czwartek, 27 lipca 2017

Czwartkowe - 4 przesyłki/paczki, firmowa/kurierska, urzędowa, instytucyjna i firmowa + wyjątkowy spacer po Siedlcach

Dziś jest 27 lipiec 2017r. Witajcie ponownie po 4 dniach odpoczynku od blogowania 😊 Przerwa ta nie była spowodowana tym że dopadło mnie tzw. "wakacyjne lenistwo" 😎 ale tym że jakoś ostatnio nie ma szczęścia do otrzymywania nowych pozytywów 😕 (co nie znaczy że nic się nie pojawiło) 😉 - ale o tym za chwilę... Wczoraj jak już wspominałem na fanpage'u bloga wybrałem się kolejny raz w te wakacje na cały dzień do rodziny na wieś. Fajnie tak odpocząć, powdychać świeżego powietrza i tym podobne rzeczy 😊 Wracają do tematu czyli gadżetów to przez te 4 dni pojawiło się łącznie 4 nowe przesyłki i paczki - których prezentacja pojawi się na blogu już za chwil kilka...

WYJĄTKOWY SPACER PO SIEDLCACH:
Dziś także chciałbym Was zaprosić na wyjątkowy spacer po Siedlcach. Spytacie się pewnie dlaczego taki wyjątkowy ? Ponieważ pokaże Wam kilka zdjęć mojego miasta Siedlce zrobione za pomocą drona - od razu mówię nie mojego 😐

KILKA SŁÓW O AUTORZE ZDJĘĆ:
Autorem zdjęć jest Pan Jakub Skaruz (strona www, fanpage Drolot i fanpage Siedlce z drona) - zajmujący się fotografią powietrzną oraz nagrywaniem wideo z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego, potocznie nazywanego dronem. Swoim obszarem działalności obejmuje głównie Siedlce i województwo mazowieckie lecz w kilku przypadkach ujęcia były realizowane w innych rejonach Polski.


Dziękuje bardzo za zgodę na udostępnienie zdjęcia na moim blogu.

A oto zapowiadany spacer:
1) Osiedle Nowy Świat wieczorową porą, 2) Stacja PKP z widokiem na panoramę Siedlec, 3) WOŚP 25 Światełko do Nieba/Siedlce, 4) Galeria Siedlce, 5) Stadion MKP Pogoń Siedlce, 6) Ratusz Miejski "Jacek", 7) Stacja PKP w Siedlcach, 8) Zalew Siedlecki, 9) Siedlce - centrum, 10) Panorama Siedlec:


Czas nas goni i od razu przechodzimy do prezentacji nowych przesyłek i paczek na blogu 3,2,1 LECIMY...

PS: Dajcie znać w komentarzach jak się Wam podobają zdjęcie z wyjątkowej wycieczki po Siedlcach 😉


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy.
A w pierwszej paczce kurierskiej było:
- 3 katalogi produktów,
- duży plakat,
- 7 pocztówek z nadrukowanym autografem Adama Małysza,
- mały notes,
- smyczka,
- długopis,


Druga przesyłka jest od Urzędu Gminy Szczytniki - Gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat kaliski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Szczytniki.


Na terenie gminy znajduje się park podworski w Szczytnikach z dobrze zachowanym drzewostanem w tym: dwa dęby szypułkowe i jedna lipa drobnolistna liczące sobie ponad 300 lat, stanowiące pomniki przyrody. Na terenie parku znajduje się staw z wysepką i kamień z herbem szlacheckim z 1864 roku. Uwagę przyciąga też zabytkowy dworek z połowy XVIII wieku - obecnie siedziba władz gminnych. Okres świetności tej budowli przypada na okres wizyty króla pruskiego Fryderyka Wilhelma w 1773 roku. Dwór zbudowany na planie niewydłużonego prostokąta kojarzy się z murowanymi dworami szlacheckimi z XVI i XVII wieku nie zaś z połową XVIII wieku i należy do nielicznie zachowanych w Wielkopolsce siedzib szlacheckich z tego okresu. Podobny park ale mniej bogaty w unikalny drzewostan znajduje się w miejscowości Marchwacz. W tej samej miejscowości znajduje się zbiorowa mogiła, w której pochowano zamordowanych w nocy z 21 na 22 stycznia 1945 roku dwunastu żołnierzy radzieckich i 63 mieszkańców Marchwacza. 

Oprócz dworku w parku szczytnickim do ważniejszych zabytków można zaliczyć:
- kościół parafialny pod wezwaniem św. Mikołaja w Stawie ( pobudowany ok. 1520r.),
- kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach ( pobudowany ok. 1460r.),
- pomnik Augustyna Kordeckiego – przeora Paulinów z Jasnej Góry, wsławionego obroną klasztoru przed Szwedami;
- pałac Niemojowskich w Marchwaczu (pobudowany ok 1820 r.).

Obok wymienionych obiektów na terenie gminy znajduje się jeszcze szereg innych budowli i pomników o charakterze zabytkowym. Podczas prac ziemnych przy budowie wodociągów zweryfikowano 43 stanowiska archeologiczne należące głównie do kultury łużyckiej i średniowiecznej, o czym świadczą liczne znaleziska w postaci fragmentów naczyń glinianych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej kopercie była:
- przypinka (PIN) gminy,


Trzecia koperta jest od pewnej instytucji.
A w trzeciej kopercie był:
- list z odmową przesłania gadżetów promocyjno/reklamowych,


Czwarta i ostatnia na dziś przesyłka jest ponownie od pewnej firmy.
W czwartej i ostatniej przesyłce była:
- smyczka,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz