wtorek, 25 kwietnia 2017

Wtorkowe - 3 przesyłki, autografowe, urzędowo, instytucyjno - wpis numer 492

Dziś jest 25.04.2017r. Wielkimi krokami zbliża się nowa okazja do świętowania - mowa o II urodzinach Bloga "Gadżety na dobry dzień (27 kwietnia, godzina 13:32). Z tej okazji jak co roku planuje dodać na bloga specjalny urodziny wpis - obecnie przechodzi ostatnie szlify i na czwartek będzie gotowy.

LIFTING LOGOTYPU BLOGA:
Dziś tak wyjątkowo miałem trochę więcej czasu niż zwykle i wprowadziłem kilka zmian do obecnego logotypu bloga. Mowa o tekście pod tytułem mojej stronki, kilka zmian a moim zdaniem lepiej wygląda, zobaczcie sami  ┐Również dodałem kilka zmian kosmetycznych do siedmiu stron, które znajdują się wspomnianym już logiem bloga.


KOLEKCJA AUTOGRAFÓW:
Wczoraj będąc na zakupach w supermarkecie... zakupiłem nowy album na autografy w formie pocztówek i zdjęć - z tej samej rodziny co moje trzy stare 😀😊😉 Jeżeli chodzi o ten duży (potrójny) album co prezentowałem Wam kilka dni temu na blogu to planuje go przeznaczyć na moje prywatne zdjęcia, którym mam dużo.

A to moja wczorajsza nowość do przechowywania autografów w postaci albumu:


Co do dzisiejszych przesyłek to od listonosza pojawiło się: wczoraj jedna przesyłka a dziś dla odmiany 2. Pocztex i Kurier jakoś mój adres omijają - ale zawsze trzeba być dobrej myśli 😉 Od początku tego tygodnia za to pojawiło się kilka nowych pozytywów: 1 od przyjaciółki bloga, 2 na autografy i jeden firmowy - szczegóły wkrótce. Cały czas oczekuje na moje wysłane list z prośbą i zdjęciem do podpisu, mam nadzieje że nikt ich nie zagubi pod drodze do adresata/adresatów - miejmy nadzieje 😊

Czas nas goni a nowe przesyłki oczekują na prezentacje, więc nie ma na co czekać i 3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Mile widziane są zawsze komentarze od tym i innymi wpisami na blogu 😀


Pierwsza koperta jest od Jacka Magiery.
Jacek Magiera - polski piłkarz, grający na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy, po zakończeniu kariery zawodniczej trener piłkarski. Posiadacz dyplomu trenera UEFA Pro. 20 grudnia 2006 roku Jacek Magiera oficjalnie dołączył do sztabu szkoleniowego Legii Warszawa, stając się jednym z asystentów ówczesnego trenera Dariusza Wdowczyka. Funkcję tę sprawował przy kolejnych szkoleniowcach „wojskowych”: Jacku Zielińskim, Stefanie Białasie, Macieju Skorży i Janie Urbanie. 7 stycznia 2014 został trenerem rezerw Legii Warszawa. Opuścił to stanowisko 7 czerwca 2015 roku. Dnia 1 stycznia 2016 zaczął pełnić funkcję doradcy zarządu do spraw sportowych w Motorze Lublin. W lubelskim klubie pracował do czerwca 2016 roku. 16 maja 2016 podpisał roczny kontrakt na prowadzenie Zagłębia Sosnowiec w sezonie 2016/2017, z możliwością jego przedłużenia. 22 września 2016 rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron z Zagłębiem Sosnowiec, a dwa dni później został trenerem Legii Warszawa.

A w pierwszej kopercie była:
- oryginalna pocztówka Legii Warszawa z autografem Jacka Magiery,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: 3 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Trochę mi brakuje jeszcze kart z autografami do całej kadry Legii Warszawy, ale i tak mam już większość zawodników:


Druga przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Brzezinach - Powiat w Polsce (województwo łódzkie), utworzony z części powiatu łódzkiego wschodniego z dniem 1 stycznia 2002 roku na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 maja 2001 r. (Dz.U. 2001 nr 62 poz. 631). Jego siedzibą jest miasto Brzeziny. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Brzeziny, gminy wiejskie: Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Rogów i miasta: Brzeziny.

W regionie Powiatu Brzezińskiego warto odwiedzić i zobaczyć między innymi: 
ARCHITEKTURA SAKRALNA:
- Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach,
- Zespół klasztorny Reformatów w Brzezinach,
- Kościół św. Anny w Brzezinach,
- Kościół św. Andrzeja Apostoła w Jeżowie,
- Kościół cmentarny św. Leonarda w Jeżowie,
MUZEA:
- Muzeum Regionalne w Brzezinach,
- Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie, 

Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała:
Kolej Wąskotorowa Rogów - Rawa - Biała (dawniej Rogowska Kolej Dojazdowa i Rogowska Kolej Wąskotorowa) - jedyna istniejąca w województwie kolej wąskotorowa prowadząca z Rogowa przez Jeżów i Rawę Mazowiecką do Białej Rawskiej. Tory kolei zostały położone w 1915 i przebudowane w 1950 roku. Na stacji w Rogowie obecnie gromadzone są zabytkowe pociągi w ramach utworzenia skansenu kolei wąskotorowych. Wstęp na nią jest bezpłatny. Znajduje się tam także drezyna ręczna dająca możliwość jazdy po stacji. Po linii kolei kursuje w każdą niedzielę od maja do września ogólnodostępny pociąg turystyczny.

Przyroda w Powiecie Brzezińskim:
Na terenie powiatu leży część Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, w skład którego wchodzą kompleksy leśne w okolicy Janinowa, Poćwiardówki i Tadzina, a także leśny rezerwat przyrody Parowy Janinowskie. Ponadto w powiecie brzezińskim utworzono jeszcze 5 innych rezerwatów przyrody. Są to: rezerwaty leśne Doliska, Popień i Zimna Woda, florystyczny Górki oraz częściowo jedyny w województwie rezerwat wodny Rawka, obejmujący w całości dolinę rzeki Rawki. Na terenie powiatu ustanowiono 78 pomników przyrody, wszystkie to pomniki przyrody ożywionej.
Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich powołano w celu ochrony wyjątkowego w Polsce środkowej krajobrazu wyżynnego rozciągającego się na obszarze położonym pomiędzy Łodzią, Brzezinami i Strykowem. Cechuje go dobrze zachowana w stanie pierwotnym szata roślinna, interesująca i bogata fauna, urozmaicona rzeźba terenu wciąż podlegająca żywym procesom geomorfologicznym oraz duża ilość źródlisk i drobnych strumieni. W Rogowie mieści się arboretum założone w 1923 roku. Jest to placówka badawczo-dydaktyczna. Prowadzi ona badania dotyczące dendrologii i botaniki leśnej. Dysponuje zbiorem ponad dwóch tysięcy gatunków i odmian roślin. Są to głównie drzewa występujące w strefie umiarkowanej na całym świecie, m. in. klony, różaneczniki i gatunki drzew iglastych. We wsi znajduje się także alpinarium utworzone w 1958 roku. Posiada zbiory roślinności naskalnej przedstawianej na tle sztucznych oczek wodnych, kanałów i kaskad.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej przesyłce było:
- gruby informator "Wczasy pod gruszą w Łódzkiem",
- 3 ulotki,
- zakładka do książki,
- smyczka,
- breloczek,
- 4 balony,
- 3 plastiki do umocowania balonów,
- list,


Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej instytucji.
A w trzeciej i ostatniej przesyłce było:
- 2 papierowe modele autobusu Mercedes Conecto do złożenia,


Kiedyś miałem taki model autobusy MAN z mojego miejskiego MPK Siedlce, ale przy remoncie gdzieś mi się zagubił 😕

Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.