedźna warto odwiedzić i zobaczyć między innymi: - Kościół par. pw. Św. Barbary i Św. Mateusza,
- Kościół parafialny pw. Błogosławionego Jana Pawła II,
- Kościół p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Wszechświata,
- Szlaki piesze,
- Szlaki rowerowe,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w trzeciej kopercie była:
- przypinka (PIN) wyjątkowa ponieważ inaczej wykona jak wszystkie inne metalowe - kolejna 724 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka od Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.
Muszyna - Miasto w województwie małopolskim, powiat nowosądecki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Muszyna. Muszyna posiada status miejscowości uzdrowiskowej z licznymi odwiertami i rozlewniami wód mineralnych. Miasto biskupstwa krakowskiego w powiecie sądeckim w województwie krakowskim w końcu XVI wieku.

Atrakcjami miasta Muszyna są między innymi:
- Ruiny zamku starostów Państwa Muszyńskiego z XIV w.,
- Podzamkowy zespół dworski XVIII/XIX w.: dwór starostów, zajazd z XIX w. (obecnie Muzeum Regionalne PTTK) Państwa Muszyńskiego, kordegarda,
- Barokowy kościół obronny pw. św. Józefa z XVII w. z rzeźbami gotyckimi,
- Kapliczki św. Jana Nepomucena i św. Floriana na Rynku z przełomu XVII/XIX w.,
- Cmentarz Żydowski,
- Zabytkowy zespół domów mieszczańskich z XIX/XX w. – ul. Kościelna,
- Szlaki turystyczne,
- Trasy rowerowe,

Uzdrowisko:
W latach 20. XX w. Muszyna w wyniku starań burmistrza Antoniego Jurczaka i dr Seweryna Mściwujewskiego stała się uzdrowiskiem. W 1930 została przyjęta do Związku Uzdrowisk Polskich. W 1932 dokonano odwiertu dwóch pierwszych źródeł mineralnych Antoni (imię burmistrza Jurczaka) i Wanda (imię żony dr. Mściwujewskiego). Wybuch wojny w 1939 r. i okupacja spowodowały całkowitą dewastację urządzeń uzdrowiskowych. Po okupacji wraz z ustaniem walk zaczęła następować normalizacja. W 1958 r. w Muszynie wznowiono działalność o charakterze uzdrowiskowym. W uzdrowisku leczy się choroby układu oddechowego i układu pokarmowego.
Zasoby leczniczych wód mineralnych są głównym bogactwem Muszyny. Zawierają niezbędne człowiekowi biopierwiastki jak magnez, wapń, sód, potas, żelazo, selen czy lit. Muszyna spełnia warunki prowadzenia leczenia uzdrowiskowego chorób układu oddechowego i przewodu pokarmowego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej przesyłce znalazłem:
- informator turystyczny "Żegiestów-Zdrój Perła Beskidu Sądeckiego",
- folder reklamowy "U muszyńskich źródeł",
- folder miejski,
- ulotka,
- 2 mapy,
- 2 odblaski (nie ma ich na zdjęciu),
- smyczka,
- długopis,
- liścik,


Piąta przesyłka od Urzędu Miasta Leszno - Miasto na prawach powiatu w województwie wielkopolskim, położone w zachodniej części Polski, pomiędzy dwoma dużymi centrami gospodarczymi – Poznaniem i Wrocławiem. Zamieszkuje je 64 722 osób, na powierzchni 31,86 km²; co daje miastu siódmą lokatę pod względem wielkości w województwie.

W Lesznie warte uwagi są miejsca między innymi:
- Rynek w Lesznie,
- Przemęcki Park Krajobrazowy,
- Pałac w Lesznie,
- Pływalnia Akwawit w Lesznie,
- Park 1000-lecia w Lesznie,
- Leśna Ścieżka w Lesznie,
- Sanktuarium w Górce Duchownej,
- Wiatraki w Lesznie,
- Centralna Szkoła Szybowcowa w Lesznie,
- Kościół Św. Mikołaja w Lesznie,
- Kościół Św. Jana w Lesznie,
- Kościół Św. Krzyża w Lesznie,
- Muzeum w Lesznie,
- Stadion Żużlowy,
- wiele innych atrakcje wartych uwagi,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

Leszno Rozwiń Skrzydła
A w piątej przesyłce było:
- torba z materiału,
- 2 informatory,
- 2 małe teczuszki,
- 12 ulotek,
- mapka,
- 10 dużych pocztówek,
- 5 naklejek,
- smyczka,


Szósta koperta od Urzędu Miejskiego w Pakości - Miasto w województwie kujawsko-pomorskim, powiat inowrocławski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Pakość. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bydgoskiego. Prawa miejskie nadano Pakości 9 lutego 1359. Obecnie miasto liczy ok. 5,7 tys. mieszkańców. Jest głównym ośrodkiem handlu i usług w okolicy. Znajduje się tu drobny przemysł. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym.
Pakość jest ważnym ośrodkiem kultu religijnego Kościoła katolickiego. Znajduje się tu Kalwaria Pakoska, która jest drugim co do ważności dla katolików (zaraz po Kalwarii Zebrzydowskiej) tego typu miejscem kultu w Polsce. Tutaj są przechowywane największe w Polsce Relikwie Krzyża Świętego a od 2012 również relikwie Jana Pawła II. Przebiega tędy jeden z najważniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlak Piastowski.

Zabytkami Miasta Pakość są:
- XVII wieczna kalwaria fundacji Działyńskich z 25 kaplicami,
- Dawny zespół klasztorny reformatów, obecnie franciszkanów, zbudowany w XVII w. z wykorzystaniem murów XIV-wiecznego zamku Leszczyców,
- Ratusz z 1907,
- Most kolejowy,
- Kamienice na starym mieście,
- Gmach Gimnazjum,
- Zabytkowe obiekty przemysłowe,
- Cmentarze,


Miasto leży przy szlakach wodnych. Położone jest między dwoma zbiornikami wodnymi: Jeziorem Pakoskim i Jeziorem Mielno. Przepływa tędy rzeka Noteć. W okolicach miasta na Jeziorze Pakoskim umiejscowiona jest zapora wodna. Tama ta chroni Pakość przed powodzią (budowa zapory spiętrzyła poziom wody na jeziorze o 3–4 metry). Natomiast na rzece zlokalizowana jest śluza wodna, która umożliwia pokonywanie spiętrzenia wodnego jednostkom pływającym. Trwają prace przy modernizacji szlaków wodnych i przystosowaniu ich do celów turystycznych.

W pobliżu zlokalizowane są kompleksy leśne. Miasto zlokalizowane jest na terenie administracyjnym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W promieniu 10 km mieszczą się lasy w łącku i Mierucinie (leśnictwo Mierucinek). Brzegi okolicznych jezior były kilkanaście lat temu zadrzewiane i przystosowywane dla potrzeb wędkarzy. W odległości kilku kilometrów w okolicach Piechcina znajdują się zalane wodą kopalnie odkrywkowe kamienia wapiennego.

W mieście znajduje się park. Jest on częścią Kalwarii Pakoskiej. Znajdują się w nim kapliczki. W ramach projektu utworzenia Parku Kulturowego "Kalwaria Pakoska" podświetlono kaplice oraz wybudowano fontannę. W okolicach znajdują się cmentarze różnych wyznań. Kilkoma hektarami zieleni zajmują się miejscowi franciszkanie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W szóstej kopercie było:
- 4 pocztówki,
Siódma koperta od Urzędu Miasta Puławy - Miasto w zachodniej części województwa lubelskiego w pobliżu granicy województwa mazowieckiego, położone nad Wisłą, na skraju Małopolskiego Przełomu Wisły. Ośrodek przemysłowy (przemysł chemiczny, budowlany, farmaceutyczny, itp.), naukowy (5 instytutów naukowo-badawczych, szkolnictwo wyższe), turystyczno-kulturalny: będące częścią trójkąta turystycznego Puławy – Kazimierz Dolny – Nałęczów, ponadto ośrodek: muzealnictwa (pierwsze muzeum na ziemiach polskich, a zarazem najstarsze muzeum w Europie Środkowej), węzeł komunikacyjny (port rzeczny, 2 przeprawy mostowe, główne szlaki komunikacji drogowej i kolejowej). Na terenie miasta znajduje się podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice, obejmująca obszar 106,7 ha i zagospodarowana w ponad 16%.

Najważniejszym zabytkiem Puław jest oczywiście cały kompleks pałacowo-parkowy pozostały po Lubomirskich i Czartoryskich. Barokowy pałac pochodzi z XVII wieku, z klasycystycznymi elementami w wyniku przebudowy ponad 100 lat później. Pałac udostępniony jest częściowo do zwiedzania, pozostałe części należą do Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego. Wokół pałacu znajduje się 30-hektarowy park, przez stulecia zmieniający styl na francuski i angielski, po czym pozostały ślady w postaci budowli, rzeźb i organizacji roślin. W parku znajduje się Świątynia Sybilli do złudzenia przypominająca jedną z rzymskich świątyń starożytnych, oraz Domek Gotycki z początku XIX wieku. Domek jest dziś siedzibą Muzeum Regionalnego PTTK. Kolejna zabytkowa budowla w parku, to Domek Grecki, wybudowany pod koniec XVIII wieku z przeznaczeniem na oranżerię. Obecnie zajmuje go biblioteka. W parku można też znaleźć Domek Żółty, Altanę Chińską, Bramę Rzymską, a przede wszystkim pochodzący z końca XVIII wieku Pałac Marynki. Budownictwo sakralne w Puławach reprezentuje kościół Wniebowzięcia NMP, wzniesiony w latach 1800-03 na wzór rzymskiego Panteonu.

W Puławach znajduje się też kilka atrakcji związanych z miastem, ale nie leżących na terenie kompleksu pałacowego. W samym centrum można znaleźć kilka ciekawych budynków, wśród których dominują budynek dawnego magistratu oraz budynek starostwa powiatowego. W dobrym stanie zachowała się i nadal funkcjonuje Karczma Pod Pielgrzymem. Jest tu również więcej kościołów, w tym kościół pod wezwaniem św. Józefa oraz kościół pw. Matki Bożej Różańcowej, pełniący dawniej rolę cerkwi. Muzeum Oświatowe mieści się w zabytkowym budynku dawnej wiejskiej szkoły elementarnej, również wyniku działalności Izabeli Czartoryskiej. Około 300 metrów od pałacu leży budynek dawnego Szpitala św. Boromeusza, który od frontu zdobi go portyk z kolumnami. Poza tym same Puławy oferują też wiele form aktywnego wypoczynku, począwszy od rejsów po Wiśle, zjazdów narciarskich, tras rowerowych, kajakowych i pieszych. Można tez odwiedzić pobliski Czarnolas, gdzie urodził się Jan Kochanowski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w siódmej kopercie była:
- przypinka (PIN) w etui - kolejna 725 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka od Urzędu Miejskiego w Węgorzewie - Miasto w województwie warmińsko-mazurskim, powiat węgorzewski, siedziba miejsko-wiejskiej gminy Węgorzewo. Od 1 stycznia 2002 miasto powiatowe.

Zabytkami które warto odwiedzić w mieście Węgorzewo są:
- Późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z lat 1605-1611, powiększony o transept w 1729 r. i dobudowana wieżą w połowie XVIII w., hełm z latarnią z 1826 r. Późnorenesansowe wyposażenie wnętrza, ołtarz główny i ambona z XVII w. Nad portalem wieży umieszczone są herby barona Fryderyka zu Dohna i Andrzeja von Kreutzena – fundatorów kościoła. Obok płyta nagrobna starosty Hansa von Auera, z 1659 r.,
-Zamek krzyżacki z 1398 r., przebudowany w pierwszej połowie XVIII w. w stylu barokowym. W połowie XIX w. zamek został zaadaptowany na sąd i więzienie. Po zniszczeniach w czasie II wojny światowej odbudowany i przeznaczony na cele kulturalne. Jest to budowla trójskrzydłowa, obejmująca nieregularny dziedziniec, otwarta w stronę rzeki Wegorapy. W skrzydle północnym znajduje się brama wjazdowa. Zachowała się także okrągła baszta,
- Ratusz z XIX w. przy ul. Zamkowej, przed wojną budynek Urzędu Finansowego, obecnie siedziba Urzędu Miasta i Gminy,
- Kamieniczki z XIX w. przy ul. Zamkowej, Teatralnej, Pionierów, Placu Wolności,
- Cerkiew prawosławna z początku XX wieku (parafialna) – dawna kaplica baptystów,
- Dwie kaplice cmentarne z XIX/XX w.,
- Jezioro Mamry,
- Kanał Młyński,
- Muzeum Kultury ludowej przy ul. Portowej,
- Pałac i park z 1. połowy XIX w.,
- Przystań rybacka i jachtowa, kursują tu statki pasażerskie,
- Budynek dworca kolejowego z XIX w.,
- Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 (dawniej garnizon) z XIX w.,
- Kompleks budynków Jednostki Wojskowej z XIX w.,
- Kompleks budynków dawnego zakładu Betehsda z XIX w.,
- Dawne cmentarze Betehsdy przy ul. Teatralnej i Rolnej z XVIII w.,
- Kościół Dobrego Pasterza wybudowany w latach 1912-1913,
- Kościół bizantyjsko-ukraiński Św. Krzyża 1933,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W ósmej przesyłce było:
- informator gminy węgorzewo,
- mapa gminy węgorzewo,
- światełko,
- breloczek ze światełkiem,
- super breloczek w kształcie roweru,
- smyczka,
- długopis,


Dziewiąta przesyłka od Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa"(www.centrumwspieraniarodzin.pl)  i fanpage (https://www.facebook.com/dziadeklisiecki/).

Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa" to instytucja miejska, która wspierania rodziny. Pomagamy w opiece i wychowaniu dzieci, świadczymy pomoc psychologiczną dla dzieci i rodziców w trudnej sytuacji, doradzamy i edukujemy przyszłych i świeżo upieczonych rodziców, edukujemy liderów młodzieżowych, animujemy i wzmacniamy lokalną społeczność, prowadzimy projekty międzypokoleniowe, rozwijamy wolontariat, budujemy partnerstwa i przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu oraz uczymy, jak profesjonalnie pomagać.

A w dziewiątej przesyłce było:
- bardzo ładny kalendarz,
- płyta CD,
- 2 informatory,
- 6 zakładek do książki,


Dziesiąta przesyłka od firmy z branży okiennej.
W dziesiątej przesyłce było:
punkt bezpieczeństwa, z którym pracuje rolka KoPiBo wykorzystywany w oknach tego producenta,


Jedenasta przesyłka od firmy z branży kwiatowej.
A w jedenastej przesyłce było:
- kalendarz na biurko,
- książeczka ze wzorami życzeń na urodziny i imieniny,
- ulotka,
- 2 kalendarzyki,
- podkładka pod napój,


Dwunasta i ostania na dziś zagraniczna przesyłka od firmy z branży samochodowej.
W ostatniej super przesyłce było:
- 2 naklejki,
- solidny długopis,
- 6 przypinek (PIN) kolejne od 726 do 731 w kolekcji !!!


!!! O takie przesyłki PIN-owe to ja lubię !!!

I na koniec jak zawsze informacja oraz zdjęcie o ile dziś powiększyła się moja kolekcja przypinek (PIN), było ich dziś 9 sztuk i wyglądają tak:


A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!