poniedziałek, 5 grudnia 2016

Poniedziałkowe - 6 przesyłek, autografowe, urzędowe i firmowe

Dziś mamy 5.12.2016r. Jak się czujecie do weekendzie, odpoczęliście trochę ? Ja dziś na odpoczynek za dużo czasu nie miałem. Przez pół dnia nie mogłem narzekać na nudę, ale lubię takie dni kiedy dużo się dzieje (oby pozytywnie). Po powrocie do domu zauważyłem że na mojej szafce czeka na mnie 5 nowych przesyłek od listonosza. Co do pozytywów to żaden nowy dziś się nie pojawił (może jutro będzie lepiej) ale za to otrzymałem maila ze zdjęciem i autografem w wersji elektronicznej (kilka już takich posiadam).

6 GRUDNIA - MIKOŁAJKI: 
Jak pewnie wiecie jutro mamy Mikołajki i ja na ten dzień dla Was przygotowałem coś fajnego. Gdy byłem dziś na mieście to udało mi się wykonać kilka świąteczno/zimowych zdjęć przedstawiające ozdoby świąteczne w Siedlcach. Mam nadzieje że Wam się te zdjęcia spodobają. Możemy się tak umówić że jeżeli jutro pojawią się jakaś nowe przesyłki/paczki to zdjęcia dodam w dniu jutrzejszym a jeżeli nie to zaprezentuje je dopiero w środę - może tak być ?

Dziękuje bardzo za to że jesteście i komentujecie moje wpisy - jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ widzę że odwiedzacie moją stronę i dajecie mi siły do dalszego prowadzenia bloga "Gadżetów na dobry dzień". W ostatnim czasie fanpage bloga też nie może narzeka na nudę, do dnia dzisiejszego posiada już 71 polubień (mam taką cichą nadzieje że 100-tne polubienie pojawi się jeszcze w tym roku lub najpóźniej w styczniu) POMOŻECIE 😊   

Sześć przesyłek przed nami więc bierzemy się do pracy 3,2,1 JEDZIEMY...

Pierwsza przesyłka przyszła do mnie drogą mailową od Krzysztofa Baranowskiego.
Krzysztof Baranowski - żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel, krótkofalowiec SP5ATV. Jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (inżynier elektronik) i Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarz). Członek Rady Programowej Polskiej Fundacji Morskiej.

A w pierwszej wiadomości mailowej było:
- autograf Krzysztofa Baranowskiego w wersji elektronicznej,


!!! Dziękuje bardzo za autograf oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta jest od zespołu Impuls.
Zespół Impuls - polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo, powstały w 2001 roku w Białymstoku z inicjatywy Piotra Kobylińskiego. Pierwszy skład zespołu tworzyli: Piotr Kobyliński i Andrzej Jorsz. Zespół debiutował wiosną 2002 roku na antenie telewizji Polsat w programie muzycznym Disco Polo Live piosenką pt. „Nierealny świat”, a w maju tego samego roku ukazał się debiutancki album Explozja, który został wydany nakładem firmy fonograficznej Green Star. Album zawiera 10 piosenek z gatunku disco polo nagranych w konwencji muzyki dance. Jesienią 2002 roku powstał teledysk do tytułowej piosenki z tego albumu, ale z powodu zdjęcia z anteny telewizji Polsat programu Disco Polo Live utwór dostępny był jedynie w internecie. Wiosną 2003 roku z zespołu odszedł Andrzej Jarosz, a jego miejsce zajął Radosław Trojanowski. W lipcu tego samego roku zespół wystąpił po raz pierwszy na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. W 2004 roku ukazał się utwór pt. „Teraz razem”. Po przerwie w działalności spowodowanej przygotowywaniem nowego materiału zespół nagrał wiosną 2006 roku pt. „To Ty” będący coverem utworu „S toboy” zespołu J-Power. W tym samym roku ukazał się drugi album pt. Białe anioły, a Radosława Trojanowskiego zastąpił w zespole Rafał Udzielak. W 2009 roku ukazał się trzeci album zespołu pt. Dla was. 8 grudnia 2015 roku ukazał się czwarty album zespołu pt. Taka słodka. Tytułowy utwór z tego albumu został wykorzystany do ścieżki dźwiękowej w filmie „Planeta singli”. Dotychczas zespół wydał 4 płyty i trzy single.

W drugiej kopercie była:
- pocztówka z dedykacją i autografem Piotra Kobylińskiego z zespołu Impuls,


!!! Dziękuje bardzo za autograf oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia koperta jest od Karola Okrasy.
Karol Okrasa - polski kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej. Ukończył Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie im E. Pijanowskiego w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Nauki o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Karierę profesjonalną rozpoczął w Hotelu Jan III Sobieski (obecnie Radisson Blu Sobieski) w Warszawie. W latach 1997–2008 pracował w Hotelu Bristol, gdzie dwa lata był szefem kuchni. W 2003 wygrał trzymiesięczny casting, w którym wzięło łącznie ponad 100 kandydatów i poprowadził w telewizji TVP1 kulinarny program Kuchnia z Okrasą (od grudnia 2003 roku). W 2009 roku program ten został uhonorowany nagrodą im. Mieczysława Orłowicza. Kolejną odsłoną gastronomicznych podróży był program Smaki czasu z Karolem Okrasą (TVP2), w którym zapraszał znane osoby do odkrycia własnych kulinarnych wspomnień i fascynacji. Od sierpnia 2012 do sierpnia 2015 uczestniczył w projekcie Lidla z Pascalem Brodnickim - Pascal kontra Okrasa. Od września 2015 wraz z Dorotą Wellman reklamuje tę samą sieć sklepów w serii Dorota, Karol i Goście. Od października 2012 prowadzi program Okrasa łamie przepisy w TVP1. Jest jednym z założycieli Fundacji Klubu Szefów Kuchni (2008), której celem jest propagowanie kultury stołu w Polsce oraz poza jej granicami. Jest szefem kuchni w restauracji "Platter" by Karol Okrasa.

A w trzeciej kopercie była:
- pocztówka z autografem Karola Okrasy,


!!! Dziękuje bardzo za autograf oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Wojciech Modest Amaro, Michel Moran, Karol Okrasa, Robert Sowa - powoli zdobywam wszystkie autografy największych Szefów Kuchni 😀 Bardzo chciałbym jeszcze otrzymać podpisane zdjęcie lub pocztówkę od Pascala Brodnickiego, Michała Brysia, Magdy Gessler, Sebastiana Olmy i Kurta Schellera !!!

Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Czaplinek - Gmina miejsko-wiejska w województwie zachodniopomorskim, położona we wschodniej części powiatu drawskiego. Do 31 XII 1998 r. wchodziła w skład województwa koszalińskiego. Siedzibą gminy jest miasto Czaplinek.

W Gminie Czaplinek warto zwiedzić między innymi:

- Stateczek spacerowy PERKOZ,
- Kościół "Św. Trójcy",
- Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św.,
- Starówka,
- Drewniana dzwonnica kozłowa,
- Pałac w Siemczynie,
- Izba Muzealna,
- Otwarty zabytek,
- Ruiny zamku Drahim w Starym Drawsku,
- Sławogród,
- Młyn wodny w Głęboczku,
- Żelisławski Zapiecek,
- Kuźnia ceramiczna w Siemczynie,
- Głaz "Tempelburg",
- Park w Trzcińcu,
- Jezioro Drawsko,
- Wyspa Bielawa,
- Jezioro Prosino,
- Jezioro Żerdno,
- Rzeka Drawa,
- Ścieżka przyrodnicza "Spyczyna Góra-Jezioro Prosino",
- Ścieżka przyrodnicza "Kukówka"
- Drawski Park Krajobrazowy,
- Miody drahimskie,
- Bolegorzyn - Muzeum PGR,
- Szlaki kajakowe,
- Szlaki rowerowe,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej przesyłce było:
- informator turystyczny,


Piąta koperta jest od Urzędu Gminy Kołbaskowo - Gmina wiejska położona jest w województwie zachodniopomorskim w południowej części powiatu polickiego. Siedzibą gminy jest wieś Kołbaskowo. Do 31 grudnia 1998 r. wchodziła w skład województwa szczecińskiego.

Zabytkami Gminy Kołbaskowo są:
Kołbaskowo:
- Kościół Rzym.-Kat. Św. Trójcy,
Barnisław:
- XIII/XIV-wieczny kościół,
Kamieniec:
- XIII-wieczny kościół,
Moczyły:
- XIII-wieczny kościół,
Pargowo:
- XIV-wieczny kościół

Po za zabytkami Gminy posiada liczne miejsca turystyki przyrodniczej:
Gmina leży na Wzniesieniach Szczecińskich i w Dolinie Dolnej Odry nad Odrą. Gmina położona jest na tzw. Wale Bezleśnym, nieco zalesionym na zboczach. Najwyższym punktem Wału jest tzw. Mała Góra (88 m n.p.m.). W przeszłości cały ten teren porastały lasy, które zanikły na skutek rolniczej działalności człowieka. Tereny leśne zajmują 7% powierzchni gminy, a użytki rolne 67%. W Bobolinie czynne jest piesze przejście graniczne.

Rezerwaty:
Obszar Międzyodrza zajmuje Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, w którym znajdują się 3 rezerwaty:
- Kurowskie Błota,
- Kanał Kwiatowy,
- Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem,

Punkty widokowe:
- Morenka – przy autostradzie A6,
- Młyńska Góra – koło Siadła Dolnego,
- Barnisławiec – wzgórza przy drogach z Barnisławia i Pommellen,
- Gołkowo – uroczysko między Będargowem, Bobolinem i Stobnem,
- Karwowo – okolice dawnej żwirowni, 
- Dolina Łez – uroczysko między granicą, Kołbaskowem i Barnisławcem,

Szlaki turystyczne:
- (Pargowo – OŁ "Bażant" – Uroczysko Czarna Chata – Kamieniec – Moczyły – Morenka – Siadło Dln. /Młyńska Góra/ – Kurów – Kan.Kurowski – Ustowo – Pomorzany),
- Szlak Graniczny im. A. Marcinkowskiego (Dobra Sz. – Lubieszyn – Bobolin – proj.: Gołkowo – Będargowo – Barnisław – Barnisławiec – Karwowo – Przecław),
- (Bezrzecze – Skarbimierzyce – Stobno – Gołkowo – Bobolin – Barnisławiec – Kołbaskowo – Moczyły),
- Szlak rowerowy Bielika (Trasa "Odra-Nysa" – Pargowo – Uroczysko Czarna Chata – Moczyły – Morenka – Siadło Dln. – Kurów – Ustowo – Pomorzany),
- (Gumieńce/Reda/ – Przecław – Kołbaskowo – Rosówek – Trasa "Odra-Nysa"),
- (Gumieńce/Reda/ – Ostoja – Stobno – Będargowo – Przecław – Kurów – Na Klifie – Siadło Dln. – Siadło Grn. – Kołbaskowo – Barnisławiec – (Barnisław) – Bobolin – Lubieszyn),
- (Gumieńce/Reda/ – Warzymice – Karwowo – Smolęcin – Kołbaskowo – Siadło Grn. – Siadło Dln. – Na Klifie – Kurów – Ustowo – Gumieńce/Reda/),
- (Gumieńce/Reda/ – Warzymice – Karwowo – Warnik – Bobolin – Dołuje – Dobra – Jeź. Świdwie – Trzebież),
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w piątej kopercie było:
- smyczka,
- przypinka (PIN) która idzie na wymianę,


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy.
W szóstej i ostatniej przesyłce było:
- duży notes,
- długopis,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!