środa, 20 września 2017

Środowe - 2 koperty ze świata autografów

Dziś mamy 20 wrzesień 2017r. Środowe popołudnie się kłania z pochmurną aurą oraz niestety coraz zimniejszymi dniami za oknem 😐 Na poprawienie humory mam dla Was co nieco nowych przesyłek od listonosza. Są to dwie koperty i w dużym stopniu związane ze sobą - więcej już za chwil kilka 😉 Co do pozytywów to jakoś w ciągu ostatnich dnia mam dobrą passę do autografów. Otóż na mojej liście pozytywów pojawiło się: dwie miłe odpowiedzi na wspomniane już autografy oraz jeden firmowy.

NA GRZYBY:
Już raz niedawno wspominałem na blogu że w tym roku jest bardzo dużo grzybów w lasach. Dziś także chciałbym Wam zaprezentować że oprócz tych jadalnych jest także duża grupa bardzo ładnych trujących grzybów. Nie wiem skąd te muchomory się wysiały ale naprawdę jest ich dość sporo. Wybrałem kilka najładniejszych okazów aby je Wam pokazać:


NOWE OKAZY:
Kolejne dni mijają a ja dziś mogę powitać i przedstawić Wam dwa nowe okazy w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych. Mowa o modelach: 1) z rodziny południowokoreańskiego koncern Hyundai -> Hyundai Santafe, 2) Autobus z dźwiękami: silnika i klaksonu. Oto i one:


Tyle mojego rozpisywania się na dziś 😁 Chyba najwyższy czas przejść do głównego tematu bloga jakim są gadżety i nowe przesyłki 3,2,1 ZACZYNAMY...


Pierwsza koperta zaadresowana do mnie jest od Teatru Kwadrat.
Ewa Kasprzyk - polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. W 1983 ukończyła PWST i już niedługo po tym pojawiła się na szklanym ekranie. W filmie debiutowała w 1985 roku rolą Kwiryny w "Dziewczętach z Nowolipek" w reżyserii Barbary Sass.  Już rok później pojawiła się w filmie Romana Załuskiego w obrazie "Głód serca", gdzie zagrała samotną nieufną matkę wychowującą syna. Swój talent komediowy zaprezentowała w Roku 1988 w komedii "Kogel - mogel". Kasprzak wcieliła się wówczas w wiecznie rozhisteryzowaną Wolańską. W 1993 roku mogliśmy ją zobaczyć w "Komedii małżeńskie", w której ciekawie pokazał ewolucje Marii,początkowo kury domowej, która postanawia się ostatecznie atrakcyjną pewną siebie kobietą, która postanawia rozpocząć samodzielną karierę. Lata.90 to czas gdy aktorka rzadziej pojawiała się w filmach, bowiem skupiła się na występach teatralnych. W 1998 wróciła na ekrany w serialu "Złotopolscy", w którym zagrała kontrowersyjną, pewną siebie i bogatą Ilonę Clark-Kowlską, byłą żonę jednego z głównych bohaterów telenoweli. W 2002 roku ponownie zobaczyliśmy ją w filmie, mianowicie w "Karierze Nikosia Dyzmy" oraz w "Warszawie". Pojawiała grała w takich serialach jak "Magda M." oraz "Codzienna 2 .3". Poza typowo komercyjnymi produkcjami, Kasprzyk pojawiała się także w filmach o niższym budżecie, niezależnych. Bardzo pozytywne opinie zebrała jej kreacja kobiety zafascynowanej Violettą Villas w filmie "Bellissimie" Artura Urbańskiego z 2000 roku. Rola ta została nagrodzone na festiwalu w Gdyni. Z Teatrem Wybrzeże związana była w latach 1983 - 2000, a od 200 roku współpracuje także z komediowym Teatrem Kwadrat. W swoim dorobku ma wile ról teatralnych m.in. Sztukmistrz z Lublina, Kleopatra, Trzy siostry, Patty Diphusa oraz Marilyn i papież. Listy między piekłem a niebem.

Andrzej Nejman - polski aktor, reżyser, prezenter telewizyjny, tłumacz, dyrektor Teatru Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego w Warszawie. Zdobył rozpoznawalność głównie dzięki wcieleniu się w postać Waldka Złotopolskiego w telenoweli Złotopolscy oraz dzięki roli w filmach Poranek kojota i Sposób na Alcybiadesa. W lutym 2000 roku został prezenterem teleturnieju Krzyżowka 13-latków. Wiosną 2005 roku wystąpił w pierwszej edycji programu Taniec z gwiazdami, w którym zajął trzecie miejsce w parze z Magdaleną Soszyńską. Wiosną 2007 wystąpił w pierwszej edycji programu Jak oni śpiewają, w którym zajął ostatecznie ósme miejsce. W lipcu i sierpniu 2007 roku prowadził w TVP1 program interaktywny Szalona aukcja. W latach 2006–2008 prowadził audycję satyryczną KOZA (Komitet Organizacyjny Zwalczania Apatii) w Programie III Polskiego Radia. W 2010 roku odszedł z Trójki po zmianie dyrekcji tej stacji, a także zakończył współpracę na planie telenoweli Złotopolscy. W TV Polonia prowadził program polonijny Ludzie listy piszą. Od 15 lipca 2010 roku jest dyrektorem Teatru Kwadrat w Warszawie. Tłumaczy z angielskiego sztuki teatralne. Jego debiut reżyserki z 2013 roku to nowoczesna inscenizacja klasycznej farsy Brandona Thomasa pt. Ciotka Karola. Dzięki jego staraniom Teatr Kwadrat zyskał stałą siedzibę w centrum Warszawy przy Marszałkowskiej 138. W marcu 2016 oficjalnie otwarto Teatr Kwadrat po generalnym remoncie.

Piotr Wawrzecki - polski aktor filmowy i teatralny, prezenter telewizyjny. Wykształcenie aktorskie zdobył w warszawskiej PWST, którą ukończył w 1975 roku. Aktor Teatru Kwadrat w Warszawie. Od ukończenia studiów związany był z teatrami Współczesnym, Narodowym, Na Woli. Od 1986 roku występuje w Teatrze Kwadrat. Tak naprawdę reżyserzy dostrzegli w nim ciepło i talent dopiero w granych przez niego postaciach komediowych w Teatrze Kwadrat i w kabarecie Olgi Lipińskiej. Paweł Wawrzecki współpracuje między innymi z J.Zaorskim, J.Majewskim, O.Lipińską, J.Machulskim, R.Piwowarskim. Jest bardzo znany z ról telewizyjnych takich jak: "Matki, żony i kochanki" jako Janek Otrębowski, "Złotopolscy" jako Wiesław Gabriel, "Graczykowie, czyli Buła i spóła" jako Roman Buła Bułkowski czy też "Daleko od noszy" i "Daleko od noszy. Reanimacja" jako dr Roman Kidler.

A w pierwszej kopercie było:
- 3 zdjęcia Ewy Kasprzyk, Andrzeja Nejmana i Piotra Wawrzeckiego z autografami,
- czyste zdjęcie Katarzyny Zielińskiej bez autografu,
- list,

!!! Dziękuje bardzo Teatrowi Kwadrat za trzy zdjęcia z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 5 miesięcy bez dwóch dni,
Szczegóły: Oryginały,

Druga i ostatnia na dziś koperta pochodzi od Artura Żmijewskiego.
Artur Żmijewski - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, a następnie w 1990 PWST w Warszawie. W latach 1989–1991 występował w Teatrze Współczesnym, w latach 1991–1992 w Teatrze Ateneum oraz w Teatrze Scena Prezentacje, w latach 1998–2010 występował w Teatrze Narodowym. Od 2007 jest ambasadorem dobrej woli UNICEF. Od 2009 jest honorowym obywatelem miasta Legionowo. Bardzo dobrze znany z ról telewizyjno/filmowych takich jak: "Psy" i "Psy II" jako Radosław Wolf, "Na dobre i na złe" jako chirurg Jakub Burski, "W pustyni i w puszczy" jako Władysław Tarkowski, ojciec Stasia, "Nigdy w życiu!" jako Adam, "Katyń" jako Andrzej, rotmistrz 8. Pułku Ułanów czy ostatnio jako ksiądz detektyw Mateusz Żmigrodzki z Sandomierza w serialu "Ojciec Mateusz".

W drugiej i ostatniej na dziś kopercie było:
- zdjęcie z autografem Artura Żmijewskiego,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji autografów !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 4 miesiące bez jednego dnia,
Szczegóły: Oryginał,

Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz