czwartek, 13 lipca 2017

Współpraca ze Starostwem Powiatowym w Siedlcach


Witajcie 😀 Dziś jest 13 lipiec 2017r. Po wtorkowych 4 nowych przesyłkach dziś chciałbym Was zaprosić na trochę inny wpis niż zwykle. Mowa o wyjątkowym poście dotyczącym pewnej współpracy - ale o tym już za chwil kilka 😉 Właśnie wróciłem do domu z wyjazdu (gdzie nie miałem stałego dostępu do internetu) z tego też powodu narobiłem sobie trochę zaległości na skrzynce mailowej oraz w nowych przesyłkach i paczkach - wybaczcie, ale mam nadzieje, że wszystko uda mi się nadrobić 😉 Co do zapowiadanej współpracy to jest ona dla mnie szczególna. Pytacie dlaczego ? Ponieważ po Urzędzie Miasta LINK i Urzędzie Gminy Siedlce LINK przyszła kolej na współprace ze Starostwem Powiatowym w Siedlcach - czyli mam komplet urzędów w moim mieście Siedlce 😊 Po przesyłkę udałem się w poniedziałek do siedziby urzędu. W starostwie miałem okazje odebrać przesyłkę osobiście oraz porozmawiać z miłym Panem i Panią z odpowiedniego działu - POZDRAWIAM 😀

!!! ZAPRASZAM NA SZCZEGÓŁY MOJEGO WYJĄTKOWEGO WPISU !!!

Powiat siedlecki - powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Siedlce. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Mordy, gminy wiejskie: Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie, Zbuczyn i miasta: Mordy.


Co ciekawego odwiedzić w Powiecie Siedlecki ?
- Dwór z XIX w. (Chlewiska) - Dworek powstał w połowie XIX w. dla rodziny Różańskich. W 1926 roku budynek wraz z gruntem kupiła wdowa po Władysławie Reymoncie - Aurelia. Aurelia rozbudowała dwór oraz uporządkowała park i ogród. Od 1939 do 1981 roku majątek zmieniał swoich właścicieli. W 1981 roku dwór nabył Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. Obecnie mieści się tu Dom Pracy twórczej "Reymontówka". http://www.reymontowka.art.pl/


- Pałac Wyszomirskich w Stoku Lackim - zabytkowy neorenesansowy pałac wzniesiony w roku 1875 przez
Bolesława Podczaszyńskiego dla Józefa Wyszomirskiego.


- Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Hołubli - rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Suchożebry.


- Kościół świętej Jadwigi w Mokobodach - rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Suchożebry diecezji siedleckiej.


- Pałac Ostrowskich w Korczewie - Pałac został wybudowany w latach 1734 – 1736 przez Wiktoryna Kuczyńskiego. Obecnie po wojennej dewastacji Pałac jest odrestaurowany przez potomków przedwojennych właścicieli- rodzinę Ostrowskich i Harris. Zespół ten składa się z pałacu murowanego klasycystycznego, pawilonu tzw. Syberii, oficyny, kaplicy, studni z figurą św. Jana Nepomucena oraz kordegardy.


- Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Paprotni - parafia rzymskokatolicka w Paprotni. Parafia w Paprotni istniała już w połowie XV wieku. W 1876 r. rząd carski zlikwidował parafię a kościół został zamknięty. W roku 1906 zaczęto ponownie odprawiać nabożeństwa. Parafia w Paprotni została wznowiona 6 lipca 1919 r. przez biskupa podlaskiego Henryka Przeździeckiego.


- Parafia Świętego Antoniego w Kotuniu - parafia rzymskokatolicka w Kotuniu. Parafia erygowana w 1922. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1948-1953, konsekrowany w 1954. Mieści się przy ulicy Kościelnej.


- Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie - parafia rzymskokatolicka w Wiśniewie.
Parafia erygowana w 1920. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1945-1954. Mieści się przy ulicy Siedleckiej.


- Parafia Świętej Marii Magdaleny w Suchożebrach – parafia rzymskokatolicka w Suchożebrach. Parafia erygowana w 1422. Obecny kościół parafialny murowany, wybudowany w 1772.


- Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Domanicach – kościół parafialny w Domanicach.
Około 1596 wzniesiony został kościół drewniany, afiliowany do kościoła parafialnego w Łukowie. Samodzielna parafia utworzona została w 1747 r. Obecny kościół murowany, wybudowany w 1850 r. staraniem ks. Józefa Sienkiewicza. Kościół został konsekrowany w październiku 1850 r. przez Bpa Franciszka Ignacego Lewińskiego. Bez wyraźnych cech stylowych.


W ramach współpracy od powiatu otrzymałem:
- kubek powiatu siedleckiego,


!!! Dziękuje bardzo Starostwie Powiatowym w Siedlcach za chęć nawiązania współpracy reklamowej z moim blogiem !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz