wtorek, 10 stycznia 2017

Wtorkowe - 7 przesyłek i paczek, MEGA Przyjacielska, autografowe i urzędowe

Dziś jest 10.01.2017r. Po wczorajszym wolnym dniu od blogowania, dziś otrzymałem większą ilość przesyłek i paczek - ale o tym już za chwilę 😀 Mroźna i śnieżna pogoda nam nie odpuszcza, ale takie są uroki zimy. Można powiedzieć że w każdej porze roku jest coś co nam doskwiera np:
zima - śnieg i mrozy , wiosna - najtrudniejszy czas dla alergików, lato - upały i burze/nawałnice a jesień - szybko robi się ciemno i dominuje deszczowa aura - ja sadzę że nie ma co narzekać, trzeba z każdego okresu roku się cieszyć !!!

PREMIERA NOWEJ KARTY NA PEWIEN OKRES:
Dziś z nowym wpisem na blogu swoją premierę będzie miała nowa karta pod tytułem URODZINOWY PREZENT NA 24 URODZINY - 12 lutego 2017 roku. W tej karcie chciałbym Was poprosić o pomoc, abyście to Wy do dnia moich 24 urodzin (12 lutego) lub wcześniej zrobili dla mnie taki wirtualny prezent w postaci 100 - polubień Facebook-owego profil bloga "Gadżety na dobry dzień" (stan na dzień 10 stycznia 2017r. - 77 polubień).


😇 Liczę na waszą POMOC w tym wirtualnym prezencie na moje urodziny 😈

Jeżeli chodzi o gadżetowe sprawy to po wczorajszym wolnym dniu od przesyłek dziś otrzymałem w sumie 7 nowych powodów do zrobienia nowego wpisu na blogu. Chwilę po godzinie 12:00 odwiedził mnie Pocztex z SUPER paczką. O 13:05 do moich drzwi zapukała Pani Listonosz/Listonoszka (nie wiem która forma jest prawidłowa) od niej dowiedziałem się że mój znajomy listonosz jest na zwolnieniu (życzę szybkiego powrotu do zdrowia) i ona go zastępuje. Oczywiście coś w dużej torbie znalazła dla mnie, w sumie było tego 6 nowych przesyłek. Muszę Wam powiedzieć że w ostatnim czasie na dobre wkręciłem się w autografy i nawet mam już kilka miejsc gdzie chciałbym wysłać swoją prośbę. Co do pozytywów to do mojej listy dziś dopisałem jedną bardzo miłą odpowiedz firmową - SZCZEGÓŁY WKRÓTCE 😎

Co Wy na to aby mniej od razu przeszedł do prezentacji dzisiejszych przesyłek i paczek ? Nie widzę głosów przeciw ani nikt się nie wstrzymał, więc od razu bierzemy się do pracy 3,2,1 START...

PS: Jak zawsze mile widziane są nowe komentarze pod wpisami oraz zachęcam do pozostawienie łapki w górę w fanpage'u 🙌


Pierwsza MEGA paczka Pocztex na dziś jest od Pawła przyjaciela mojego bloga i autora strony "Zywlowisko" - na którą Serdecznie Zapraszam :-)

A w pierwszej MEGA paczce było:
- 11 autografów: Justyny Kowalczyk (SUPER), Kamila Stocha (pójdzie na wymianę), Jana Ziobro, Łukasza Kruczka, Macieja Staręgi , Leszka Blanika, Tomasza Jędrzejczaka, Damiana Dróżdża, Macieja Janowskiego, Vaclawa Milika, Szymona Wożniaka i pocztówka z zawodnikami Betard Sparta Wrocław,
- 3 medale (choć nie biorę udziału w żadnych zawodach to mam ich już 5 w kolekcji),
- 4 proporczyki,
- model pociągu Przewozów Regionalnych do złożenia,
- mała latarka z zestawem śrubokrętów,
- 2 plakaty,
- 280 naklejek (może ktoś jest chętny na kilka),
- 2 naszywki,
- 4 pocztówki,
- 5 monet,
- 9 przypinek,
- 4 przypinki (PIN) w tym jedna idzie na wymianę - kolejne od 1484 do 1486 w kolekcji !!!

!!! Paweł dziękuje bardzo za tak bogatą paczkę !!!
😁 POZDRAWIAM 😁

Druga koperta jest od Grażyny Zielińskiej.
Grażyna Zielińska - polska aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka PWST we Wrocławiu. W 2002 odznaczona została Srebrnym Krzyżem Zasługi. Od 1986 aktorka Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Obecnie mieszka w Płocku. W przeszłości związana z teatrami: Lalka w Warszawie (1976–1977), Dramatycznym w Wałbrzychu (1977–1980) oraz im. Stefana Żeromskiego w Kielcach (1980–1981). Od 2007 występuje w roli Zosi w spektaklu komediowym Klimakterium... i już.

Osobiście Panią Grażynę z ekranu telewizyjnego najlepiej pamiętam w serialach: Ranczo jako Zofia, babka zielarka i w Pierwszej Miłości jako Celina Płaczkowska.

W drugiej kopercie było:
-zdjęcie z autografem Grażyny Zielińskiej,
- miły list DZIĘKUJE BARDZO 😊


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia przesyłka jest od Michała Przybyły.
Michał Przybyła - polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w klubie Korona Kielce, a także młodzieżowy reprezentant Polski.

A w trzeciej przesyłce było:
- duży plakat Korony Kielce 2016/17 z autografem Michała Przybysza,


!!! Dziękuje bardzo za duży plakat z autografem oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka jest od Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego - Powiat położony w zachodniej części województwa mazowieckiego, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest miasto Ożarów Mazowiecki (do 31 grudnia 2005 roku władze mieściły się w Warszawie). W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Błonie, Łomianki, Ożarów Mazowiecki, gminy wiejskie: Izabelin, Kampinos, Leszno, Stare Babice i miasta: Błonie, Łomianki, Ożarów Mazowiecki.

Powiat warszawski zachodni dzięki swemu  położeniu jest jednym z bardziej interesujących regionów w Polsce. Jest to region, w którym można odnaleźć ślady przeszłości, liczne zabytki architektury, jak również niezwykle atrakcyjne tereny turystyczno – rekreacyjne. Powiat warszawski zachodni stara się wspierać i promować wydarzenia kulturalne, które odbywają się w poszczególnych gminach powiatu. Pragniemy przedstawić naszą ofertę wydarzeń kulturalnych, które odbędą się w 2016 roku. Kalendarium powstało w wyniku współpracy powiatu z gminami oraz organizacjami pozarządowymi. W powiecie co roku organizuje się wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych. Niektóre z nich na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. Należy do nich m.in. Letni Festiwal „W krainie Chopina”, który ma wieloletnią tradycję i trwa przez całe lato. Koncerty kameralne odbywają się w przepięknych obiektach sakralnych i placówkach kulturalnych. Ogromną popularnością cieszy się także plenerowa impreza, o charakterze ludowego festynu, pn.: „Eko-Piknik”, organizowana we wrześniu każdego roku. Festyn ten przybliża mieszkańcom powiatu problemy eko - rolnictwa i agroturystyki, a także propaguje zdrowy styl życia, w czystym i przyjaznym środowisku. Przy tej okazji odbywają się liczne kiermasze lokalnego rękodzieła, zdrowej żywności, konkursy i pokazy dla uczestników pikniku. Nie brakuje przy tym świetnej zabawy, przy dobrej muzyce znanych i lubianych zespołów muzycznych. W organizowaniu życia kulturalnego ogromną rolę odgrywają domy kultury w poszczególnych gminach, gdzie odbywają się recitale, wieczory autorskie, odczyty, wystawy malarskie, fotograficzne, koncerty, jak również spektakle teatralne. Ponadto, w powiecie odbywają się liczne występy lokalnych grup tanecznych, wokalnych, organizowane są warsztaty twórcze, a także konkursy literackie i wiele, wiele innych wspaniałych wydarzeń. Warto podkreślić, że młodzież ma niepowtarzalną okazję rozwijania swoich talentów na zajęciach w różnych zespołach i ogniskach, działających przy domach kultury, szkołach i świetlicach. W ostatnich latach rośnie zainteresowanie historią Polski, a zwłaszcza historią bitew. Dzieje się to w dużej mierze za sprawą różnych grup rekonstrukcji historycznych, które odtwarzają epizody wojenne, starając się przybliżyć widzom realia dawnych czasów. Rekonstrukcje bitew organizowane są również w powiecie warszawskim zachodnim. Od kilku lat regularnie odbywają się w Ołtarzewie, Łomiankach, Lipkowie i okazjonalnie w innych miejscach powiatu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej przesyłce było:
- bardzo ładny breloczek,
- przypinka (PIN) kolejna 1487 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwarii - Miasto w województwie mazowieckim, powiat piaseczyński, nad Wisłą, 34 km od centrum Warszawy.

W Górze Kalwarii warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
- Układ urbanistyczny zrealizowany po 1670, oparty w planie o formę krzyża łacińskiego, wytyczony na podstawie średniowiecznych planów Jerozolimy, z możliwym udziałem Tylmana z Gameren i charakteryzujący się wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu. Został częściowo zatarty na skutek rozbudowy miasta na początku XIX w.,
- Pobernardyński kościół Niepokalanego Poczęcia NMP (obecnie parafialny). Pierwotny drewniany kościół parafialny w tym miejscu stał już w XIII w., kolejny został wybudowany z fundacji biskupa Wierzbowskiego w latach 60. XVII w. i przekazany bernardynom. Obecny, trzeci z kolei został zbudowany w latach 1765–1770 z fundacji marszałka Franciszka Bielińskiego według projektu Jakuba Fontany (jest to jedyne udokumentowane dzieło kościelne tego architekta),
- Kaplica kalwaryjska: tzw. „Ratusz Piłata”, obecnie kościół filialny pw. Podwyższenia Krzyża Św., barokowy 2 poł. XVII w.,
- Kaplica kalwaryjska Zwiastowania,
- Dawny kościół marianów, tzw. „Wieczernik” z 1674,
- Dawne kolegium zakonu Pijarów z 1675, przebudowane w XIX w.,
- Klasycystyczne budynki z 1 połowy XIX w.: ratusz (Witkowski, Marconi) i jatki, 
- Synagoga w Górze Kalwarii (ul. Pijarska 10/12), 
- Synagoga w Górze Kalwarii (ul. Pijarska 5), 
- Kirkut, 
- Dwór Cadyka Altera, ul. Pijarska 10/12,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w piątej przesyłce było:
- 2 informatory,
- mapa,
- długopis,
- przypinka (PIN) w etui - która pójdzie na wymianę,


Szósta przesyłka jest od Urzędu Gminy Poraj - Gmina wiejska w województwie śląskim, powiat myszkowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedziba gminy to Poraj.

Atrakcje Gminy Poraj przestawiam Wam w takim graficznym skrócie:1 - ZALEW PORAJSKI
2 - GMINNY OŚRODEK KULTURY IM. JANUSZA GNIATKOWSKIEGO,
3 - SALA WIDOWISKOWO-KINOWA "BAJKA",
4 - SKWER PIŁSUDSKIEGO,
5 - ZABUDOWANIA STAREJ STACJI KOLEJOWEJ,
6 - MIEJSCE POSTERUNKU GRANICZNEGO Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ MIĘDZY RZESZĄ A GENERALNYM GUBERNATORSTWEM,
7 - DAWNE DWORSKIE ZABUDOWANIA GOSPODARCZE (SPICHLERZ, STODOŁY) - OBECNIE TEREN SZKOŁY,
8 - REMIZY STRAŻACKIE,
9 - KAPLICZKA ŚW. FLORIANA,
10 - STARA SZKOŁA "NA WOJNÓWCE" - DOM LUDOWY,
11 - PLAC KARCZMISKO,
12 - ALEJA LIPOWA,
13 - DWOREK ZIEMIAŃSKI,
14 - KAMIENIOŁOMY,
15 - KOŚCIÓŁ PARAFIALNY POD WEZWANIEM ŚW. JANA CHRZCICIELA,
16 - ZBIOROWA MOGIŁA ŻOŁNIERZY 74 PUŁKU PIECHOTY POLEGŁYCH W BITWIE 3 WRZEŚNIA 1939 ROKU,
17 - POZOSTAŁOŚCI PO DAWNEJ FABRYCE TEKTURY,
18 - RZEKA ORDONKA (SUCHA WODA),
19 - WITKIEWICZOWSKIE WILLE DREWNIANE Z LAT 30 - TYCH XX WIEKU,
20 - PARK Z ALTANĄ Z OKRESU PRZEDWOJENNEGO,
21 - AMFITEATR,
22 - BASEN KĄPIELOWY NA RZECE CZARKA,
23 - KOŚCIÓŁ PARAFIALNY POD WEZWANIEM MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY,
24 - OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNE,
25 - DOM EUGENII CIEŚLOWEJ - PIERWSZA SZKOŁA W ŻARKACH LETNISKU,
26 - DREWNIANA WILLA NAŁĘCZ,
27 - KAPLICZKA HARCERSKA Z 1947 ROKU,
28 - PTASIA WYSPA,
29 - MIEJSCE PO STARYCH XVII - WIECZNYCH KUŹNIACH,
30 - "CZARODZIEJSKA ZAGRODA" - MIEJSCE DAWNEGO FOLWARK,
31 - DAWNA LEŚNICZÓWKA W GĘZYNIE,
32 - KAPLICZKA Z XIX W. Z FIGURĄ CHRYSTUSA,
33 - DAWNE POLA GÓRNICZE ( HAŁDY POKOPALNIANE),
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W szóstej przesyłce znalazłem:
- grudniowy numer "Kuriera Porajskiego",
- mapa gminy,
- 3 pocztówki,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna 1488 w kolekcji !!!


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Zielonki - Gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat krakowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie krakowskim. Siedziba gminy to Zielonki. Przez teren gminy przebiega droga krajowa nr 7 w kierunku Warszawy oraz droga wojewódzka nr 794 w kierunku Wolbromia. Do gminy Zielonki kursuje 14 linii autobusowych komunikacji miejskiej.

W Gminie Zielonki warto odwiedzić takie miejsca jak:
- Fort pancerny pomocniczy 45a "Bibice",
- Zespół dworski w Boleniu,
- Zespół dworski w Garlicy Murowanej,
- Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi,
- Zamek w Korzkwi,
- Zespół dworski w Owczarach,
- Fort pancerny pomocniczy 44a "Pękowice",
- Fort główny artyleryjski 47 "Łysa Góra",
- Fort główny artyleryjski 45 „Zielonki”,
- Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielonkach,
- Forty poaustriackie dawnej Twierdzy Kraków,
- Izba Regionalna w Bibicach,
- Miejsce obozowania Tadeusza Kościuszki podczas Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 roku w Bosutowie upamiętnione obeliskiem,
- Zabudowa regionalna we wsiach Bibice, Bosutów, Boleń,
  
Przyroda i turystyka gminy:
Obszar gminy ma charakter lekko pofalowanej wierzchowiny opadającej ku południowi i porozcinanej dolinami Prądnika i jego dopływów Korzkiewki, Naramki (Garliczki), Bibiczanki oraz Sudołu. Najstarsze skały budujące podłoże to górnojurajskie wapienie. Można zaobserwować charakterystyczne dla Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej odsłonięcia skalne, np. koło Januszowic i Trojanowic. Większość obszaru znajduje się w strefie chronionego krajobrazu, tj. w obrębie Jurajskich Parków Krajobrazowych „Dolinki Krakowskie” oraz Dłubniańskiego Parku Krajobrazowego, a także w strefie otuliny Ojcowskiego Parku Narodowego. Przez teren gminy Zielonki przebiega początkowy etap Szlaku Orlich Gniazd, a zamek w Korzkwi to pierwsze od strony Krakowa Orle Gniazdo.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

GMINA ZIELONKA - bo warto !
A w siódmej i ostatniej przesyłce było:
- przewodnik rowerowy,
- mapa gminy,
- ulotka,
- zestaw 7 pocztówek,
- zakładka do książki,
- smyczka,
- długopis,


Powiem Wam szczerze że po takim gadżetowym dniu jestem zadowolony (no mogło coś się pojawić firmowego) ale i tak się cieszę: raz że moja kolekcja autografów się znacznie powiększyła a dwa że PIN-owa kolekcja też otrzymała kilka nowych okazów i powoli powoli zbliżamy się do przypinki (PIN) numer 1500 !!!!

Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.