piątek, 9 grudnia 2016

Piątkowe - 2 przesyłki, urzędowo, zagraniczna

Dziś mamy 9.12.2016r. Piątek, Piąteczek, Piątunio czyli już za chwilę będziemy mieli weekend !!! Po śniegu który padał na początku tygodnia nie ma znaku, tak to jest jeżeli mamy plusową temperaturę. Obyśmy mieli białe święta 😀 W radiu już grają piosenkę Wham! - Last Christmas, w sklepach pełno ozdób świątecznych, więc chyba powoli trzeba się przeprosić z choinką i zabierać się za świąteczne porządki. Mam taką ładną małą choineczkę w piwnicy, gdy ją ubiorę w ozdoby to zamieszczę jej zdjęcia na blogu w kolejnym tygodniu - myślę że przypadnie Wam do gustu moja mała choinka.

Jeżeli chodzi o dzisiejsze przesyłki to około godziny 10:45 pod moim blokiem pojawił się kurier z 4 paczkami. Po chwili okazało się że żadna z tych paczek nie była do mnie SZKODA😕 Ale o 12:45 nie mogło zabraknąć dziś mojego ulubionego listonosza, który miał dla mnie 2 nowe przesyłki. Co do pozytywów to niestety nic nowego się nie pojawiło, ale przypomniałem się dziś do kilku moich "starych pozytywów" - zobaczymy w poniedziałek z jakim skutkiem, może coś pozytywnego się pojawi.

Dobrze nie będę się dalej rozpisywał i od razu przechodzę do prezentacji moich dzisiejszych przesyłek 3,2,1 DO ROBOTY...

Pierwsza przesyłka jest od Urzędu Gminy Stare Babice - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat warszawsko zachodni. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie warszawskim. Siedziba gminy to Stare Babice.

W Gminie Stare Babice warto odwiedzić między innymi:
Borzęcin Duży:
- Kościół pw. św. Wincentego z Ferrary,
- Klasycystyczna kaplica cmentarna,
- Cmentarz z drzewostanem,
Lipków:
- Kościół pw. św. Rocha z drzewostanem,
- Zespół dworsko-parkowy, w tym dwór Paschalisa-obecnie plebania, oficyna dworska, krajobrazowy park dworski, cmentarz przykościelny z bramą, 
Stare Babice:
- Kościół pw. Wniebowzięcia NMP,
- Plebania kościoła,
- Cmentarz parafialny,
- Cmentarz wojenny z II wojny światowej,
Zielonki:
- Zespół pałacowo-parkowy, w tym pałac, geometryczny park pałacowy z częścią krajobrazową,
Kapliczki Gminne:
Na terenie gminy jest zlokalizowanych około 50. obiektów - lokalnych zabytków, reliktów kultury, miejsc pamięci narodowej i pamiątek związanych z literaturą polską.
Udokumentowane zostały we wspólnym projekcie Gminy i Fundacji Hereditas pt. "Dziedzictwo twórczości ludowej i artystycznej - kapliczki, krzyże, figury i obeliski w Gminie Stare Babice" zrealizowanym w okresie grudzień 2011 - czerwiec 2012,

Po za zabytkami gmina posiada też inne ciekawe miejsca, które musisz sam odkryć takie jak: Kampinowski Park Narodowy, miejsca pamięci, turystyka konna itp.

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w pierwszej przesyłce było:
- 2 magnesy na lodówkę,
- smyczka,
- długopis,
- 2 przypinki (PIN) kolejne 1445 i 1446 w kolekcji !!!


Druga i ostatnia na dziś przesyłka jest od zagranicznego miasta.
W drugiej przesyłce było:
- pocztówka z pozdrowieniami,
- przypinka na agrafce,
- przypinka (PIN) kolejna 1447 w kolekcji !!!


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.