piątek, 18 sierpnia 2017

Środowo/Czwartowo/Piątkowe - 2 przesyłki, autografowo, urzędowe

Dziś mamy 18 sierpień 2017r. Witajcie 😀 Miło mi że jesteście ze mną po raz 546 u mnie na blogu 😊 Przez te trzy dni środa/czwartek/piątek mam dla Was dwie nowe przesyłki: autografowa i urzędowa 😎 Co do pozytywów to w tym temacie pojawiła się jedna nowość firmowa - ale o tym na razie cisza 😀 Dziś w Siedlcach (Plac Sikorskiego, godzina 21:00) dla wszystkich kinomanów odbędzie się kolejna gratka w postaci seansu filmu pod chmurką: "Za jakie grzechy, dobry Boże ?" - jako Europejskie Kino Plenerowe (wstęp wolny) 😎


FOTKI Z WYJAZDU:
Jak pewnie wiecie kilka dni temu pojechałem na jeden dzień do rodziny na wieś. Fajnie tak choć na chwilę uciec od rytmu miasta, pochodzić sobie po lesie, wybrać się na wycieczkę rowerową i tym podobne rzeczy 😊😉😀 A oto kilka fajnych widoczków z wyjazdu:


W lesie trochę kurek udało mi się znaleźć 😊:


STARE POLICYJNE POJAZDY:
Dziś także chciałbym Wam przestawić trzy pewne ciekawe okazy w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnej. Mowa o starych policyjnych pojazdach, które kolejno przedstawiają się następująco: Mini Cooper 1300 Police - należący do policji w Wielkiej Brytanii, Polonez Caro Plus Policja 0 należący do Polskiej policji i Mercedes-Benz E-Class Polizei - pochodzący z Francuskiej policji. Oto i one:


To co 😊 Przedstawiamy nowe przesyłki tak czy nie ? Jeżeli tak to lecimy 3,2,1 GO...

PS: Mile widziane są nowe komentarze pod wpisem na blogu 😉


Pierwsza koperta jest od Filipa Chajzera.
Filip Chajzer - polski prezenter radiowy i telewizyjny. Pracę dziennikarza zaczynał, pisząc dla „Super Expressu”, „Życia Warszawy” i „Newsweeka”. Od września 2009 roku do marca 2011 roku był reporterem serwisu informacyjnego Stolica w TVN Warszawa. Od maja 2011 roku pracuje jako reporter w Dzień Dobry TVN. W wakacje 2014 i 2016 roku prowadził program Dzień Dobry Wakacje. Od marca do czerwca 2013 roku, na przemian z Romanem Czejarkiem, prowadził Studio TTV w TTV. W Radiu Złote Przeboje razem z ojcem Zygmuntem od kwietnia do czerwca 2013 roku prowadził konkurs „Chajzer kontra Chajzer”, a od września 2013 do czerwca 2014 „Piątek u Chajzerów”. Od lipca 2014 do maja 2016 roku prowadził program Piątek, piąteczek, piątunio w radiowej Czwórce. Od 26 czerwca 2017 współprowadzi ponownie z Zygmuntem Chajzerem program "Chajzer kontra Chajzer" w radiu Złote Przeboje. Od marca 2015 roku jest prowadzącym programu Mali Giganci w TVN. 31 sierpnia 2016 roku poprowadził razem z Urszulą Chincz finał pierwszej edycji programu Dom marzeń w TVN. Filip jest synem dziennikarza Zygmunta Chajzera.


A w pierwszej kopercie była:
- pocztówka z autografem Filipa Chajzera,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: -,
Ile czekałem: -,
Szczegóły: Oryginał,

Druga i ostatnia na dziś koperta jest od Urzędu Gminy Linia - Gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat wejherowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzi 13 sołectw: Kętrzyno, Kobylasz-Potęgowo, Lewinko, Lewino, Linia, Miłoszewo, Niepoczołowice, Osiek, Pobłocie, Smażyno, Strzepcz, Tłuczewo, Zakrzewo. Siedziba gminy to Linia. W gminie w 2012 r. wprowadzono język kaszubski jako język pomocniczy. Gmina jest gminą dwujęzyczną – według danych pochodzących ze spisu powszechnego przeprowadzonego w 2002 roku, 35,5% ludności gminy posługuje się językiem kaszubskim.
Gmina Linia zajęła pierwsze miejsce w rankingu podsumowującym kadencję 2010-2014 w kategorii gmin rolniczych o dochodach na mieszkańca przekraczających 3300 zł opracowanym przez firmę Curulis.

 
Gmina Linia jest znakomitym miejscem dla osób ceniących sobie spokój, ciszę, bliskość natury, aktywny wypoczynek zarówno  na  szlakach  pieszy  jak  i  rowerowych,   w malowniczym otoczeniu pól, łąk, przepięknych jezior i lasów z bogatym drzewostanem, ciekawą fauną i florą − można spotkać tu wiele gatunków roślin i zwierząt podlegających ochronie, a w okresie letnim są one pełne jagód, malin, grzybów. Zaś urozmaicona rzeźba terenu górzysta przeplatająca się z nizinną wpływa na to, że nie będziesz się nudził, podziwiając zróżnicowane i przepiękne krajobrazy. Są to tereny czysto ekologicznie. Warto również pamiętać o tym, że południowa część granicy tutejszej Gminy wcina się w północno-zachodnią część Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Od południa  gmina  Linia sąsiaduje z kompleksem lasów mirachowskich, w skład których wchodzi kilka ciekawych i urokliwych rezerwatów. Przez środek Gminy przepływa rzeka Łeba – szczególnie piękny widok doliny rozpościera się na trasie Głodnica-Strzepcz w miejscowości Zielony Dworek.  Miejscowości leżące nad rzeką Łeba to –Miłoszewo, −Zielony Dworek, −Tłuczewo, −Osiek. Kolejną rzeką jest Bolszewka płynąca przez Smażyno, a mająca swoje źródło w Jeziorze Miłoszowskim, które z kolei łączy się z jeziorem Lewinko. Warto również pamiętać o tym, że gmina Linia leży na Pojezierzu Pomorskim, są to tereny młodoglacjalne charakteryzujące się największą jeziornością. Występują tu głównie jeziora pochodzenia polodowcego. Najpiękniejsze jeziora to:

* Jezioro Potęgowskie – Rynna Potęgowska,
* Jezioro Kłączyno,
* Jezioro Kocienko rezerwat przyrody „Szczelina Lechicka”,
* Jezioro Lubygość – rezerwat przyrody „Jezioro Lubygość”,
* Jezioro Kamienne – rezerwat przyrody „Żurawie Błota”,
* Jezioro Miłoszowskie,
* Jezioro Strzepcz,
* Jezioro Lewinko,
* Jezioro Morzyc,
* Jezioro Folwarczne,
* Jezioro Trepczykowo,
* Jezioro Czarne,
* Jezioro Białe,

Na terenie Gminy znajdują się też świetnie przygotowane na przyjęcie turystów przytulne kwatery agroturystyczne  czynne  rolniczo  z  bogatym  zapleczem  atrakcji  turystycznych. Niewątpliwym atutem jest czyste i rześkie powietrze, ponieważ znikomy jest udział przemysłu, a wszelkie działania skierowane są na rozwój ekologii i ochrony środowiska. Aktywne formy spędzania czasu pełnią dwie istotne funkcje zdrowotną połączoną z krajoznawczą. Poznaj niezwykłe cechy pejzażu kaszubskiego. Nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu, zapewnia urozmaicona okolica Gminy Linia.

W drugiej i ostatniej kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna 1672 w kolekcji !!!


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.