poniedziałek, 17 lipca 2017

Poniedziałkowe - 7 przesyłek, autografowe, instytucyjna, wymiana PIN-ów, urzędowa i firmowa

Dziś mamy 17 lipiec 2017r. Cześć, Witajcie 😀 Nowy tydzień właśnie nam się rozpoczął a pogoda za oknem nie przypomina nam lata 😕 Jutro wyjeżdżam na jeden dzień do rodziny na wieś, więc będę miał ograniczony dostęp do skrzynki mailowej i innych portali (ale w środę wszystko nadrobimy). Co do przesyłek to muszę Wam powiedzieć że dziś listonosz pozytywnie mnie zaskoczył 😀 Otóż w okolicach godziny 13:45 otrzymałem od mojego ulubionego listonosza aż 7 nowych przesyłek. Jeżeli chodzi o pozytywy to w tej kwestii jak na razie cisza i po ostatnich przesyłkach moja lista zaczyna się kurczyć - ale mam nadzieje że jeszcze coś nie raz nowego pojawi do zaprezentowania na blogu 😉

NAWIEDZENIE FIGURY:


 Od dnia 14 - 16 lipca w Parafii Świętego Józefa w Siedlcach miało miejsce szczególne wydarzenie - Nawiedzenie Figury Świętego Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano.

Figura św. Michała Archanioła - wykonana została w roku 1507 przez rzeźbiarza Andreo Contucciego. Po Polsce podróżuje od kwietnia, odwiedzając parafie z całego kraju. Pochodzi z Sanktuarium na górze Gorgano, które powstało na pamiątkę objawień archanielskich w V wieku. Jest to miejsce licznych pielgrzymek z całego świata.

Czas nas goni więc od razu przejdę do prezentacji dzisiejszych gadżetowych i nie tylko skarbów 3,2,1 ZACZYNAMY...

Pierwsza koperta jest od Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Andrzej Duda - polski polityk i prawnik. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 6 sierpnia 2015. Doktor nauk prawnych, w latach 2006–2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2008–2010 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w latach 2007–2011 członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Agata Kornhauser-Duda - pierwsza dama Polski (od 6 sierpnia 2015), małżonka Andrzeja Dudy, prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, z wykształcenia germanistka, z zawodu nauczycielka.


A w pierwszej kopercie była:
- pocztówka z ładnym zdjęciem Pary Prezydenckiej i podpisami,
- list (nie ma go na zdjęciu),


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z podpisami Pary Prezydenckiej oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: -,
Szczegóły: Oryginał,

Druga koperta jest od Olgi Kalickiej.
Olga Kalicka - polska aktorka filmowa. Wychowywała się w Piasecznie. W wieku siedmiu lat wzięła udział w castingu do roli małej dziewczynki Marietty w Plebanii i od 2000 roku, przez 11 lat, występowała w tym serialu (do 2009 w roli Marietty, od 2011 w roli Kasi Cieplak). Kolejnymi rolami był występ w Galerii i Rodzince.pl. Dzięki roli Magdy w tym drugim serialu wystąpiła w filmie Księstwo, Andrzeja Barańskiego. Gościnnie występuje także w polskich serialach. Od 2013 roku jest studentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2016 roku brała udział w szóstej emitowanej przez telewizję Polsat edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jej partnerem tanecznym był Rafał Maserak, z którym zajęła drugie miejsce w finale.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Olgi Kalickiej,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 7 miesięcy i 16 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Trzecia koperta jest od Weroniki Książkiewicz.
Weronika Książkiewicz - polska aktorka. Uczęszczała do XX LO w Poznaniu do klasy o profilu teatralnym. W 2005 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W 2005 roku zadebiutowała w teatrze rolą Józi w spektaklu Poszaleli Aleksandra Fredry wystawianym na scenie Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Występowała w teatrach: Nowym w Łodzi (2005–2007), Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie (2006) i 6. Piętro w Warszawie (2010). W grudniu 2008 uczestniczyła w sesji fotograficznej dla magazynu „Playboy”. Wraz z Rafałem Maserakiem miała wziąć udział w dziewiątej edycji programu Taniec z gwiazdami, lecz z powodu kontuzji musiała zrezygnować z konkursu. Aktorka zatańczyła gościnnie w pierwszym odcinku sezonu.


A w trzeciej kopercie było:
- 3 zdjęcia z autografami Weroniki Książkiewicz (jedno moje a dwa od Weroniki - DZIĘKUJE 😊),


 !!! Dziękuje bardzo za zdjęcia z autografem (w tym dwa dodatkowe) oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: bez dwóch dni 2 miesiące,
Szczegóły: Oryginał + dwa zdjęcia dodatkowe,

Czwarta przesyłka jest od pewnej instytucji.
Tomasz Iwan - były polski piłkarz, reprezentant Polski, występujący na pozycji pomocnika. Z dniem 31 października 2013 roku objął stanowisko dyrektora reprezentacji Polski do spraw organizacyjnych.


W czwartej przesyłce była:
- oryginalna pocztówka Tomasza Iwana (szkoda że bez autografu 😔),


Piąta przesyłka jest z wymiany od Agnieszki Przyjaciółki bloga.
A w piątej przesyłce było:
-19 przypinek (PIN) kolejne od 1650 do 1668 w kolekcji !!!


!!! Dzięki Agnieszka za wymianę, mam nadzieje że moja przesyłka też Ci przypadła do gustu - POZDRAWIAM 😀 !!!

Szósta przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy w Młynarach - Miasto w województwie warmińsko-mazurskim, powiat elbląski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Młynary. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa elbląskiego. Miejscowość leży nad rzeka Baudą na pograniczu Warmii i Wysoczyzny Elbląskiej, czyli w miejscu, w którym kończą się Prusy Górne, a zaczyna Warmia. Miasto posiada dobre połączenie drogowe z Elblągiem (DW509), Olsztynem, Pasłękiem (DW505), Braniewem, a także kolejowe z Elblągiem i Braniewem.


CIEKAWOSTKA:
Młynary są miejscem urodzenia Macieja Płażyńskiego, marszałka Sejmu RP, oraz Jarosława Gugały - polskiego dziennikarza i dyplomaty.

A w mieście Młynary warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
- Gotycki kościół św. Piotra Apostoła z 1327 roku, z barokowym wyposażeniem z XVII w. (ołtarz główny, ambona, z 1654 roku wykonana przez snycerza elbląskiego, Hannsa Ohlmanna, organy, zbudowane w pracowni organmistrza z Królewca, Adama Gottloba Caspariniego z 1742 roku, wraz z prospektem pomalowane i pozłocone w 1756 roku przez Johana Turka z Ostródy, boczne ołtarzyki - Jezusa i Maryi). W kościele jest ogrzewanie tego samego typu, jak na zamku w Malborku. Wieża usytuowana charakterystycznie na styl pomezański,
- Kościół, pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z połowy XIX wieku posiada obraz przedstawiający Maryję będący darem papieża Piusa IX,
- Układ urbanistyczny zabudowy Starego Miasta,
- Domy przy ulicy Dworcowej 33 i Słowackiego 2-4, 6, 8, 10,
- Kaplica cmentarna,
- Ruiny dawnego młyna wodnego (ul. Młyńska 2),
- Zabytkowy budynek szkolny (Dworcowa 8),
- Zabytkowy budynek poczty,
- Dawna gospoda „Warmianka”,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

MŁYNARY Miasto z tradycjami
W szóstej przesyłce było:
- mapa "Na SPACER przez atrakcje, ciekawe, ekscytujące regiony",
- 6 pocztówek,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna 1669 w kolekcji !!!


Siódma i ostatnia przesyłka na dziś jest od pewnej firmy z branży farmaceutycznej.
A w siódmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- pendrive 8 GB,
- bardzo ładna torba z materiału,
- smyczka,!!! Dziękuje Pani Edycie za przesyłkę - POZDRAWIAM !!!


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.