wtorek, 19 grudnia 2017

Wtorkowe - 5 prezentów świątecznych, coś z autografów, urzędów, coś na słodko i nagrodowo - wpis numer 592

Dziś mamy 19 grudzień 2017r. Wyjątkowo od wtorku rozpoczynamy nowy gadżetowy tydzień, ponieważ w poniedziałek nic nowego nie otrzymałem 😐 Wczoraj zaś wziąłem się w końcu za porządki świąteczne. Warto nie zrzucać sobie wszystkich prac na jeden dzień tylko rozłożyć wszystkie zajęcia na cały tydzień 😊 

Tak sobie pomyślałem że otrzymane przesyłki i paczki w tym tygodniu będę trochę inaczej przedstawiać na blogu - tak świątecznie 😀 Mowa o zmianie słowa przesyłka/paczka na prezent świątecznych: 5 przesyłek -> 5 prezentów świątecznych - w piątek zaś sprawdzimy czy w tym roku Mikołaj był dla mnie hojny czy też nie ?

Jeżeli chodzi o gadżety to dziś tak jak już wspomniałem od mojego ulubionego listonosza otrzymałem łącznie 5 nowych przesyłek. Także do mojej listy pozytywów od piątku w końcu uśmiechnęło się słońce w postaci 8 nowych pozytywów (2x urzędy, 2x konkursy, 3x firmy + wymiana przypinek (PIN) z pewnym kolekcjonerem 😀😉😊 Mogę też Wam zdradzić (tego dowiecie się w dalszej część posta) że w końcu coś pozytywnie ruszyło się w sprawie wysłanych listów do gwiazd o autograf - więc sprawy jak na tą chwilę mają się POZYTYWNIE 😉😎

GOTUJ Z DZIEĆMI:
W niedziele 17 grudnia w Galerii Siedlce odbyły się warsztaty kulinarne z Julią Cymbaluk, zwyciężczynią programu MasterChef Junior w telewizji TVN. W czasie których można było podpatrzeć kulinarne sekrety najlepiej gotującego dziecka w Polsce.


!!! A oto moja foto relacja z tej kulinarnej imprezy !!!

 
Na spotkaniu był także obecny Święty Mikołaj 😀 Pytał się mnie czy znam w Siedlcach i w okolicach jakieś grzeczne dzieci 😉 - a Wy o co zawsze prosiliście Mikołaja ?


Tyle na dziś tego mojego rozpisywania się czas przejść do prezentacji dzisiejszych prezentów świątecznych na blogu 3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podobają dzisiejsze przesyłki ?


Pierwszy prezent świąteczny pochodzi od Mateusza Damięckiego.
Mateusz Damięcki - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Pochodzi ze znanej, wielopokoleniowej rodziny aktorskiej, z przedwojennymi tradycjami. Jest synem Macieja Damięckiego i Joanny Damięckiej, wnukiem Dobiesława Damięckiego i Ireny Górskiej-Damięckiej oraz bratem Matyldy Damięckiej. Zawód aktora uprawia także jego stryj Damian Damięcki oraz brat stryjeczny Grzegorz. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. W 2004 ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Podczas studiów związany był z Teatrem Nowym. W latach 2004–2006 był związany z zespołem Teatru Współczesnego. Rozpoznawalność przyniosły mu role aktorskie w serialach i filmach, takich jak m.in.: Matki, żony i kochanki, Przedwiośnie, Jutro idziemy do kina, Kochaj i tańcz. Jest też aktorem dubbingowym; użyczył swojego głosu bohaterom, takim jak Jim z Wow lub Krzyś z Kubusia Puchatka. Wystąpił też w teledysku do piosenki „Uprising” zespołu Sabaton. Jesienią 2007 występował w szóstej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Ewa Szabatin, z którą zajął trzecie miejsce, odpadając w odcinku półfinałowym. W sierpniu 2009 roku, wraz z pięcioma przyjaciółmi, wyruszył w podróż na Syberię, pokonując trasę 25 tys. km w ciągu 63 dni. Jeden z samochodów marki Mercedes G, którym pokonali trasę, został przekazany na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obecnie Mateusza można zobaczyć w serialach takich jak: Na dobre i na złe jako Krzysztof Radwan, ordynator oddziału ginekologii czy W rytmie serca jako doktor Adam Żmuda.


A w pierwszym prezencie świątecznym było:
- zdjęcie z autografem od Mateusza Damięckiego,


!!! Z góry dziękuje za zdjęcie z autografem oraz za wsparcie mojej kolekcji !!!

Cieszę się z dzisiejszego autografu, ponieważ do Mateusza w sumie wysłałem dwa listy - jeden 14 marca a drugi około miesiąc temu na inny adres. Jak widać ten drugi został pozytywnie rozpatrzony 😊

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: miesiąc i 2 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Drugi prezent świąteczny pochodzi od Urzędu Miejskiego w Kartuzach - Miasto w województwie pomorskim, powiat kartuski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kartuzy. Miasto leży nad czterema jeziorami zwanymi kartuskimi. Są to: jezioro Karczemne, Klasztorne Duże, Klasztorne Małe i Mielenko. W Kartuzach krzyżują się drogi wojewódzkie: nr 211, nr 224 i nr 228.


Miasto Kartuzy jest jednym z centrów regionu kaszubskiego. W mieście znajdują się atrakcyjnie turystycznie obiekty, z których najcenniejszy jest zespół klasztorny Kartuzów zbudowany w stylu gotyckim, a później przebudowywany. Przez miasto przechodzą 2 szlaki turystyczne: Szlak Kartuski i czerwony Szlak Kaszubski.

Turysta w czasie swojej wycieczki po Kartuzach powinien odwiedzić między innymi:
 - XIV-wieczna kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zakonu Kartuzów z dachem przypominającym wieko trumny,
- Erem "P" z ok. 1400 r.,
- Piaskowcowa rzeźba Madonny z 1750 r.,
- Średniowieczny refektarz klasztorny (XV w.), obecnie Galeria "Refektarz",
- Kościół poewangelicki św. Kazimierza z 1885–1887,
- Budynek poczty z 1890 r. w stylu manieryzmu niderlandzkiego, przy ul. Parkowej 2,
- Pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej autorstwa Marcina Rożka z 1927 r.,
- Dom modernistyczny z 1933 r., ul. Majkowskiego 22,
- Dom modernistyczny z lat 30. XX wieku, ul. Majkowskiego 24,
- Dom modernistyczny z lat 30. XX wieku, ul. Majkowskiego 32,
- Dom modernistyczny z przełomu lat 20/20 XX wieku, ul.Parkowa 10,
- Dom modernistyczny z lat 30. XX wieku, ul. Prokowska 10,
- Dom modernistyczny z lat 30. XX wieku, ul. Zamkowa 13,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugim prezencie świątecznym znalazłem:
- przypinkę (PIN),


Trzeci prezent świąteczny pochodzi od pewnego miasta w Niemczech.
A w trzecim prezencie świątecznym były:
- 3 takie same przypinki (PIN) dwie z nich idą na wymianę - kolejna 1727 w kolekcji !!!


Czwarty słodki prezent świątecznych (NAGRODA) pochodzi od firmy Cykoria S.A.
Cykoria S.A. - jest producentem koncentratów spożywczych, suszów warzyw i owoców, przypraw i mieszanek przyprawowych a także suszu cykorii korzeniowej.


W czwartym na prezencie świątecznym było:
- słodka posypka o smaku owocowym do ciast i deserów,


Na pewno się przyda 😀 tylko muszę teraz pomyśleć gdzie ją najlepiej wykorzystać - macie jakieś propozycje ?

Piąty i ostatni na dziś prezent świąteczny (NAGRODA) pochodzi od firmy JEZIERSKI - Markowe Okna.
JEZIERSKI - Markowe Okna - Firma działa nieprzerwanie od 1984 roku, ciesząc się ugruntowaną pozycją i tradycją wysokiej jakości. Od 1992 roku skupia się na produkcji markowych okien i drzwi PCV oraz stolarki aluminiowej. Z dumą zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich producentów okien w segmencie premium, czyli o szerokości skrzydła większej niż 72 mm. Na sukces firma pracuje zespołowo, przywiązując szczególną wagę do innowacyjności i jakości wyrobów. W osiąganiu założonych celów wykorzystuje skomputeryzowany system zarządzania produkcją oraz wypracowane procedury kontroli. Zaufane grono poddostawców, z którymi firma współpracuje od wielu lat, podziela bezkompromisowe przywiązanie do jakości.


A w piątym i ostatnim prezencie świątecznym znalazłem:
- kalendarz książkowy na 2018r.,
- kalendarz potrójny na 2018r.,
- smyczka,
- długopis,


To wszystko na dziś 😀 Na kolejny wpis z prezentami świątecznymi zapraszam już wkrótce...