piątek, 19 maja 2017

Czwartkowo/Piątkowe - 5 przesyłek/paczek, firmowa, autografowe i urzędowowe - w tym wizyta Kuriera

Dziś mamy 19 maja 2017r. JEST WEEKEND !!! Po dość intensywnym dnu w końcu znalazłem te kilka minut aby się z Wami zobaczyć. Miło mi także zaprezentować 5 nowych przesyłek i paczek (2 czwartkowe i 3 dzisiejsze). Co do pozytywów to miło otrzymywać takie maile typu: Panie Łukaszu, kolekcja gadżetów i przypinek (PIN) robi wrażenie. To fantastycznie, że posiada Pan hobby, którym z takim zaangażowaniem i pasją dzieli się Pan z innymi na swoim blogu + pozytywna odpowiedź na moją prośbę 😀😊😉 - pozdrawiam tą Panią od której pochodzi taki miły mail 😉 Także dziś dostałem informacje zwrotną że paczką z nagrodą, którą wygrałem zostanie dziś wysłana na mój adres pocztowy. W ciągu dnia udało mi się również wysłać 6 nowych listów z prośbami o autografy - sami widzicie gadżetowo/PIN-owo/autografowo/blogerowy interes się kręci 😍😎

ZMIANY NA BLOGU:
Pewnie wszyscy tu obecni lubicie zmiany 😊 no bo wiadomo, raz są na "plus" a raz na "minus" 😏 Co sądzicie abym trochę odmienił mojego bloga. Tematyka zostanie ta sama a zmieni się: szablon bloga oraz tło i może ustawienie niektórych gadżetów na mojej stronce. Takie zmiany są wskazane co jakiś czas aby urozmaicić bloga. Wiadomo większość osób to wzrokowce i dostrzegają nie tylko nowy wpis ale też wygląd bloga jak się prezentuje.

Będzie mi bardzo miło jak dacie znać w komentarzach, co sądzicie o moich zapowiadanych zmianach kosmetycznych na blogu 😀 Czy są potrzebne, czy jest wszystko OK i nic nie należy zmieniać ???

Czas leci nieubłaganie a nowe przesyłki dopytują mnie o swoją prezentacje na blogu 😋 To może ja przejdę do konkretów 3,2,1 LECIMY...


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży elektronicznej.
A w pierwszej paczce było:
- kubek termiczny,
- 2 smyczki,


Druga koperta jest od pewnego nadawcy.
Agnieszka Kaczorowska - polska tancerka klasy „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, Młodzieżowa Mistrzyni Świata w tańcach latynoamerykańskich z 2010, aktorka. W 1999 zadebiutowała na ekranie wcielając się w rolę Bożeny w serialu telewizyjnym Klan emitowanym na kanale TVP1. Trenuje taniec towarzyski, posiada najwyższą klasę taneczną „S” w stylu latynoamerykańskim i standardowym. Jej pierwszymi partnerami tanecznymi byli Karol Gaweł i Jan Borecki. Od lutego 2007 do września 2009 tańczyła z Pawłem Milcarzem. W 2007 para zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Polski w stylu latynoamerykańskim w kategorii wiekowej 16-18 lat, w grudniu tego samego roku zajęła pierwsze miejsce w turnieju Grand Prix Youth Latin. 10 lutego 2008 para zdobyła tytuł II wicemistrzyni Polski, a 22 lutego 2009 wygrała finał turnieju. Od listopada 2009 do lipca 2010 tańczyła z Pawłem Tekielą w Warszawie, z którym zajęła pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polski 2010 w kategorii Youth Latin, natomiast na Mistrzostwach Europy wywalczyła 3. miejsce. 25 kwietnia 2010 w Austrii wraz z Tekielą zwyciężyła w Mistrzostwach Świata w stylu latynoamerykańskim, otrzymując tytuł Mistrza Świata. W latach 2010–2011 jej partnerem był Kostantyn Samarskyy. Od 5 września 2014 bierze udział jako trenerka w emitowanym przez telewizję Polsat programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. W drugiej edycji programu jej partnerem tanecznym był model Rafał Maślak, z którym zajęła ostatecznie 6. miejsce. W trzeciej edycji została trenerką aktora Krzysztofa Wieszczka, z którym ostatecznie wygrała finał programu, pokonując w nim Tatianę Okupnik i Tomasza Barańskiego, w czwartej edycji jej partnerem tanecznym został siatkarz Łukasz Kadziewicz, z którym zajęła 2. miejsce. W piątej edycji jej partnerem tanecznym był aktor Nikodem Rozbicki, z którym zajęła 6. miejsce. W siódmej edycji programu jej partnerem tanecznym był aktor Michał Malinowski, z którym zajęła 5. miejsce. W maju 2015 otrzymała nominację do nagrody Plejada TOP TEN 2015 w kategorii Gwiazda Social Media. 30 maja współprowadziła koncert „Radiowy przebój roku – Super hit FM” na Polsat SuperHit Festiwal 2015.

Krzysztof Wieszczek - polski aktor filmowy i teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Gra również w Teatrze Narodowym w Warszawie.
Od 6 marca do 22 maja 2015 brał udział w trzeciej emitowanej przez telewizję Polsat edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, którą ostatecznie wygrał w parze ze swoją partnerką taneczną, Agnieszką Kaczorowską. Obecnie Krzysztofa można zobaczyć w serialach: Przyjaciółki – jako Robert oraz Pierwsza miłość – jako Aleksander Tecław.

W drugiej kopercie były:
- 2 zdjęcia z autografami: Agnieszki Kaczorowskiej i Krzysztofa Wieszczka,


!!! Z góry dziękuje za dwa zdjęcia z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Fajnie się złożyło że dziś otrzymałem razem autografy od: Agnieszki i Krzysztofa, ponieważ jeszcze niedawno była to wspólna wygrana para w programie Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami.

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 14 dni,
Szczegóły: Oryginały,

Trzecia koperta jest od Katarzyny Rogowiec - polska paraolimpijka, ekonomistka, działaczka społeczna, kandydatka do Parlamentu Europejskiego w wyborach w roku 2014. Ukończyła Finanse i Bankowość w Akademii Ekonomicznej w Krakowie ze specjalizacją finanse publiczne. Po studiach pracowała w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej - samorządzie województwa przez 10 lat. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku: Zarządzanie Personelem w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie oraz studia podyplomowe na kierunku: Ekonomia społeczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Wiedzę w tych obszarach i zdobyte doświadczenie wykorzystała tworząc i współrealizując projekty w obszarze ekonomii społecznej. W 2010 roku założyła Fundację Katarzyny Rogowiec Avanti, której głównym celem jest wspieranie osób niepełnosprawnych, działalność charytatywna oraz nauka i edukacja. Od marca 2006 roku jest Członkinią Rady Zawodników przy Międzynarodowym Komitecie Paraolimpijskim, a od stycznia 2009 roku członkinią Komitetu Zawodników przy Światowej Agencji Antydopingowej. Kilkakrotnie była obserwatorem największych imprez sportowych świata, zbierając doświadczenia organizacyjne na olimpiadach w Pekinie, Londynie, czy Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w New Delhi w 2010 r. Dwukrotna mistrzyni paraolimpijska z Turynu (2006) w biegach narciarskich na 15 km techniką klasyczną i na 5 km techniką dowolną. Jest jedyną osobą, która zdobyła medale dla Polski na tych igrzyskach. Straciła obie ręce w 1980 (jako 3-letnie dziecko) w wypadku ze sprzętem żniwnym. W 2005 zwyciężyła w biathlonie w Mistrzostwach Świata w amerykańskim stanie Maine, w biegu indywidualnym na 12,5 km. Ma 3 srebrne medale z Mistrzostw Świata w 2003 w biegach narciarskich na 10 km i 15 km, oraz w sztafecie 3×2,5 km. Zajęła 4. miejsce w biegu narciarskim na 5 km na igrzyskach paraolimpijskich w Salt Lake City w 2002. Katarzyna Rogowiec oraz Angelika Chrapkiewicz, Jacek Grzędzielski, Jarosław Rola, Jan Mela, Krzysztof Gardaś, Piotr Pogon, Krzysztof Głombowicz, Piotr Truszkowski i Łukasz Żelechowski wzięli udział w wyprawie trekkingowej na Kilimandżaro organizowanej przez Fundację Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO, która odbyła się we wrześniu 2008 roku. Mówi biegle w języku angielskim i włoskim. Zna również język rosyjski i hiszpański.

A w trzeciej kopercie było:
- pocztówka z autografem Katarzyny Rogowiec,


!!! Z góry dziękuje za pocztówkę z autografem i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: -,
Szczegóły: Oryginał,

Czwarta przesyłka jest od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego - jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw utworzonych w 1999 roku. Powstało poprzez scalenie ziem województw przemyskiego i rzeszowskiego, oraz części krośnieńskiego, tarnobrzeskiego i tarnowskiego. Tym samym objęło obszar podobny do dawnego województwa rzeszowskiego sprzed reformy w 1975 roku (z wyjątkiem powiatu gorlickiego). Obecnie województwo zajmuje powierzchnię 17 845,76 km² i zajmuje 11. miejsce w kraju. Pod względem liczby mieszkańców (2,13 mln osób) znajduje się na 9. miejscu w Polsce. Jest najdalej wysuniętym na południe województwem Polski.


Podkarpackie to szczególne miejsce na ziemi, szczególne, bowiem jego współczesny wizerunek kształtowało pogranicze, w którym te ziemie od zawsze funkcjonowały. Z tego tygla dziejowych zawirowań i wielowiekowego współistnienia różnych grup etnicznych zrodziły się nieporównywalne z innymi regionami Polski walory kulturowe, wzmocnione także dużym bogactwem środowiska naturalnego. Może właśnie dlatego województwo podkarpackie jest pod względem turystycznym jednym z najatrakcyjniejszych w skali kraju, a nawet Europy.
Za perłę podkarpackiej turystyki mogą bez wątpienia uchodzić Bieszczady, będące europejską oazą wtórnie zdziczałej przyrody, kryjące materialne pozostałości niemal pół tysiąca lat bytności Bojków, Polaków i Żydów. Wiele do „zaoferowania” ma również Beskid Niski z przepiękną doliną górnego Wisłoka, gdzie dominującą grupą etniczną byli niegdyś Łemkowie. Duże walory krajobrazowe przypisuje się także pogórzom: strzyżowsko-dynowskiemu i przemyskiemu. Natomiast północna część województwa: Kotlina Sandomierska i przylegające do niej Roztocze, obfituje w bogactwo znaczących zabytków kultury.
W Podkarpackiem każdy turysta znajdzie coś dla siebie, bo owo „turystyczne jezioro rozmaitości” sprzyja wszelkiego rodzaju wojażom i wędrówkom. Bez wątpienia jednak są takie miejsca, które mogą uchodzić za wizytówkę województwa i tym samym zyskały sobie miano atrakcji. 

PODKARPACKIE Przestrzeń Otwarta
W piątej przesyłce znalazłem:
- album "Podkarpackie Przestrzeń Otwarta",
- zeszyt w kratkę,
- fajny breloczek kształcie samolotu (drugi taki w ciągu kilku dni),
- naklejka odblaskowa (nie ma jej na zdjęciu),
- smyczka,
- długopis,
- przypinka,

Piąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Liw - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat węgrowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie siedleckim. Gmina ta powstała poprzez połączenie gmin/gromad leżących wokół miasta Węgrów (Stara Wieś, Wyszków, Ruchna). Jej nazwa pochodzi od wsi Liw (dawne miasto oraz zamek, a także siedziby gminy w 1973), jednak obecną siedzibą gminy jest Węgrów.
W Gminie Liw warto odwiedzić między innymi:
- Zamek zbrojownia (Liw) byłem osobiście - polecam,
- Zespół pałacowy Radziwiłłów (Starawieś),
- Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Wyszków),

W granicach gminy znajduje się Siedlecko-Węgrowski Obszar Chronionego Krajobrazu z rezerwatem przyrody w okolicy wsi Ruchna, a także Nadbużański Park Krajobrazowy.
A w piątej i ostatniej przesyłce było:
- folder informacyjny,
- breloczek,

Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.