wtorek, 21 lutego 2017

Wtorkowe - 4 koperty, urzędowe i autografowo/zagraniczne

Dziś jest 21.02.2017r. Witam Was Serdecznie w ten słoneczny choć z rana pochmurny wtorkowy dzień 😎 Przez to że wczoraj wieczorem padał deszcze w Siedlcach i plusowe temperatury robią swoje, można śmiało powiedzieć że w zima 2016/2017 przechodzi do powoli do historii 😀

ROZWIĄZANIE ZAGADKI:
We wczorajszych wpisie miałem dla Was pewną zagadkę 😀 Polegającą na odgadnięciu ile przez pewien okres czasu w moich dwóch gadżetowych świnkach skarbonkach nazbierało się zaskórniaków w postaci monet: 1gr, 2gr i 5gr. Podałem także Wam przedział, między kwotami 0zł a 50zł. Niektóre Wasze odpowiedzi były o ciut ciut za duże lub za małe ale prawidłową odpowiedz udało się udzielić mojej blogerowej koleżance Joannie - GRATULUJE I POZDRAWIAM 

!!! 😎 ROZWIĄZANIE 😎 !!!

W DWÓCH ŚWINKACH BYŁO RÓWNO 30 ZŁ W MONETACH 1gr., 2gr. i 5gr.,


Długo zastanawiałem się gdzie mógłbym te pieniądze wpłacić lub zamienić na banknot. Trochę się zagapiłem bo mogłem je przecież oddać w moim Siedlecki Sztabie na 25 Finał WOŚP-u, ale nie ma co płakać do kolejnego finału na pewno coś uzbieram i może uda się zdobyć jakieś gadżety z 26 Finału. Ostatecznie dziś wybrałem się do mojego banku (pozwolicie że nazwy nie podam aby nie robić reklamy), gdzie z pomocą Pani kasierki udało się moje wszystkie zaskórniaki policzyć i wpłacić na moje konto.

😀 POZDROWIENIA DLA PANI Z MOJEGO BANKU, KTÓRA MIAŁA DZIŚ DZIĘKI MNIE NIE ŁATWE ZADANIE 😀

NOWOŚĆ NA BLOGU:


Jak wiecie cały czas staram się udoskonalać mojego bloga aby był dla Was coraz lepiej czytelny i funkcjonalny o nowe widżety a także aby cieszył oko, jeżeli chodzi o estetykę. Dziś wprowadziłem pewną nowość na bloga, która jest obecnie w fazach testu i chciałbym Was prosić o przetestowanie jej. Mowa o widżecie: Shoutbox, znajdujący się w prawej kolumnie pod zegarem.

Shoutbox - element serwisów internetowych umożliwiający odwiedzającym bardzo szybką wymianę zdań bez potrzeby wysyłania trwałych wiadomości na standardowym forum dyskusyjnym).

Proszę o przetestowanie i informacje w komentarzach czy owy widżet przypadł Wam do gustu 😊Jeżeli chodzi o dzisiejszy gadżetowy dzień to w sumie w mojej skrzynce pocztowej znalazłem od listonosza 4 nowe przesyłki a właściwie koperty. Cieszę się bo w dziś w końcu pojawiła się jedna bardzo miła wiadomość z pewnej instytucji o tym że na dniach zostanie wysłana przesyłka z gadżetami na mój adres pocztowy. Jutro lub w czwartek pewnie pojawią się moje zamówione zdjęcia, które chciałbym przeznaczyć do wysyłki na autografy 😉

OK koniec tego mojego rozpisywania się jak zwykle i zaczynamy to co najbardziej lubicie czyli prezentacje dzisiejszych 4 nowych kopert z gadżetami 3,2,1 JAZDA...


Pierwsza koperta jest od Urzędu Gminy Somianka - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat wyszkowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim.

W Gminie Somianki warto zobaczyć:
- Pałac w Popowie,
- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Popowo Kościelne),
- Kościół św. Stanisława (Barcice),
- Kościół Najświętszego Serca Jezusowego (Wola Mystkowska),
- Pałac Leskich (Kręgi),
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Somianka),
- Ścieżki turystyczne,

Piękne położenie i dogodny dojazd do gminy Somianka spowodowały, że stała się ona chętnie odwiedzana przez turystów. Na jej terenie, w miejscowościach: Somianka, Popowo, Barcice i Huta Podgórna znajdują się ośrodki wypoczynkowe. Położone są one wzdłuż rzeki Bug. Stanowią doskonałą bazę noclegową dla miłośników wędkowania i wypoczynku na łonie natury. Każdy z ośrodków jest otoczony lasem co dodatkowo zachęca amatorów grzybobrania do przyjazdu po kosz pełen borowików, koźlarzy, podgrzybków, czy maślaków... Piękne i  nieskażone tereny zachęcają do organizowania wycieczek pieszych i rowerowych. Przez teren gminy przebiegają cztery wyznaczone i oznakowane trasy rowerowe. Zostały wytyczone w taki sposób aby jadąc każdą z nich można było zobaczyć jak najwięcej ciekawych miejsc, zabytków a przy odrobinie szczęścia zwierząt, takich jak bobry, łabędzie...  Aby zachęcić do aktywnego wypoczynku otwarto w Somiance  wypożyczalnię rowerów, z której za niewielką odpłatnością każdy może skorzystać. Również miłośnicy jazdy konnej znajdą w gminie coś dla siebie. W miejscowości Popowo Parcele znajduje się specjalistyczne gospodarstwo rolne zajmujące się hodowlą koni. Można tu nauczyć się jazdy konnej, jak również przejechać się bryczką, a zimą uczestniczyć w prawdziwym kuligu. W Popowie na turystów czeka przystań wodna. Bardzo przyjemną i aktywną formą spędzania wolnego czasu jest pływanie żaglówką, kajakiem czy rowerkiem wodnym. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w pierwszej kopercie była:
- przypinka (PIN) uszkodzona w czasie wysyłki ale dla chcącego nic trudnego - kolejna 1556 w kolekcji !!!


Druga koperta jest od Urzędu Gminy Widawa - Gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat łaski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Widawa.

Do miejsc które warto odwiedzić w Gminie Widawa należą:
- Zespół dawnego klasztoru Bernardynów, na który składają się: barokowy kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz klasztor fundacji Wężyków (właścicieli Widawy w XV - XVII stuleciu), wzniesiony w 1638 r. i przebudowany w XVIII stuleciu,
- Istniejące na terenie klasztoru niewielkie Muzeum Parafialne,
- Kościół p.w. św. Marcina z 1446 r., przebudowany w 1617 r. i odbudowany po pożarze w 1846 r.,
- Neogotycką kaplicę z 1893 r. oraz mogiłę powstańców styczniowych 1863 r. na miejscowym cmentarzu parafialnym,
- Relikty dawnej zabudowy miejskiej Widawy, w tym kilka zabytkowych domów mieszczańskich z XIX i XX stulecia,
- Murowany kościół w Brzykowie wzniesiony w latach 1860 - 72, w jego wnętrzu zachowało się ciekawe wyposażenie z XVII i XVIII stulecia,
- Zabytkowe młyny wodne zlokalizowane m.in. w Woli Kleszczowej, Zborowie i Chrząstawie,

Przeważająca część gminy Widawa, w tym stolica gminy leży w granicach Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, utworzonego w 1989 roku. Przedmiotem ochrony na terenie tego Parku są doliny Warty, Widawki i ich dopływów, w tym rzeki Grabi, płynącej właśnie na terenie gminy. W granicach gminy istnieje niewielki (1.54 ha) rezerwat florystyczny "Winnica" utworzony w celu ochrony muraw i zarośli kserotermicznych w obrębie skarpy z odkrywką margla. Występujące tu ciepłolubne rośliny, związane z podłożem wapiennym stanowią jedyne w środkowej Polsce stanowisko muraw kserotermicznych o wyglądzie stepu kwietnego. Główną rzeką gminy jest Widawka, do której w okolicach wsi Grabno uchodzi Grabia - jedna najczystszych rzek centralnej Polski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W drugiej kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna 1557 w kolekcji !!!


Trzecia koperta przyszła do mnie z zagranicy od Petry Kvitovej.
Petra Kvitova - czeska tenisistka, mistrzyni Wimbledonu 2011 i 2014 w grze pojedynczej, triumfatorka Mistrzostw WTA 2011 w grze pojedynczej, zdobywczyni Pucharu Federacji 2011, 2012, 2014, 2015 i 2016 wraz z drużyną Czech, zdobywczyni Pucharu Hopmana 2012 wraz z Tomášem Berdychem, reprezentantka Czech na letnich igrzyskach olimpijskich, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro (2016).

A w trzeciej kopercie była:
- pocztówka ze zdjęciem i autografem Petry Kvitovej,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta i ostatnia na dziś koperta przyszła do mnie z zagranicy.
W czwartej i ostatniej zagranicznej kopercie było:
- 2 autografy: niemieckiego skoczka narciarskiego Markus Eisenbichler oraz niemieckiego trenera Norbert Loch,


 !!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz za wsparcie mojej kolekcji !!! 

Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.