poniedziałek, 22 maja 2017

Poniedziałkowe - 7 przesyłek/paczek, nagrodowa, autografowe i urzędowe - w tym wizyta Kuriera

Dziś mamy 22 maja 2017r. Cześć/Witam/Dzień dobry ! Poniedziałek czyli początek nowego tygodnia to dobra chwila aby coś tam dla Was nowego przygotować. Aura za oknem robi się coraz ciepła i chyba nie ma co spędzać tego okresu tylko w domu 😎 Jeżeli chodzi o nasze gadżetowe sprawy, to dziś otrzymałem aż 7 nowych powodów do napisana nowego wpisu na blogu. Rano odwiedził mnie kurier z paczką/nagrodą a po południu około godziny 13:45 w moich drzwiach pojawił się listonosz z 6 nowymi przesyłami. Co do pozytywów to owszem przez weekend pojawił się jeden na autograf + mam nadzieje, że do końca tygodnia będę mógł Wam się pochwalić nowym/nowymi okazami w jednej mojej kolekcji - szczegóły wkrótce 😊

NOWY WYGLĄD BLOGA:
Tak jak już wspominałem we piątkowy wpisie przez weekend trochę odmieniłem wygląd mojego bloga "Gadżety na dobry dzień". Zmiany te, choć nie są duże (estetyczne) to mam nadzieje, że przypadną Wam do gustu 😉 Po za nowym tłem chciałem także zmienisz szablon na inny, ale z powodu, że miałem z nim mały problem to został ten co był. Niby są nowe szablony na bloga, ale nie wiem jak na nich ustawić, aby była: główna kolumna oraz dwie mniejsze po bokach (podobnie jak to jest teraz u mnie na blogu). Dajcie znać jak Wam się podobają stare/nowe  "Gadżety na dobry dzień" po zmianach ?

PRZED ZMIANAMI:


PO ZMIANACH:


😢 WIELKA STRATA 😢
ZBIGNIEW WODECKI
1950 - 2017


Nie ma co dalej się rozpisywać 😀 Pozwólcie że od razu przejdę do tego co najbardziej lubicie czyli prezentacje dzisiejszych nowych przesyłek i paczek 3,2,1 LECIMY...

Pierwsza paczka kurierska okazała się być nagrodą od firmy Master-Płodowscy i wspólnicy sp.j. którą kilka dni temu udało się wygrać.

Master-Płodowscy i wspólnicy sp.j. - Firma została założona w 2006 roku jako jednoosobowa firma a w roku 2008 została przekształcona w Master Płodowscy i wspólnicy spółka jawna. Punkt sprzedaży mieści się w Białej Podlaskiej mieści się przy obwodnicy E30 dojechać można drogą dojazdową od skrzyżowań ul.:Terebelskiej lub Sitnickiej. Posiada w swojej sprzedaży ciągniki o mocy od 20 do 550 KM m-ki: LANDINI, FARMER, URSUS, SOLIS, itp. Firma MASTER handluję również ładowarkami: CSF MULTIONE, HERKULES oraz maszynami i sprzęt firm: WIELTON, CYNKOMET, METAL-TECHNIK, METAL-FACH, HYDRAMET, BOMET, AGRO-MASZ, STALTECH, VOGEL&NOOT, POM LTD. z BRODNICY, KUL-MET, AGROLA, FUTURA, BIARDZKI, JAR-MET, DEXWAL, MICHAŁ, MROL, DOZAMECH, MCMS Warka, POMAROL. WEREMCZUK, AGRO-LIFT,  HENART, HALE NA BALE, JPS JAGODA, KARMASZ, DITTA SERIA,  EMPLEX, WOPROL, DZI EKAN, SIP, SGARIBOLDI, FARMET, WALD-GOLD, PPHU SOBMETAL, ALIMA, IGAMET, PUP POMOT z Chojna, SPAWEX, itd.


A w pierwszej nagrodowej paczce znalazłem:
- kapelusz,
- mydło mikroorganiczne,
- kalendarz książkowy na 2017r., 
- reklamówka,
- 18 ulotek,
- zapach samochodowy,
- otwieracz do butelek,
- breloczek,
- 5 smyczek,
- 6 długopisów,


DZIĘKUJE BARDZO FIRMIE MASTER ZA TAK BOGATĄ NAGRODĘ 😀

Druga koperta jest od Hanny "Tyson" Gujwan.
Hanna "Tyson" Gujwan - zawodniczka MMA, Muay Thai, K-1, Sanda. Jej największe osiągnięcia to: Mistrzyni Polski IFMA Muay Thai 2016 (-51kg), Mistrzyni Polski IFMA Muay Thai 2015 (-48 kg), Mistrzyni Polski IFMA Muay Thai 2014 (-51 kg), Mistrzyni Polski Pro-Am Muay Thai IFMA 2015 (-51 kg), Mistrzyni Europy WKF K-1 2015 (- 50 kg), Zdobywczyni Pucharu Świata WKF K-1 2015, Zdobywczyni Pucharu Świata WKF K-1 2014, Vice Mistrzyni Świata WKF (Thaiboxing 2014) i Mistrzyni Polski Wushu Sanda 2011.


W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem Hanny "Tyson" Gujwan,!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę oraz za wsparcie mojej kolekcji - życzę sukcesów 😎 !!!

Jak zdobyty: FB,
Ile czekałem: 13 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Trzecia koperta przyszła od Biura Prezydenta Republiki Finlandii (Office of The President of the Republic of Finland).
Sauli Väinämö Niinistö - fiński polityk i prawnik. Prezydent Finlandii od 2012, deputowany do parlamentu i od 2007 do 2011 jego przewodniczący, były minister i wicepremier, kandydat w wyborach prezydenckich w 2006 i w 2012.


A w trzeciej kopercie była:
- pocztówka z autografem Pana Prezydenta Sauli Väinämö Niinistö,


 !!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: -,
Szczegóły: Nadruk,

Czwarta przesyłka jest od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego - jednostka podziału administracyjnego, jedno z 16 województw Polski. W czerwcu 2016 r. jego populacja wynosiła 1 017 450 mieszkańców, co czyniło je drugim po województwie opolskim najmniej liczebnym województwem w Polsce.
Obejmuje obszar o powierzchni 13 987,89 km². Siedzibą wojewody jest Gorzów Wielkopolski, a władz samorządu województwa – Zielona Góra. Powstało w 1999 roku z większości terytoriów dawnych województw gorzowskiego i zielonogórskiego oraz niewielkiej części leszczyńskiego. Wbrew pozorom nie zawiera miasta Lubusz, od którego wzięła się nazwa. Składają się na nie ziemie kilku historycznych krain – ziemi lubuskiej, Dolnego Śląska, Nowej Marchii, Wielkopolski, Łużyc Dolnych. Województwo lubuskie ma największą lesistość (49%) w kraju.


Ziemia Lubuska to prawdziwe zachodnie kresy Polski. W tym najbardziej zalesionym regionie naszego kraju, pośród łagodnie pofalowanych wzgórz i dwóch setek jezior, rozciąga się prawdziwe turystyczne "Eldorado" - zwłaszcza dla tych, którzy dziką przyrodę i aktywny wypoczynek przedkładają na gwar dużych miast. Tych bowiem tutaj nie znajdziemy, ale na turystów czeka dużo innych atrakcji. Najcenniejsze przyrodniczo tereny chronione są przez park narodowy, 25 rezerwatów, ok. 1000 pomników przyrody i 5 obszarów chronionego krajobrazu oraz warty zwiedzenia Łagowski Park Krajobrazowy. Miłośnicy zabytków znajdą tu wspaniałe pałace, parki, piękne zamki, wspaniale zachowane mury obronne niewielkich średniowiecznych miasteczek, tajemnicze fortyfikacje - jedne z najpotężniejszych w Europie. Tereny idealnie nadają się do turystyki kajakowej, a mnóstwo szlaków rowerowych prowadzi po najpiękniejszych krajobrazowo zakątkach Ziemi Lubuskiej.Wspomnieć należy o corocznym "Winobraniu", które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów krajowych i zagranicznych. Na szczególną uwagę zasługuje także "Lubuskie Lato Filmowe" odbywające się każdego lata w Łagowie Lubuskim. A przy tym wszystkim są to tereny rzadko odwiedzane, dzikie i pasjonujące, tworzące jeden z najbardziej klimatycznych regionów naszego kraju.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej przesyłce było:
- folder "Lubuskie zaprasza",
- 2 przypinki (PIN) jedna z nich idzie na wymianę - kolejna 1622 w kolekcji !!!


Piąta koperta jest od Urzędu Miasta Radzionków - Miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, powiat tarnogórski.


Atrakcje turystyczne w mieście Radzionków:
W Radzionkowie znajduje się unikatowe w Polsce Muzeum Chleba (ul. Nałkowskiej 5) - prywatne ciekawe muzeum, w którym można nie tylko zobaczyć stare sprzęty i urządzenia, ale również samodzielnie upiec bułeczkę lub małą chałkę. Podobne Muzeum Chleba istnieje w Ustce. Od niedawna w Radzionkowie działa też ośrodek Riding Club (ul. Anieli Krzywoń 1) - ośrodek konny, a ponadto Hotel. Odbywają sie tu ciekawe wydarzenia, m.in. Zawody Jeździeckie, StrongMan itp. Ciekawym miejscem w Radzionkowie jest Księża Góra, ul. Księżogórska - najwyższe wzniesienie na Garbie Tarnogórskim (357 m n.p.m.). Na jej terenie w okresie międzywojennym powstał atrakcyjny park, z inicjatywy Jerzego Ziętka. Do dzisiaj mieszkańcom służy tutaj kąpielisko, jednak od 2010 roku teren ten jako MOSiR przeszedł gruntowną rewitalizację. Powstały piękne obiekty rekreacji sportowej, w tym kąpielisko, boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej czy korty tenisowe. Ponadto na dzieci czekają atrakcyjne place zabaw, bezpłatny mini park linowy oraz siłownia na powietrzu. Są też ścieżki nordic walking i trasy rowerowe. Obok Mosiru bezpłatnie odwiedzić też można Śląski Ogród Botaniczny. Przy ulicy Nałkowskiej 51 znajduje się Mini Skansen Górniczy, w skład którego wchodzi kapliczka Św. Barbary oraz kilka urządzeń z istniejącej w tym miejscu Kopalni Powstańców Śląskich. W Radzionkowie warto też zobaczyć zabytkowy kościół Św. Wojciecha (ul. Św. Wojciecha 48) - neogotycką świątynię z 1875 roku ze strzelistą wieżą. Wewnątrz znajdują się neogotyckie ołtarze, rzeźbione w drewnie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna 1623 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka jest od Urzędu Gminy Olsztyn - Gmina wiejska w województwie śląskim, powiat częstochowski. Siedziba gminy to Olsztyn. Według danych z 17 grudnia 2015r gminę zamieszkuje 7966 osób. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim.


W Gminie Olsztyn warto zobaczyć między innymi:  
* Olsztyn:
- Ruiny zamku,
- Kościół św. Jana Chrzciciela,
- Ruchoma szopka olsztyńska (element szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego),
- Chata na Zakolu,
- Cmentarz wojenny,
- Kamieniołom Kielniki,
* Zrębice:
- Kościół św. Idziego,
- Kapliczka św. Idziego,
- Bunkry z II wojny światowej
- Cmentarz wojenny,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W piątej przesyłce było:
- mapa turystyczna,
- 2 foldery turystyczne,
- miętówki,
- przypinka (PIN),


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Skoczów - Gmina miejsko-wiejska w województwie śląskim, powiat cieszyński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie bielskim. Siedziba gminy to Skoczów.


W mieście Skoczów warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
Miasto może oczarować ładną Starówką, na Rynku, prócz secesyjnych kamienic, stoi późnobarokowy Ratusz z XVIII wieku z obrazem Św. Jana Sarkandra, który w tym mieście otaczany jest szczególnym kultem, bowiem właśnie tutaj, w domu przylegającym do Ratusza narodził się ten przyszły Święty. Obecnie mieści się w nim Muzeum poświęcone Świętemu, a spod tego miejsca rusza oznakowany Szlak Sarkandrowski otaczający miasto łącząc punkty związane z Janem Sarkandrem.Również na Rynku rozpoczynają się inne dwa szlaki, zaliczane do Skoczowskich Szlaków Spacerowych: Szlak Morcinkowski, wiodący śladami pisarza Gustawa Morcinka związanego ze Skoczowem oraz Szlak Skoczowskich Zabytków. W pobliżu Rynku zobaczyć można dwie ładne budowle sakralne - ewangelicko augsburski kościół Św. Trójcy oraz kościół parafialny Św. Ap. Piotra i Pawła. Do tego ostatniego z Rynku prowadzi ciekawa ulica Kościelna. 

Zielona, górska okolica Skoczowa zachęca do aktywnego wypoczynku, istnieją tu doskonałe warunki do wędrówek pieszych oraz jazdy rowerowej, a wałami nadwiślańskimi dotrzeć można do najbliższych miejscowości również leżących nad królową rzek polskich - Strumienia, Ustronia czy Wisły. Latem nie będą się tu nudzić amatorzy wędkowania, bowiem w stawach w Pogórzu i Ochabach hoduje się karpia i pstrąga. Zimą natomiast miłośnicy narciarstwa przybywają na wzgórze Kaplicówka (389 m n.p.m.) z zabytkową kaplicą, na którym działa orczykowy wyciąg narciarski "Pod Dębem".
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w siódmej i ostatniej na dziś przesyłce znalazłem:
- plan miasta i gminy,
- magnes na lodówkę,
- 2 pocztówki,
- smyczka,
- breloczek,
- przypinka (PIN) kolejna 1624 w kolekcji !!!


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.