poniedziałek, 2 stycznia 2017

Poniedziałkowe - 3 przesyłek i paczek, nagrodowa, autografowa i urzędowa - w tym wizyta Kuriera

Dziś mamy 2.01.2016r. o przepraszam 2017 😁 Święta i Sylwester 2016 przeszły do historii 😀 czas wrócić do pracy i szkoły ale martwcie się bo zapowiada na się w tym tygodniu długi weekend (6 stycznia Święto Trzech Króli). Początek Nowego Roku to dobry czas na postanowienia noworoczne, ja takie posiadam ale nie powiem jakie bo nie chce zapeszyć MOŻE SIĘ UDA WYTRWAĆ Zgodnie z umową publikuje dla Was dziś dwa filmiki zaległe z Siedleckiego Sylwestra 2016 - oto i one:

- Link do filmiku 1 - Siedlecki Sylwester 2016 (odliczanie ostatnich sekund starego roku i pokaz fajerwerków):
https://www.youtube.com/watch?v=dh64eFUumv8

- Link do filmiku 2 - Fajerwerki Siedlce Sylwester 2016r.:
https://www.youtube.com/watch?v=xKYBFXkGFdk

Zapraszam do subskrybowania mojego kanałów na YouTube LINK gdzie są moje wszystkie filmy mojego autorstwa
😊 POLECAM 😊

Jeżeli chodzi o dzisiejszy gadżetowy dzień to w sumie otrzymałem 3 przesyłki i paczki. Chwilę przed godziną 12:00 do moich drzwi zapukał listonosza a około 14:25 był u mnie kurier. W dalszym ciągu czekam na jeszcze jedną paczkę kurierską, która została do mnie wysłana w piątek. Co do pozytywów to na razie cisza w tym temacie, choć otrzymałem informacje od pewnej firmy że będą się mojej stronie bacznie przyglądać. Zobaczymy co przyniesie jutrzejszy dzień...

To co nie będę Was dalej przynudzał moim rozpisywaniem się i od razu przejdę do prezentacji moich dzisiejszych gadżetowych skarbów OK 3,2,1 START...

PS: Miłe widziane komentarze do dzisiejszym wpisie 😉 DZIĘKI

Pierwsza paczka kurierska okazała się być nagrodą od Hondy Plaza - to nowoczesny Salon Hondy w Polsce. Mottem Salonu było i jest hasło „Honda Plaza - po drodze do marzeń". Wierzy, że posiadanie samochodu marki Honda daje poczucie pełnej satysfakcji z jego niezawodności i dostarcza nieustannej radości z użytkowania.

A w pierwszej paczce nagrodowej było:
- kalendarz potrójny na 2017 rok (który od razu trafia na moją ścianę),
- kubek,


!!! DZIĘKUJE BARDZO I POZDRAWIAM HONDĘ PLAZA !!!

Druga koperta jest od Anity Włodarczyk.
Anita Włodarczyk - polska lekkoatletka, rekordzistka świata w rzucie młotem. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w 2008 w Pekinie (6. miejsce), złota medalistka igrzysk olimpijskich w 2012 w Londynie oraz igrzysk olimpijskich w 2016 w Rio de Janeiro. Mistrzyni świata z 2009 i 2015 roku, wicemistrzyni z 2013, trzykrotna złota (2012, 2014, 2016) i brązowa (2010) medalistka mistrzostw Europy. Zwyciężała w klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge (2013, 2014, 2015, 2016), drużynowym czempionacie Starego Kontynentu (2009, 2015) oraz w zimowym pucharze w rzutach lekkoatletycznych (2008 i 2009). Podczas zwycięskich mistrzostw świata w Berlinie w sierpniu 2009, wynikiem 77,96 ustanowiła rekord świata. W czerwcu 2010 r. poprawiła ten wynik uzyskując rezultat 78,30. 31 sierpnia 2014 r. w Berlinie po raz trzeci poprawiła rekord świata, uzyskując 79,58 m. 1 sierpnia 2015 została pierwszą kobietą w tej konkurencji, która przekroczyła 80 m, uzyskując wynik 81,08 m. 15 sierpnia 2016 roku na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro ponownie pobiła rekord świata w rzucie młotem z wynikiem 82,29 m, który przetrwał jedynie przez 13 dni. Został poprawiony przez nią samą 28 sierpnia 2016 roku na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Warszawie i obecnie wynosi 82,98 m.

Sześciokrotna rekordzistka świata w rzucie młotem: 
82,98 m Warszawa 2016
82,29 m Rio de Janerio 2016
81,08 m Cetniewo 2015
79,58 m Berlin 2014
78,30 m Bydgoszcz 2010
77,96 m Berlin 2009

W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem Anity Włodarczyk,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3,47 mln osób (30 czerwca 2016 r.); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań. Województwo wielkopolskie zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem powierzchni i trzecie pod względem liczby ludności. Na obszarze województwa leży aglomeracja kalisko-ostrowska i aglomeracja poznańska oraz Kalisko-Ostrowski Okręg Przemysłowy, Konińskie Zagłębie Węgla Brunatnego i Poznański Okręg Przemysłowy.

Województwo wielkopolskie położone jest w zachodniej części Polski i pod względem wielkości plasuje się na drugim miejscu, zaraz za województwem mazowieckim. Rzeźba terenu Wielkopolskiego ukształtowana została przez dwa zlodowacenia – bałtyckie, które w części północnej i środkowej pozostawiło niziny i mnogość jezior oraz środkowopolskie, które swym zasięgiem objęło część południową. Region ten jest o wiele mniej urozmaicony, nie występują tutaj również jeziora. Nie oznacza to jednak, że jest mniej atrakcyjny. Tym, co wyróżnia województwo wielkopolskie spośród innych są przede wszystkim walory kulturowe. Śmiało można powiedzieć, że to tutaj rozpoczęły się losy państwa polskiego – do dzisiaj można znaleźć zabytki, które mówią o najdawniejszych dziejach naszych przodków. Do najciekawszych historycznie miast należy m.in. pierwsza stolica Polski, Gniezno, według legendy założone przez Lecha. Zasłynęło z tego, że niegdyś odwiedził je wielki cesarz Niemiec, Otton III, koronowano w nim pierwszego polskiego króla, Bolesława Chrobrego oraz pochowano św. Stanisława. Katedra, w której spoczywają jego szczątki znana jest z niezwykle pięknych Drzwi Gnieźnieńskich. Stolica Wielkopolski, Poznań, jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko ze względu na malowniczy Rynek i jego wyjątkową zabudowę, ale również z uwagi na liczne imprezy kulturalne i handlowe. Jedną z najsłynniejszych jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Malta”, który odbywa się regularnie, od 1991 roku. W czasie jego trwania uliczki, place oraz samo Jezioro Maltańskie stają się miejscem teatralnej fiesty przyciągając gości zarówno z Polski, jak i zagranicy. Jezioro Maltańskie jest obiektem, który szczególnie upodobali sobie kajakarze i wioślarze – na wodach Malty organizowane są zawody krajowe i międzynarodowe, znajduje się tutaj również kąpielisko, szczególnie popularne w okresie letnim. Jeziora są elementem charakterystycznym dla Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wypełniające polodowcowe rynny lub rozrzucone bezładnie pośród morenowych zwałów są wyjątkową atrakcją regionu, podnoszącą jego rangę turystyczną. Do innych osobliwych form polodowcowych należą ozy – ciągnące się przez wiele kilometrów wały zbudowane z piasku, żwiru i gliny oraz drumliny – urokliwe, owalne pagórki, często występujące po kilka obok siebie. Wielość atrakcji turystycznych występujących w województwie wielkopolskim sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej: http://www.travelin.pl/region/wojewodztwo-wielkopolskie
Copyright © Travelin.pl
Wielkopolska jest atrakcyjnym i chętnie odwiedzanym regionem turystycznym. Przyciągają przede wszystkim zabytki: liczne kościoły, ratusze, pałace, dwory, wiatraki, na ogół dobrze utrzymane, a także muzea np.:

- w Gnieźnie (Muzeum Początków Państwowości Polskiej),
- Poznaniu (Muzeum Narodowe, Muzeum Archeologiczne, Instrumentów muzycznych), 
- Puszczykowie (przyrodnicze), 
- Szreniawie (rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego), 
- Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, 
- Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku k/Kalisza,
- Oraz skansen pszczelarstwa w Swarzędzu,

Kilka wielkopolskich miejscowości należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów w Polsce:
 
- Poznań, 
- Gniezno, 
- Kórnik, 
- Rogalin, 
- Gołuchów,  
- Ostrów Lednicki,

Największą frekwencję turystów notuje się na Szlaku Piastowskim, który prowadzi przez miejscowości związane z początkami państwowości polskiej. Turysta, któremu znudzi się zwiedzanie Wielkopolski, może wybrać się do Pobiedzisk, gdzie "w miniaturze" obejrzy kopie najsłynniejszych obiektów.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej i ostatniej przesyłce było:
- 3 foldery turystyczne Województwa Wielkopolskiego,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.