poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Poniedziałkowe - 7 przesyłek/paczek, firmowo, autografowo, przesyłka PIN-owa, urzędowo, muzealna + odwiedziny Pocztexu

Dziś mamy 29.08.2016r. co dobre szybko się kończy i dziś mamy ostatni poniedziałek wakacji 2016r. A już od czwartku dzieci i młodzież usłyszą pierwszy dzwonek Roku Szkolnego 2016/2017 i przed nimi 10 miesięcy nauki i pracy - pewnie nie możecie się doczekać HEHEHE. 

Tak sobie ostatnio coraz częściej myślę nad przebudową Bloga (tematyka zostaje) ale na przykład zmieniłbym: szablon na bardziej nowoczesny, na nowo rozmieścił widzety itp. Tylko w tych sprawach jestem początkujący i boje się gdzieś wpakować na minę, ale myślę że sobie poradzę. Może Wy macie jakieś pomysły co chcielibyście na Blogu a co pasowałoby zmienić - jestem otwarty na wszystkie wasze sugestie.

Jeżeli chodzi o przesyłki i paczki to dziś z rana odwiedził mnie Pocztex z paczką a około godziny 13:00 nie mogło zabraknąć w poniedziałek mojego listonosza, który wrócił po urlopie i przyniósł mi 6 przesyłek - czyli razem 7. Co do pozytywów to dziś otrzymałem ich 3 oraz informacje a właściwie prośbę o: "podanie numeru telefonu dla wysyłki kurierskiej".

Myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i zaczynam prezentacje dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 START...

Pierwsza paczka kurierska od firmy z pewnej branży.
A w pierwszej paczce było:
- kubek,
- długopis,


Druga koperta jest od ATM Grupy S.A.
"Policjantki i Policjanci" - serial paradokumentalny produkcji ATM Grupa, emitowany na antenie TV4. W pierwszych dwóch seriach opowiadała historię czworga, a od serii trzeciej sześciorga głównych bohaterów – policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Akcja serialu toczy się głównie na patrolach ulic Wrocławia, a także przy interwencjach. Premiera serialu miała miejsce 29 września 2014 roku. Drugi sezon paradokumentu rozpoczął pełnometrażowy film pt. Pokój 112 – Policjantki i policjanci, obejrzany przez ponad milion widzów. Ostatni odcinek drugiej serii wyemitowano 11 maja 2015 roku. Trzecia seria serialu wystartowała 31 sierpnia 2015 roku.. Trzeci sezon rozpoczął pełnometrażowy film pt. Wierna jak pies. Policjantki i policjanci, który stacja wyemitowała 29 sierpnia 2015 roku. Dnia 15 października 2015 roku oficjalnie zakończono zdjęcia do trzeciego sezonu. Zdjęcia do czwartej transzy serialu rozpoczęły się 1 grudnia 2015 roku, a premierowy czwarty sezon wystartował 2 marca 2016 roku. Od 5 września wystartuje 5 sezon.

W drugiej kopercie była:
- długo wyczekiwana pocztówka z autografami aktorów serialu "Policjantki i Policjanci" trochę mnie rozbawiła dedykacja na odwrocie "dla Roksany" ale widocznie przez pomyłkę dostałem autograf dla Roksany a ona pewnie dla mnie - to nic zdarza się nie gniewam się ;-)


Trzecia SUPER przesyłka od bardzo miłego nadawcy.
A w trzeciej przesyłce było:
- 16 przypinek (PIN) w tym 2 idą na wymianę "duble" - kolejne od 1157 do 1170 w kolekcji !!!!!! Miłemu nadawcy dziękuje bardzo za SUPER przesyłkę i pozdrawiam !!!

Czwarta koperta jest od Powiatu Grudziądzkiego - Powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Grudziądz. Największym miastem w powiecie jest Łasin. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Łasin, Radzyń Chełmiński, gminy wiejskie: Gruta, Rogóźno, Świecie nad Osą, Gmina Grudziądz, miasta: Łasin, Radzyń Chełmiński.

Powiat Grudziądzki i jego walory turystyczno/przyrodnicze:
W Grudziądzu rozpoczyna swój bieg pięć znakowanych szlaków turystycznych, które przebiegają przez najciekawsze fragmenty powiatu. Szlak czerwony wiedzie przez Nową Wieś, Wielki Wełcz, rezerwat "Jamy" do Gardei. Jego druga odnoga prowadzi z Grudziądza przez Radzyń Chełmiński do Ryńska. Szlak żółty prowadzi przez Rogóźno-Zamek, do jeziora Kudznia, kolejny zielony łączy Świecie nad Osą, Mełno i Radzyń Chełmiński. Ostatnia trasa oznaczona kolorem niebieskim prowadzi skrajem Wysoczyzny Chełmińskiej przez Mnirelk, Goplin i Klamry. Jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu są pozostałości średniowiecznych zamków krzyżackich w Radzyniu Chełmińskim, Rogóźnie i Pokrzywnie. Najsławniejsza z warowni w Radzyniu Chełmińskim posiada klasę międzynarodową w skali oszacowania wartości zabytków. Do naszych czasów zachowało się południowe skrzydło zamku z kaplicą i dwoma narożnymi kwadratowymi wieżami, część przyziemia a także przedzamcze w formie trapezu. Z udostępnionych do zwiedzania wież zamkowych turyści mogą podziwiać panoramę rozciągająca się na miasteczko i okolice. Z położonego na wyniosłym wzgórzu zamku w Rogóźnie pozostało czworoboczna wieża z bramą wjazdową, resztki murów, fragmenty przedzamcza oraz budynki gospodarcze z przełomu XVIII i XIX wieku. W Pokrzywnie obejrzeć można część zamkowych murów oraz trój kondygnacyjny spichlerz na przedzamczu.

Teren powiatu grudziądzkiego oferuje wiele atrakcji turystom również dzięki bogactwu form morfologicznych i osobliwościom przyrody. Spragnieni wypoczynku nad wodą, mogą zażywać kąpieli w licznych jeziorach, spośród których najlepiej zagospodarowane są: j. Łasińskie, j. Kuchnia, j. Nogat. Pasjonaci żeglarstwa i sportów wodnych znajdą dogodne warunki nad j. Łasińskim. Jeziora i rzeki powiatu są ponadto znakomitymi miejscami do wędkowania. Amatorzy wycieczek pieszych i rowerowych mogą podziwiać nieskażoną przyrodę na terenach rezerwatów przyrody: "Jamy", "Dolina Osy" i "Rogóźno Zamek". Największym jest rezerwat "Dolina Osy" zajmujący 665,11 ha. Utworzony został w 1994 r. dla ochrony unikatowego krajobrazu wijącej się między stromymi zboczami rzeki. Rezerwat leśny "Jamy" o powierzchni 106,11 ha (utworzony w 1967 r.) chroni fragmenty buczyny pomorskiej oraz zbiorowiska grądowe.

W czwartej kopercie było:
- list,
- przypinka (PIN) kolejna 1171 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka od Urzędu Miejskiego w Brzesku - Miasto w Polsce, w województwie małopolskim, powiat brzeski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Brzesko, położone na Podgórzu Wiśnickim, nad rzeką Uszwicą. W Brzesku znajduje się znany Browar Okocim, założony przez Jana Ewangelistę Goetza w 1845 r. Przemysł metalowy, paszowy. Neobarokowy kompleks pałacowo-parkowy Goetzów z XIX w. oraz kościół pw. św. Jakuba z XIV w. Zabytkowe cmentarze: wojenne z czasów I wojny światowej (nr 275, 276, 277) i cmentarz wyznania mojżeszowego z ok. trzystoma nagrobkami. W 1904 r. Brzesko nawiedził pożar, który zniszczył znaczną część zabudowy miasta.

W Brzesku warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
- Kościół Św. Jakuba Apostoła - zabytkowa piękna część kościoła od strony Rynku pochodzi z połowy XV wieku. Obecna neogotycka bryła to efekt przebudowy z XIX i XX wieku, wnętrze starszej części świątyni z cegły i kamienia zdobią neogotyckie ołtarze i ambona wykonane w Tyrolu, kościół jest otynkowany, z ostrołukowymi oknami ze szkarpami,
- Pałac Goetzów, ul. Götza-Okocimskiego 6 - przepiękny, odnowiony neobarokowo-neorokokowy pałac przemysłowca Jana II Albina Goetza-Okocimskiego z lat 1898-1900. Obecnie mieści sie tu Hotel,
- Browar Okocim, ul. Browarna 14 - ciekawy zabytek przemysłowy wspaniale wkomponowany w krajobraz, budowany od 1845 roku aż po lata 30-te XX wieku. Browar założył piwowar Jan Ewangelista Goetz, początkowo niewielki browar stał się z czasem jednym z największych zakładów piwowarskich w Austro-Węgrzech, a później w całej Europie,
- Ratusz w Brzesku, ul. Kościuszki - piętrowa, ceglana budowla z wieżą pochodzi z 1909 roku, obok gotyckiego kościoła św. Jakuba to jeden z najstarszych i najbardziej okazałych obiektów zabytkowych w Brzesku. Obecnie mieści się tu Miejski Ośrodek Kultury,
- Cmentarz żydowski w Brzesku, ul. Czarnowiejska/Gen. Okulickiego - najstarszy, XIX-wieczny zabytek po brzeskich Żydach, kirkut znajduje się około 0,5 km na północ od Rynku,

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej przesyłce było:
- przewodnik po gminie Brzesko,
- bardzo ładna przypinka (PIN) kolejna 1172 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka od Urzędu Gminy w Mykanowia - Gmina wiejska w województwie śląskim, powiat częstochowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedziba gminy to Mykanów.

W Gminie Mykanów warto odwiedzić między innymi:
- Kapliczka Świętego Antoniego Padewskiego - Borowno,
- Kościół św. Wawrzyńca - Borowno - Zabytkowy kościół z 1845 roku. Przebudowany w 1901 r. Stoi na lekkim wzniesieniu w samym środku wsi. Posiada dwie wieże niedawno odnowione. W środku znajduje się XVII-wieczny obraz Matki Bożej Szkaplerznej z Dzieciątkiem,
- Grób Edwarda Reszke - Borowno,
- Droga pomiędzy lipami - Borowno - Gruntowa droga łącząca wsie Zdrowa i Borowno. To co w niej niezwykłego to lipy posadzone po obu stronach drogi. Latem tworzą piękną aleję, którą miło pospacerować,
-  Późnobarokowy pałac - Borowno - Pałac powstał pod koniec XVIII wieku. Zamieszkiwały go między innymi rodziny Karpińskich i Michalskich. Często bywali tutaj także światowej sławy śpiewacy operowi Jan i Edward Reszke, których siostra wyszła za mąż za ówczesnego właściciela majątku Adama Michalskiego. W 1940 roku pałac został częściowo zamieniony na młyn,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w przesyłce była:
- mapa gminy Mykanów,


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka od pewnego muzeum.
W siódmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- 10 bardzo ładnych pocztówek,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna 1173 w kolekcji !!!


I na koniec tradycyjnie już informacja o ile przez ten słoneczny i ciepły poniedziałek wzrosła moja kolekcja przypinek (PIN). Łącznie dziś do kolekcji wpinek dołączam aż 17 PIN-ów, które prezentują się tak:


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!