poniedziałek, 18 lipca 2016

Poniedziałkowe - 7 przesyłek autograf, PIN-owa, od Przyjaciółki Bloga, urzędowa, instytucje i firma

Dziś mamy 18.07.2016r. co tak u Was słychać po weekendzie ? Ja byłem przez całą sobotę u rodziny na wsi. Cieszę się że pogoda się ulitowała i po mino pochmurnej aury nie padało. Zgodnie z tym co pisałem na fanpage Bloga https://www.facebook.com/gadzetynadobrydzien/ dziś do nowego wpisu dołączam kilka ciekawych zdjęć z Siedlec, które udało mi się zrobić:

Zapraszam też do polubienia nowego albumu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko" na fanpage Bloga https://www.facebook.com/gadzetynadobrydzien/photos/?tab=album&album_id=1734470326815361

1)Herb miasta Siedlce dość ciekawie wykonany. Jak wiecie herby spotykane są jako: tabliczki na urzędach, przypinki (button) czy też PIN-sy a w Siedlcach mamy herb miasta wykonany z kwiatów (przy głównym skrzyżowaniu miasta Piłsudskiego, Armii Krajowej, Wojskowa):


2)Ciekawa fontanna przy Brofakturze (dawna Hala Targowa):


3)Kilka zdjęć z Siedleckiego Zalewu:


Wszystkie moje zdjęcia z cyklu "Ciekawe w Siedlcach i nie tylko" są dostępne na fanpage Bloga  
w specjalnym albumie 

!!! SERDECZNIE ZAPRASZAM !!!

Wracają co gadżetów to jak zawsze z rana wysłałem kilka maili z prośbami co jak się potem okazało otrzymałem 4 nowe pozytywy (autograf, urząd, firma i instytucja). O 12:30 odwiedził mnie listonosz z 7 przesyłkami ale z powodu że musiałem wyjść z domu wpis trochę się opóźnił. Po powrocie do domu zauważyłem 4 nowe wiadomości gadżetowe (pierwsza - przesyłka została wysłana, druga - przesyłka zostanie wysłana w poniedziałek, trzecia - negatyw i czwarta - przyjrzymy się twojemu blogowi) - ciekawie co z tego wyniknie, jestem ciekawy tej czwartej wiadomości ???

Dobrze nie będę dalej się rozpisywał, zaczynamy nowy poniedziałkowy wpis 3,2,1 GO...

Pierwsza koperta jest od Grupy VOX.
Grupa VOX - Męski kwartet wokalny Vox powstał w 1979 roku, z przekształcenia zespołu Victoria Singers. Jego założycielem był Witold Paszt, a w skład, oprócz Paszta, wchodzili wtedy: Andrzej Kozioł, Jerzy Słota, Ryszard Rynkowski. Największe przeboje Vox to "Bananowy song" (Brązowa Lira na festiwalu w Bratysławie w 1980 roku), "Szczęśliwej drogi już czas", "Masz w oczach nieba dwa" (3. nagroda na Festiwalu w Opolu w 1979 roku). Płyty takie jak "Monte Carlo", "Sing, Sing, Sing", "VOX" cieszyły się ogromną popularnością, nie tylko wśród polskich słuchaczy. Vox koncertował w wielu krajach świata, m.in. w Holandii, Szwecji, na Kubie, w USA. Dziś skład zespołu przedstawia się następująco: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski, Jerzy Słota.

A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografami członków zespołu,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografami a zespół VOX Serdecznie Pozdrawiam !!!

Druga SUPER przesyłka od pewnej firmy.
W drugiej SUPER przesyłce było:
- 15 przypinek (PIN) choć 2 pójdą na wymianę ponieważ już takie mam - kolejne od 977 do 989 w kolekcji !!!


Trzecia kolejna SUPER przesyłka jest od Przyjaciółki Bloga Małgorzaty. Takie przesyłki od Przyjaciół Bloga których jest już spora grupa lubię najbardziej. 

A w trzeciej SUPER przesyłce było:
- 6 przypinek (PIN) kolejne od 990 do 995 w kolekcji !!!


!!! Przyjaciółce Bloga Małgorzacie Serdecznie Dziękuje za przesyłkę i Pozdrawiam !!!

Czwarta koperta od Urzędu Gminy Burzenin - Gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat sieradzki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Burzenin

Burzenin jest znaną miejscowością letniskowo - wypoczynkowa. Turystów przyciągają tu przede wszystkim malownicze krajobrazy, zwłaszcza doliny rzeki Warty oraz łagodny klimat. Okoliczne lasy obfitują w zwierzynę i runo leśne. Są doskonałym miejscem zarówno dla myśliwych jak i amatorów bezkrwawych łowów.

Na terenie Gminy Burzenin znajdują się cztery obiekty architektoniczne wpisane do rejestru zabytków. Są to:
- Barokowy kościół p.w. śś. Wojciecha i Stanisława w Burzeninie wzniesiony z fundacji biskupa chełmińskiego Stanisława Pstrokońskiego w latach 1642 - 43.
- Zespoły dworsko-parkowe w Niechmirowie, Witowie i Wolnicy Niechmirowskiej,

Oprócz tego w rejestrze zabytków figurują również dwa stanowiska archeologiczne - są nimi grodziska w Kolonii Tyczyn i Witowie. W dolinie rzeki Warty, głównie w samym Burzeninie a ponadto w Strumianach i Antoninie znajduje się wiele prywatnych domków letniskowych. Ponadto w Strumianach znajduje się stadion sportowy z bieżnią, boiskiem do piłki nożnej i siatkówki plażowej oraz siłownią. Tu też znajdują się domki kempingowe będące własnością Urzędu Gminy w Burzeninie. Najważniejszą imprezą rekreacyjno-sportową gminy jest organizowany od kilku już lat w maju na stadionie w Strumianach Festyn Rekreacyjny "Eko-Cross Burzenin", na który składają się zawody kolarskie oraz imprezy kulturalne takie jak: występy zespołów muzycznych i tanecznych itp.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W czwartej kopercie było:
- 3 bardzo ładne pocztówki,
- przypinka (PIN) kolejna 996 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od Fundacji Onkologicznej ALIVIA (ul. J. Zaruby 9 lok. 131, 02-796 Warszawa) http://www.alivia.org.pl/ i https://www.facebook.com/FundacjaAlivia.


CO TO JEST ALIVIA ?
Fundacja Onkologiczna Alivia nie powstałaby, gdyby nie osobiste doświadczenie Agaty Polińskiej. W 2007 roku, gdy Agata miała 28 lat, zdiagnozowano u niej zaawansowanego raka piersi. Ze względu na złe rokowania konieczne było wdrożenie agresywnej terapii bazującej na najnowocześniejszych osiągnięciach medycyny. Problem z uzyskaniem takiego leczenia był źródłem ogromnej frustracji oraz niewyobrażalnego stresu zarówno dla niej, jak i wspierającego ją brata. Finalnie, nakładem własnej pracy i prywatnych środków finansowych (sięgających setek tysięcy złotych), terapia została przeprowadzona zgodnie ze światowymi standardami. Wszystkie podjęte wówczas działania doprowadziły do uratowania życia Agaty. Dzisiaj, bazując na własnych doświadczeniach i zgromadzonej wiedzy, rodzeństwo Polińskich pomaga innym chorym na raka i ich rodzinom.

JAK POMAGA FUNDACJA ?
Program Skarbonka:
Pacjenci onkologiczni często zmagają się nie tylko z chorobą, przykrymi skutkami ubocznymi terapii, ale także z poważnymi problemami finansowymi. Brak pieniędzy na badanie lub leczenie, od którego zależy ich zdrowie lub życie, jest wyjątkowo stresujący. Rodzi strach, poczucie bezradności, zabija nadzieję i ducha walki. Dlatego fundacja Alivia z pomocą Darczyńców i Ludzi Dobrej Woli stworzyła program Skarbonka.
Zajrzyj na stronę skarbonka.alivia.org.pl i jeśli możesz – wspomóż naszych Podopiecznych. W kontekście ich determinacji, odwagi i nadziei pieniądze nabierają nowej wartości – nawet niewielkie sumy zebrane od dużej liczby osób mogą okazać się wystarczające, aby uratować zdrowie i życie.

Portal internetowy Kolejkoskop.pl:
Strona internetowa www.kolejkoskop.pl to odpowiedź na problem ograniczonego dostępu (kolejki) do wysokokosztowych badań obrazowych (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, PET-CT) w ramach publicznej opieki zdrowotnej. Systematycznie monitorujemy blisko 500 ośrodków diagnostycznych na terenie kraju. Dzięki stronie www.kolejkoskop.pl każdy może sprawdzić, gdzie w okolicy najszybciej wykona badanie refundowane przez NFZ.

Portal internetowy Onkomapa.pl:
Zapraszamy do tworzenia mapy ośrodków onkologicznych w Polsce. Portal www.onkomapa.pl to kolejna inicjatywa Alivii stworzona z myślą o chorych na raka i ich rodzinach. Portal kierujemy do pacjentów onkologicznych, a także ich bliskich z całej Polski. Wystawione przez nich oceny i przekazane doświadczenia są informacją dla innych chorych, na temat placówek najbardziej dbających o poziom satysfakcji pacjentów. Co miesiąc stronę internetową www.onkomapa.pl odwiedza 20 tysięcy osób.

Program Czerwona Skrzynka:
Masz problem? Nie wiesz, co robić? Napisz maila, a my pomyślimy za Ciebie! Czerwoną Skrzynkę stworzyliśmy, aby pomóc osobom chorym na nowotwory i ich rodzinom w kwestiach organizacyjnych, i formalnych, jak również po to, aby zaoferować pomoc w podejmowaniu działań interwencyjnych. Jeśli właśnie usłyszałeś/aś diagnozę nowotworu i nie wiesz, jakie kroki teraz podjąć, lekarz odmówił Ci terapii lub potrzebujesz innej pomocy w związku z chorobą nowotworową, napisz do nas na adres: info@alivia.org.pl.

Baza Wiedzy o Raku:
Co robić, aby nie zachorować na raka? Jakie są objawy nowotworów?  Jakie metody terapii oferuje współczesna medycyna? Tworzymy bazę wiedzy o nowotworach, przydatną zarówno dla osób chorych, jak i zdrowych. Na naszej stronie internetowej www.alivia.org.pl znajdziesz dziesiątki newsów jak i specjalistycznych artykułów. Dostęp do informacji o zdobyczach nauki może pomóc w wyborze optymalnego sposobu postępowania z chorobą, a nawet decydować o czyimś życiu lub śmierci.

Pomoc dietetyka:
Odpowiednie odżywianie pełni ważną rolę w procesie leczenia onkologicznego. Specjalistka do spraw żywienia i edukacji pacjentów onkologicznych świadczy bezpłatne usługi poradnictwa dietetycznego. Jej artykuły na temat wybranych aspektów żywienia onkologicznego znajdziecie na stronie internetowej fundacji. Można się z nią kontaktować mailowo oraz za pośrednictwem programu Skype. Więcej informacji na stronie www.alivia.org.pl

Reprezentujemy pacjentów:
Jesteśmy rzecznikami osób chorych na nowotwory i występujemy w ich imieniu. W ten sposób chcemy nakłonić organy administracji rządowej do wprowadzenia zmian w systemie opieki zdrowotnej, które przyczynią się do poprawienia sytuacji polskich pacjentów i zwiększenia skuteczności leczenia nowotworów.

Tworzymy kampanie społeczne:
Co roku tworzymy kampanie społeczne apelujące o wsparcie dla osób walczących z chorobami nowotworowymi. Nasza najnowsza kampania „Wojna z rakiem” została zauważona w mediach (blisko 150 publikacji), a promujący ją spot filmowy został wyświetlony 470 000 razy na kanale YouTube.

Chcesz pomóc? Wyślij SMS o treści „Pomagam” na nr 71160 (koszt 1,23 zł).


Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych 
ul. J. Zaruby 9 lok. 131
02-796 Warszawa

tel.: +48 22 266 03 40
fax: +48 22 266 03 45

info@alivia.org.pl

NIP: 5272630752
REGON: 142435498

Nr konta:93 2490 0005 0000 4520 1698 1881
KRS:0000358654
Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej.


A w piątej przesyłce było:
- 4 duże teczki,
- 16 zakładek do książek,
- 5 przypinek,


Szósta przesyłka od pewniej instytucji.
W szóstej przesyłce było:
- informator "Największe Skarby Saksonii",
- folder reklamowy "Piękno Saksońskich Miast",
- mapa "Atrakcje Turystyczne w Saksonii",


Siódma i ostatnia przesyłka od firmy z branży motoryzacyjnej.
A w siódmej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- zestaw 6 kredek,
- przypinka,
- smyczka,
- długopis,

I jak tradycja nakazuje na koniec nie mogło zabraknąć informacji o ile przez ten poniedziałkowy dzień wzbogaciła się moja kolekcja przypinek (PIN). Dziś wyjątkowo do mojej kolekcji przybyło aż 22 PIN-y w tym 2 które przeznaczam na wymianę. Łącznie z dzisiejszymi PIN-ów posiadam 996 czyli jeszcze 4 i będziemy świętować wpinkę numer 1000 (może będzie to w sobotę - oby). Dzisiejsze przypinki (PIN) razem prezentują się tak:A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!