czwartek, 28 lipca 2016

Czwartkowe - 4 przesyłki/paczki firmowe, instytucyjno, urzędowe w tym wizyta kuriera

Dziś jest 28.07.2016r. kolejny dzień który zalicza się do upalnych (a ja upałów nie lubię). Jakoś nie mam dziś weny do rozpisywania się więc dzisiejszy wpis będzie tak na szybko. Dzięki nowemu widzetowi na Blogu który nazwałem "Skąd jesteście" odkryłem że po za polską widownią mojego Bloga odwiedzili go także osoby z takich krajów jak: Francja, Norwegia czy Rosja :-)

Od rana jak zawsze udało mi się wysłać kilka maili z prośbami co potem okazało się dwoma adresami trafionymi (2 pozytywy). Jeżeli chodzi o przesyłki i paczki to przed godziną 10:00 odwiedził mnie kurier z paczką a około 12:30 nie zawiódł mnie dziś listonosz który miał dla mnie 3 przesyłki - czyli razem 4.

Nie będę się dalej rozpisywał i tak na szybko zaczynamy opisywanie dzisiejszych gadżetowych zdobyczy...

Pierwsza paczka kurierska od firmy z branży grzewczej.
A w pierwszej paczce było:
- bloczek z karteczkami,
- katalog produktów 2016r.,
- ulotka,
- 2 paczki długich zapałek,
- 4 długopisy,
- 2 smyczki,


Druga przesyłka jest od pewnej instytucji.
W drugiej przesyłce było:
- koszulka XL z autografem Martina Kaczmarskiego (3 koszulka z autografem w kolekcji),
- smyczka,
- zdjęcie,


Trzecia przesyłka od Urzędu Gminy Radoszyce - Gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, powiat konecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kieleckim. Siedziba gminy to Radoszyce.

W Gminie Radoszyce polecam zobaczyć:
- Kościół Parafialny pod wezwaniem św. Pawła i Piotra z XVII w.,
- Zespół dworu z najcenniejszym zabytkiem w postaci "Winiarni" z XVI w.,
- Cmentarz Żydowski,
- Rynek - układ urbanistyczny,
- Liczne miejsca pamięci,
- Przydrożne kapliczki o ciekawych lokalizacjach,
- Galeria sztuki - "Biłasówka",
- "Góra Lewoszowska",
- Źródełko - Pakuły,
- Studnia na środku drugi,

Zachęcam także do posmakowania lokalnych produktów takich jak:
- Kugiel radoszycki,
- Kiełbasa Radoszycka,
- Sery podpuszczkowe,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej przesyłce było:
- folder reklamowy Gminy Radoszyce,
- 4 ulotki ze zdjęciem i adresem urzędu,
- pocztówka,
- 2 czekoladki (jedną zjedzona musiałem posmakować hehehe),


Czwarta i ostatnia przesyłka od Urzędu Miasta Ustroń - Miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, powiat cieszyński. Uzdrowisko (jedno z dwóch w województwie), ośrodek wczasowy i wypoczynkowy.

Ustroń bez wątpienia należy do najpowabniejszych miast w Beskidzie Śląskim, malowniczo położony w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką ( 995 m n.p.m.) i Równicą (884 m n.p.m.). Dojechać tu można trasą szybkiego ruchu z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i Łodzi. Stąd blisko do sąsiednich miejscowości Beskidzkiej 5: Brennej, Istebnej, Szczyrku i Wisły a także do Czech i na Słowację. Ustroń to także przepiękne krajobrazy, atrakcje dla poszukujących przygód, doskonała oferta noclegowa, gastronomiczna oraz wiele atrakcyjnych imprez kulturalnych i sportowych. Doskonałe miejsce na wypoczynek, rehabilitację, leczenie, uprawianie wszelkich form ruchu oraz kulturalnego spędzenia czasu wolnego. Ustroń - to siła zdrowia i atrakcja o każdej porze roku!

PO ZDROWIE:
Uzdrowisko posiada ponad 200 letnią historię. Tradycje uzdrowiskowe sięgają połowy XVII w. gdy przyjeżdżano do Ustronia ze względu na łagodny klimat, uroki gór i tzw. kuracje serwatkowe, którymi leczono choroby przewodu pokarmowego i anemię. W II poł. XVIII w. odkryto tu rudę żelaza i uruchomiono hutę. Pracownicy huty odkryli, że woda ogrzana żużlem wielkopiecowym łagodzi bóle reumatyczne, co potwierdziły badania lekarskie. Obecnie to uzdrowisko na skalę międzynarodową. Znajduje się wiele sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych, wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia, świadczące szeroki zakres zabiegów i wysoki poziom usług. Solanki i borowiny należą do najlepszych w kraju. Uzdrowisko oferuje rehabilitację i leczenie chorób układu ruchu, krążenia, dróg oddechowych i obwodowego układu nerwowego. Niezwykle bogata oferta ośrodków spa, rozbudowana baza zabiegów fizjoterapeutycznych i pielęgnacyjnych sprawi, że szybko odbudujesz swoje zdrowie i urodę a pobyt w uzdrowisku stanie się przyjemnością, do którego chętnie będziesz wracać
PRZYGODA I ADRENALINA:
Kiedy zachłyśniesz się pięknem krajobrazu, spróbuj udać się na szlaki turystyczne, spacerowe i trasy rowerowe. Wyjedź nowoczesną 4-osobową "kanapą" na Czantorię, skorzystaj z letniego toru saneczkowego, wyjdź na szczyt Czantorii, wieżę widokową i napawaj się wspaniałym widokiem. Jeśli masz kondycję idź pieszo czerwonym szlakiem turystycznym na Równicę, możesz też wyjechać tam samochodem. Pod szczytem Równicy masz do dyspozycji park linowy oraz Extreme Park, w którym między innymi funkcjonuje całoroczny tor saneczkowy. Jeśli chcesz obcować ze zwierzyną i ptactwem odwiedź Leśny Park Niespodzianek. Zobaczysz tam między innymi żubry, jelenie, sarny, muflony, daniele, pokazy ptaków drapieżnych i sów, a także Centrum Przyrodniczo - Leśne. To atrakcja dla wszystkich, bez względu na wiek.
SPORT I REKREACJA:
w Ustroniu możesz nie tylko uprawiać różne dyscypliny sportowe ale również w nich uczestniczyć. Organizowane są imprezy dla tych, którzy uprawiają sport wyczynowo oraz dla tych, którzy lubią swój wolny czas spędzać w ruchu i współzawodnictwie. Są imprezy zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od wiosny do jesieni najpopularniejsze są imprezy rowerowe i biegowe jak: Rodzinny Rajd Rowerowy, Bike Maraton, Indywidualna jazda na czas na Równicę, Marszobiegi na Równicę i Czantorię, Bieg Romantyczny Parami, Bieg Legionów i wszelkie turnieje.
ŻYCIE KULTURALNE:
Zarówno latem tak i zimą mamy szeroki wachlarz imprez kulturalnych. W lecie na imprezy zapraszamy do amfiteatru, który posiada zadaszoną scenę i widownię lub na ustroński Rynek, natomiast od jesieni do wiosny do Miejskiego Domu Kultury "Prażakówka". Wśród wielu ciekawych imprez są: Ustrońskie Spotkania Teatralne - USTA, Ustrońska Jesień Muzyczna, Koncert Charytatywny Adama Makowicza, Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego, Festiwal Folk & Country, Ustrońskie Dożynki. Muzeum Ustrońskie zaprasza także na liczne imprezy i wystawy stałe i okolicznościowe. Życie kulturalne w szczególny sposób wspierają rodzime reprezentacyjne zespoły artystyczne: Estrada Ludowa "Czantoria" i Estrada Regionalna "Równica", które swoimi występami zachwycają widzów.

W czwartej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- zestaw breloczka z długopisem w etui,
- drewniany Mój przyjaciel Ustroniaczek,
- 2 mapy,
- opaska odblaskowa,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!