poniedziałek, 6 marca 2017

Poniedziałkowe - 4 koperty, autografowe i urzędowa

Dziś mamy 6.03.2017r. (WPIS BOGATY W ZDJĘCIA) Nowy tydzień się zaczął więc czas na nowe przesyłki do prezentacji na blogu - to już za chwilę 😀 Przez cały weekend w Siedlcach królowała bardzo miła i ciepła pogoda jak na ten okres czasu - przecież mamy jeszcze kilka dni do kalendarzowej WIOSNY 😎 Można było choć na chwilę odpocząć od: śniegu, mrozów, ciepłych kurtek i szalików. Niestety to co dobre szybko się kończy i dziś od rana przywitała mnie pochmurna z opadami mżawki aura za oknem.

W te ciepłe weekendowe dni a dokładnie w sobotę postanowiłem wybrać się trochę na wieś, aby zadbać o moją działkę po zimie. Ja osobiście lubię takie klimaty jak: ogrodnictwo, roślinność, dekorowanie wnętrz itp. 😊 Na pierwszy ogień poszło grabienie (kurcze trochę dużo tego się nazbierało) ale dałem radę:


Wczorajszy niedzielny dzień postanowiłem spędzić nad Zalewem Siedleckim. Jak można było zauważyć podobny jak mój pomysł miało też wiele innych osób. Tak jak już wspominałem na fanpage'u bloga mam dla Was kilka nowych zdjęć z tej mojej wczorajszej wyprawy, które także będą dostępne w folderze "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Trochę tych fotografii jest ponieważ chciałem Wam pokazać co nieco Zalewu po zimie 🙋 ZAPRASZAM 🙌:


PS: Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podobają moje zdjęcia i czy chcecie więcej takich ?

DOBRA NOWINA:
Na pewno znacie mojego blogerowego przyjaciela Artura Wakułę autora dwóch blogów: Testy i gadżety Stankoosa i Autografy Stankoosa, otóż w piątek o godzinie 23:00 urodziła mu się druga córka o imieniu Maja 😊

Arturowi i jego żonie Agacie GRATULUJE 😊😀😊

Jeżeli chodzi o dzisiejsze przesyłki to około godziny 13:35 odwiedził mnie jak zawsze mój znajomy listonosz z 4 nowymi przesyłkami. Co do pozytywów to w tej kwestii pojawiło się dwa nowe: na autograf i miłą firmę oraz dostałem informacje że mój list z prośbą o autograf doszedł do kogo trzeba i dziś zostanie odesłany na mój adres pocztowy - szczegóły już wkrótce. Także na dniach jutro lub w środę spodziewam się nowych zdjęć, które chcę przeznaczyć na autografy - wizyta na poczcie nieunikniona 😀

Jeju jak zwykle się z poniedziałku rozpisywałem ale to nic 😌 Od razu biorę się za prezentacje moich dzisiejszych 4 kopert od listonosza 3,2,1 LECIMY...


Pierwsza koperta Józefa Miki.
Józef Mika - polski aktor filmowy i dubbingowy. W 1987 roku ukończył PWST w Warszawie. Obecnie współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie. W programie Ziarno wcielił się w postać „doktorka”, jest również reżyserem tego programu.

A w pierwszej kopercie była:
- duża pocztówka ze zdjęciem Józefa Miki i pozdrowieniami na odwrocie,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!


Jak zdobyty: mail lub FB,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: Oryginał,
Druga koperta/zagraniczna jest od Paulo Bocuse.
Paul Bocuse - francuski szef kuchni. Pochodzi z rodziny kucharzy. W wieku 16 lat rozpoczął praktykę w restauracji de la Soierie w Lyonie. W 1944, w wieku 18 lat wstąpił na ochotnika do Armii Wolnych Francuzów i walczył w składzie 1 dywizji. Po zakończeniu wojny powrócił do Lyonu, gdzie uczył się pod kierunkiem Eugénie Braziera, a następnie w Paryżu u Gastona Richarda. Bocuse zaliczany jest do pionierów nowej kuchni francuskiej (nouvelle cuisine), bardziej dietetycznej niż tradycyjna kuchnia francuska (cuisine classique), podkreślając znaczenie używania wyłącznie świeżych produktów. W 1975 na obiedzie prezydenckim w Pałacu Elizejskim podano jedno z najsłynniejszych dań Bocuse'a - zupę z trufli (soupe aux truffes). Danie to stało się potem wizytówką restauracji Soupe V.G.E. w pobliżu Lyonu (inicjały V.G.E. odnosiły się do prezydenta Valery'ego Giscarda d'Estaing). Jednak najbardziej znaną restauracją Bocuse'a pozostaje od wielu lat l'Auberge du Pont de Collonges, wyróżniona trzema gwiazdkami w przewodniku Michelina. Sieć restauracji tematycznych Bocuse'a, działająca w Lyonie oferuje różne odmiany kuchni francuskiej.
Instytut noszący imię francuskiego kuchmistrza organizuje czteromiesięczne szkolenia z zakresu regionalnej kuchni francuskiej i doboru win dla studentów z dziewięciu uniwersytetów, tworzących sieć Paul Bocuse Worldwide Alliance. W gronie uczniów Bocuse'a znajduje się kilku kuchmistrzów o międzynarodowej sławie, w tym Austriak Eckart Witzigmann, pierwszy kucharz z kraju niemieckojęzycznego, którego restauracja otrzymała trzy gwiazdki w przewodniku Michelina. Przyznawana od 1987 nagroda Złotego Bocusa (Bocuse d'Or) uchodzi za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla szefów kuchni na świecie. The Culinary Institute of America w 2011 nagrodził Francuza tytułem Kuchmistrza Stulecia (Chef of the Century). Od 1975 jest komandorem Legii Honorowej. Syn Paula Bocuse'a, Jérôme kieruje restauracją w pawilonie francuskim w amerykańskim Walt Disney World Resort w Orlando.

W drugiej kopercie była:
- bardzo ładnie wykonany autograf ze zdjęciem w formie książeczki od Paulo Bocuse,


  !!! Dziękuje bardzo za tak ładne wykonany autograf ze zdjęciem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia koperta/zagraniczna jest od Jari-Matti Latvala.
Jari-Matti Latvala - fiński kierowca rajdowy. W sezonie 2013 jest członkiem zespołu Volkswagen Motorsport i startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata samochodem Volkswagen Polo R WRC. Jego pilotem od lipca 2003 jest rodak Miika Anttila. Latvala nosi przydomek "Jarppa ja Latvis".
Swoją karierę sportową Latvala rozpoczął w 2001 roku, gdy startował w rallysprintach. W 2002 roku, w wieku 17 lat, zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata jadąc samochodem Mitsubishi Lancer Evo VI. W debiucie zajął 17. miejsce w Rajdzie Wielkiej Brytanii. W latach 2006-2007 był członkiem zespołu Stobart VK Ford Rally Team, a w 2008 roku przeszedł do fabrycznego zespołu Forda. W 2007 roku podczas Rajdu Irlandii po raz pierwszy w karierze stanął na podium w rajdzie Mistrzostw Świata (3. miejsce), a swoje pierwsze zwycięstwo odniósł w lutym 2008 w Rajdzie Szwecji. W 2010 roku wywalczył rajdowe wicemistrzostwo świata przegrywając w klasyfikacji generalnej jedynie z Francuzem Sébastienem Loebem. Sukces ten powtórzył w 2014 i 2015 roku tym razem ustępując Sébastienowi Ogier.

A w trzeciej kopercie była:
- pocztówka z autografem Jari-Matii Latvala,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta i ostatnia na dziś koperta jest od Urzędu Miasta i Gminy Góra - Miasto w województwie dolnośląskim, powiat górowski, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Góra. Historycznie leżące na Dolnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa leszczyńskiego.

W miejscowości Góra warto odwiedzić między innymi:
- Zespół budowlany i założenie urbanistyczne, z XIV-XIX wieku,
- Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej z lat 1460-1550 - XV/XVI wieku, przebudowany w połowie XVIII wieku i w 1968 roku, parafialny,
- Kościół cmentarny pw. Bożego Ciała, z XV/XVI wieku, przebudowany w latach 1690-1694, 1705 r.,
- Dawna wieża - baszta obronna pełniąca także funkcję więzienia, uznawana również za relikt zamku z XIV/XVI wieku,
- Brama - wieża głogowska, z XIV-XIX wieku przebudowywana do 1915 roku,
- Dom, ul. Bolesława Chrobrego 22, z początku XVIII wieku, przebudowany w XIX/XX wieku,
- Dom, ul. Piłsudskiego 29, z początku XIX wieku,
- Szkoła, ul. Poznańska 2, z lat 1923-1928,
- Dwa domy, ul. Starogórska 17 i 19, z pierwszej połowy XIX wieku,
- Dom, ul. Ściegiennego 27, z XVIII wieku, przebudowany w XIX/XX wieku,
- Dom z pozostałością Bramy Polskiej, ul. Wrocławska 1, z XV wieku, przebudowany w XVIII wieku i XIX/XX wieku,
- Wiatrak-młyn, ul. Sikorskiego 25, z XV/XVI wieku, przebudowany w drugiej połowy XIX wieku
- Cmentarz żydowski,
- Mury obronne, z XV wieku,
- Wieża ciśnień,
- Budynek Poczty Polskiej,
- Budynek przy ulicy Podwale, z 1887 roku,
- Budynek na ulicy Zielonej, z 1917 roku,
- Urząd Miasta w Górze,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej i ostatniej na dziś kopercie było:
- przypinka (PIN) kolejna 1559 w kolekcji !!!


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.