środa, 8 czerwca 2016

Środowe - 3 przesyłki wczorajsza urzędowa oraz dzisiejsze przesyłka z wymiany PIN-ów i urzędowa/nagroda

Dziś jest 8.06.2016r. dzień w Siedlcach słoneczny, choć wczoraj było chłodniej. Jakoś ostatnio po poniedziałkowej górze 18 przesyłek i paczek opuściło mnie szczęście do pozytywnych odpowiedzi na moją prośbę - ale się nie poddaje może jutro będzie lepiej OBY !!!

Wczoraj mój Blog powitał nową przyjaciółkę Bloga, która zadeklarowała że chciałaby się włączyć w moje kolekcjonowanie przypinek (PIN) i powierzyć mi swoje PIN-y, ponieważ widzi moją pasję w kolekcjonowanie i zaangażowanie - DZIĘKUJE !!!

Także wczoraj kiedy wieczorem wynosiłem śmieci to coś mnie tknęło i zajrzałem do skrzynki. Okazało się że InPost zostawił dla mnie małą kopertę. Okazała się to przesyłka urzędowa, ale z powodu że była to mała przesyłka to przedstawie ją dopiero dziś z dzisiejszymi 2 przesyłkami.

Nie będę się dalej rozpisywał i zaczynamy opisywanie 3 przesyłek. Myślę że urzędy/instytucje/firmy nie zapomną tak szybko o moim Blogu i jeszcze wiele wiele wiele razy coś mi podeślą do kolekcji gadżetów i PIN-ów a ja będę mógł to Wam pokazać i przestawić. Wracając do przesyłek to wyglądają one tak...

Pierwsza i wczorajsza koperta od Urzędu Miasta Sędziszów Małopolski - Miasto w Polsce położone w województwie podkarpackim, powiat ropczycko-sędziszowski, siedziba gminy Sędziszów Małopolski.

Okolice Sędziszowa są niezwykle malownicze. Wyjątkowe walory krajobrazowe ma płaskowyż Zagórzyc i Szkodnej położony w Strzyżowsko-Sędziszowskim obszarze chronionego krajobrazu. Występują tutaj idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej – liczne wąwozy, kotliny, jary pokryte gęstą roślinnością. W północnej części gminy istnieją warunki do uprawiania sportów wodnych. W Rudzie i Cierpisz nad rzeką Tuszymą znajdują się zalewy, które wykorzystuje się do celów rekreacyjno-sportowych. W Rudzie nad ok. 9 ha zalewem znajdują się ośrodki wypoczynkowe z bazą noclegową. Na terenie gminy znajduje się również kilka akwenów wędkarskich m.in.: w Czarnej Sędz., w Sędziszowie tzw. Skrzynczyna oraz we wspomnianych wcześniej Rudzie i Cierpiszu.
W niektórych miejscowościach jest dużo obiektów zabytkowych jak np. Góra Ropczycka, która jako cała miejscowość posiada wielorakie wartości kulturowe. Do jednych z cenniejszych w województwie podkarpackim, a na pewno najcenniejszych w gminie Sędziszów Młp. należy zespół pałacowo – parkowy wraz z folwarkiem i zespołem parkowym. Z zachowanego drzewostanu reliktami są okazy: platanu i modrzewia oraz dęby stożkowe. Przeważający obecnie drzewostan to jesiony, lipy, robinie akacjowe oraz buki czerwone. Aleję dojazdową uświetniają dwie figury świętych biskupów - Wojciecha i Stanisława. Na atrakcyjność krajobrazu wpływa związany z założeniem parkowo – dworskim zespół stawów, z których jeden posiada kształt serca (odrestaurowane przez gminę w 2003 r.). Całość założenia parkowego, mimo dużego zniszczenia układu kompozycyjnego stanowi ważny element krajobrazu.
Do dnia dzisiejszego zachowało się wiele obiektów i elementów historycznej zabudowy zabytkowej i parków. Np. na terenie Będziemyśla badania archeologiczne przeprowadzone kilka lat temu potwierdziły fakt istnienia w południowo – wschodniej części wsi w przysiółku Grudna, budowli obronnej i mieszkalnej. W czasie badań odkryto dużo materiału ceramicznego w formie kafli, pochodzącego z XVI w. oraz fragmenty budynku. Stanowiska archeologiczne oraz obszary atrakcyjne archeologicznie świadczą o długiej tradycji i o nawarstwianiu się kultur, a jednocześnie stanowią pewne utrudnienie dla inwestorów, związane z koniecznością prowadzenia każdorazowo badań archeologicznych przed rozpoczęciem inwestycji na tych obszarach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w pierwszej kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna 775 w kolekcji !!!


Druga super przesyłka jest od Piotra - kolekcjonera przypinek (PIN) z którym to parę dni temu wymieniłem się swoimi PIN-ami powtórkami. Coś czuje że nie będzie to moja ostatnia wymiana PIN-ów z tym kolekcjonerem ;-)

W drugiej przesyłce było:
- 13 przypinek (PIN) z wymiany - kolejne od 776 do 788 w kolekcji !!!


Cieszą mnie takie wymiany ponieważ udaje mi się otrzymać PIN-y z miast (także dużych)/ gmin/ powiatów/ instytucji/ firm których w mojej kolekcji brakowało. 

Dziękuje Piotr - w razie czego mój adres mailowy znasz lukasz700000@interia.pl
Jeżeli są osoby które posiadają owe przypinki (PIN) i chcieliby mi je powierzyć do mojej kolekcji to serdecznie zapraszam do kontaktu mail-owego ze mną.

Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka a właściwie nagroda od Urzędu Miasta i Gminy w Sycowie - urzędowi dziękuje za nagrodzenie mnie i tak sobie myślę że jeżeli zaprezentuje miasto Syców to urząd nie będzie miał nic przeciwko reklamie. 

Miasto Syców - Miasto w województwie dolnośląskim, powiat oleśnicki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Syców. Miasto założone w XIV wieku. Do 1945 roku Wolne Państwo Stanowe pod panowaniem książęcej dynastii von Bironów. Obecnie Syców zamieszkuje 10 469 osób, a jego powierzchnia zajmuje 17,05 km².

Syców warto odwiedzić i obejrzeć następujące miejsca takie jak:  
- Ośrodek historyczny miasta; mimo znacznych ubytków w tkance miejskiej po 1945 r., centrum Sycowa zachowało typowe rozplanowanie późnośredniowiecznego miasta kolonizacyjnego z widoczną owalnicą murów miejskich i prostopadłą siecią ulic, 
- Kościół par. pw. śś. Piotra i Pawła, ul. Wałowa 6, gotycki z XV w., 1815 r., rozbudowany w 1908 r.,
- Kościół ewangelicko-augsburski, pl. Królowej Jadwigi, z l. 1785–1789, klasycystyczny na planie elipsy; zabytek o wysokiej wartości artystycznej, dzieło wybitnego architekta pruskiego Carla Gottharda Langhansa,
- Cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej, ul. Kaliska, z 1945 r.,
- Pozostałości murów obronnych – miejskich, z XIV-XV w., 1578 r.,
- Baszta, gotycka dzwonnica kościoła parafialnego, ul. Kościelna, z k. XIV w., przebudowana w 1909 r., z barokowym hełmem z XVIII w.; unikatowy w Polsce przykład adaptacji dawnej bramy miejskiej na funkcje kościelne,
- Pozostałości zamku na dawnym folwarku Winnica, obecnie owczarnia, ul. Kolejowa, z l. 1819–1821,
- Domy mieszczańskie z XVIII i XIX w.: dom, ul. Kępińska 18, z poł. XIX w., dom z oficyną, Rynek (d. pl. Wolności) 17, z pierwszej poł. XIX w.,  dom w zespole zamkowym, ul. Wrocławska (d. Świerczewskiego) 1, z czwartej ćw. XIX w., dom, ul. Wrocławska (d. Świerczewskiego) 3, z drugiej poł. XVIII w.,
- Poczta, ob. biura, ul. 1 Maja 3, z 1887 r.,
- Zespół dawnych stajni zamkowych – cugowych, ul. Parkowa, z l. 1884-89 – końca XIX w.: oficyna, obecnie dom, ul. Parkowa 1, ujeżdżalnia, obecnie dom, ul. Parkowa 7, stajnia, obecnie dom, ul. Parkowa 5, ogrodzenie, dwie bramy,
- Spichrz zamkowy, ul. Parkowa 14, z 1741 r.,
- Synagoga z 1825 r.,
- Park pałacowy w stylu angielskim (29 ha), założony w XVIII w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej i ostatniej nagrodowej przesyłce było:
- maskotka krówka,
- notes,
- magnes na lodówkę,
- długopis,
- przypinka,

To już wszystko na dziś widzimy się jutro (oczywiście jak przyjdzie do mnie przesyłka lub paczka). A kto wie może jakiś niezapowiedziany kurier dziś mnie jeszcze odwiedzi, jakby coś to oczywiście dopiszę paczkę do dzisiejszego wpisu.
CZEŚĆ

A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!