poniedziałek, 10 lipca 2017

Relacja z 25 urodzin Katolickiego Radia Podlasie ;-)


Witajcie 😀 10 lipca 2017r. Jak tam mija Wam czas po weekendzie ? Ja osobiście przez te dwa dni nie mogłem narzekać na nudę. Pierwszy dzień spędziłem na wsi a drugi w rytmie pewnych urodzin - ale o tym już za chwilę... Co do gadżetów to jeżeli się dziś coś nowego pojawi to zaprezentuje Wam dopiero jutro 😉 Dzisiejszy wyjątkowych wpis chciałbym w całości poświęcić mojej foto i video z 25-urodzin Katolickiego Radia Podlaskie - rozgłośni o charakterze religijnej z mojego miasta Siedlec.


Katolickie Radio Podlasie - lokalna stacja radiowa zachowująca wartości katolickie, obejmująca swym zasięgiem środkową część wschodniej Polski. Pierwsza emisja programu miała miejsce 7 lipca 1992 roku o godzinie 12:45 i trwała niespełna godzinę. Radio rozpoczęło regularne nadawanie 9 lipca 1992 roku, jako radio diecezjalne w Siedlcach. Siedziba radia od początku istnienia mieści się przy ul. Bp. I. Świrskiego 56. Dyrektorem rozgłośni obecnie jest ksiądz Andrzej Sochal. Radio nadaje na obszarze pomiędzy Białymstokiem, Warszawą i Lublinem, z głównego nadajnika w Chotyczach k. Łosic 101,7 FM oraz z nadajnika w Górznie106,0 FM (od 2011).

http://www.radiopodlasie.pl/

Ogólnopolskie badania słuchalności stacji radiowych Radio Track prowadzone przez MillwardBrown SMG/KRC pokazują, że około 30% mieszkańców regionu słucha Radia Podlasie przynajmniej przez cztery dni w tygodniu.
Rozgłośnia ma charakter lokalny. Kilkunastu reporterów w całym regionie zbiera informacje, co sprawia, że radio staje się regionalnym centrum informacyjnym. Nasi reporterzy pracują min. w Białej Podlaskiej, Drohiczynie, Garwolinie, Łukowie, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Siemiatyczach, Sokołowie Podlaskim, Węgrowie, Łosicach. Dział Informacji Radia wykształcił 5 lat temu Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl, który dzisiaj ma 2 miliony odsłon miesięcznie. Portal posiada swoją stronę mobilną na tablety i smartfony oraz darmową aplikację na androida. Portal to dzisiaj już oddzielna redakcja. Radio posiada również swoją stronę internetową radiopodlasie.pl, na której umieszczane są wszystkie informacje dotyczące życia samego radia.

http://www.podlasie24.pl/

Z okazji 25 urodzin Katolickiego Radia Podlasie życzę dla wszystkich pracowników i nie tylko Wszystkiego Najlepszego, coraz to większej liczy wiernych słuchaczy oraz kolejnych 25-lat.

                                                                                           Łukasz Stańczuk
                                                                                          Główny administrator bloga "Gadżety na dobry dzień"

ZAPRASZAM DO MOJEJ RELACJI Z 25 URODZIN KRP ;-)

Obchody 25 rocznicy powstania Katolickiego Radia Podlasie rozpoczęło się od Mszy Świętej o godzinie 13:00 w Katedrze Siedleckiej. Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej Piotr Sawczuk oraz Księdza pracujący w radiu:


Dalsza część urodzin odbyła się na Amfiteatrze Siedleckim oraz na terenach wokół niego. Każdy obecny na pewno znalazł coś dla siebie:


Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami:


A oto kilka chwil muzycznych...

Ks. Stefan Ceberek jest znanym rekolekcjonistą, twórcą i wykonawcą pieśni religijnych.Nie myślałem że tak ludzie będą się dobrze bawić przy piosenkach religijnych ;-)


 Osobiście zdobyty autograf księdza Stefana Ceberka:


Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" przy Łukowskim Ośrodku Kultury powstał we wrześniu 1999 r. Działa jako stowarzyszenie kulturalne założone przez rodziców. Obecnie członkami zespołu jest ponad 100 dzieci z Łukowa i powiatu łukowskiego - 4 grupy w wieku od 8 do 19 lat. W repertuarze zespołu znajdują się polskie tańce narodowe: polonez, krakowiak, kujawiak z oberkiem i mazur oraz regionalne tańce i przyśpiweki: lubelskie, rzeszowskie, podlaskie, kurpiowskie, śląskie, górali żywieckich i opoczyńskie. Przy zespole funkcjonuje kapela muzyczna. Dotychczas zespół wystąpił na ponad 100 koncertach w kraju i za granicą. ZPiT Ziemi Łukowskiej "Łukowiacy" z koncertami odwiedził m.in. w: Brześć - Białoruś (2003), Voisin le Bretoneux - Francja (2003), Lazdijai - Litwa (2004, 2011), Rzym - Włochy (2004), Westport - Irlandia (2006), Daugapilis - Łotwa (2006, 2007, 2011, 2013), Ryga - Łotwa (2006), Narva, Tallinn -Estonia (2007), Berlin - Niemcy (2008), Primorsko - Bułgaria (2008, 2009, 2011, 2012), Sala Kongresowa PKiN w Warszawie na imprezie, "Dzieci dzieciom" (2003, 2005), Herne - Niemcy (2010), Hawirzow - Czechy (2010), Lwów - Ukraina (2010, 2011, 2012), Żytomierz - Ukraina (2011), Sardynia - La Maddalena - Włochy (2011), Blanes/Barcelona - Hiszpania - (2012) i Paralia - Grecja - (2013).


Roberto Zucaro urodził się w 1967 roku w Bari we Włoszech i już jako dziecko interesował się muzyką. Po ukończeniu szkoły muzycznej o profilu wokalnym, rozpoczął koncertowanie jako wokalista i chórzysta z różnymi włoskimi zespołami muzycznymi. Wziął udział w festiwalu „VIBO VALENCIA”,  zorganizowanym przez telewizję RAI. Współpracował też z organizacją "Telefono Azzurro" na rzecz dzieci potrzebujących. Roberto obecnie mieszka w Polsce, gdzie koncertuje i występuje jako atrakcja muzyczna w wielu programach telewizyjnych. W przeszłości uczestniczył w Pikniku Europejskim w Warszawie, zorganizowanym z okazji inauguracji wejścia Polski do Unii Europejskiej. Koncertował też z największymi gwiazdami włoskiej piosenki. Zucaro współpracuje z mediami publicznymi, komercyjnymi, agencjami koncertowymi, impresariatami i estradami na terenie całej Polski. Specjalizuje się w przedstawianiu najsłynniejszych przebojów słonecznej Italii, takich jak: „Felicita”, „Susanna”, „Ci Sara”, „Tornero”, „Volare”, „Quando Quando”, „Mamma Maria” i innych.Film 1, Film 2, Film 3, Film 4, Film 5,

Osobiście zdobyty autograf Roberto Zucaro:


Zespół Feel nie trzeba specjalnie przedstawiać. Graja już 10lat. Zespół założony został w maju 2005 roku przez Piotra Kupicha. Początkowo, pod nazwą Q2 tworzył duet wraz z basistą Michałem Nowakiem. Skład zespołu uzupełnili Łukasz Kożuch oraz Michał Opaliński zmieniając szyld kolejno na Q3, Q4 oraz Kupicha Band. Ostatecznie zespół stal się FEEL'em. Wiele nagród (Telekamery, Super jedynki, Bursztynowy słowik, Słowik Publiczności) i hitów zespołu w tym najnowszy z 2016/17 pt. "Swoje Szczęście znam" potwierdziły ze zespół jest w formie, a na nasyconym rynku muzycznym Feel jest jednym z najważniejszych zespołów pop-rockowych.Zespół Feel jak i inne gwiazdy muzyczne zgromadzili dość sporą publikę:


Film 1, Film 2,

Osobiście zdobyty autograf od grupy Feel:


Z gadżetów udało mi się zdobyć:
- smyczkę,
- długopis,
- breloczek,


To wszystko na dziś, mam nadzieje że się podobało 😊😉 - do zobaczenia w moim kolejnym wpisie ;-)