poniedziałek, 7 listopada 2016

Poniedziałkowe - 11 przesyłek/paczek - firmowo od kuriera i pocztexu, autografowe, urzędowe, instytucyjne i firmowe

Dziś mamy 7.11.2016r. BARDZO DOBRY GADŻETOWY DZIEŃ  - ale wszystko po kolei !!! Jak pewnie sami możecie odczuć za oknem robi się coraz zimniej i nawet słyszałem że już niedługo ma zacząć padać śnieg. Mnie zatem ta jesienna aura nie dopada i sukcesywnie udaje mi się wysyłać nowe prośby z których zawsze pojawiają się mniejsze lub większe pozytywne efekty. W kryzysowe dni gdy jest pochmurno i pada deszcz ratuje mnie mała puszeczka napoju KOMODO Energy Drink z którą niedawno miałem okazje nawiązać ponowną współpracę ;-)

NOWE LOGO BLOGA:

Wczoraj o 00:00 zakończyło się głosowanie na nowe logo bloga. Wśród 7 moich propozycji wybraliście tą jedną która najbardziej podbiła Wasze gusta. Po zliczeniu głosów w komentarzach okazało się że wybraliście wzór numer 6, cieszę się że to właśnie ten ponieważ posiada on akcent mojego miasta Siedlce którym jest Zalew Siedlecki. Co do tytułu w logu wykorzystałem małą sugestię przyjaciela blog Artura DZIĘKUJE i trochę czcionka z tytułem różni się od mojej propozycji jaką przestawiłem ale mam nadzieje że tą zmianę zaakceptujecie na "plus".

Zobaczcie sami nowe logo bloga które premierę na blogu będzie miało dziś o godzinie 18:00:


Jeżeli chodzi o przesyłki to jak już wspomniałem wysłałem kilka nowy maili z prośbami ale po za kilkoma negatywnymi wiadomościami z urzędów nie otrzymałem żadnego nowego pozytywu - SZKODA :-( Co do przesyłek i paczek to przed południem w małym odstępie czasu miałem odwiedziny kuriera oraz pocztexu z paczkami - już wiedziałem że dziś będzie dobry dzień !!! Humor poprawił mi się jeszcze bardziej gdy do moich drzwi zastukał mój znajomy listonosz z górką przesyłek dla mnie - łącznie 9 ich było czyli wszystkich 11.

Mam trochę przesyłek i paczek Wam do przestawienia więc nie będę się dalej rozpisywał i o razu zabieram się za prezentacje 3,2,1 START...

PS: Dziś też miałem fajne zdarzenie a mianowicie po rozkrojeniu jabłka wypadły z niego 2 biedronki HEHEHE pewnie skryły się przed zimnem ;-)


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w pierwszej paczce było:
- mały model Volkswagena Passata Combi na podstawce - kolejny do mojej kolekcji SUPER !!!
- mała papierowa torebka,
- breloczek,
- odblask (nie ma go na zdjęciu),


Druga paczka pocztex jest od pewnego banku.
W drugiej paczce było:
- ładny ale zbity kubek choć na paczce była adnotacja od nadawcy OSTROŻNIE :-( 
- pendrive 8 GB,
- latarka,
- etui na kartę kredytową,
- opaska odblaskowa,
- 2 smyczki,


Trzecia koperta jest od Pauliny Chruściel.
Paulina Chruściel - polska aktorka która w 1999 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie. W roku 2004 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i rozpoczęła pracę w zespole warszawskiego Teatru Współczesnego.
Wystąpiła m.in. w następujących serialach: Pensjonat pod Różą (jako Hania), Klinika samotnych serc (jako Lidka) oraz Linia życia (jako Klara Kessler), Na dobre i na złe (jako Ludmiła) i Singielka (jako Elka). W roku 2007 zagrała Hamleta w sztuce wyreżyserowanej przez Waldemara Śmigasiewicza wystawianej w Teatrze Nowym w Poznaniu. Za rolę Hamleta otrzymała wyróżnienie na XI Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim. Od sierpnia 2008 roku występuje w zespole Teatru Powszechnego, gdzie zadebiutowała zastępstwem w roli Abigail Williams w Czarownicach z Salem w reżyserii Izabelli Cywińskiej. Gra też rolę Marty Majewskiej w Złym, adaptacji powieści Leopolda Tyrmanda. Współpracuje też z Teatrem Polskiego Radia. W 2016 r. została nominowana do Telekamer Teletygodnia jako wschodząca gwiazda telewizji.

A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem i życzeniami Wszystkiego NAJ Pauliny Chruściel,


!!!Dziękuje bardzo za autograf i życzę wszystkiego najlepszego !!!

Czwarta przesyłka jest od zespołu disco polo Andre.
Zespół Andre - ANDRE, to pseudonim artystyczny, pod którym ukrywa się Andrzej Marcysiak, lider zespołu, autor większości tekstów, muzyki, a także sympatyczny człowiek któremu w duszy gra muzyka... Artysta ten zadebiutował na scenie muzyki tanecznej w roku 2010 i szybko zdobył sobie rzesze fanów przez co jest osobą rozpoznawalną. ANDRE - obecnie jest jednym z najbardziej pożądanych artystów Disco Polo na koncertach w klubach i plenerach. Ich największymi hitami są: "Ale Ale Aleksandra", "Disco Polo gra", Mój Ty aniele", "Bo ja, bo ja kocham Cię", "Powiem ludziom" i wiele innych.

W czwartej przesyłce znalazłem:
- 2 płyty z autografami Andre,


!!! Dziękuje bardzo za płyty z autografami i życzę dla zespołu Andre samych HIT-ów i wiele wiele Fanów !!! 

Piąta koperta jest od Urzędu Gminy Kamionka - Gmina wiejska w powiecie lubartowskim, województwo lubelskie. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim. W jej skład wchodzi 20 sołectw. Siedziba gminy to Kamionka. Gmina koncentruje się na produkcji rolniczej. Dominują tutaj niewielkie gospodarstwa (średnia powierzchnia to 5 ha), jednak duża liczba osób pracuje poza rolnictwem, głównie w Lubartowie i Lublinie. Natomiast podmioty prowadzące działalność gospodarczą specjalizują się głównie w handlu, budownictwie oraz usługach.

Na terenie gminy Kamionka najcenniejszym zabytkiem jest zespół pałacowo-parkowy  w Kozłówce, obejmujący 14 budynków pochodzących z XVIII w. i pocz. XX w. oraz 19- hektarowy park, w którym mieści się Muzeum Zamoyskich. W centralnej części zespołu znajduje się pałac, położony między dziedzińcem a ogrodem. Wokół dziedzińca usytuowane są: kaplica, teatralnia, dwie oficyny, dwie kordegardy. W parku po rekonstrukcji barokowego założenia ogrodowego z XVIII w. w części centralnej znajduje się ogród francuski otoczony rzędem lip.

W parku i ogrodzie znajdują się:
- XIX-wieczna fontanna, grób Adama i Marii Zamoyskich oraz pomnik żołnierzy francuskich,

Na terenie gminy zachowały się obiekty budownictwa drewnianego, a zabytki małej architektury w postaci kapliczek i krzyży przydrożnych.

Do rejestru zabytków wpisano:
- zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce,
- zespół kościelny w Kamionce,
- zespół pałacowo-parkowy w Samoklęskach,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej kopercie było:
- miły list z serdecznymi gratulacjami zgromadzonej dotąd kolekcji i życzeniami dalszej wytrwałości w realizacji swojej życiowej pasji od Pana Wójta DZIĘKUJE:-)
- przypinka (PIN) kolejna 1342 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka od Urzędu Miejskiego w Gubinie - Miasto w województwie lubuskim, powiat krośnieński, na prawym brzegu Nysy Łużyckiej, nad Lubszą. Gubin leży w polskiej części Dolnych Łużyc, na granicy z Niemcami i do 1945 roku było wschodnią częścią miasta Guben. Zlokalizowane było tutaj drogowe i kolejowe przejście graniczne. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa zielonogórskiego.

W Gubinie warto zwiedzić między innymi:
- Miasto w obrębie ulic: Piastowska-Nadbrzeżna-Roosevelta-3 Maja,
- Katedra – kościół parafialny – farny pod wezwaniem Świętej Trójcy, z połowy XV wieku, XVI wieku – jeden z największych zabytków architektury gotyku w zachodniej części Polski. Budowany od XIV do XVI wieku stanowił ozdobę obecnej ziemi lubuskiej.
- Mury obronne z basztami-wieżami, z XIV-XV wieku: wieża Bramy Ostrowskiej – zabytek wraz z fragmentami muru obronnego pochodzi z przełomu XV i XVI wieku. Obiekt ten stanowił część systemu obronnego Bramy Ostrowskiej, brama i mury przy ul.3 Maja – jest to część fortyfikacji muru zachodniego przy Bramie Ostrowskiej, wieża Dziewicza – zlokalizowana była w najbardziej na wschód wysuniętym narożniku muru miejskiego. Pochodzi z tego samego okresu co wieża Bramy Ostrowskiej, brama i mury przy ul. Dąbrowskiego – dekoracyjna brama z murami o charakterze ozdobnym. Symbol architektury romantycznej. Nawiązuje do dawnych murów obronnych średniowiecznego miasta. Właściciel firmy przewozowej – Wilhelm Wilke wybudował „mury obronne” w 1892 by oddzielić podwórze spedycji od części parkowej. Był to swoisty prezent dla miasta,
- Ratusz, z XV/XVI wieku,
- Domy: ul. Bohaterów 3, z połowy XIX wieku, ul. Dąbrowskiego 1, 3,6, 8, 11, 15 – willa i ogród, 22, z połowy XIX wieku, z początku XX wieku, ul. Jedności Robotniczej 6, szachulcowy, z 1820 roku, ul. Konopnickiej 4, z XVIII wieku, willa, ul. Kunickiego 4, z lat 1881-1887, po 1920 roku: ogród, fontanna, altana, drewniana, ul. Lenino 3, 5, 7, z połowy XIX wieku, ul. 3 Maja 3, 14, z XIX/XX wieku, ul. Obrońców Pokoju 1, 5, 7, z połowy XIX wieku, z początku XX wieku, ul. Oświęcimska 1 – willa i ogród, 2, 3, 4, z połowy i końca XIX wieku, ul. Piastowska 3, 6, 7, 8 – willa i ogród, 9, 11, 12, 14, 16, 18, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 28a, 29, 39, 42, 43, 47, 48, 49, 50 – willa i ogród, 57 – willa i ogród, 61, 64, 65 – willa i ogród, z XIX/XX wieku, Wilhelma Piecka, ul. Piecka 5, ul. Racławicka 1, 6, z początku XX wieku, kamienice, ul. Roosevelta 8, 10, z XIX/XX wieku, ul. Śląska 4, 5, 12, 14b, 16, 17, 18, 19, 26, 27, 28, 29, 33, 35, 44, 46, 55, 58, 74, z XIX/XX wieku, ul. Świerczewskiego 2, 4, 6, 8, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 18, 19, 45, z początku XX wieku; nr 20, 22, 24, z XIX/XX wieku, ul. Wojska Polskiego 9 – willa i ogród, 20, 22, 25, 59, z połowy XIX wieku, ul. Wyspiańskiego 6, 11, 13, z początku XX wieku, wille z ogrodami, ul. Zwycięstwa 1, 18, 20, 22, 24, 26, po 1920 roku, ul. Żwirki i Wigury 24, z końca XIX wieku, ul. Żymierskiego 13, 15, 16, 19, z połowy XIX wieku, z początku XX wieku,
- Piekarnia, dwa budynki, ul. Fabryczna 5, z XIX/XX wieku,
- Winiarnia z oficyną, ul. Piwna 1, z XIX/XX wieku,
- Synagoga znajdowała się w mieście od 1878 roku, ale w czasie „kryształowej nocy” z 9 na 10 listopada 1938 roku została zniszczona. Obecnie to miejsce wydarzeń upamiętnia pamiątkowy kamień znajdujący się przy ul. Dąbrowskiego,
- Krzyże pokutne trzy stojące obok siebie krzyże pokutne, wykonane z granitu. Są przykładem rozumienia, traktowania i stosowania średniowiecznego prawa oraz ówczesnym sposobem „resocjalizacji”. Jedna z legend głosi, iż to trzej bracia w okresie wielkiego głodu w burzliwej sprzeczce o jajko pozabijali się nawzajem. Krzyże usytuowane są przy skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Śląskiej,
- Oraz liczne parki do odpoczynku na łonie natury,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W szóstej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 1343 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Pakości - Miasto w województwie kujawsko-pomorskim, powiat inowrocławski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Pakość. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bydgoskiego. Prawa miejskie nadano Pakości 9 lutego 1359. Obecnie miasto liczy ok. 5,7 tys. mieszkańców. Jest głównym ośrodkiem handlu i usług w okolicy. Znajduje się tu drobny przemysł. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Pakość jest ważnym ośrodkiem kultu religijnego Kościoła katolickiego. Znajduje się tu Kalwaria Pakoska, która jest drugim co do ważności dla katolików (zaraz po Kalwarii Zebrzydowskiej) tego typu miejscem kultu w Polsce. Tutaj są przechowywane największe w Polsce Relikwie Krzyża Świętego a od 2012 również relikwie Jana Pawła II. Przebiega tędy jeden z najważniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlak Piastowski.

W mieście Pakość warto odwiedzić między innymi:
- Dzielnica Starego Miasta z układem urbanistycznym z 2. poł. XIV w.,
- XVII-wieczna kalwaria fundacji Działyńskich - zespół 25 kaplic, wzorowany na topografii Miejsc Świętych w Jerozolimie, zwany Kujawską Jerozolimą,
- Dawny zespół klasztorny reformatów, obecnie franciszkanów, z kościołem św. Bonawentury, zbudowany w XVII w. z wykorzystaniem murów XIV-wiecznego zamku Leszczyców,
- Ratusz z 1907,
- Cmentarz parafialny św. Bonawentury, założony w 1827 r. Na cmentarzu m.in. kaplice grobowe rodzin Tretyn oraz Stroińskich,
- Most kolejowy na rzece Noteć,
- Kamienice na Starym Mieście,
- Gmach Gimnazjum,
- Zabytkowe obiekty przemysłowe,
- Pozostałości zespołu pałacowo-parkowego w Rybitwach - m.in. budynek zarządców z 2. poł. XIX w., obecnie w ruinie,

Nietypową atrakcją turystyczną jest przebiegająca w okolicach Pakości przemysłowa kolej linowa długości ok. 7 km, zbudowana w 1960 r., transportująca kruszywo wapienne na potrzeby zakładów produkcji sody w Janikowie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w siódmej przesyłce można był znaleźć:
- puzzle (przypominają mi dzieciństwo) SUPER,
- informator,
- mapa atrakcji,
- 5 ulotek,
- 4 pocztówki,
- 2 magnesy na lodówkę,
- smyczka,
- ołówek,
- długopis,


Ósma rozerwana przesyłka jest od pewnego zagranicznego miasta.
W ósmej przesyłce było:
- pocztówka,
- 2 naklejki,
- list,
- i mogę podejrzewać że była również przypinka (PIN) ale z powodu rozerwanej koperty wpinka się zagubiła SZKODA :-(


Dziewiąta przesyłka jest od pewnej instytucji.
A w dziewiątej przesyłce było:
- informator,
- smyczka,


Dziesiąta przesyła jest od pewnej firmy z branży instalacyjnej.
W dziesiątej przesyłce było:
- notes,
- naklejka,
- smyczka,
- długopis,


Jedenasta i ostatnia na dziś przesyłka jest od firmy z branży producentów pasz.
A w jedenastej i ostatnie przesyłce było:
- duży notes,
- smyczka,
- długopis,


 A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!