piątek, 16 lutego 2018

Czwartowo/Piątkowe - 7 kopert/przesyłek, ciekawe dla Was no i dla mnie

Dziś mamy 16 luty 2018r. Witajcie w to piątkowe popołudnie 😀 Nowy wpis trochę później niż zwykle, ale to za sprawą miłego spotkania z którego właśnie wróciłem  - więcej o nim już za chwilę 😉

Jeżeli chodzi o gadżety to łącznie z dwóch ostatnich dni (czwartek i piątek) od listonosza otrzymałem aż 7 nowych przesyłek. Także w ciągu tych 48 godzin na moje liście pozytywów pojawiło się 4 nowe miłe odpowiedzi od: pewnej firmy, gminy i dwa na autografy - dzieje się na "plus" 😉

MIŁE I CIEKAWE SPOTKANIE:
Dziś w Szkole Podstawowej nr. 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach odbyło się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską - znana z programów telewizyjnych o tematyce prawnej. Spotkanie to nosiło tytuł: „Jak uchronić dziecko przed konfliktem z prawem”.

Podczas spotkania sędzia Anna Maria Wesołowska opowiadała m.in. o zagrożeniach typu używki, alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy, grooming, cyberprzemoc; zasadach odpowiedzialności nieletnich; zachowaniach, na które mamy  obowiązek reagować w ramach procedury Niebieskiej Karty. Została także poruszona następująca kwestia: nowe formy przemocy wobec dziecka: eurosieroctwo, zaniedbania, wykorzystywanie dziecka w konflikcie okołorozwodowym; rodzice a szkoła: obowiązek współpracy w stworzeniu spójnego planu wychowawczo – profilaktycznego, obowiązki rodziców wobec dziecka, obowiązki szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji,  np. pali papierosy, spożywa alkohol, wagaruje; mediacja w sprawach nieletnich i mediacja rówieśnicza jako forma rozwiązywania konfliktów; znaczenie wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły; rola edukacji prawnej.

Anna Maria Wesołowska - polska sędzia w stanie spoczynku, ostatnio zatrudniona w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Występowała w programach Sędzia Anna Maria Wesołowska i Wesołowska i mediatorzy, emitowanych na antenie telewizji TVN. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (1978), otrzymała nominację w 1982. Łódzka sędzia, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej „Ośmiornicy” i Gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków. 1 października 2009 przeszła w stan spoczynku. Napisała do Dziennika Łódzkiego cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – „błękitny pokój”, „niebieski pokój”). Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Współtwórczyni projektu „Dziennikarz w sądzie”, organizowanego przez „Iustitia”, Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót. Członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Pełni funkcję społecznego doradcy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Po spotkaniu udało mi się od Pani Sędzi otrzymać autograf 😀


Spotkanie moim zdaniem naprawdę bardzo udane. Polecam każdemu a szczególnie rodzicom dzieci i nastolatków 😊

Mamy piątek 😀 pracowitego tygodnia koniec a prezentacji przesyłek początek. 
Jeżeli nie macie pytań to zaczynamy 
3,2,1 JEDZIEMY...

PS: Nowe komentarze pod wpisem są jak zawsze mile widziane od Was 😉😊


Pierwsza koperta jest od Franciszka Pieczki.
Franciszek Pieczka - polski aktor teatralny i filmowy. Kawaler Orderu Orła Białego. Urodził się i wychowywał w Godowie, wsi położonej w powiecie wodzisławskim na Górnym Śląsku. W Godowie był organistą w miejscowym kościele i pracował na roli. Był najmłodszy z sześciorga rodzeństwa. Od najmłodszych lat interesował się kinem. Chodził pieszo na seanse kinowe do Wodzisławia albo czeskiej Zawady. Po II wojnie światowej studiował aktorstwo. Absolwent PWST w Warszawie (1954). Debiutował w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Potem przeniósł się do prowadzonego przez Krystynę Skuszankę Teatru Ludowego w Nowej Hucie, gdzie występował w latach 1955–1964. Aktor Teatru Powszechnego w Warszawie. Żoną aktora przez 50 lat była Henryka, która zmarła w 2004. Franciszek Pieczka jest honorowym obywatelem gminy Godów. Bardzo dobrze znany z wielu ról telewizyjnych i filmowych między innymi w: "Czterech pancernych i pies" - jako Gustlik oraz teraz obecnie w serialu "Ranczo" - jako Stanisław Japycz.


A w pierwszej kopercie były:
- 2 zdjęcia z autografami Franciszka Pieczki,


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

MAŁA CIEKAWOSTKA:
Jak widać dwa zdjęcia zostały podpisane 12 lutego czyli w moje urodziny 😀 
Super prezent otrzymałem od Pana Franciszka 😊

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 11 dni,
Szczegóły: Oryginały,

Druga koperta jest od Kingi Mitoraj.
Kinga Mitoraj - polska biathlonistka. Reprezentantka Polski w tej dyscyplinie sportu. Medalistka mistrzostw świata juniorów, zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy i mistrzostw Polski. Mitoraj w 2013 roku zdobyła złoty medal zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w rywalizacji biathlonistek w biegu sprinterskim na 6 kilometrów. W tym samym roku zdobyła także mistrzostwo Polski w biegu masowym kobiet na dystansie 12,5 kilometra. Latem 2013 roku została powołana do seniorskiej reprezentacji Polski w biathlonie. Mitoraj w swojej karierze czterokrotnie uczestniczyła w mistrzostwach świata juniorów, w tym trzykrotnie w rywalizacji juniorek młodszych – w 2011 najlepszą pozycją, jaką zajęła indywidualnie było 50. miejsce w sprincie, w 2013 12. pozycja w biegu indywidualnym, a w 2014 7. pozycja w sprincie. Poza tym w 2011 i 2013 zajmowała także 11. miejsce w rywalizacji kobiecych sztafet – i raz, w 2015, w rywalizacji juniorek, w której w biegu indywidualnym zdobyła srebrny medal. Dwukrotnie uczestniczyła w mistrzostwach Europy juniorów – w 2014 najlepszą pozycją jaką zajęła było 13. miejsce w sprincie i biegu pościgowym, a w 2015 indywidualnie najwyżej była 10. w biegu indywidualnym, a w sztafecie mieszanej wraz z polską reprezentacją zajęła 6. pozycję. 12 grudnia 2014 roku zadebiutowała w Pucharze Świata. Podczas zawodów w Hochfilzen wystartowała w sprincie, w którym zajęła 80. miejsce. Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej tego cyklu zdobyła 5 grudnia 2015 roku w Östersund, gdzie w sprincie zajęła 39. pozycję. Jest żołnierzem Wojska Polskiego.


W drugiej kopercie było:
- 2 pocztówki z autografami Kingi Mitoraj,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: Oryginały,

Trzecia koperta pochodzi od Mateusza Gesslera.
Mateusz Gessler - polski kucharz i restaurator. Juror polskiej edycji programu TVN MasterChef Junior. Jest synem restauratora Adama Gesslera i Joanny Fedorowicz-Roqueblave. Jest wnukiem Zbigniewa Gesslera i Jacka Fedorowicza. Ma przyrodniego brata, Adama. Ma polsko-francuskie pochodzenie. Wyjechał w stanie wojennym do Francji ze swoją matką. Wychowywała go ze swoim drugim mężem, Patricem. Ukończył szkołę gastronomiczną w Lozannie. Do Polski wrócił z powodu dziewczyny. Jest właścicielem restauracji w Warszawie: Warszawa Wschodnia (od 2012), Ćma (od 2016) i Warszawski Sen (od 2017). W styczniu 2014 dostał propozycję prowadzenia polskiej edycji programu Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia w telewizji Polsat, jednak w lutym 2014 zrezygnował z powodów osobistych. Od 21 lutego 2016 jest jurorem polskiej edycji programu TVN MasterChef Junior. W tym samym roku zdobył statuetkę Gwiazda Plejady w kategorii „Debiut roku” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady. Od 3 września 2017 jest prowadzącym programu TVN Drzewo marzeń. Jest autorem książek kucharskich: Moja Kuchnia Polska oraz Smaki dzieciństwa.


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Mateusza Gesslera,


!!! Dziękuje za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 12 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Czwarta przesyłka pochodzi od Kurii Metropolitalnej w Przemyślu/Archidiecezja Przemyska.
Adam Szal - polski duchowny rzymskokatolicki, doktor teologii, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu w latach 1996–2001, biskup pomocniczy przemyski w latach 2000–2016, arcybiskup metropolita przemyski od 2016. Urodził się 24 grudnia 1953 w Wysokiej. Kształcił się w miejscowym Technikum Rachunkowości Rolnej. W 1972 został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W trakcie studiów odbył zasadniczą służbę wojskową w jednostce kleryckiej w Bartoszycach (1972–1974). Święceń prezbiteratu udzielił mu 31 maja 1979 w katedrze przemyskiej miejscowy biskup diecezjalny Ignacy Tokarczuk. W 1980 uzyskał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim magisterium z teologii. Na tej samej uczelni kontynuował studia z zakresu historii Kościoła, ukończone w 1990 uzyskaniem doktoratu na podstawie dysertacji Duchowieństwo diecezji przemyskiej obrządku łacińskiego w latach 1918–1939. W latach 1979–1982 posługiwał w parafii Lutcza, w latach 1982–1984 w parafii Trójcy Świętej w Krośnie, a w latach 1987–1988 w parafii Ducha Świętego w Przeworsku. W 1988 został dyrektorem Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu i wykładowcą historii Kościoła w Instytucie Teologicznym w Przemyślu. Od 1991 był prefektem alumnów przemyskiego seminarium, a w latach 1996–2001 piastował stanowisko rektora tej uczelni. W 1999 został kanonikiem gremialnym kapituły metropolitalnej, a w 2005 objął w niej funkcję prepozyta. 16 listopada 2000 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej ze stolicą tytularną Lavellum. Święcenia biskupie otrzymał 23 grudnia 2000 w archikatedrze przemyskiej. Głównym konsekratorem był Józef Michalik, arcybiskup metropolita przemyski, zaś współkonsekratorami Stefan Moskwa, biskup pomocniczy przemyski, oraz Edward Białogłowski, biskup pomocniczy rzeszowski. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Gloria Tibi Trinitas” (Chwała Tobie Trójco). W archidiecezji przemyskiej objął urząd wikariusza generalnego. 30 kwietnia 2016 papież Franciszek awansował go na arcybiskupa metropolitę przemyskiego. Urząd objął kanonicznie 11 maja 2016, natomiast ingres do archikatedry przemyskiej odbył 21 maja 2016. 29 czerwca 2016 odebrał od papieża Franciszka paliusz, który 2 lipca 2016 w archikatedrze przemyskiej nałożył mu arcybiskup Celestino Migliore. W strukturach Konferencji Episkopatu Polski w 2007 został delegatem ds. Ruchu Światło-Życie. W 2001 wszedł w skład Rady (później Komisji) ds. Misji, a w latach 2008–2014 zasiadał w Komisji ds. Młodzieży. Ponadto został członkiem Komisji Nadzorczej Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży. W 2013 był współkonsekratorem podczas sakry biskupa pomocniczego przemyskiego Stanisława Jamrozka.


W czwartej przesyłce było:
- książka "Markowskie bociany" opowieść o bohaterskiej Rodzinie Wiktorii i Józefa Ulmów,
- pocztówka z autografem Księdza Arcybiskupa Adama Szala,
- list z wyrazami pamięci i modlitwy,


!!! Bóg zapłać za pocztówkę z podpisem Księdza Arcybiskupa i wsparcie mojej kolekcji !!!

Piąta koperta pochodzi od klubu sportowego Śląsk Wrocław.
Śląsk Wrocław - polski klub piłkarski z siedzibą we Wrocławiu, występujący w Ekstraklasie. Dwukrotny mistrz Polski (1977, 2012), trzykrotny wicemistrz Polski (1978, 1982, 2011), dwukrotny zdobywca Pucharu Polski (1976, 1987), dwukrotny zdobywca Superpucharu Polski (1987, 2012) oraz zdobywca Pucharu Ekstraklasy (2009). W tabeli wszech czasów Ekstraklasy zajmuje 9. miejsce.


A w piątej kopercie znalazłem:
- 5 kart z autografami zawodników Śląska Wrocław,


!!! Dziękuje bardzo za pięć kart z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Szósta przesyłka jest od zagranicznej instytucji.
W szóstej przesyłce było:
- mała paczka zapałek,
- duże i małe naklejki,
- mały notesik,
- czyścik do ekranu telefonu,
- 2 długopis,
- 2 ołówki,
- 3 przypinki,
- 2 przypinki (PIN) kolejne 2135 i 2136 w kolekcji !!!


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Planety Klocków - sklep z klockami LEGO.
Planeta Klocków - jest to sklep z zabawkami, w ofercie której znajdują się wyłącznie klocki, renomowanej duńskiej firmy, LEGO. W ciągłej sprzedaży sklep posiada bogaty wybór zestawów ze wszystkich serii m.in. Star Wars, Friends, City, Duplo, Super Heroes, Creator oraz wiele innych. Wszystkie, oferowane produkty, są nowe, oryginalne, dostępne w sklepie od ręki, jak również objęte gwarancją producenta. Planeta Klocków dokłada wszelkich starań by ceny były możliwie atrakcyjne! Gwarantuje także błyskawiczną realizację zamówienia i obsługę na najwyższym poziomie! Bezpośredni kontakt jest możliwy w sklepach w Łodzi, przy ul. Wygodnej 23 oraz ul. Zachodniej 22 (w pobliżu Manufaktury). Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową sklepu oraz fanapage'a.

A w siódmej i ostatniej na dziś przesyłce znalazłem:
- katalog LEGO na styczeń/czerwiec 2018r.,
- duża papierowa maska batmana,
- 3 ulotki,
- 2 naklejki,


To wszystko na dziś 😀 
Na kolejny wpis z nowymi przesyłkami zapraszam już wkrótce...

14 komentarzy:

 1. Gratuluję autografu Pana Franciszka ja również mam z tą samą datą. Nie nam jeszcze w mojej kolekcji grafu od Mateusza Gesslera i A.M. Wesołowskiej. Mam nadzieję, że to się w krótce zmieni. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ;)
   Podpis Anny Marii Wesołowskiej ciężko zdobyć listownie. Dlatego jak się dowiedziałem że będzie na spotkaniu w Siedlcach to nie mogłem go przegapić.
   Jak widać opłacało się :)

   Usuń
 2. gratulacje, pamiętam jak Pani sędzia była u mnie w szkole, ale autografy nie wziąłem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :)
   Może kiedyś nadarzy się okazja ponownie aby zdobyć autograf Pani Sędzi.

   Usuń
 3. Gratuluję nowych podpisów.
  Bardzo zazdroszczę autografu Anny Marii Wesołowskiej.
  Była kiedyś w Opocznie na spotkaniu z mieszkańcami,
  ale niestety byłem chory i nie mogłem iść.
  Może kiedyś uda mi się jeszcze ją spotkać.
  A dzisiaj zapraszam na autograf ciekawej osoby aktora a za razem księdza
  http://autografyjr.blogspot.com/2018/02/kazimierz-orzechowski.html
  Pozdrawiam, Kuba :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ;)
   Mi też się zdarzyło opuścić dwa spotkania z cyklu "Klubu Obywatelskiego" między innymi z: Lechem Wałęsą czy Danielem Olbrychskim.

   Usuń
 4. Serdeczne gratulacje ;)
  http://cavronautographs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe przesyłki zapraszam do mnie https://mojaprzygodazprobkami.blogspot.com/2018/02/fotozeszyt-od-sall-digital.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Nawiązałem właśnie współpracę z www.ccsdruk.pl. Otrzymałem doskonale zaprojektowane ulotki!

  OdpowiedzUsuń