czwartek, 26 stycznia 2017

Czwartkowe - 6 przesyłek, autografowa, instytucyjne, nagrodowa i firmowa.

Dziś jest 26.01.2017r. Jeszcze niedawno pod koniec listopada świętowaliśmy 400-tny wpis na blogu a tu już dzisiaj prezentuje Wam wpis numer 440 - niby dwa miesiące minęło a mam wrażenie jakby to było wczoraj.

NIE NAJLEPSZA WIADOMOŚĆ:
Może słyszeliście już o nie najlepszej nowinie dla nas kolekcjonerów: gadżetów, autografów jak i  Polki/Polaka. Otóż Poczta Polska od 1 lutego wprowadza podwyżki cen za przesyłki krajowe: listowne i przesyłki ekonomiczne/priorytetowe oraz polecone. Tłumaczy ją że taki krok jest niezbędny ze względu na konieczność zapewnienia rentowności usług listowych Poczty i inwestowania w rozwój firmy. Na przykład teraz kupując 6 znaczków priorytetowych na autografy płaciłem 15 zł (6 x 2,50 zł ), od 1 lutego za 6 znaczków zapłacę 19,20 zł (6x 3,20 zł) - czyli będę musiał niecałe 5 zł dołożyć do interesu. Rozumiem że wszystko drożeje: gaz, woda, prąd, komunikacja miejska (choć to ostatnie w Siedlcach nie przewiduje jak na razie podwyżek) ale czy zamiast o 70 gr. nie dało się wprowadzić mniejszej podwyżki o np. 20 gr. niż od razu takiej - sami wiecie że z dostarczeniem przez Pocztę listów czy przesyłek czasami zdarzają się różne historie typu: przesyłka zaginiona itp. wiem co to znaczy 😕

Przykłady nowych cen obowiązujących od 1 lutego 2017 r.:
- Przesyłka listowa ekonomiczna (waga do 350 g, gabaryt A) - 2,6 zł
- Przesyłka listowa priorytetowa (waga do 350 g, gabaryt A) - 3,2 zł
- Przesyłka polecona ekonomiczna (do 350 g, gabaryt A) - 5,2 zł
- Przesyłka polecona priorytetowa (do 350 g, gabaryt A) - 6,8 zł

Mam nadzieje że informacja ta nie wpłynie jakoś negatywnie na nadawców przesyłek i paczek - moich kolekcji czy to: gadżetów, przypinek (PIN), autografów. 
CZAS POKAŻE 


Jeżeli chodzi o ten czwartkowy gadżetowy dzień to dziś dość wcześniej miałem odwiedziny mojego ulubionego listonosza z 6 nowymi przesyłami dla mnie. Co do pozytywów to w tej kwestii otrzymałem: 1 miłą odpowiedz urzędową, 1 informacje typu "Pańską prośbę skierujemy do działu marketingu" oraz pojawiło się 3 nowe negatywy. Cały czas czekam także na moje listy, które wysłałem tu i tak z prośbami o autograf + zdjęcia - oby pojawiły się w najbliższych dniach, choć z tym bywa rożnie (gwiazdy mają napięte grafiki zajęć).

To co zaczynamy prezentacje, do dzieła 3,2,1 LECIMY...


Pierwsza koperta jest od Jacka Kurowskiego.
Jacek Kurowski - polski dziennikarz i prezenter telewizyjny, dziennikarz sportowy Telewizji Polskiej (TVP1, TVP2, TVP Sport), konferansjer, wykładowca. Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1997 roku zgłosił się do tworzącej zespół redakcyjny Naszej Telewizji. Pracował w Radiu Plus, TV 4 i Polsacie Sport. W 2003 roku dołączył do zespołu redakcji sportowej w Telewizji Polskiej. Od 2006 roku rozpoczął prowadzenie magazynów sportowych w TVP Sport. Relacjonował najważniejsze turnieje piłkarskie - Ligę Mistrzów, Mistrzostwa Świata i Europy. Był gospodarzem studia w czasie meczów piłkarskich Euro 2004 i 2012, Mundiali 2006, 2010 i 2014. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004), Igrzysk Olimpijskich w Turynie (2006), Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008), Igrzysk Olimpijskich w Vancouver (2010) oraz Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) był gospodarzem studia olimpijskiego. W 2004 roku relacjonował Rajd Dakar. Realizuje autorski program „Oko w oko”, którego gośćmi byli najważniejsi polscy sportowcy oraz znane postaci polskiej estrady, m.in. Maryla Rodowicz, Olaf Lubaszenko, Andrzej Szarmach. Przeprowadził setki wywiadów z gwiazdami sportu, m.in. Cristiano Ronaldo, Venus Williams, Pele.

A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Jacka Kurowskiego,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga duża przesyłka jest od pewnej instytucji.
W drugiej przesyłce było:
- duży bardzo ładny kalendarz 2017r. na ścianę,
- smyczka,
- długopis,
- 2 przypinki (PIN) jedna z nich idzie na wymianę - kolejna 1494 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka jest od drugiej dziś instytucji.
A w trzeciej przesyłce było:
- podkładka pod myszkę,
- zakładka do książek z paskami do zaznaczania,
- mały notes,
- 4 długopisy,
- smyczka,


Czwarta przesyłka jest od trzeciej dziś instytucji.
W czwartej przesyłce było:
- folder o Danucie Siedzikównej "Ince" (1928-1946),
- dzienniczek "586 Dni Stanu Wojennego",
- pocztówka Hieronim Dekutowski (1918-1949),
- 2 buttony 23 Sierpnia - Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych,
- 3 symbole Polski Walczącej - symbol polskiego ruchu oporu podczas okupacji niemieckiej,
- 4 naklejki,
- 3 opaski odblaskowe,
- jak dla mnie najcenniejsze 2 przypinki (PIN) Żołnierzy Wyklętych, jedna idzie do kolekcji a druga na wymianę - kolejna 1495 w kolekcji !!!


Piąta duża przesyłka okazała się być nagrodą od firmy M&S Pomorskiej Fabryki Okien Sp.z.o.o. - MS więcej niż OKNA jest liderem wśród polskich producentów okien i drzwi i jedną z najbardziej innowacyjnych marek na rynku.

A w piątej nagrodowej przesyłce znalazłem:
- duży i bardzo ładny kalendarz 2017r. na ścianę,


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
W szóstej i ostatniej przesyłce było:
- duża teczka z 5 ulotkami w środku,
- duży notes,
- torba z materiału,
- zapalniczka,
- długopis,
- breloczek,


Jak widzicie nowe przesyłki się pojawią. Także moja kolekcja przypinek (PIN) już za parę dni będzie świętować kolejny jubileusz w postaci 1500 PIN-a (na dzień dzisiejszy brakuje 5). Dziś natomiast od bardzo miłych nadawców otrzymałem dwa wyjątkowe PIN-y w mojej kolekcji, mowa o wpinkach: Żołnierze Wyklęci i flagi NATO i Polski:


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.

8 komentarzy:

 1. Poczta teraz za bardzo poleciała z cenami
  Gratulacje super przesyłek

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję przesyłek :)
  A co do Poczty to chyba zwariowali... dopiero co w marcu 2016 r. ponieśli ceny, a teraz robią to prawie dwukrotnie w porównaniu do poprzedniej podwyżki... Oby było tak jak mówisz i nie odbiło się to na nas - kolekcjonerach.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje przesyłek! Szczególnie autografu :)
  https://dreamerworldfototravel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Żeby jeszcze za tymi wszystkimi podwyżkami szła zmiana na lepsze ich usługach to byłoby dobrze, ale pewnie skończy się na tym, że przesyłki jak ginęły tak ginąć będą

  OdpowiedzUsuń