piątek, 17 czerwca 2016

Piątkowe - 6 przesyłek urzędowo (nagroda), urzędowo oraz instytucja zagraniczna - wpis 294

Dziś mamy 17.06.2016r. jak tam u Was po wczorajszym meczu POLSKA - NIEMCY ? Mimo że był remis 0:0 to się cieszę, przecież mogło być gorzej np. 2:0 dla Niemców. Teraz zbieramy siły i kibicujemy dalej 21 czerwca kolejny mecz POLSKA - UKRAINA o 18:00 a po meczu obyśmy mieli powody do zadowolenia z awansu.

 Cieszę się też ponieważ udał mi się dopiąć wszystkie kwestie związane z kolejną wymianą przypinek i w najbliższym czasie moja kolekcja PIN-ów zostanie uzupełniona o nowe okazy.

Jeżeli chodzi o dzisiejszy dzień to był dla mnie naprawdę udany ponieważ z rana wysłałem kilkanaście próśb, co skutkowało 4 pozytywami (1 urząd, 3 firmy) oraz jedna nagroda w konkursie za poprawnie wytypowany wynik meczu POLSKA - NIEMCY. Jeżeli chodzi o przesyłki to od Listonosza otrzymałem ich 6, który dziś nie miał łatwo z nich dostarczeniem (pozdrowienia dla Listonosza) ponieważ przez Siedlce jak i inne Polskie miasta przeszedł/przechodzi front burzowy. Na szczęście front nic złego nie wyrządził w Siedlcach i nawet mocno nie grzmiało.


Nie będę się dalej rozpisywał i zaczynamy opisywanie dzisiejszych 6 przesyłek 3,2,1 START...

PS: Jutro wyjeżdżam jadę na wieś do rodziny - życzcie mi słońca aby tak jak ostatnim razem nie padał deszcz - na maile i komentarze odpowiem jutro po powrocie !!!

Pierwsza gruba przesyłka (nagroda) przyszła od Urzędu Miasta i Gminy Mrozy - Miasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, powiat miński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mrozy. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa siedleckiego.
Siedziba gminy położona jest 5 km od drogi krajowej nr 2 Świecko – Terespol. Stacja kolejowa znajduje się na magistrali kolejowej E 20, Moskwa – Berlin. W miejscowości działa Ludowy Zespół Sportowy „Watra Mrozy”. Atrakcją turystyczną jest Rezerwat przyrody Rudka Sanatoryjna.
Wieś była znana w XVI wieku pod nazwą Grozy. Na początku XX wieku zasłynęła jako letnisko i uzdrowisko. Bywał tu między innymi malarz Józef Rapacki, jego brat Wincenty – aktor Teatru Narodowego, malarz Stanisław Masłowski i poeta Artur Oppman. 1 stycznia 2014 Mrozy uzyskały status miasta.

Gmina Mrozy to zaciszny, a jednocześnie ciekawy, malowniczy i gościnny obszar wschodniego Mazowsza w powiecie mińskim. Siedziba gminy oddalona jest o 58 km od Warszawy i 35 km od Siedlec, co stwarza doskonałą możliwość korzystania z dobrodziejstw dużych aglomeracji, przy równoczesnym stałym kontakcie z naturą. 
Ciekawa historia, czyste powietrze, lasy, rezerwaty przyrody z bogatą roślinnością, specyficzny mikroklimat oraz przyjazne warunki do jazdy rowerowej to tylko niektóre atuty gminy Mrozy. Docenił je dr Dunin, który w 1908 roku zakończył budowę Sanatorium Przeciwgruźliczego w Rudce, dziś zabytkowego, a jednocześnie nowoczesnego szpitala z oddziałem rehabilitacyjnym. Wśród wielu zabytków wyróżnić należy również pochodzący z połowy XVIII wieku kościół w Jeruzalu, znany wszystkim z serialu „Ranczo”.
W okresie międzywojennym, doceniając walory klimatyczno – przyrodnicze oraz dogodne położenie w stosunku do dużych ośrodków miejskich, powstała w Mrozach idea urbanistyczna „Miasta Ogrodu”, którą od kilkunastu lat sukcesywnie przywracamy.
Niewątpliwie unikalnym w skali Europy jest odbudowany na trasie Mrozy – Rudka tramwaj konny. Wzdłuż trasy tramwaju powstała ścieżka ekologiczna ukazująca piękno tutejszego rezerwatu.
Tereny przeznaczone pod budownictwo oraz infrastruktura techniczna stwarzają doskonałe warunki do osiedlania się i inwestowania. Dążąc do jej zrównoważonego rozwoju, rozbudowujemy i modernizujemy nie tylko drogi, wodociągi, kanalizację czy oświetlenie uliczne, ale również placówki oświatowe, kulturalne, świetlice wiejskie i obiekty sportowe. W gminie znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, liceum z różnymi profilami kształcenia oraz instytucje kultury w postaci biblioteki i centrum kultury.
Organizujemy kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych rocznie: muzycznych, plastycznych, teatralnych w postaci koncertów gwiazd polskiej sceny muzycznej, wystaw, spektakli teatralnych, występów kabaretowych, konkursów czy imprez plenerowych, jak również seansów kinowych. Z bogatej oferty imprez, jak również zajęć artystycznych korzystają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
Za nami wiele, przed nami jeszcze więcej, ale widzimy, że podjęte dotychczas działania czynią naszą gminę nowoczesną, przyjazną dla mieszkańców i gości, z jednoczesnym poszanowaniem posiadanych zasobów naturalnych. 

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w pierwszej przesyłce jako nagroda otrzymałem:
- bardzo fajny miś.
- mały przewodnik "Sanatorium w Rudce"
- duża teczka "Mrozy w miniaturze" z papierowymi obiektami turystycznymi do składania,
- folder "Śladami planu firmowego serialu Ranczo" z opisem wszystkich sekretów serialu Ranczo i z przepisami na: Pierogi Solejukowej i Szarlotki Michałowej,
- mapa "Śladami Planu Filmowego Serialu Ranczo" - szlak rowerowy,
- 3 pocztówki,
- zestaw małych kredek,
- balon,
- 2 długopisy,
- przypinka,


Co do misia to na pewno nie będzie miał smutno ponieważ mam dla niego podobnego kolegę, myślę że się polubią - prawda że ładnie razem wyglądają !!!


Druga przesyłka od Urzędu Gminy w Mochowie - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat sierpecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie płockim. Siedziba gminy to Mochowo.

W Gminie Mochowo warto odwiedzić między innymi:
- Kościół Nawiedzenia NMP,
- Kościół św. Stanisława Biskupa, 
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego,  
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, 
- Rezerwat przyrody Jar Brynicy, 
- Stadion,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W drugiej przesyłce było:
- 2 pocztówki,
- list,
- przypinka (PIN) kolejna 832 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka od Urzędu Miasta Bolesławiec - Miasto w Polsce, w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu bolesławieckiego, historycznie leżące na Dolnym Śląsku. Przez miasto przepływa rzeka Bóbr, okoliczne obszary leśne należą do Borów Dolnośląskich. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.

Miasto posiada bardzo dobrze zachowaną średniowieczną siatkę ulic. W środku głównego placu miasta - rynku, stoi barokowy ratusz. Rynek ma kształt czworoboku - prostokąta. Z jego krótszych boków odchodzą po dwie ulice, a z dłuższych po jednej. Wzdłuż pierzei rynkowych i ulic staromiejskich ciągnie się zabudowa kamieniczna. Miasto okalał ciąg murów obronnych poprzecinanych bramami miejskimi, których było trzy. Pierwsza u wylotu ulicy Sierpnia 80 i nazywała się "Brama Górna", druga na początku ulicy Kutuzowa, nazwano ją "Mikołajską". Trzecia brama stała u wylotu ulicy Bolesława Prusa i nazwano ją "Bramą Dolną". Oto przedstawionych jest kilka zabytków tego unikatowego zespołu staromiejskiego:

Ratusz Miejski - Obecny kształt budowli uzyskany został po wielu przebudowach w 1776 r. Wiele lat wcześniej, w 1522 r., Wendel Roskopf odbudował go ze zniszczeń. Obecnie ratusz spełnia funkcję urzędu miasta. Budowla posiada wieżę, a jej najpiękniejszą częścią jest Pałac Ślubów,
Kamienice wokół Rynku Starego Miasta - wybudowane są we wszystkich znanych nam stylach, od baroku, aż do klasycyzmu. Cały zespół starej zabudowy kamienniczej starego miasta nie opiera się tylko na rynku, ponieważ w ulicach wokół placu, także znajduje się stara zabudowa. Kamienice rynkowe można porównać pięknością do tych we Wrocławiu i Świdnicy. Z dziesiątek przepięknych kamieniczek szczególnym pięknem wybijają się:
Rynek nr 29, kawiarnia „Pod Złotym Aniołem” - Renesansową elewację zdobi rokokowa płaskorzeźba przedstawiająca anioła, z wykutą datą 1776,
Rynek nr 28 - obecnie księgarnia „Agora” - Barokowa kamienica, w której urodził się znany badacz i podróżnik K. F. Appun.
Kamienica przy ul. Mickiewicza 1 - u zbiegu z ulicą Sierpnia 80. - Przepiękna, jedna z wielu kamienic przyrynkowych, jest wspaniałym przykładem secesji. Elewacja jest wykonana z płytek ceramicznych i posiada wiele roślinnych ornamentów,
Zabytkowe mury obronne - średniowieczne mury obronne zachowały się w licznych fragmentach (są bardzo dobrze odrestaurowane). Rozebrano je w okresie wojen napoleońskich. Wzdłuż nich ciągnie się pas Plant i trasa spacerowa. Zachowała się jedna baszta w której urzęduje Bolesławieckie Towarzystwo Fotograficzne,
Wiadukt kolejowy - wybudowany nad rzeką Bóbr w połowie XIX w.,
Fabryki Ceramiki – ulica Kościuszki,
Pomik Kutuzowa - W Bolesławcu stoi obecnie żeliwny monument autorstwa najsłynniejszych XIX-wiecznych artystów: Jana Gotfryda Schädowa (wykonał lwy), Karola Fryderyka Schinkla (sporządził projekt monumentu). Pierwszy był nadwornym rzeźbiarzem Fryderyka Wilhelma III, autorem szeregu budowli i projektów w całych Prusach, w tym m. in. kwadrygi na Bramie Brandenburskiej w Berlinie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w trzeciej przesyłce było:
- paszport Bolesławice czyli to co warto zobaczyć i odwiedzić w mieście Bolesławice,
- folder reklamowy,
- mapa miejska,
- przypinka (PIN) kolejna 833 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka od Urzędu Miasta i Gminy w Pieńsku - Miasto leżące na Łużycach Górnych, w województwie dolnośląskim, powiat zgorzelecki, położone nad Nysą Łużycką, przy granicy z Niemcami. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Pieńsk. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwie jeleniogórskiego.

Miasto Pieńsk zapraszam turystów do obejrzenia swoich pięknych zabytków między innymi:
- Miasto, z XV-XX w.,
- Kościół par. pw. św. Franciszka z Asyżu, neogotycki z l. 1822-85,
- Kościół ewangelicki, nie istnieje (pozostał kawałek muru, znajduje się on w okolicach ul. Łużyckiej),
- Zespół huty szkła „Lucyna”, ul. Dąbrowskiego 44, z pierwszej ćw. XX w.: dwa budynki administracyjne, z 1905 r., 1910 r., dwadzieścia jeden budynków produkcyjnych i pomocniczych, z l. 1905-1920, cztery magazyny, z l. 1905–1920, wieża ciśnień, z 1910 r., budynek przychodni, z 1900 r., willa właściciela, z 1930 r., park przy willi, z 1930 r.,
- Domy mieszkalne z końca XIX i początku XX wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W czwartej przesyłce było:
- pocztówka,
- otwieracz do butelek
- breloczek "Moja Mała Ojczyzna",
- żeton do wózków sklepowych z magnesem,


Piąta przesyłka od Punktu Informacji Turystycznej w Nowym Targu.
Miasto Nowy Targ - Miasto w województwie małopolskim, siedziba powiatu nowotarskiego oraz gminy wiejskiej Nowy Targ. Główny ośrodek handlowy, komunikacyjny i przemysłowy Podhala.
W latach 1975–1998 miasto należało do województwa nowosądeckiego. Nowy Targ, potocznie zwany przez górali Miastem jest historyczną stolicą Podhala. W okresie lokacyjnym miasto nosiło nazwę niem. Neumarkt, zaś w okresie zaboru austriackiego było nazywane przez miejscowych Żydów jid. Neimarkt. Nowy Targ był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.

Turystów w Nowym Targu na pewno zaciekawią między innymi:
- Kościół św. Katarzyny,
- Kościół św. Anny,
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- Rynek i ratusz,
- Muzeum Podhalańskie,
- Wystawa „Miasto Nowy Targ – Jan Paweł II; przeszłość i obecność”,
- Izba zimnej wojny i socjalizmu,
- Kaplica Papieska na Polanie Rusnakowej,
- Nowotarskie lody,
- Termy Podhalańskie w Szaflarach,
- Jaskinia w Obłazowej,
- Rezerwat Przełom Białki,
- Lotnisko miejskie,
- Trasy do narciarstwa biegowego,
- Wyciągi narciarskie,
- Ścieżka edukacyjna w rezerwacie Bór na Czerwonem,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej przesyłce znalazłem:
- 2 duże pocztówki,
- folder reklamowy,
- mała składana mapka,
- bardzo ładna smyczka,
- długopis,


Szósta i ostatnia przesyłka jest od zagranicznej instytucji sportowej.
W szóstej i ostatniej przesyłce było:
- pocztówka z adresami kontaktowymi instytucji,
- przypinka (PIN) kolejna 834 w kolekcji !!!


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!