poniedziałek, 6 listopada 2017

Poniedziałkowe - 2 przesyłki, coś miłego w nowym dniu po weekendzie.

Dziś mamy 6 listopad 2017r. Witajcie serdecznie w tym pierwszym dniu tygodnia oraz nowym wpisie na blogu 😀 Dziś mam dla nowe przesyłki zaprezentowania. Tak jak wspominałem w piątek przez weekend udało mi się skompletować wszystkie zdjęcia gwiazd, które będą mi potem potrzebne do wysyłania listów z prośbami o autograf - ale na razie nie będę Wam zdradzał o jakie gwiazdy mi konkretnie chodzi 😀

Co do gadżetowego świata to dziś od listonosza otrzymałem w sumie dwie nowe przesyłki. Na mojej skrzynce mailowe po za zamówionymi zdjęciami, pojawiła się jedna negatywna wiadomość oraz informacja typu: "proszę przypomnieć się xxx, jak na razie gadżety mamy na etapie zamawiania 😉" + jeden bonus (ale o tym w przyszłości).

INWAZJA ŚWIEŻAKÓW:
Ja wiem że Świeżaki to aktualnie jest bardzo popularna zabawka (naklejki i te sprawy), ale wczoraj na tym punkcie miałem jakieś fatum. Po południu musiałem wyjść z domu w pewne miejsce. Po drodze mijałem 2x rodziców z dziećmi, które pociechy mieli przy sobie w ręku Świeżaki (rzodkiewkę i kalafiora). Wracając wstąpiłem do marketu, wchodząc do sklepu także zauważyłem dziecko z Świeżakiem (borówką). I żeby to było wszystko to Pani obok w kasie w sklepie odebrała za naklejki Świeżaka (groszka).


PS: Mój Świeżak Kalafior Krzyś pozdrawia 😀

MAJSTERKUJ Z ŁUKASZEM:
Czy Wy lubicie majsterkować ? Ja tak 😊 i pewnie dlatego moi domownicy wykorzystują tą moją umiejętność do swoich celów. Dziś natomiast dostałem zadanie polegające na złożenie nowej szafki łazienkowej.


Na swoim koncie w domu mam już złożoną: szafkę pod telewizor, komodę, grilla i dzisiejszą szafkę łazienkową 😀

Znam także kilka fajny patentów jak można przechowywać gadżety i okazy w moich kolekcjach takich jak: autografy, przypinki (PIN) czy małe modele motoryzacyjne 😀 - jeżeli chcecie więcej informacji w tym temacie to dajcie znać w komentarzach pod wpisem.

OK 😀 szybkim pędem przechodzimy do głównego punktu posta jakim jest prezentacja dzisiejszych przesyłek na blogu 3,2,1 RUSZAMY...


Pierwsza przesyłka jest od Urzędu Gminy Ceków-Kolonia - Gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat kaliski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Ceków-Kolonia.


Wschodnia część gminy leży w dorzeczu rzeki Prosny tworząc Dolinę rzek Swędrni i Żabianki. W przeważającej części terenu gminy jest nizinny, z pagórkami wydmowymi w północno-wschodniej części osiągającymi wysokość 145 m. n. p. m. Od 1991r. Dolina rzeki Swędrni objęta została ochroną prawną, należy do strefy chronionego krajobrazu. Duża lesistość (27% powierzchni gminy), różnorodne zbiorowiska roślin, torfowiska, bagna z ciekawą florą i fauną podnoszą walory krajobrazowe, stwarzające doskonałe warunki do pieszych i rowerowych wędrówek, grzybobrania i wędkowania.

Walory krajobrazowe, bliskość zbiornika wodnego. Murowaniec i tradycje osadnictwa rekreacyjnego powodują masowy napływ ludności miejskiej poszukującego tu "oazy spokoju" i warunków do czynnego wypoczynku. Tereny te idealnie nadają się do osadnictwa weekendowego; powstają tu liczne domki letniskowe, stawy rybne, stadniny koni, rozwija się agroturystyka. Na terenie Gminy Ceków-Kolonia znajduje się kilka gospodarstw agroturystycznych. Gospodarstwa te oferują różne formy ciekawego wypoczynku między innymi: rekreację konną, łowienie ryb, obserwacje przyrodnicze, imprezy rekreacyjno - turystyczne, integracyjne spotkania i tradycyjną wielkopolską kuchnie.

Gmina Ceków-Kolonia zaprasza swoich turystów do odwiedzenia między innymi:
- Poczta,
- Stajnia przy poczcie,
- Zespół dworski,
- Spichlerz w zespole dworskim,
- Dwór,
- Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Wawrzyńca,
- Kościół parafialny pod wezwaniem świętej Katarzyny i Matki Boskiej Pociesznej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- przypinka (PIN) kolejna 1687 w kolekcji !!!


Druga i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Instytutu Ks. Piotra Skargi.
Instytut Ks. Piotra Skargi - Stowarzyszenie powstało w lipcu 1999 roku w Krakowie z inspiracji działających na świecie Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Jesteśmy Stowarzyszeniem działającym na prawie państwowym, składającym się z katolików świeckich. Jako organizacja pozarządowa o inspiracji katolickiej w naszych działaniach kierujemy się pobudkami płynącymi z nauczania Świętego Kościoła Katolickiego oraz wskazaniami wynikającymi z dekretu soborowego Apostolicam Actuositatem o apostolstwie świeckich.

W drugiej i ostatniej przesyłce było:
- bardzo ładny kalendarz na 2018r. "365 dni z Maryją",


To wszystko na dziś 😀 Na kolejny wpis zapraszam już wkrótce...