poniedziałek, 20 czerwca 2016

Poniedziałkowe - 4 przesyłki autografowo, urzędowo, urzędowo/negatywna i firmowo - wpis 295

Dziś jest 20.06.2016r. (ostatni tydzień roku szkolnego 2015/2016) wakacje zniżają się wielkimi krokami a w Siedlcach przez cały dzień leje deszcz i dwa razy zagrzmiało. Przez ten weekend nie mogłem narzekać na nudę, ponieważ sobotni dzień spędziłem miło u rodziny na wsi a w niedziele po obiedzie wybrałem się nad Siedlecki Zalew.

Pytanie do Przyjaciół/Fanów/Czytelników:
Wczoraj w czasie odpoczynku na łonie natury wpadłem na pewien pomysł i jestem ciekawy co Wy na to ? Chciałbym wprowadzić coś nowego na Bloga (niedużego ale zawsze coś) i co za tym idzie urozmaicić moje wpisy. Mowa o dodawaniu do niektórych wpisów zdjęć np z: miejsc gdzie ostatnio byłem, coś ciekawego widziałem itp. i tymi zdjęciami chciałbym się z Wami podzielić - co Wy na to ?  Poniżej przedstawiam próbkę takich zdjęć, jeżeli się Wam taka nowość na Blogu spodoba to będę ich dodawał częściej jak tylko uznam coś fajnego do sfotografowania.
!!! Oczywiście tematyka gadżetów zostaje !!!

Dziś mam dla Was kilka zdjęć z mojego wczorajszego wypadu nad Zalew i nie tylko (ostatnie zdjęcie dość humorystycznie przestawia jak można odmienić zwykły hydrant aby cieszył oko):


Liczę na wiele komentarzy z informacją czy owe zdjęcia jakie prezentuje na górze podobają się Wam i czy mam dodawać takie jak zaobserwuje coś ciekawego lub coś interesującego ???

Wracają do tego co najbardziej lubicie czyli gadżetów to muszę przyznać że ten tydzień co właśnie miną był dla mnie bardzo łaskawy jeżeli chodzi o pozytywy. Otóż w piątek otrzymałem ich 3 oraz 1 nagroda, sobota to 1 niespodziewana nagroda, niedziela z 2 pozytywami (jeden odnowiłem) + dopięcie wszystkich formalności dotyczących wymiany przypinek a dziś w poniedziałek otrzymałem 1 pozytyw urzędowy i jak już miałem zaczynać pisać dzisiejszy wpis to otrzymałem taką informację: Witam, postaramy się coś w niedługim czasie wysłać - czyli dziś razem 2. W sumie przez 4 dni udało mi się do listy pozytywów dopisać aż 8 pozytywów, 2 nagrody i 1 wymiana przypiek - oby tak dalej !!!

Kurcze dziś jak nigdy się rozpisałem ale już wracam do przesyłek. Dziś około godziny 13:45 do moich drzwi zapukał listonosz, który miał 4 przesyłki - szczerze mówiąc liczyłem na większą liczę przesyłek niż 4 trudno, może jutro będzie lepiej !!! Te 4 poniedziałkowe przesyłki prezentują się tak 3,2,1 START:

Pierwsza przesyłka od Pawła Tarnowskiego.
Paweł Tarnowski - młody zawodnik polskiej kadry narodowej. Kilkukrotny mistrz Świata i Europy Juniorów. Wielokrotnie sięgał po tytuł mistrza Polski. Od 2013 roku ściga się w kategorii seniorów. Tam na swoim koncie ma już pierwsze poważne sukcesy. Jego marzeniem jest złoty medal Igrzysk Olimpijskich i do tego celu konsekwentnie dąży. Paweł od kilku lat wspierany jest przez Kasę Stefczyka Energę oraz Atlas. Dzięki nim może trenować na wysokim poziomie i mierzyć się z najlepszymi.

A w pierwszej i bez urazy "zdeptanej przesyłce" było:
- 2 zdjęcia z autografami od Pawła Tarnowskiego,Pawłowi Tarnowskiemu dziękuje za przesyłkę oraz za bardzo miły kontakt. Przesyłam też życzenia wszystkiego najlepszego i wielu sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Druga przesyłka od Urzędu Miejskiego w Zdzieszowicach - Miasto na Górnym Śląsku, w województwie opolskim, powiat krapkowicki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zdzieszowice. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do starego województwa opolskiego. Na terenie miasta znajdują się Zakłady Koksownicze "Zdzieszowice" największy i najnowocześniejszy producent koksu w Polsce i Europie.

Gmina Zdzieszowice to miejsce bardzo przychylne rowerzystom. Na terenie gminy przygotowano ponad sto kilometrów ścieżek rowerowych tworzących projekt pod nazwą „Rowerem Bliżej Naszego Dziedzictwa”, które uzyskały dofinansowanie ze środków programu INTERREG IIIA Unii Europejskiej. Zdzieszowice goszczą uczestników wielu imprez rowerowych min. Mio Fujifilm Bike Maratonu, Mistrzostw Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację (MTBO), wyścigów szosowych oraz rodzinnych rajdów rowerowych. Organizacją życia kulturalnego w Gminie zajmują się Kino Odrodzenie i Miejsko Gminny Ośrodek Kultury prowadzący także działalność edukacyjną oraz sportowo-rekreacyjną. Do dyspozycji mieszkańców pozostają: stadion, korty tenisowe, hala sportowa wraz ze ścianką wspinaczkową, basen, kąpielisko oraz pływalnia. 

Atrakcją ziemi zdzieszowickiej są walory krajobrazowe oraz nieliczne zabytki architektury. Warto zobaczyć Kościół filialny św. Mikołaja w miejscowości Żyrowa, wzniesiony ok. 1300r. rozbudowany z w pierwszej połowie XVIIIw., i odrestaurowany w XIXw. i w latach 1932-1936. Godny uwagi jest także kościół św. Marii Magdaleny w Jesionej zbudowany w 1911r. stylu neobarokowym. W Zdzieszowicach warto zobaczyć Kościół p.w. Św. Antoniego, pochodzący z 1937 r., XIX wieczną kapliczkę dzwonniczą, budynek Urzędu Miasta i Gminy wraz z przylegającą kapliczką, kilkadziesiąt zabytkowych domów robotniczych oraz Pomnik Powstańców Śląskich znajdujący się przy Zakładach Koksowniczych

Atutami Miasta i Gminy Zdzieszowice są:
- Bardzo dobra infrastruktura komunikacyjna /autostrada – A4 w odległości 15 km, droga wojewódzka, międzynarodowa magistrala kolejowa wraz z bocznicą,
- W pełni uzbrojony teren pod inwestycje o wielkości ponad 30 ha,
- Długookresowa strategia rozwoju gminy,
- Kompleks nowoczesnych boisk sportowych,
- Doskonałe warunki naturalne /Park Krajobrazowy Góra św. Anny, unikalna enklawa lasu łęgowego Łęg Zdzieszowicki nad rzeką Odrą stanowiący Obszar Chronionego Krajobrazu,
- Dynamiczny rozwój gospodarczy,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W drugiej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 835 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka jest od Urzędu Gminy Hażlach.
A w trzeciej przesyłce był:
- list z odmową przesłana gadżetów ponieważ urząd nie prowadzi owej wysyłki. A wszystkie materiały są nieodpłatnie dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej w Hażlachu,


Czwarta przesyłka jest od jednego z salonu samochodowego marki Toyota.
W czwartej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- kółko z zaletami kupna Toyoty Hybrid,
- firmowy breloczek,
- długopis w etui,
- długopis,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!